Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 18 юли 2021, 18:47

Лаксалт нали дойде, когато и Малдини беше в клуба. Тотален провал.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Domo arigato
Фен на Калчото
Мнения: 229
Регистриран: 05 юни 2018, 02:11
Has thanked: 138 times
Been thanked: 35 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Domo arigato » 18 юли 2021, 20:12

Ne13sta написа:
18 юли 2021, 18:47
Лаксалт нали дойде, когато и Малдини беше в клуба. Тотален провал.
Лаксалт идва на 15-и август, Малдини е назначен на 5-и. За десетдневен трансфер, ако въобще е негов, не бих го винил.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 18 юли 2021, 20:18

Той и Тео дойде като среден играч и глупав и излишен трансфер rolleyes
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 18 юли 2021, 21:24

Тео е топ футболист. В защита е бетон. Най-добрият бек на Евро 2020. :lol:
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 18 юли 2021, 21:44

Не знам дали е най-добрият бек на Евро 2020, но е най-добрият бек на Милан в последните няколко сезона, което за мен е далеч по-важно. :)

Иначе на Фоде Бало-Туре му пожелавам подобен развой на кариерата. Не бих съдил за играч преди да съм го видял в поне 5-10 мача с нашата фланелка. Тео и твоят коментар за него, когато дойде при нас са абсолютни примери за това, което искам да кажа.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 18 юли 2021, 23:58

Световна класа играчи са Дзамброта, Одо, Янкуловски, Тасоти. Легендарна класа играчи са Малдини и Кафу.

Тео Ернандес е симпатичен футболист, но дотам. Отхвърлен от Реал, даден под наем, след това продаден при нас. На 23 години е, а още няма мач за националия отбор. Дори не е бил викан. А франсетата, колкото и да са бъкани с таланти, нямат кой знае какво качество на този пост. Брат му не е нещо невиждано, въпреки скъпия му трансфер. Така че Ернандес не е световна класа в никакъв случай, затова съм написал, че е средна класа играч. Когато подобри драстично играта си в защита, аз първи ще си променя мнението за него. Както отчетох и чудесния сезон на Ребич и множеството му силни игри срещу преките конкуренти. :)

Това че Тео е най-добрият ляв бек на Милан в последните години е факт. Но нека погледнем какви хубавци са играли на тази позиция:
Лаксалт - муха без глава, довлечен от Леомердо(Малдини вече беше в клуба).
Родригес - абсолютен пумпал, довлечен от Мирабели.
Тайво, Месба, Констант - тия дори не ги броя за футболисти. Нивото им е за родната А група.

А меркатото към момента е слабо. Започнахме вече подготовка, а нямаме титулрни играчи за десния фланг и позицията за нападателя. Не сме спазарили и Дало, а португалецът е добра алтернатива на двата бека. С халфовата линия няма яснота какво ще се случва. Кеси не е преподписал, Побега не се знае дали ще остане. Силно се надявам, че Пиоли ще му даде шанс. Но дори и при това положение, ще имаме нужда от още един полузащитник. И не, Крунич не става! ШЛ не е ЛЕ.

Романьоли също не е преподписал. Ако не се задвижат нещата и с него, рискуваме пореден случай ала Долароглу. Айде няма нужда. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Casciavit » 19 юли 2021, 00:58

Верно ли слагате Одо и Янку до Дзамброта и Тасоти? :D Одо след силния старт, по едно време нямаше точно центриране в продължение на два-три сезона :lol:
Янку беше добър футболист, но към края на престоя си беше пълна дупка и аз лично ще го запомня основно с яките тупалки при изпълнението на дузпи в летните турнирчета на Бира Морети и Трофео Луиджи Берлускони. thumbsup
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 19 юли 2021, 08:50

Casciavit написа:
19 юли 2021, 00:58
Верно ли слагате Одо и Янку до Дзамброта и Тасоти? :D Одо след силния старт, по едно време нямаше точно центриране в продължение на два-три сезона :lol:
Янку беше добър футболист, но към края на престоя си беше пълна дупка и аз лично ще го запомня основно с яките тупалки при изпълнението на дузпи в летните турнирчета на Бира Морети и Трофео Луиджи Берлускони. thumbsup
Те годинките не прощават. Дзамброта не беше по-различен в последните си два сезона. А Одо беше страхотен играч, все пак постави не кой да е, а именно Кафу на пейката. Последното явно си го забравил.

Впрочем, и Одо, и Янкуловски имаха доста добри кариери и успехи с националните си отбори. Пък ти ги помни с каквото искаш.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от cuorerossonero » 19 юли 2021, 09:42

Не знам колко от вас са гледали Милан от края на 80-те и началото на 90-те, но явно не много. :D
Защото Мауро Тасоти беше част от може би най-добрата защитна четворка във футбола, но самият той никога не е бил Световна класа играч. Световна класа бяха Барези и Малдини, а Тасоти и Костакурта бяха перфектното допълнение към тях, но не и световна класа.
За мен най-добрият десен бек като индивидуални качества, който Милан е имал някога, се казва Маркош Еванджелища де Мораиш - Кафу. След него е Дзамброта. Всичко останало се нарежда зад тях.
PIOLI VATTENE!!!

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Forze » 19 юли 2021, 09:46

Не е ли очевидно, че за Дало сме ударили на камък и за това взимаме момчето от Монако?

