Милан 4:2 Барселона

Един велик футболист,една легенда или просто Деметрио Албертини каза край на своята активна спортна кариера.В мач пред около 35 000 зрители на стадион “Джузепе Меаца”,Албертини каза сбогом на феновете,които го обичат и уважават толкова много.В чест на неговия бенефи на терена излезнаха съставите на Барселона и Милан от 94г,когато същите тези отбори се изправиха на фина в спор за най-ценното европейско отличие-купата на европейските шампиони,когато Милан победи с 4-0.Вчерашният мач не се отличаваше много от далечната 1994г.Още в 5-та минута Деметрио Албертини откри резултата след чудесен гол от фаул.След още 5 минути Марко Ван Бастен удвои резултата,а Надал си вкара автогол в 30 минута.В 39 минута Ескеро върна едно попадение за Каталунците.Така двете формации се оттеглиха на почивка при резултат 3-1 за Росонерите. След почивката за зрителите по трибуните и пред малкия екран имаше изненада.На терена излезнаха сегашните състави на Милан и Барселона.Може би като подготовка за евентуалния полуфинал тази година двата отбора изнесоха истински спектакъл.В 63 минута Алберто Джилардино направи резултата 4-1 за Милан,а малко по-късно Ето’о оформи крайния резултат от дузпа.