Милан 2-1 Палермо

Филипо Индзаги реализира победното попадение за Милан при домакинството на Палермо 2:1 в среща от 8-ия кръг на Серия “А”. За първи път от доста време насам Пипо започна като титуляр на мястото на контузения Андрий Шевченко. Бившият национал на Италия се разписа в 77-ата минута и взриви трибуните на “Сан Сиро”. Гостите от Палермо обаче започнаха много по-добре мача и пропуснаха да вземат добър аванс. Все пак в 28-ата минута Макинва стреля опасно към вратата на Дида и притичалият Карочоло откри резултата. След две минути обаче Дженаро Гатузо вкара един от малкото си голове в своята кариера за 1:1. По същото време шампионът Ювентус се разправи с домакина Лече с 3:0 след попадения на Ибрахимович, Муту и Салайета. Интер взе своето на стадиона в Удине след точен изстрела на Крус, вкарал след центриране на Верон. С късен гол на Лукарели Ливорно измъкна 1:0 срещу Реджина, независимо че повече от час игра с човек по-малко. Две дузпи не бяха достатъчни на Сампдория да спечели срещу Сиена – 3:3.