Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Теми за меркатото през сезоните
Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3217
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Dawnweaver » 19 юли 2021, 11:46

BANKERA написа:
19 юли 2021, 11:28
Накрая ще ви светне на всички, че за напускането на Донарума и Хакан сме си виновни само ние, ама нищо нали по-лесно е да се плюе по играчите. Ей го и сега Кеси изнудва за по-голяма заплата, ама нещо много тихичко в неговата тема. Всеки професионалист е нормално да иска прилично заплащане и в днешния футбол парите са си движеща сила. Като не можем ние да им предложим каквото искат е съвсем нормално да си го поискат другаде.
Кеси не е юноша на клуба , изграден и наложен като титуляр на 16. Има разлика. Защото например аз съм сигурен, че и на Меси имаше кой да му даде празен чек като остана свободен.

И съвсем отделна тема е, че феновете като такива имат право да имат мнения и настроения към играчите. Това е реално работата на феновете, поне на разумните такива - да са барометър за представянето и менажирането на клуба , на който симпатизират. Никой не е тръгнал да го линчува Донарума или ще пали къщата на Хакан, но имаме пълното право при всяка възможност да им показваме обществеността от фенове какво мислят за поведението им.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vik rossonero 96 » 19 юли 2021, 11:54

Кеси изнудвал. :D :D Че той иска толкова, колкото и турският Зидан, само дето Франк игра 95% от всичките ни мачове през сезона в ужасно сгъстен цикъл, беше лидер по време на целия сезон и на всичкото отгоре вкара 5 гола повече от Хаканчо.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Casciavit » 19 юли 2021, 12:44

Ne13sta написа:
19 юли 2021, 08:50
Те годинките не прощават. Дзамброта не беше по-различен в последните си два сезона. А Одо беше страхотен играч, все пак постави не кой да е, а именно Кафу на пейката. Последното явно си го забравил.

Впрочем, и Одо, и Янкуловски имаха доста добри кариери и успехи с националните си отбори. Пък ти ги помни с каквото искаш.
Пич, да сложиш Одо до Дзамбро и Тасо е все едно да сложиш Мартин Камбуров до Стоичков и Гунди. :D

Дзамброта преди да дойде в Милан на 31г имаше 9 сезона на топ-ниво като твърд титуляр /2 за Барса и 7 в Ювентус/. Тасоти има 15-ина сезона в Милан на топ ниво и десетки финали, купи, титли, международни трофеи. Това са топ-играчи. Одо е муха без глава, имал късмета да облече екипа на Милан и да спечели ШЛ. Даже не знам дали получи медал, защото дойде зимата тогава. Следващите сезони беше трагедия и беше сред най-псуваните играчи в късната ера Анчелоти.

Кафу беше на 37г и мислеше вече за внуци, когато Одо го сложи на пейката. :D А един Сержиньо за мен беше много по-добър от Янку.
Световна класа са Кафу, Дзамбро, Тасо, Панучи, дори Сержиньо, но не и тези двамата. Ти сам казваш, че Тео не е Световна класа. Ами Тео е точно на нивото на Янкуловски и Одо.
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от BANKERA » 19 юли 2021, 13:15

Dawnweaver написа:
19 юли 2021, 11:46
BANKERA написа:
19 юли 2021, 11:28
Накрая ще ви светне на всички, че за напускането на Донарума и Хакан сме си виновни само ние, ама нищо нали по-лесно е да се плюе по играчите. Ей го и сега Кеси изнудва за по-голяма заплата, ама нещо много тихичко в неговата тема. Всеки професионалист е нормално да иска прилично заплащане и в днешния футбол парите са си движеща сила. Като не можем ние да им предложим каквото искат е съвсем нормално да си го поискат другаде.
Кеси не е юноша на клуба , изграден и наложен като титуляр на 16. Има разлика. Защото например аз съм сигурен, че и на Меси имаше кой да му даде празен чек като остана свободен.

