Серия "А" сезон 2022/23

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Forze » 16 юли 2022, 11:50



Кулибали в Челси.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Petar Zanev » 16 юли 2022, 11:57

Тоя тяхния нов собственик ще е някакво менте, щом толкова бързо дава една камара пари за играчи thumbsup
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Aliken » 16 юли 2022, 13:46

Викаш има бая хляб да изяде, докато стигне наш Джери :D
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от drzzd » 18 юли 2022, 17:08

Ай, ай, ай... братчедите за ден изтърват два сигурни трансфера.

IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Ne13sta » 18 юли 2022, 17:56

Ювентус ще са истинският конкурент догодина. Правят много силно меркато.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
IL DIAVOLO
Фен на Калчото
Мнения: 256
Регистриран: 28 юли 2019, 17:13
Has thanked: 180 times
Been thanked: 73 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от IL DIAVOLO » 18 юли 2022, 18:15

Досега са взели Ди Мария и Погба със свободни трансфери и са на път да продадат единственият си конвертируем играч в момента и то на загуба. Не бих нарекъл това силно меркато.
Изображение

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Pacetoo » 18 юли 2022, 18:54

Тоя Бремер можел като наш Калдара да играе само в схема с 3-ма защитници, така че такива не ги броя за добри играчи.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от drzzd » 18 юли 2022, 19:29

И на интер, и на ювентус силните трансфери са от предходните прозорци. Това лято изглежда работят по баланс и качество на скамейките си, но на база наблюденията ми в последните дни и двата отбора имат доста проблеми. В по-долните редове ще опитам да направя обективен и възможно най-кратък анализ, от това което виждам като действия на пряката ни конкуренция.
  • ювентус: Ако има отбор, който очаквам този сезон да ни бъде главен конкурент, то това са именно те. В атака ще бъдат доста силни, особено имайки предвид, че за пръв път ще видим Киеза и Влахович в комбинация в черно-бяло. Отделно се подсилиха с Ди Мария, който е не по-слаб футболист от Федерико, дори и с над 10 години по-възрастен. Дясната им зона изглежда наистина много опасна. Интересно ми е да разбера дали АДМ ще остане само сезон или ще поднови за още година следващото лято. За сега с тоя едногодишен договор ми се струва, че иска да напълни касичката още малко преди да се прибере в Аржентина. Минус в атаката им е, че все още нямат ляво крило. В халфовата линия не мисля, че вдигат особено много нивото с тази версия на Погба. Искат да разкарат Рамзи, а Рабио очаквано започна да играе игрички и иска да си ходи. Тъй че извън всичко това, очаквам атмосферата в събелкалнята с толкова много "звезди" и без истински лидер, да им изиграе лоша шега. Другото им слабо звено си остава защитата. Дори и да вземат Бремер, остават без лидер там, какъвто беше Киелини. бонучи определено не е такъв.
    Обобщено: Очаквам да бележат много, ако нямат контузии в атака, но и очаквам да им вкарват доста. Все пак мисля, че ще са ни основен конкурент.
  • интер: Да, взеха Лукаку и запазиха Лаутаро, но мисля, че на магарето му понаучиха номерата и няма да е толкова успешен, колкото беше при първия си престой в Италия. Отделно проблемите му в главата си оказват влияние. Друго е да знаеш, че догодина се прибираш на 100% в Лондон и пак ще се разиграват саги относно бъдещето му. Скритият им коз се казва Хоакин Кореа. Очаквам именно той да е в основата на важни голове и победи за боклука на Милано. От друга страна в момента имат проблеми с освобождаване на заплати. Видал си тръгна, но Алексис Санчес не иска да си ходи, макар и интер да искат да му прекратят договора насила и да му платят 4 млн. накуп в неустойки, за да освободи финансов ресурс. Това говори много за моментното състояние при тях и проблемите им. Също така, бързо се усетиха, че Чалхана не е високо качество футболист и бързо се насочиха към Мхитарян, който ще му яде от минутите, а той от своя страна ще започне да мрънка. Извън Брозович и Барела са пълна дупка в халфовата линия. В защита са напът да загубят най-добрия си защитник, а юве ще им вземат Бремер под носа. Остават с опция Никола Миленкович от Фиорентина, който знаем добре, не е топ качество защитник. Както сами може да прецените, съставът им отслабва, а балонът с проблеми продължава да се надува.
    Обобщено: Очаквам да се сринат от топ 2 и този сезон ми се струва, че ще се борят с Рома, а защо не и някой измежду Наполи, Аталанта, Лацио и Фиорентина за топ 4. :)
  • Рома: Приятната изненада на новия сезон. Моуриньо търси качество на състава си, което да доведе до надграждане на предходния сезон. Определено Ромите си уредиха треньор, който да им пасне на стила и да работи наистина в посока връщане на трофеи и най-вече славните години на този отбор. За сега запазват ядрото от футболисти и извън Мхитарян и Флоренци (длъжен съм да го спомена) не са загубили особено качество в състава си. Наемът на Серджио Оливейра от Порто се оказа провал и го отпратиха набързо. Така че, това са "по-така" футболистите, които изгубиха през това лято (засега). Очаквам в атака да бъдат дори и по-опасни от предходния сезон и да вкарват доста. Определено ще е интересно да видим как ще заиграе Дибала под ръководството на Моу. Все пак очаквам да се спъват тук-там в течение на сезона, но определено ще стрелят за класиране в ШЛ. Както споменах и по-рано, мисля, че дори имат голям шанс да изместят интер от борбата за топ 3.
    Обобщено: Най-смело бих заложил поне трето място за Рома за сметка на интер.
  • Наполи, Лацио, Аталанта и Фиорентина: Това са останалите четири клуба, които мисля, че ще участват в борбата за топ 4 поне до към февруари-март.
    Започвам с Наполи, които загубиха огромно качество в състава си и за сега не изглежда да работят много здраво по намирането на адекватни заместници. Тепърва ще видим какво ще направят с парите от Кулбиали, но ми се струва, че приоритетно ще запълват финансови дупки. Необичайно неактивни са, което според мен ще се отрази много на сезона им. Най-неясна ми е тяхната работа, но ако трябва да дам прогноза, то може би това ще е пето-шесто място в крайното класиране. Нека все пак видим как ще завърши меркатото им.
    Стигам до Лацио, които мисля, че първи ще сдадат багажа за топ 4, тъй като в клуба изглежда има много проблеми. Под 10,000 абонаментни карти са продадени до момента, докато Рома вече са разпродали своите. Взеха доста нови футболисти, но качеството продължава да куца. Не мисля, че Сари прави голямата разлика там.
    Свободното падане на Аталанта също продължава и това лято изглежда няма да са много активни на пазара, тъй като имат да изплащат трансферите на Демирал и Бога, а отделно купиха Едерсон за 20 млн. от Салернитана. Общо тримата им струват над 60 млн.
    Ред е на Фиорентина, които си мисля, че имат сили да бъдат също приятна изненада през настоящия сезон. Още миналата година започнаха активно да работят по изграждане на боеспособен състав, а и имат да харчат от парите за Влахович и Киеза. Добавиха Лука Йович към атаката изградена още от Иконе, Кабрал и Сапонара. Взеха и Голини от Аталанта за вратарската позиция и ако продадат Миленкович, очаквам да вземат и наистина качествен защитник. Струва ми се, че ще бъдат главният конкурент на Наполи през този сезон.
    Обобщено: Наполи 5-ти, Фиорентина 6-ти, Аталанта 7-ми и Лацио 8-ми.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от drzzd » 19 юли 2022, 18:21

