Шевченко и Индзаги носят успех на Милан

Милан разби опашкаря Емполи с 3:0 в първия двубой от 28 кръг на Серия "А". Треньорът на "росонерите" Карло Анчелоти бе дал почивка на повечето си звезди, за да ги запази за срещата реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу Байерн в сряда. Двубоят не бе никак лек за червено-черните, които до влизането на суперзвездата на тима Андрий Шевченко в 70-ата минута, почти не създадоха опасни положения пред врата на гостите. В 76-ата минута Пипо Индзаги получи топката от Каладзе на границата на наказателното поле и с невероятен финт и удар с левия крак препарира вратаря на гостите Бали. 120 секунди по-късно отлична комбинация между Кака и Шевченко, която украинецът завърши с гол, който е номер 168 с фланелката на Милан. След още три минути резултатът стана класически. След пряк свободен удар на Шева топката се отклони в Индзаги и спря в мрежата на гостите. Това бе десетият гол на Пипо в Серия "А" през този сезон и седми за последните пет мача на тима. Така "росонерите" се приближиха на 7 точки от водача Ювентус, който тази вечер гостува в Генуа. При евентуална загуба на точки срещу Сампдория, следващият кръг може да се окаже решаваш за титлата, тъй като двата тима се срещат на "Деле Алпи" в супер дербито на Италия.