Милан разгроми Байерн (Мюнхен) с 4:1

Отборът на Милан разгроми Байерн (Мюнхен) с 4:1 и с общ резултат 5:2 се класира за ? финалите на Шампионската лига. Филипо Индзаги изведе “росонерите” напред в резултата след едва 8 минути игра. Нападателят остана непокрит в наказателното поле и след центриране на Сержиньо изведе своя отбор напред в резултата. В 20-ата минута украинският нападател на домакините Андрий Шевченко пропусна да се разпише от дузпа, но той се поправи две минути по-късно, когато също с глава направи резултата 2:0. Гостите от Байерн (Мюнхен) успяха да се върнат в мача, след като Валерин Исмаел се разписа в 34-ата минута. До края на първото полувреме двата отбора изтърваха по още няколко добри възможности за гол. Втората част на срещата започна по отново с натиск на Милан и след само 2 минути игра Пипо Индзаги реализира второто си попадение в срещата, което успокои италианците. След един час игра, след прекрасно извеждащо подаване на Шевченко, Кака опъна за четвърти път мрежата на Кан, с което оформи крайния резултат. До края на срещата Шевченко и компания можеха да направят още по-разгромна победата на Милан, но добрите изяви на Оливър Кан предотвратиха нови голове.