В сферата на Футбол Мениджър - другия вариант е ПСЖ да се съгласят на размяна Тео - Икарди, и ако остане някаква кешовица да се пробваме пак за Дало. :lol:

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от PerfStranger » 19 юли 2021, 10:14

И за какво да си дадем левия бек, за да вземем още един нападател ? :D При все, че нямаме трекуартиста. С тая 10ка на Браим май той ще е титуляра, а смени ще дава чичо Раде Крунич. Дано не съм прав, дано! За момента меркатото е долу-горе:

На хартия намерихме сериозен заместник на Ибра, който ще вкарва. Леао е все още при нас за трети избор, както и за алтернатива на лявото крило.

Вдясно все още сме със Салемале и Кастийехо, който са мега ялови, но с тях стигнахме 2ро място, все пак.

Юнайтед се правят на интересни за Дало, намерихме момче за резерва на Тео, а отдясно Калулу ще покрива Калабрия. Доказа, че може. Конти ще бъде за продажба.

Надявам се да не продаваме ЦЗ - на хартия имаме 4ма почти равностойни централни, което е повече от перфектно.

Задължително до края:
1 централен халф като Кеси, който да изкара периода на КАФ. Аз се надявам на Томазо Побега. Така няма да има нужда да даваме пари.
трекуартиста - тук трябва да се изръсим здраво, но няма как.
дясно крило - ако няма пари, може да минем и без него.

Да се разкарат Конти, Калдара - за общо 5-10 млн. Ако намерим дясно крило, махаме и Кастийехо за 10-15. Може би ще се жертва и Хауге, което не ми се иска - още 10-15. До тук сме дали около 60 млн. Ако върнем 30тина.. може би ще можем да инвестираме още 30-40, които по никакъв начин няма да стигнат за трекуартиста и дясно крило.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ivanchenko » 19 юли 2021, 10:31

Не знам, за мен дясно крило е също толкова задължително, колото и 10ка. Колко сезона вече се неглижира тази позиция и после по цяла година псуваме. Има го и другия момент, че с много нови ще има период на адаптация, затова се надявам скоро да имаме окомплектован състав.

Потребителски аватар
gospodinov
Фен на Калчото
Мнения: 188
Регистриран: 13 юли 2019, 12:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от gospodinov » 19 юли 2021, 10:37

Значи Малдини и ко осъзнават ясно, че след първоначалната еуфория на феновете относно факта, че първите удариха здраво по масата относно изнудването от страна на Донарума и Чалханоглу, то сега феновете започват да изпитват недоволство от това, че вече доста време няма развитие по трансфера на нови класни играчи.

Също така, за да не загубят почва под краката си, Малдини и ко знаят, че трябва да доведат поне 1-2 класни играчи, първо защото наистина имаме нужда от повече класа, предвид и факта, че играем ШЛ, това не е като да не можеш да победиш Каляри, Сасуоло, Удинезе и Сампдория и после с 2 топ мача да си върнеш участието в ШЛ. В ШЛ всяка минимална грешка се наказва, а и ако искаш спонсори и повече приходи, едва ли ще е ок да загубим повечето си мачове в ШЛ и рано рано да се прибираме.

Второ - за да не загубят феновете трябва да доведат нови имена, с които бързо да се забравят двамата хубавци Донарима и Чалханоглу, защото сега както казах след първоначалната еуфория, сякаш у феновете остава чувството, че всъщност ние сме прецаканите.

Това с граденето на млад отбор е ок, но ние вече имаме много млад отбор и трябваше тези момчета вече да се налагат и да водят отбора, а това не е така - Леао, Хауге, Тонали, Брахим, Габиа, Калулу имат поне още 2-3 сезон пред себе си преди въобще да си помислят дори за титулярно място, камо ли да водят отбора. А и ние трудно си мениджираме младите играчи, не знам какво точно имаме предвид под това да градим млад отбор. Ако ще взимаме всеки млад талант от Франция, според мен няма да станат нещата. Газидис трябва да осъзнае, че това не е Арсенал.

Лично аз смятам, че нов нападател няма да дойде - имаме Ибра, Жиру, Ребич и Леао. Едва ли ще търсим нов там, по-скоро отиваме в посока 10ка, дясно и ляво крило.Лошото е, е това ще се реши в последните дни на меркатото.

Другите клубове обаче също осъзнават, че няма как да изкарат повече от 20-30 милиона за играчите си. Това не е като преди COVID да се хвърлят по 200 млн за играчи. Или дават под наем с опция за откупуване или чакаш играча да му изтече договора и да го загубиш без пари. Аз по-скоро очаквам играчи като Луис Алберто, Берарди, Влашич отколкото Коутиньо, Забицер или Хамес.
Изображение

Потребителски аватар
gospodinov
Фен на Калчото
Мнения: 188
Регистриран: 13 юли 2019, 12:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от gospodinov » 19 юли 2021, 10:46

Forze написа:
19 юли 2021, 09:46
Не е ли очевидно, че за Дало сме ударили на камък и за това взимаме момчето от Монако?

В сферата на Футбол Мениджър - другия вариант е ПСЖ да се съгласят на размяна Тео - Икарди, и ако остане някаква кешовица да се пробваме пак за Дало. :lol:
Проблемът с Далот е, че направи добро младежко европейско първенство и имаше доста добри включвания на Еврото и явно има интерес и от други клубове, например Карло Анчелоти го иска в Реал М. Иначе до сега да беше се върнал при нас.
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от BANKERA » 19 юли 2021, 11:28

Накрая ще ви светне на всички, че за напускането на Донарума и Хакан сме си виновни само ние, ама нищо нали по-лесно е да се плюе по играчите. Ей го и сега Кеси изнудва за по-голяма заплата, ама нещо много тихичко в неговата тема. Всеки професионалист е нормално да иска прилично заплащане и в днешния футбол парите са си движеща сила. Като не можем ние да им предложим каквото искат е съвсем нормално да си го поискат другаде.
Изображение

Заключена