1:0 за Барса срещу Милан

Барселона надви Милан с 1:0 като гост в първа полуфинална среща от Шампионската лига и е с големи шансове да стигне до финала. Единственото попадение реализира Людовик Жюли десет минути след началото на втората част, след като се възползва от великолепно подаване на Роналдиньо. И тази вечер бразилецът доказа, че е футболният Бог. След по-слабо първо полувреме техничарят се развихри след почивката и направи за смях футболистите на Милан. След гола на Жюли Роналдиньо удари и гредата, а в последните минути негов удар от фаул за малко не се оплети в мрежата на Дида за втори път. Началото не предвещаваше динамичната втора част. Придържащи се здраво към схемите си играчите на двата тима заложиха на твърдите единоборства, което не даде възможност на никого да задържи топката за повече от 2-3 секунди. Най-опасното положение дойде във фаталната 13-а минута, когато Джилардино малко щастливо овладя топката след сблъсък с Пуйол и Олегер и от 3 метра удари дясната греда на Валдес. Минута по-късно Шевченко получи отличен пас в другия край на наказателното поле на каталунците, но стражът на гостите отрази удара му. Това събуди испанците и Жюли и Ето’о излязоха на стрелкови позиции, без обаче да постигнат някакъв успех. Второто полувреме започна вихрено с уникален пропуск на Джилардино. Младият италианец, който трябваше да замести Филип Индзаги, направи най-трудно, като от 3 метра на празна врата не успя да реализира. Шевченко намери Кака, който подаде на тепсия на Джила, но гол не падна. Това обаче се оказа последното добро отиграване на Шевченко, който подобно на реванша с Лион се загуби по терена. Подемът на Милан беше набързо спрян от онзи Извънземния – Роналдиньо. Бразилецът овладя кълбото в половината на “росонерите”, напредна и със светкавичен пас намери пробилия Жюли, който изпревари Каладзе и с премерен удар с левачката прониза Дида за 1:0. Две минути по-късно дойде ситуацията, при която самият Роналдиньо нацели страничния стълб и остави някакви шансове на Милан за реванша. Принуден да търси обрата, наставникът на италианците Карло Анчелоти вкара в игра трима дефанзивни футболисти в лицето на ветераните Кафу и Малдини, както и халфът Амброзини. Единственият играч на Милан тази вечер, който беше в час – Кака, продължи сам да се бори. В 80-ата минута той майсторски намери Амброзини в полето на Барса, но последният стреля инстинктивно в аут, пропилявайки златен шанс за изравнителен гол. С тези промени Анчелоти озадачи тифозите на Милан, като на пейката останаха Руи Коща и таранът Марсио Аморозо. Поне единият от тях заслужаваше да заеме мястото на обезверения Джилардино. Късметът, който извади “росонерите” срещу Лион, тази вечер го нямаше и резонно Барса си тръгна с надежден аванс. Реваншът на “Ноу Камп” е следващата сряда.