Серия "А" сезон 2020/21

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от nik » 11 яну 2021, 22:02

cuorerossonero написа:
11 яну 2021, 20:36
Току що изгледах разширен репортаж от Старата мастия - Сасуоло.
Извинявам се, но много бих се радвал някой да ми обясни как яко дърпане с две ръце отзад на откъсващ се фронтално сам срещу вратаря нападател на Сасуоло, от последния в защита Бонучи, беше наказано само с жълт картон. Това още при 0:0.
Без да се разглежда VAR и без повече коментари. Жълт картон за нарушение, което по всички правила - и старите, и новите, е класически червен картон, като по учебник. facepalm
Той го буташе по бързо да стигне до вратата :D , ай сега конспирации

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 11 яну 2021, 22:09

@Forze, при Конте технични халфове не виреят, просто той няма визия за такъв тип играчи, не че няма място за тях.
Аз никога не съм харесвал схемата 3-5-2 по две причини:
1. В тази схема неминуемо жертваш един халф за още един защитник, което няма как да не се отрази на креативността на играта, колкото и да са добри халфбековете. Те просто са си флангови играчи.
2. При тази схема неминуемо страдаш, когато имаш срещу себе си един грамотен треньор, разполагащ с бързи крила. Един дълъг пас зад гърба на халфбека и крилото остава само на скорост срещу някой от външните централни защитници, които по традиция не са от най-бързите футболисти. И става... ти гониш. Все пак не всеки може да прави шпагати като Кяер. :D
Конте така си го клецат от години, особено в Европейските турнири, само че е тъпоглав и няма да го проумее.

nik написа:
11 яну 2021, 22:02
Той го буташе по бързо да стигне до вратата :D , ай сега конспирации
Буташе го викаш, ама назад. :D
Не бе, те правилото за последния в защита го промениха, в смисъл да се вдига жълт картон когато защитникът извърши нарушението в стремеж да играе за топката. Или когато няма непосредствена опасност - примерно последен е, ама е някъде на фланга.
Бонучи го дърпаше с две ръце отзад мъжката, докато онзи, водейки топката се опитваше да се отскубне, понеже излизаше на скорост, фронтално сам срещу вратаря, а останалите защитници бяха бая далеч. Само че Бонучи така и не го пусна, докато съдията най-накрая не свири. И вдигна жълт, при ситуация за нарисуван червен картон.
Ама прав си, кво ли разбираме ние от съдийски критерии в мач на ювентус.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Casciavit » 12 яну 2021, 17:32

Проблемът на Конте е, че след онези три титли с Ювентус се помисли за Голям треньор въпреки, че в ЕКТ го спукваха от бой всякакви джедаи - португалци, турци, датчани и прочие.
Не му омаловажавам титлата на Англия с Челси, но тя бе постигната със селекцията на Абрамович, втория сезон Перукан пропъди Диего Коща и взе свои хора и го видяхме.

Схемата 3-5-2 си има своите предимства и недостатъци. Нас в ДЮШ първо на нея ни учеха, когато започнахме да играем на голям терен. Според тренера ни, за юноши било по-лесно придвижването на защитата, когато са трима защитници. При 4-4-2 във фаза защита се покривали повече засади при голови атаки. Освен това, в средата на терена се създава числено предимство за отборът играещ 3-5-2. И докато това има смисъл при подрастващите, то на високо ниво за мен няма място като основна схема.

В модерният футбол 3-5-2 би свършила работа в отделни мачове като изненада. Обаче за основна схема на отбор като Милан/Интер - няма как. Освен ако халфовете ти не са Пирло, Погба и Видал или нямаш бек като Роберто Карлуш, който да търчи по цялата дължина на фланга през всичките 90/120 минути. :D За жалост обаче, такива като него са рядкост в модерния футбол. Конкретно Конте обаче започна да я налага, защото разполагаше с трима еднакво силни защитници в лицето на Киелини, Бонучи и Бардзали. И така му се родила идеята да ги пробва и тримата, вместо единия да остава на скамейката.
Изображение

Gigio
Любител на футбола
Мнения: 83
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Gigio » 13 яну 2021, 10:13

Seedorf! написа:
13 яну 2021, 06:25
Смешни сте, тези, които вярвате в тези конспирации, само това ще ви кажа, това ми е последното мнение във форума поне за идните няколко месеца, просто ми писна да чета глупости от едни и същи 5-6 човека, почти всяка тема е осрана до ушите как ни режат и сме ебахти жертвите, а то нищо общо.....
Бате, какви 5-6 човека... то в целия форум има 5-6 човека които НЕ реват от съдиите преди, по време и след всеки мач... :D Всички други са съзрели световен заговор срещу Милан.

Уж смятаме, че Ювентус трябва да ги е срам от съдийските им титли всяка година, но в същото време искаме в нашите мачове винаги съдийството да е в наша полза и да ни бутат... Някак си не го разбирам това...

