15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мачовете на Милан през сезон 2021/2022
Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Sheva7 » 16 сеп 2021, 00:20

cinzano написа:
16 сеп 2021, 00:12
Впечатляващ е оптимизма който цари тук, но всъщност англичаните ни разцепиха по всички параграфи, направихме две хубави атаки и успяхме да отбележим. Единствен от нашите Манян беше на ниво и ни спаси от тотален резил. Брахим също се опита да играе в определени момемти но до там. Цял мач играхме без халфова линия, Кеси и Бенасер бяха тотален леш.
Разцепиха ни със състав в който блестяха имена като Ориги и Марип( Ориги и Матип, мамка му). Хендерсън беше като Пирла пред нашите африканци...
Forza....
Мда, а без Салах мислиш ли, че щяха да блестят толкова много Ориги и Марип? whistle
Ми, по-добри са. Като единици, като колектив, по-сработени, с повече опит и класа. Клоп също е с много по-голям европейски стаж от Пиоли. 2 атака ли? Ливърпул с 3 атаки и дузпи ни отмъкна цял трофей. Така и ние можеше днес, въпреки че сме по-слаби, да се поздравим с хикс или победа. E, не стана, да, можеше и да се стигне резил, но не се случи. Не им беше толкова лесно да победят този отбор на Милан, а го превъзхождат с поне 2-3 класи в момента.

Потребителски аватар
Sheva
Фен на Калчото
Мнения: 167
Регистриран: 01 авг 2018, 11:57
Has thanked: 90 times
Been thanked: 18 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Sheva » 16 сеп 2021, 00:23

Томори имаше И паникьосани отигравания,няма какво да се лъжем.Кесие е длъжника и ако ще го кара така пейка до края на сезона.Бенасер,Тонали и Бакайоко не е толкова зле.Още класа,още самочувствие ,да не изглеждаме в началните минути толкова трагични.Леао го плюем , но е човек ,който може един на един да преодолее играч на скорост и да отвори пространства ,с което да създадем положения и ситуации.Достойно като резултат, поука, самочувствие и всички шансове за излизане от групата.Forza Milan!

Потребителски аватар
Domo arigato
Фен на Калчото
Мнения: 229
Регистриран: 05 юни 2018, 02:11
Has thanked: 138 times
Been thanked: 35 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Domo arigato » 16 сеп 2021, 00:25

gLoRy написа:
16 сеп 2021, 00:06
По-полезен за теб, мен и някой друг, но не и за Пиоли, който го показа и през миналата година с малкото минути, които му даде. Всеки има различни виждания за играта.

Изобщо не съм предполагал, че тия могат да направят още едно такова полувреме. Бягат като коне. Някаква статистика от мача ако някой може да изкара - кой колко а бягал.
Ние сме избягали повече километри от тях, 98 на 96 бяха към края :lol: :lol:

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Sheva7 » 16 сеп 2021, 00:27

Доста играчи биват оплювани. Не бих започнал да нареждам Кеси, защото сега е в слаба форма, а по-скоро заради маймунджулъците, на които вече се нагледахме от други хора преди него.

Потребителски аватар
Bonera
Фен на Милан
Мнения: 502
Регистриран: 07 яну 2020, 16:14
Has thanked: 181 times
Been thanked: 59 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Bonera » 16 сеп 2021, 00:39

Аз ще кажа само едно и то е че нашите голове бяха от добре изградени и красиви атаки, техните са гол след рикошет, един гол на ръба на засадата на който дори Салах се колебаеше дали е редовен и един красив гол по щастлива случайност, че топката падна така удобно на крака на капитана им. Да имаха тотално превъзходство в почти целия мач, но ние бяхме тези които направиха истински класните атаки. Мога да ги поздравя Ливърпул, че не се отказаха и реално с много тичане и преса спечелиха мача. Но ние спечелихме повече, а именно опит и самочувствие, две неща които ще са много важни и трябва още няколко такива мача по възможност в наша полза и този отбор ще се развие още!

