Кака вкара 2 за успех на Милан над Шалке с 3:2

Два гола на бразилеца Кака през втората част помогнаха на Милан да победи Шалке 04 с 3:2 в мач от последния кръг в група Е. Така вицешампионите на Италия заеха първото място в групата, а вицешампионите на Германия останаха трети и ще продължат за Купата на УЕФА. На стадион "Джузепе Меаца" “росонерите” започнаха мача като водач в групата и дори точка им осигуряваше прескачане на груповата фаза. Андреа Пирло откри в 42-ата минута с изключително изпълнен фаул след нарушение срещу Кака. Датчанинът Кристиан Поулсен изравни почти веднага, а бразилецът Кака (52 и 60) се развихри в началото на второто полувреме и набързо се разписа 2 пъти. Сънародникът му Линкълн намали в 66-ата минута и принуди домакините да пазят минималния си аванс. За мача лекарите вдигнаха на крака контузените асове в отбраните на двата тима Паоло Малдини и Марсело Бордон. След наказание пък в Милан се върна и холандецът Яп Стам.