Джанлуиджи Донарума

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 15 юли 2021, 12:19

Още не се е научил да брои до 10. Ние му предлагахме математика само до 8. :lol:

А като се добавят спасени и вкарани дузпи... стават много сложни операции. Не са за всеки неаполитански мангал.

Та да, със сигурност не е разбрал, че са спечелили. Все пак не е питал Миньо да потвърди. :lol:
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от BANKERA » 15 юли 2021, 19:30

Да питам всеки един от големите разбирачи в тоя форум, къде сипват с големия черпак на Донарума следните няколко въпроса:
- в момента кой от между Милан и ПСЖ е по-качествения тим?
- също така кой измежду двата отбора има по-добър план за развитие в близките години?

Ако на Донарума не му пукаше за Милан най-лесно щеше да му е да приеме офертата на затворниците и да си остане в любимата Италия, но предпочете да не ни причинява това. Ние към момента със сегашната политика няма как да гарантираме някакви значими трофей в близките години, а той вече след толкова години чакане е съвсем нормално като не вижда развитие да си опита късмета другаде. И на мен ми се иска да гледам Милан от славните периоди, но реалността е съвсем друга, а тя е, че ние от вече едно 10 години не сме никакъв фактор, нито в Италия, пък камо ли в Европата. Златан е изключение и не си мислете, че други играчи от подобен калибър ще се съгласят да дойдат при нас без сериозни обещания за качествен проект. Първия полусезон от миналата година е от онези, които рядко се случват, както титлата на Лестър в Англия. Нека не се залъгваме и приемем, че няма как да задържаме играчи като Донарума вечно докато кретаме в среднящина и го караме само с таланти, които в повечето случаи дори се оказат големи флопове.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от cuorerossonero » 15 юли 2021, 20:03

Ма хич не ми го хвали тоя тъп неаполитански циганин, моля ти се. :D
Тоя сигурно пита Миньо колко често да го слага на приятелката си. :D
Донарума напусна Милан защото е тъп и защото Миньо искаше повече пари - и за него, и най-вече за себе си.
Пари и простотия. Друга причина няма.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Maldin1 » 15 юли 2021, 20:12

Тоя неаполетански ..... отиде в ПСЖ само и единствено за повече пари....ЗА НИЩО ДРУГО!!!! И добре, че от ПСЖ го взеха, че щеше да е без отбор 1 година...А колко ПСЖ имали "план за развитие"...."План за развитие" не е да купуваш всичко най-скъпо на пазара и 10 години да те бият като маче о дерек и да нямаш 1 ШЛ....
П.с. Аз последно не разбрах, тоя резерва на Навас ли ще е? ( Така се говореше...)
Последна промяна от Maldin1 на 15 юли 2021, 20:14, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от METO » 15 юли 2021, 20:13

BANKERA написа:
15 юли 2021, 19:30
Да питам всеки един от големите разбирачи в тоя форум, къде сипват с големия черпак на Донарума следните няколко въпроса:
- в момента кой от между Милан и ПСЖ е по-качествения тим?
- също така кой измежду двата отбора има по-добър план за развитие в близките години?

Ако на Донарума не му пукаше за Милан най-лесно щеше да му е да приеме офертата на затворниците и да си остане в любимата Италия, но предпочете да не ни причинява това. Ние към момента със сегашната политика няма как да гарантираме някакви значими трофей в близките години, а той вече след толкова години чакане е съвсем нормално като не вижда развитие да си опита късмета другаде. И на мен ми се иска да гледам Милан от славните периоди, но реалността е съвсем друга, а тя е, че ние от вече едно 10 години не сме никакъв фактор, нито в Италия, пък камо ли в Европата. Златан е изключение и не си мислете, че други играчи от подобен калибър ще се съгласят да дойдат при нас без сериозни обещания за качествен проект. Първия полусезон от миналата година е от онези, които рядко се случват, както титлата на Лестър в Англия. Нека не се залъгваме и приемем, че няма как да задържаме играчи като Донарума вечно докато кретаме в среднящина и го караме само с таланти, които в повечето случаи дори се оказат големи флопове.
BANKERA написа:
15 юли 2021, 19:30
Да питам всеки един от големите разбирачи в тоя форум, къде сипват с големия черпак на Донарума следните няколко въпроса:
- в момента кой от между Милан и ПСЖ е по-качествения тим?
- също така кой измежду двата отбора има по-добър план за развитие в близките години?

