Интер би Милан с 3:2, велик мач на Адриано

За пръв път от доста време насам Интер успя да победи градския си съперник Милан в дербито. В красив мач "нерадзурите" се наложиха с 3:2. Бразилският голмайстор на Интер Адриано бе основно действащо лице в срещата. Той наказа с две попадения съперника и бе в основата и на третото. Императора първо изпълни перфектно дузпа, отсъдена с голяма доза фантазия от главния съдия. Обафеми Мартинс натисна Алесандро Неста в наказателното поле, той падна върху топката и реферът Доменико Месина посочи бялата точка за игра с ръка на защитника. Впоследствие се оказа, че Неста дори не докосва топката с ръка. След първата си грешка Месина реши да се реваншира на символичните гости и отсъди нова смешна дузпа. Андреа Пирло изпълни фаул, който се отби в стената, но съдията прецени, че топката е срещнала ръка на играч на Интер и посочи бялата точка. От нея Андрий Шевченко не сгреши и възстанови равенството. При този резултат завърши първото полувреме. През втората част домакините излязоха на терена с единствената мисъл за победа. Не след дълго опитите им дадоха резултат. Адриано изпълни пряк свободен удар, Дида не успя да овладее добре топката и Оба Мартинс я вкара в мрежата отблизо. След този гол Интер започна да брани ценната преднина. Натискът на Милан се усили и голът висеше на косъм. Сякаш, за да направи мача още по-драматичен изравнителното попадение падна чак в 83-ата минута. Тогава Яп Стам се извиси над всички в наказателното поле на Интер след центриране от фаул и заби топката в десния ъгъл на Сезар. В даденото от съдията продължение Императора донесе победата на Интер. След центриране от корнер той се засили и с мощен отскок надскочи всички в малкото наказателно поле и вкара с глава. По този начин Интер взе първа победа над Милан от 2002 г. насам.