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от pippo » 16 сеп 2021, 00:41

Нашите бяха много притеснени в началото. Единствените, които знаеха какво правят бяха Манян и Кяер. За всички други това беше дебют в ШЛ, не съм сигурен само за Диаз и Ребич. Много достойно представяне, предвид всичко това. Надиграха ни тотално, но ни биха трудно и не бяхме далеч от точката. Добра новина е и равенството в другия мач. Сигурен съм, че ще покажем друго лице в следващия мач, без напрежението от днес и на Сан Сиро. Имаме не малки шансове да излезем от групата, според мен.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8902
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Ne13sta » 16 сеп 2021, 00:42

Много рядко си тръгвам с усмивка на лице след загуба, но днес е именно такъв случай. Противопоставихме се на един от най-силните отбори за последните 5 години, а с малко повече късмет и класа можеше да празнуваме победа. Началото беше ужасно, но с оглед на младия ни състав, това е напълно разбираемо. Доволен съм от повечето момчета. Пиоли стори каквото можа. Показателно е, че Клоп направи двойна смяна Чембърлейн и Милнър, а ние вкарваме малкия Малдини. Просто разликата е огромна.

Калабрия е достоен за капитан. Да, покри засадата при втория гол, но за разлика от двамата африкански туристи показа топки и не се покри нито за секунда. Същото важи за Ребич, Диаз, Кяер и Томори. Манян пък беше направо железен, към него нямам никакви забележки. Класи е над резервата на Кейлор Навас. rolleyes Останалите титуляри са си материал за ЛЕ, но за мен лично, това не е тайна. Фабиньо сложи алчното момче в малкия си джоб, а Тео изобщо не знаеше къде се намира срещу Салах. Салемакерс и Леао не ги смятам за сериозни футболисти и няма какво да им се коментира.

Със завръщането на Ибра и Тонали, вярвам че ще имаме шанс за излизане от тази група. Да се надяваме, че няма да има такова наливане на гипс в следващите двубои. Атлетико трябва да ги ударим на Сан Сиро, ако искаме нещо повече от 3-то място!

Форца Милан! forza
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от cuorerossonero » 16 сеп 2021, 00:45

Sheva7 написа:
16 сеп 2021, 00:27
Доста играчи биват оплювани. Не бих започнал да нареждам Кеси, защото сега е в слаба форма, а по-скоро заради маймунджулъците, на които вече се нагледахме от други хора преди него.
Нещата са свързани, братле. Няма как да играеш добре, когато в главата ти не е играта и отборът ти, а мисълта как да го прецакаш, за да изкараш повече пари. Кеси все пак е едно тъпо футболистче и няма умствения потенциал да елиминира второто, за сметка на първото.
А такива като него аз пък съм склонен най-много да ги псувам. До вчера обясняваше как имало хора в Африка, които минавали по 30 километра на ден за къшей хляб, вричаше се в любов на Милан и обещаваше да "оправи нещата" с договора веднага щом се върне от Олимпиадата. След което сам си се изсра в устата с действията си.
Дори да оставим настрана слабата му форма, подобен измекяр не трябва да играе повече за Милан, дори само защото е измекяр.
Точно защото клубовете не го набиват колкото дълбоко могат на такива, затова футболът се напълни с инфантилни, меркантилни путки и това вече се превръща в модел на поведение. Забий го на пейката цял сезон, да го видим догодина каква заплата ще му предложат. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Sheva7 » 16 сеп 2021, 01:02

cuorerossonero написа:
16 сеп 2021, 00:45
Sheva7 написа:
16 сеп 2021, 00:27
Доста играчи биват оплювани. Не бих започнал да нареждам Кеси, защото сега е в слаба форма, а по-скоро заради маймунджулъците, на които вече се нагледахме от други хора преди него.
Нещата са свързани, братле. Няма как да играеш добре, когато в главата ти не е играта и отборът ти, а мисълта как да го прецакаш, за да изкараш повече пари. Кеси все пак е едно тъпо футболистче и няма умствения потенциал да елиминира второто, за сметка на първото.
А такива като него аз пък съм склонен най-много да ги псувам. До вчера обясняваше как имало хора в Африка, които минавали по 30 километра на ден за къшей хляб, вричаше се в любов на Милан и обещаваше да "оправи нещата" с договора веднага щом се върне от Олимпиадата. След което сам си се изсра в устата с действията си.
Дори да оставим настрана слабата му форма, подобен измекяр не трябва да играе повече за Милан, дори само защото е измекяр.
Точно защото клубовете не го набиват колкото дълбоко могат на такива, затова футболът се напълни с инфантилни, меркантилни путки и това вече се превръща в модел на поведение. Забий го на пейката цял сезон, да го видим догодина каква заплата ще му предложат. rolleyes
ok forza