Ако на Донарума не му пукаше за Милан най-лесно щеше да му е да приеме офертата на затворниците и да си остане в любимата Италия, но предпочете да не ни причинява това. Ние към момента със сегашната политика няма как да гарантираме някакви значими трофей в близките години, а той вече след толкова години чакане е съвсем нормално като не вижда развитие да си опита късмета другаде. И на мен ми се иска да гледам Милан от славните периоди, но реалността е съвсем друга, а тя е, че ние от вече едно 10 години не сме никакъв фактор, нито в Италия, пък камо ли в Европата. Златан е изключение и не си мислете, че други играчи от подобен калибър ще се съгласят да дойдат при нас без сериозни обещания за качествен проект. Първия полусезон от миналата година е от онези, които рядко се случват, както титлата на Лестър в Англия. Нека не се залъгваме и приемем, че няма как да задържаме играчи като Донарума вечно докато кретаме в среднящина и го караме само с таланти, които в повечето случаи дори се оказат големи флопове.
Няма как да му е било по-лесно да приеме офертата на Ювентус при положение, че те не са му предложили 12 млн заплата, както и комисионната на Прасчо е била далеч по-малка. Разбирай Минчо бързо го е отказал от тази опция. Ако му бяха удовлетворили меркантилните желания, тогава щеше да видиш колко го е еня Донарума за Милан. Един човек, който предпочита да слуша една меркантилна свиня какво да прави с живота и кариерата си, вместо да мисли с главата, която има на раменете си, не заслужава уважение. Със здраве и по-далече от Милан... такива подлоги не ни трябват, пък ако ще да го изберат и за най-добрият вратар във Вселената за всички времена...
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от BANKERA » 15 юли 2021, 21:00

Добре, айде ще задам въпроса по друг начин - с кой от двата отбора има възможност да спечели по-бързо трофей?
Изображение

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Maldin1 » 15 юли 2021, 21:27

Статистически или реално?

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 16 юли 2021, 00:22

BANKERA написа:
15 юли 2021, 21:00
Добре, айде ще задам въпроса по друг начин - с кой от двата отбора има възможност да спечели по-бързо трофей?
Няма лошо, нека ходи и печели.

Ти не можа да разбереш едно простичко нещо. Феновете намразиха Доларумов заради отношението към клуба. Милан му даде мечтан старт в кариерата на едва 16 годишна възраст, а алчният боклук се отблагодари като напусна със свободен трансфер. Ако беше поискал да го продадем миналото лято, поне щяхме да изкараме 30-40 млн. чиста пара и хейтът щеше да е далеч по-малък. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от cap7ainjack » 16 юли 2021, 09:13

Това е да. Ако се беше държал мъжки, никой нямаше да му се сърди, че иска да смени клуба. Но отношението му беше прекалено ........ И това, че ни прецака да си тгръгне без пари.

Но и неговата не е лесна. Много млад започна, такива големи пари на такава ранна възраст + хора около него, които му бъркат в мозъка именно заради парите. А бе тъпа работа.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Dawnweaver » 16 юли 2021, 14:43

BANKERA написа:
15 юли 2021, 19:30
Да питам всеки един от големите разбирачи в тоя форум, къде сипват с големия черпак на Донарума следните няколко въпроса:
- в момента кой от между Милан и ПСЖ е по-качествения тим?
- също така кой измежду двата отбора има по-добър план за развитие в близките години?

Ако на Донарума не му пукаше за Милан най-лесно щеше да му е да приеме офертата на затворниците и да си остане в любимата Италия, но предпочете да не ни причинява това.

...
Кой измежду ПСЖ и Ювентус има шанс да спечели пръв ШЛ ? Нека назоваваме нещата с истинските им имена. Донарума би предпочел Милан само и единствено ако му предлагат еднакви условия и перспективи с друг клуб.

И повечето хора не го винят, че си тръгна за да си гони успеха. Винят го защото си тръгна без полза за клуба , който го изгради като футболист и му се довери на 16 да е на възлов пост като остави резерва бивш национал на Испания ( Диего Лопез ).

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от BANKERA » 16 юли 2021, 21:54

Монетата винаги има две страни. Не бил дал достатъчно на Милан, трябвало да бъде благодарен, че му се бил дал шанс на ранна възраст... facepalm
Беше му даден шанс, защото отборът бе в такава дупка и титулярните стражи бяха под всякакв критика. Ако бяхме един истински голям отбор никога нямаше да се рискува с юноша по подобен начин. Да, той сграбчи шанса и стана титуляр под рамката на вратата ни, доста голове ни е спестявал и не малко мачове сме вземали точки благодарение на него, ама всеки в един момент достига своя лимит и като не вижда поле за развитие е нормално да потърси ново предизвикателство. И парите предполагам са му важни, но той знае много по-добре как стоят нещата в кухнята на отбора и е напълно наясно с насоката и трансферната политика, която водим при сегашните собственици Елиът и щом е сметнал, че няма повече годинки да губи докато се наредят звездите е нормално да действа, дори и да не му се иска. Толкова по темата, продължавайте с хейта, то ми е ясно, че тука повечето трудно вдявате в същността на нещата. И мен ме е яд, че ни напусна, но с оглед на какво заприличахме последните години няма как и да го виня, че иска промяна в обстановката и да започне да печели големи трофей. Ходът с ПСЖ смятам, че е временен и няма да се задържи дълго там - виждам го в Испания или Англия до 2 години макс, а защо не ако при някакво невероятно стечение на обстоятелствата вземем да сменим собствника и започнем един смислен проект като нищо да се озове пак при нас.
Изображение