И съвсем отделна тема е, че феновете като такива имат право да имат мнения и настроения към играчите. Това е реално работата на феновете, поне на разумните такива - да са барометър за представянето и менажирането на клуба , на който симпатизират. Никой не е тръгнал да го линчува Донарума или ще пали къщата на Хакан, но имаме пълното право при всяка възможност да им показваме обществеността от фенове какво мислят за поведението им.
Ти па намери точно с Меси да правиш сравнение... rolleyes
Меси, който взе една камара трофей с каталунците + това там го почитат като един вид божество и много добре знае, че никъде другаде няма да получи подобно отношение. А отсреща имаш един млад вратар, които вече години поред не е виждал трофей различен от една суперкупа, но знаещ, че с уменията, които разполага може много повече и е преценил, че при нас с ТАЗИ ТРАНСФЕРА ПОЛИТИКА може и да пропилее още годинки освен тези до този момент. Колкото и да обича клуба все пак доста време ни изчака и няма как ние да сме сърдитите в случая. Сам си прави сметката щом точно в сезон, в който влизаме в ШЛ ни напуска.

vik rossonero 96 написа:
19 юли 2021, 11:54
Кеси изнудвал. :D :D Че той иска толкова, колкото и турският Зидан, само дето Франк игра 95% от всичките ни мачове през сезона в ужасно сгъстен цикъл, беше лидер по време на целия сезон и на всичкото отгоре вкара 5 гола повече от Хаканчо.
И Кеси имаше лоши периоди, където не беше полезен с абсолютно нищо, които някакси тактично пропускаш. А и сравнението с головете даже не знам на каква основа го правиш, при положение, че от 13-те гола на Кеси 11 са от дуспи. Хубаво е като се правят подобни сравнения, човек да е максимално обективен без лични пристрастия.
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от R. GULLIT » 19 юли 2021, 13:59

BANKERA написа:
19 юли 2021, 11:28
Накрая ще ви светне на всички, че за напускането на Донарума и Хакан сме си виновни само ние, ама нищо нали по-лесно е да се плюе по играчите. Ей го и сега Кеси изнудва за по-голяма заплата, ама нещо много тихичко в неговата тема. Всеки професионалист е нормално да иска прилично заплащане и в днешния футбол парите са си движеща сила. Като не можем ние да им предложим каквото искат е съвсем нормално да си го поискат другаде.
Абе, да ти кажа, дори и в най-сериозните фирми по света широк има някакъв баланс на исканията. Тук започнаха съвсем на мезе да вземат клуба и то след половин/един смислен сезон. Който нямаше да има никакъв индивидуален смисъл за някой от искащите, ако не бе класирането в ШЛ. За което принос има целия отбор, а не конкретен човек.
Разбирам да поискаш 30%...50% увеличение на възнаграждението си като Калабрия. Пример Хакан. Взимаше по 2.4 млн, иска 5 млн. Че това са 108% горница. Предлагаха ти 70% с допълнителни бонуси. А дори не си изиграл 1 мач от турнира, за който си се класирал, че да си набавиш липсващия милион от премии.
Същия цирк и оня, дето седя 3 седмици без отбор, а се води юноша на клуба. Първо увеличение на заплатата 700%. След 3 сезона, дайте още 100%, че и клауза ми сложете, да ме купят за 40 млн. Дайте и на Мино 20 млн. Е...колко е това увеличение, ебаси?!?!

Сега, какво трябва да сметнем и за Франк Кеси? Да, 2.2 млн с 50% = 3.3 млн+ бонуси отделно. Ама не, агентът бил говорил с 27 клуба и оттам давали 5 млн. Хайде и тук 120% горница при почти 49% данъчна тежест, която пак е за сметка на клуба. Хоп, увеличението стана почти 240%. Хубаво, ама приходите на клуба не са 240% отгоре, а примерно 30-40%, който ще дойдат най-рано декември.

Няма мениджър на фирма, който да си вдигне и собствената заплата с такава стойност, дори и приходите му да са на същите нива като евентуално увеличението му. Но тук очакванията са, че реките с парите потекоха и всеки може да вземе, ако се протегне. Това не е прилично вдигане на пари, а абсолютна загуба за работодателя. Чисто политически тя следва да се поеме от спонсори, но надали искаме да минем пак 120 млн в заплати и то заради вратар и двама полеви играчи. Защото лавината след тях е неизбежна.

Даже ще дам пример с Меси, чийто последни 2 подписа струваха на Барселона 20%. Хем заради данъците, хем заради 3 пъти по-големите приходи от тези на Милан.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 19 юли 2021, 14:26

Ти му казваш не съди за Бало-Туре преди да е поритал с фланелката, че да не объркаш пак, както с Тео, той ти казва "Тео не е световна величина и е по-слаб от Кафу и Дзамбро"... Мерси, че ми отвори очите, честно :D Само дето главният герой на разговора трябваше да е Фоде Бало-Туре, а Тео влезе като напомнянка и нищо повече :)

В стремежа си все да излизаш прав, особено когато някой ти напомни, че очевидно не си (което не е непременно лошо), явно си склонен да отваряш теми от много прашното минало от преди повече от десетилетие... което пък малко не на място идва в конкретно тая тема. Все тая, отвори дискусия, признавам :D