Айдееее... отече работата за "сигурния" Бремер. интеристчетата ни се присмиваха за Ботман, но като гледам тука смеха ще е още по-голям.

IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от AC_M » 19 юли 2022, 18:48

Мердите са скъсали шортите, харчат едни пари без да ги имат и на какво се надяват? Те си имат без пари чалханоглу, да им е жив и здрав , и да му се радват!
#piolioutnow

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Ne13sta » 19 юли 2022, 19:11

Лошо. Бремер е 3 пъти по-силен от волейболиста Де Лихт. Ди Мария и Погба са класа и ако не се контузват, ще им вдигнат нивото. Взеха перспективните Гати и Камбиасо в защита, а Киеза се завръща.

Ако не се подсилим и ние, може и да не си защитим скудетото.

Мердите ги виждам 3-ти. Върнаха си Луканку, но губят Перишич, Санчес и Видал. Най-вероятно ще продадат и един от Шкриниар/Барела/Лопатаро.

П.С. Гобите са се насочили към Миленкович-Савич. Тия сглобяват много силен състав.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от drzzd » 19 юли 2022, 19:17

Да си сглобяват. Ребич ще ги е*е :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Casciavit » 19 юли 2022, 19:35

Да, ще ги е*е. И в ШЛ ще ги е*е. Джери Кардинале рулз. We're good as we are. Имаме състав с Големи шампиони, бъдещи Сенатори. Всички ще ни лазят в краката. Ако върнеме бачи Мунтари за един сезон с неговия богат опит, съвсем сигурен ни е требъла през следващия сезон. thumbsup Гобите изпадат.
И последно, който не е доволен от меркатото и новото ръководство, не разбира от футбол.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от drzzd » 19 юли 2022, 19:45

Btw, тия "Големи шампиони" и "Сенатори" не бяха ли крилати фрази на любимия ти доктор Галиани от един много симпатичен период от близкото вече изминало десетилетие?

П.С. Нужно ли е да споменавам юве как си правят трансферите и колко точно ги разследват за тях? Схемите им не са спирали и честно казано се радвам, че не действаме по тяхната методология. Големи заплати, високи трансферни суми, тлъсти комисионни, изобщо хъб за боклуци и мрънкачи. После търси играчи, които да ценят отбора и фланелката, пък камо ли феновете...
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 601
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 202 times
Been thanked: 87 times

Re: Серия "А" сезон 2022/23

Мнение от Benovski » 19 юли 2022, 22:04

Според мен Ювентус се превръщат в главен фаворит за Скудетото през новия сезон. Много им стана 2 години суша и това лято избухнаха. Да не говорим, че в изминалата кампания половината сезон бяха без Влахович и Киеза, а сега добавят Ди Мария, Погба, Бремер, има слухове за Савич. С опитен наставник като Алегри ми се вижда, че ще ни е ужасно трудно да дублираме.
Интер също се справят добре, а всички добре помним как всичко беше на кантар до последно.
Рома се засилват с добри играчи, а и на Моу вторите сезони винаги са силни. От Наполи, Лацио, Фиорентина и Аталанта не знам какво да очаквам, освен, че бих се радвал отворкото Гасперини да го духа.
Та предвид нашето меркато към този момент и това на останалите грандове към този момент, не тръгвам с голямата кошница и не очаквам, и не изисквам дублаж. Дано успеем да преподпишем с Леао и Бенасер и Пиоли успее да надгради, пък каквото дойде. Място в тройката, Купа на Италия и 1/8 в ШЛ пак ще е добре.

Заключена