Потребителски аватар
Simov
Фен на Милан
Мнения: 697
Регистриран: 04 юни 2018, 20:36
Has thanked: 434 times
Been thanked: 71 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Simov » 16 юли 2021, 23:31

BANKERA написа:
16 юли 2021, 21:54
... по темата, продължавайте с хейта, то ми е ясно, че тука повечето трудно вдявате в същността на нещата. И мен ме е яд, че ни напусна, но с оглед на какво заприличахме последните години няма как и да го виня, че иска промяна в обстановката и да започне да печели големи трофей. Ходът с ПСЖ смятам, че е временен и няма да се задържи дълго там - виждам го в Испания или Англия до 2 години макс, а защо не ако при някакво невероятно стечение на обстоятелствата вземем да сменим собствника и започнем един смислен проект като нищо да се озове пак при нас.
А аз, да те питам теб конкретно, след като ги вдяваш нещата - какво пречеше на Донарума да каже ясно пред клуба, че иска трансфер, да преподпише и след това да направи трансфера? Да вкара в касата на клуба пари и да си тръгне, а не да се прави на ощипана госпожица и да си търси нелепи оправдания.
П.П.: Винаги съм го харесваш и защитавал, но тези гръцки номера дето ги извъртя...

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ronnie80(Noce) » 17 юли 2021, 00:16

Не мога да разбера кво го коментирате още тоя елементарен въпрос. Хем за повече пари, хем в по силен отбор. А че не сме му взели пари никой не ни е виновен.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от cuorerossonero » 17 юли 2021, 03:33

BANKERA написа:
16 юли 2021, 21:54
Монетата винаги има две страни. Не бил дал достатъчно на Милан, трябвало да бъде благодарен, че му се бил дал шанс на ранна възраст... facepalm
Беше му даден шанс, защото отборът бе в такава дупка и титулярните стражи бяха под всякакв критика. Ако бяхме един истински голям отбор никога нямаше да се рискува с юноша по подобен начин. Да, той сграбчи шанса и стана титуляр под рамката на вратата ни, доста голове ни е спестявал и не малко мачове сме вземали точки благодарение на него, ама всеки в един момент достига своя лимит и като не вижда поле за развитие е нормално да потърси ново предизвикателство. И парите предполагам са му важни, но той знае много по-добре как стоят нещата в кухнята на отбора и е напълно наясно с насоката и трансферната политика, която водим при сегашните собственици Елиът и щом е сметнал, че няма повече годинки да губи докато се наредят звездите е нормално да действа, дори и да не му се иска. Толкова по темата, продължавайте с хейта, то ми е ясно, че тука повечето трудно вдявате в същността на нещата. И мен ме е яд, че ни напусна, но с оглед на какво заприличахме последните години няма как и да го виня, че иска промяна в обстановката и да започне да печели големи трофей. Ходът с ПСЖ смятам, че е временен и няма да се задържи дълго там - виждам го в Испания или Англия до 2 години макс, а защо не ако при някакво невероятно стечение на обстоятелствата вземем да сменим собствника и започнем един смислен проект като нищо да се озове пак при нас.
Братле, тия неща ти пишеш вече за поне пети път, но истината е далеч по-семпла.
Донарума е едно алчно тъпо сeлянче без абсолютно никакъв морал, ценности, принципи и мъжество. Един имбецилен тъпак, който няма собствено мнение за нищо и слуша една меркантилна свиня за абсолютно всичко, понеже е решил, че това ще му е пътеводната светлина в живота.
За едно си прав обаче - най-вероятно наистина до два сезона ще напусне Франция. Лайнола е известен с това, че винаги разкарва клиентите си като харманджийски коне от отбор на отбор, докато не им мине времето и изчезнат мераклиите да дават пари за тях. Също като с курвите, само дето неговите са доста по-скъпо платени.
И не, аз не искам никога повече Донарума да припарва до Милан. Никога, по никакъв повод! На боклук, който е показал брутално неуважение към клуба, аз като фен единствено бих му се изплюл в лицето. Щото само клубовете могат да прекратят свинщината, но не и докато арабски шейхове и руски олигарси купуват глупашки отбори и се опитват да им създадат история.
Да, вероятно всичко това отново ще ти прозвучи ретро, неактуално, отвеяно и далеч от реалността, ама съжалявам - аз съм прост фен. За мен футболът далеч не е само пари. Когато усетя, че не е останало нищо друго, просто ще спра да се интересувам от тая игра.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от BANKERA » 17 юли 2021, 20:28