И в момента не те джъджвам, просто е забавно как тежко приемаш нещата и заради това търсиш друга дискусия, в която очевидно казваш верни неща, които обаче в случая и малките деца знаят. Все едно да кажеш "Браим Диаз не е световна величина и изобщо не е близо до нивото на Кака" :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от hotboyz » 19 юли 2021, 14:54

SpazioMilan.it
#Milan, trovato l'accordo con #Kaiojorge, giovane stella del Santos. Restano da sistemare gli ultimi dettagli, ma i rossoneri sperano di averlo presto a disposizione.
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от R. GULLIT » 19 юли 2021, 15:06

Какъв е тоя Кайо Жорже и какво сме се зазяпали в него?

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от hotboyz » 19 юли 2021, 15:23

R. GULLIT написа:
19 юли 2021, 15:06
Какъв е тоя Кайо Жорже и какво сме се зазяпали в него?
Нападател на Сантос, който е актуално име в момента. Няколко отбора начело с нас го следят. Договорът му е до 31.12.2021г. За да го вземем още сега даваме 5-6 мил., докато от Сантос искат 10 мил. На практика сме се разбрали със самия играч, остава и Сантос да ги убедим. Играта е, ще клекнем ли сега или ще чакаме до зимата. Обаче тогава може да е късно.
Изображение

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ivanchenko » 19 юли 2021, 15:24

hotboyz написа:
19 юли 2021, 15:23
R. GULLIT написа:
19 юли 2021, 15:06
Какъв е тоя Кайо Жорже и какво сме се зазяпали в него?
Нападател на Сантос, който е актуално име в момента. Няколко отбора начело с нас го следят. Договорът му е до 31.12.2021г. За да го вземем още сега даваме 5-6 мил., докато от Сантос искат 10 мил. На практика сме се разбрали със самия играч, остава и Сантос да ги убедим. Играта е, ще клекнем ли сега или ще чакаме до зимата. Обаче тогава може да е късно.
Мисля че 6 месеца преди да му изтече договорът можем да подпишем?

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 19 юли 2021, 15:26

drzzd написа:
19 юли 2021, 14:26
Ти му казваш не съди за Бало-Туре преди да е поритал с фланелката, че да не объркаш пак, както с Тео, той ти казва "Тео не е световна величина и е по-слаб от Кафу и Дзамбро"... Мерси, че ми отвори очите, честно :D Само дето главният герой на разговора трябваше да е Фоде Бало-Туре, а Тео влезе като напомнянка и нищо повече :)

В стремежа си все да излизаш прав, особено когато някой ти напомни, че очевидно не си (което не е непременно лошо), явно си склонен да отваряш теми от много прашното минало от преди повече от десетилетие... което пък малко не на място идва в конкретно тая тема. Все тая, отвори дискусия, признавам :D

И в момента не те джъджвам, просто е забавно как тежко приемаш нещата и заради това търсиш друга дискусия, в която очевидно казваш верни неща, които обаче в случая и малките деца знаят. Все едно да кажеш "Браим Диаз не е световна величина и изобщо не е близо до нивото на Кака" :D
Първо, ти няма как да ми викаш, каквото и да било.

Второ, аз никъде не съм го съдил. Спри да си съчиняваш глупости отново. Единствено споменах какви са отзивите на феновете от Монако.

Трето, пак даваш някакви неадекватни примери. Диаз, Кака... испанецът го взехме под наем и за резерва. За Ернандес платихме 20 млн. и го привлякохме за титуляр. Логично е да имам огромни съмнения за играч, който е доста, доста колеблив в защита. Няма защо да правиш подобни паралели.

За Ернандес не виждам какво има да се аргументирам. Дори не го викат в националния. Аз кой съм, че да оспорвам подобни решения.

И да, знам че ти харесват такива трансфери на изпаднали играчи, резерви на Лил и Монако, отхвърлени футболисти и т.н. но аз лично почти винаги съм крайно скептичен. И е напълно излишно да вървиш след всяко мое мнение и да ме убеждаваш в розовите си виждания и теории. Точно както го правеше и за Наакан Баклавоглу. rolleyes
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 19 юли 2021, 15:53

whistle

Изображение
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от BANKERA » 19 юли 2021, 16:35

