Нулево равенство между Лион и Милан

Лион и Милан не успяха да излъчат победител в първа среща от 1/4-финалите на Шампионската лига. В двубоят, който се игра на “Стад Жерлан” във Франция, имаше интересни моменти, но и двата отбора не успяха да се възползват от положенията си. Тимовете си размениха по едно полувреме на надмощие, а Шевченко и Тиаго бяха най-близо до отбелязване на гол, но не бяха достатъчно концентрирани в завършващата фаза. Отличен мач направи вратарят на домакините Грегори Купе, който се намеси блестящо няколко пъти. Това бе първият мач в Шампионската лига с участието на Лион, който завършва 0:0, докато “росонерите” не стигнаха до победа при четвърто поредно гостуване във Франция. Така развръзката остана за реванша, което прави “росонерите” фаворит за класиране на полуфиналите. Срещата започна с превъзходство на гостите от Милано. Тимът на Карло Анчелоти, който не можеше да разчита на контузените Стам и Кафу, контролираше топката и създаде няколко сериозни голови положения. На два пъти Андрий Шевченко се озова в идеални позиция, но не успя да преодолее вратаря Купе. Постепенно Лион изравни играта и се изнесе в предни позиции. При едно центриране на Педрети, топката се отклони от Карю и за малко да изненада Дида, но бразилският страж реагира отлично. В края на полувремето пред Шевченко се откри нов шанс. Украинският нападател се откъсна от защитата на французите, но ударът му не бе достатъчно силен и попадна право в ръцете на Купе. В последвалата атака на домакините Джон Карю стреля опасно с глава, но не успя да затрудни добре пласиралия се Дида. През второто полувреме Лион доминираше тотално и до края на срещата топката се намираше в половината на “росонерите”. Въпреки надмощието си тимът на Жерар Улие създаде едва 2-3 реални голови положения. В отбора се чувстваше липсата на плеймейкъра Жуниньо Пернамбукано, който бе наказан. Точно отсъствието на бразилеца доведе до проблемите на домакините в атака и липсата на идеи в завършващата фаза. Защитата на Милан сбърка няколко пъти, но играчите на Лион не успяха да се възползват. В самия край на срещата халфът Тиаго, който отправи повечето изстрели към вратата на италианците, получи жълт картон и ще пропусне реванша на “Сан Сиро”.