Аз съм напълно съгласен и съм противник на прекалената комерсиализация, но за съжаление с правилните агенти много хора могат да трупат пари, които не заслужават, а иначе да ронят крокодилски сълзи за бедните в Африка. Не се сещам за много сфери, където наетото лице да притежава толкова прост, но ефективен инструмент за задоволяване на неаргументирани финансови изисквания, а работодателят да се съгласява относително лесно с тях.

Иначе причината да съществуват толкова огромни социални неравенства, се корени в несправедливата система, която поощрява увеличаването на дистанцията между богати и бедни клубове, държави и хора...И съответно тези без средства да разчитат на подаянията, милостта и благотворителната дейност на "филантропите". И не ме разбирай погрешно. Аз не защитавам комунистическа утопия, а се възмущавам от реалността, в която загрижеността за нуждаещите се е лицемерие, докато money hoarding-ът се възприема за нещо нормално; за проспериращ стандарт.

Потребителски аватар
Kaka22
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 01 дек 2019, 20:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Kaka22 » 16 сеп 2021, 01:11

Достойно представяне и то на Анфийлд, срещу машината на Клоп. Не ни достигна опита, за да задържим преднината, но това мисля, че беше напъшно очаквано.

Целият свят видя този нов млад Милан и вече почва да си личи постоянното му израстване. Пролича си характера, с който разполагаме, талантът и класата в момчетата. Поздравления за Калабрия, Томори, Менян, Леао, Салемакерс и Брахим. Тео и Бенасер също заслужават добри думи, въпреки формата им. Ще бъдат и по-силни от това, което видяхме.
Кяер и Ребич също бяха машини. Това е началото на един колектив, който ни изненадва все повече и повече с добро.

Кесие ако не иска да бъде част от него-прав му път, има кой да го замени и няма да липсва. Мисля, че оттук нататък в годините ни очакват само хубави неща, стига да не се разпродадем, както един Аякс например. Но ние сме Милан и смятам, че няма да се случи.

Днес победата граничеше с невъзможното и това беше ясно почти на всеки. Въпреки това в един момент от мача изглеждаше напълно реална и това е похвално за момчетата. Рано е да се борим с отбори от ранга на Ливърпул, но скоро ще се изравним, ако продължаваме така.


FORZA MILAN!

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от AC_M » 16 сеп 2021, 01:11

Абе Тео да не беше 20 см в засада след ъгловия на тъча, че да видим щяхме ли да си говорим за Хендерсън-Мендерсън. Правим 1:3 и да си пеят до края на мача, че няма да са сами.
Това е реалността , зелени сме още, но ще стане. Тези , които получават Х 8 млн € играха, като за 8 млн €. Мераклиите за подобни доходи ги гледаха от близо и изглеждаха нелепо покрай тях.
#piolioutnow

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3217
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Dawnweaver » 16 сеп 2021, 01:42

За съжаление не споделям оптимизма на повечето. Статистиката е позорна, ние сме втория в Италия, не петия в Швеция. 60-40 владеене, 20-3 удара, до 20тата минута можеше да е 4-0 ако не беше Манян ( който след това върна жеста, има доооооста какво да се желае и при втория и при третия гол ). Втория тръгна и се върна, при третия имаше пълна видимост и не беше пласиран добре.

За Кеси, който беше невидим какво повече да се каже ? Тео първите 30 минути не знаеше къде се намира. Томори с автогол, Бенасер с дузпа. И това ли са ни звездите ?

Не искам да кажа , че сме боксова круша, но днес сами се направихме такава. Защото аз лично не гледах дерби Ливърпул - Милан с два отбора излезли за победа, а Ливърпул и един отбор, който не е готов да си даде три поредни паса през над 3/4 от мача.

Отделно никой не отбеляза, че ни се подиграват и излизат без Мане и ван Дайк - играчи за по 100млн. всеки.