R. GULLIT написа:
19 юли 2021, 13:59
BANKERA написа:
19 юли 2021, 11:28
Накрая ще ви светне на всички, че за напускането на Донарума и Хакан сме си виновни само ние, ама нищо нали по-лесно е да се плюе по играчите. Ей го и сега Кеси изнудва за по-голяма заплата, ама нещо много тихичко в неговата тема. Всеки професионалист е нормално да иска прилично заплащане и в днешния футбол парите са си движеща сила. Като не можем ние да им предложим каквото искат е съвсем нормално да си го поискат другаде.
Абе, да ти кажа, дори и в най-сериозните фирми по света широк има някакъв баланс на исканията. Тук започнаха съвсем на мезе да вземат клуба и то след половин/един смислен сезон. Който нямаше да има никакъв индивидуален смисъл за някой от искащите, ако не бе класирането в ШЛ. За което принос има целия отбор, а не конкретен човек.
Разбирам да поискаш 30%...50% увеличение на възнаграждението си като Калабрия. Пример Хакан. Взимаше по 2.4 млн, иска 5 млн. Че това са 108% горница. Предлагаха ти 70% с допълнителни бонуси. А дори не си изиграл 1 мач от турнира, за който си се класирал, че да си набавиш липсващия милион от премии.
Същия цирк и оня, дето седя 3 седмици без отбор, а се води юноша на клуба. Първо увеличение на заплатата 700%. След 3 сезона, дайте още 100%, че и клауза ми сложете, да ме купят за 40 млн. Дайте и на Мино 20 млн. Е...колко е това увеличение, ебаси?!?!

Сега, какво трябва да сметнем и за Франк Кеси? Да, 2.2 млн с 50% = 3.3 млн+ бонуси отделно. Ама не, агентът бил говорил с 27 клуба и оттам давали 5 млн. Хайде и тук 120% горница при почти 49% данъчна тежест, която пак е за сметка на клуба. Хоп, увеличението стана почти 240%. Хубаво, ама приходите на клуба не са 240% отгоре, а примерно 30-40%, който ще дойдат най-рано декември.

Няма мениджър на фирма, който да си вдигне и собствената заплата с такава стойност, дори и приходите му да са на същите нива като евентуално увеличението му. Но тук очакванията са, че реките с парите потекоха и всеки може да вземе, ако се протегне. Това не е прилично вдигане на пари, а абсолютна загуба за работодателя. Чисто политически тя следва да се поеме от спонсори, но надали искаме да минем пак 120 млн в заплати и то заради вратар и двама полеви играчи. Защото лавината след тях е неизбежна.

Даже ще дам пример с Меси, чийто последни 2 подписа струваха на Барселона 20%. Хем заради данъците, хем заради 3 пъти по-големите приходи от тези на Милан.
Няма да има класици като Малдини, които да се подписват под празен чек вече. На всички не ни е приятно, но трябва да приемем действителността каквато е и да действаме както всички останали. Ей го братчедите и те бяха на червено след многото привлечени и големите им възнаграждения, но си изградиха отбор и взеха значим трофей. Да, накрая им се наложи да продадат ключов играч, за да покрият разликата, но е по-добре да се разделиш с един, вместо да тръгнеш да изпускаш една камара титуляри, само задето не си им обновил заплатите, знаейки че в сегашното финансово състояние много трудно ще им намериш равностойни заместници за по-малко пари и заплати. Ето това ме е яд на нашите, че не действат логично. Не бива да се позволява на играчите да ни разиграват, но ей го сега като напуснаха Донарума и Чалхан без да влезе и стотинка в касата на клуба ние сме губещите в случая. Златан като е на 40 му дадохме 7-те милки, защото знаем, че си заслужава и освен на терена има своето положително влияние и извън него. Донарума и Чалхан, въпреки всичките им кусури са си класни играчи и имаха своя принос за Милан през последните години, кой повече, кой по-малко. Сега като уж "спестихме" от техните заплати сме точно до кривата круша и накрая ще вземем някакви незнайни юнаци, които най-вероятно в по-късен етап ще се чудим как да разкараме и теглейки чертата да не излезе, че е било по-добре да удовлетворим исканията на тези, които ни напуснаха, вместо да стреляме пак в тъмното...
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 19 юли 2021, 16:49

Barcelona are the best positioned team to sign Romagnoli and are looking along with Milan for a fruitful swap deal on a sporting and economical level.
Milan has been interested in Pjanic and Coutinho but the players have to reduce their salaries in order to join the club. Romagnoli would also fit the profile Barcelona are looking for.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Petar Zanev » 19 юли 2021, 17:39

Романьоли за Коутиньо ще е супер, но и да остане с нов договор със сигурност няма да е излишен.

Не вярвам обаче Райола да остави подобна сделка да се случи, все пак така няма да може да вземе голяма комисионна.
FORZA MILAN!!!

Заключена