cuorerossonero написа:
17 юли 2021, 03:33
BANKERA написа:
16 юли 2021, 21:54
Монетата винаги има две страни. Не бил дал достатъчно на Милан, трябвало да бъде благодарен, че му се бил дал шанс на ранна възраст... facepalm
Беше му даден шанс, защото отборът бе в такава дупка и титулярните стражи бяха под всякакв критика. Ако бяхме един истински голям отбор никога нямаше да се рискува с юноша по подобен начин. Да, той сграбчи шанса и стана титуляр под рамката на вратата ни, доста голове ни е спестявал и не малко мачове сме вземали точки благодарение на него, ама всеки в един момент достига своя лимит и като не вижда поле за развитие е нормално да потърси ново предизвикателство. И парите предполагам са му важни, но той знае много по-добре как стоят нещата в кухнята на отбора и е напълно наясно с насоката и трансферната политика, която водим при сегашните собственици Елиът и щом е сметнал, че няма повече годинки да губи докато се наредят звездите е нормално да действа, дори и да не му се иска. Толкова по темата, продължавайте с хейта, то ми е ясно, че тука повечето трудно вдявате в същността на нещата. И мен ме е яд, че ни напусна, но с оглед на какво заприличахме последните години няма как и да го виня, че иска промяна в обстановката и да започне да печели големи трофей. Ходът с ПСЖ смятам, че е временен и няма да се задържи дълго там - виждам го в Испания или Англия до 2 години макс, а защо не ако при някакво невероятно стечение на обстоятелствата вземем да сменим собствника и започнем един смислен проект като нищо да се озове пак при нас.
Братле, тия неща ти пишеш вече за поне пети път, но истината е далеч по-семпла.
Донарума е едно алчно тъпо сeлянче без абсолютно никакъв морал, ценности, принципи и мъжество. Един имбецилен тъпак, който няма собствено мнение за нищо и слуша една меркантилна свиня за абсолютно всичко, понеже е решил, че това ще му е пътеводната светлина в живота.
За едно си прав обаче - най-вероятно наистина до два сезона ще напусне Франция. Лайнола е известен с това, че винаги разкарва клиентите си като харманджийски коне от отбор на отбор, докато не им мине времето и изчезнат мераклиите да дават пари за тях. Също като с курвите, само дето неговите са доста по-скъпо платени.
И не, аз не искам никога повече Донарума да припарва до Милан. Никога, по никакъв повод! На боклук, който е показал брутално неуважение към клуба, аз като фен единствено бих му се изплюл в лицето. Щото само клубовете могат да прекратят свинщината, но не и докато арабски шейхове и руски олигарси купуват глупашки отбори и се опитват да им създадат история.
Да, вероятно всичко това отново ще ти прозвучи ретро, неактуално, отвеяно и далеч от реалността, ама съжалявам - аз съм прост фен. За мен футболът далеч не е само пари. Когато усетя, че не е останало нищо друго, просто ще спра да се интересувам от тая игра.
Уважавам мнението ти, но пак ще повторя, че не се знае точно какви условия сме предлагали в договора, може този път да не сме искали да има директна клауза за откупуване и затова да не е приел, а не основната причина да е била заплащането. Пак казвам ние не сме толкова навътре в нещата и не сме присъствали на преговорите, за да знаем какво точно са сложили на масата. Райола всичкки го знаем що за човек е, но и нашето ръководство си е малко твърдоглаво и сега гледай какво ще стане с Кеси, ако го караме по същия начин и там. Днешните играчи винаги първо гледат собствените си интереси и евентуално след това клубните, така че с ниските таванина заплащания, които имаме никога няма да изградим боеспособен състав, какъвто всички искаме да има любимия отбор.
И това не е само във футбола, в най-гледаните в световен мащаб спортове всичко се върти около нечии интереси и нечии пари. Ей го пресен пример във Формула 1 - Ферари, колкото и да не съм им фен не мога да отрека, че бяха еталон и всеки, който чуеше за Формула 1, веднага правеше аналог с тях. А от вече не знам колко години са в състояние подобно на нашето и това е само, заради калпавите им шефове и началници.
Изображение

Отговори