Далеч сме от истината и много далеч от футбола на такова ниво колкото и резултата да ни ласкае в случая. Което е още по-обидно предвид , че е загуба.

Надявам се никой не се е засегнал, това е моето мнение в случая. Бъдеще има, но е като стадиона - далеч и неясно,но уж се работи в правилната посока.

Но виж за шампионата съм оптимист, с такъв опит от днешните мачове ако това темпо се пренесе в Италия в нашата игра само добро ни чака.

SUD_14
Фен на Калчото
Мнения: 180
Регистриран: 21 авг 2019, 17:42
Has thanked: 165 times
Been thanked: 30 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от SUD_14 » 16 сеп 2021, 02:37

Casciavit написа:
16 сеп 2021, 00:13
hotboyz написа:
16 сеп 2021, 00:04
Предполагам, че това не е сериозен коментар. Ти мача гледа ли?
Напълно сериозен съм. Автогол, извеждащи подавания за Салах, 2-3 нескопосани намеси през второто, накрая беше на път да си вкара и втори автогол. Кяер беше стомана пред него. Романьоли също ми хареса повече онзи ден.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от Cafu » 16 сеп 2021, 04:52

Dawnweaver написа:
16 сеп 2021, 01:42
За съжаление не споделям оптимизма на повечето. Статистиката е позорна, ние сме втория в Италия, не петия в Швеция. 60-40 владеене, 20-3 удара, до 20тата минута можеше да е 4-0 ако не беше Манян ( който след това върна жеста, има доооооста какво да се желае и при втория и при третия гол ). Втория тръгна и се върна, при третия имаше пълна видимост и не беше пласиран добре.

За Кеси, който беше невидим какво повече да се каже ? Тео първите 30 минути не знаеше къде се намира. Томори с автогол, Бенасер с дузпа. И това ли са ни звездите ?

Не искам да кажа , че сме боксова круша, но днес сами се направихме такава. Защото аз лично не гледах дерби Ливърпул - Милан с два отбора излезли за победа, а Ливърпул и един отбор, който не е готов да си даде три поредни паса през над 3/4 от мача.

Отделно никой не отбеляза, че ни се подиграват и излизат без Мане и ван Дайк - играчи за по 100млн. всеки.

Далеч сме от истината и много далеч от футбола на такова ниво колкото и резултата да ни ласкае в случая. Което е още по-обидно предвид , че е загуба.

Надявам се никой не се е засегнал, това е моето мнение в случая. Бъдеще има, но е като стадиона - далеч и неясно,но уж се работи в правилната посока.

Но виж за шампионата съм оптимист, с такъв опит от днешните мачове ако това темпо се пренесе в Италия в нашата игра само добро ни чака.
Напълно съм съгласен, през повечето време не можехме да минем центъра, а Ливърпул дори бяха без най-силните си играчи. След двата гола, очаквах да заиграем равностойно или поне с повече самочувствие, но явно толкова са ни възможностите.
С Кеси явно нещата не са добре, или не е във форма, или филмите по догова си оказват влияние.
Менян за мен беше човек с 2 лица този мач. При 2рия и 3тия гол не прочете играта беше неподготвен и колеблив.
Обнадеждаващото е, че беше първия мач в ШЛ на тези играчи и от тук нататък, ще стават по-добри и по-опитни. Успеваемостта ни също беше мега, което си е от най-важите фактори във футбола като цяло.

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: 15.09.2021 | 22:00 ч Ливърпул - Милан | Шампионска лига група В

Мнение от EGPanovski » 16 сеп 2021, 08:56

Че ни надиграха тотално, това е факт. Скоростта им беше на друго ниво. Тичали сме повече от тях...ами да, защото ги гонехме :D
Въпреки всичко, аз съм много доволен от отбора. Момчетата показаха сърце. И по-важното, показаха потенциал.
Емоцията която изпитах и не се бе случвала от толкова много време, емоцията на Пиоли след двата гола, емоцията на феновете на стадиона....това е нещо безценно, което не можеш да сравниш или замениш с друго. Резултатите отиват в статистиката. Важното е че се върнахме и сме живи и жадни за още :)

Отговори