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Ne13sta » 13 яну 2021, 10:19

:lol: :lol: :lol:
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 13 яну 2021, 12:25

@Seedorf, още един път като сравниш някого с путка, или по някакъв друг подобен начин се опиташ да обиждаш който и да е потребител, наистина ще ти е последното мнение във форума, само че за доста по-дълъг период от няколко месеца.
Като не можеш да спориш нормално, по-добре си гледай мачовете от сателитната станция на НАСА, или пътувай с кораба на воля из морската шир, което си избереш.
Аман от простотии!
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от drzzd » 13 яну 2021, 12:28

Не знам за конспирации, ама знам, че явно сте позабравили мачовете ни срещу гобите в последните 10 години. И по-точно съдийските тесли, които изяждахме срещу същите. ВЪВ. ВСЕКИ. ЕДИН. ШИ*АН. МАЧ. :)
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Forze » 13 яну 2021, 13:01

Gigio написа:
13 яну 2021, 10:13
Seedorf! написа:
13 яну 2021, 06:25
Смешни сте, тези, които вярвате в тези конспирации, само това ще ви кажа, това ми е последното мнение във форума поне за идните няколко месеца, просто ми писна да чета глупости от едни и същи 5-6 човека, почти всяка тема е осрана до ушите как ни режат и сме ебахти жертвите, а то нищо общо.....
Бате, какви 5-6 човека... то в целия форум има 5-6 човека които НЕ реват от съдиите преди, по време и след всеки мач... :D Всички други са съзрели световен заговор срещу Милан.

Уж смятаме, че Ювентус трябва да ги е срам от съдийските им титли всяка година, но в същото време искаме в нашите мачове винаги съдийството да е в наша полза и да ни бутат... Някак си не го разбирам това...
Много хора смятат, че съдийството е слабо без да твърдят, че във всеки мач има конспирация. Фактите са, че в предишните години Ювентус по-често са фаворизирани, докато ние сме ощетявани. През този сезон нещата се изравняват, но когато има грешки, няма как да се подминават.

Единствената ситуация в 2020/20201 при която ВАР е отсъдил в наша полза във важен момент беше мача с Интер и отменената дузпа поради засада. По статистиката на Seedorf, която беше изтрита (не подкрепям, цялото мнение да се премахва) се вижда, че ние правим почти същия брой нарушения, но това се дължи на факта, че отбора е станал по-борбен. За сметка на това грубите прояви на нашите играчи са значително по-малко от колкото тези срещу нас. Така че нормално да се недоволства, когато в конкретен мач се позволява груба игра на единия отбор, а критериите се спазват по-стриктно спрямо другия. Например избитиия зъб на Кеси - нито нарушения, нито картон, нито наказание. Зверския ритник на Верди срещу Тонали, който принуди нашия играч да напусне мача - нито картон, нито наказание в последствие. И така нататък и така нататък... така, че НЕ. Не всички искаме съдийството винаги да е в наша полза и често отчитаме когато има грешка от която сме се облагодетелствали.

Изображение

Gigio
Любител на футбола
Мнения: 83
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Gigio » 13 яну 2021, 13:42

Forze написа:
13 яну 2021, 13:01
Много хора смятат, че съдийството е слабо без да твърдят, че във всеки мач има конспирация. Фактите са, че в предишните години Ювентус по-често са фаворизирани, докато ние сме ощетявани. През този сезон нещата се изравняват, но когато има грешки, няма как да се подминават.

Единствената ситуация в 2020/20201 при която ВАР е отсъдил в наша полза във важен момент беше мача с Интер и отменената дузпа поради засада. По статистиката на Seedorf, която беше изтрита (не подкрепям, цялото мнение да се премахва) се вижда, че ние правим почти същия брой нарушения, но това се дължи на факта, че отбора е станал по-борбен. За сметка на това грубите прояви на нашите играчи са значително по-малко от колкото тези срещу нас. Така че нормално да се недоволства, когато в конкретен мач се позволява груба игра на единия отбор, а критериите се спазват по-стриктно спрямо другия. Например избитиия зъб на Кеси - нито нарушения, нито картон, нито наказание. Зверския ритник на Верди срещу Тонали, който принуди нашия играч да напусне мача - нито картон, нито наказание в последствие. И така нататък и така нататък... така, че НЕ. Не всички искаме съдийството винаги да е в наша полза и често отчитаме когато има грешка от която сме се облагодетелствали.
Че Ювентус от 10 години ги подпират съдиите си е неуспорим факт, така е. Но да се твърди, че когато ни отменят гол поради засада, то повторението и графиката, която дават била направена на фотошоп е меко казано нелепо... Сякаш е невъзможно наш играч да е бил в засада и единствения начин това да излезе така е като се намеси фотошопа... Или пък всеки жълт картон за някой от нашите е зъл план да извади играча от някой важен мач 2-3-4 кръга по-напред...

Явно и ти си яко с червено-черните очила и не можеш да гледаш реално на нещата... Ако наистина смяташ, че Верди заслужаваше червен картон и наказание при опита си да стреля към вратата ни, но неволно уцели крака на Тонали, просто тази дискусия е безсмислена.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Forze » 13 яну 2021, 13:54

Gigio написа:
13 яну 2021, 13:42
Forze написа:
13 яну 2021, 13:01
Много хора смятат, че съдийството е слабо без да твърдят, че във всеки мач има конспирация. Фактите са, че в предишните години Ювентус по-често са фаворизирани, докато ние сме ощетявани. През този сезон нещата се изравняват, но когато има грешки, няма как да се подминават.

Единствената ситуация в 2020/20201 при която ВАР е отсъдил в наша полза във важен момент беше мача с Интер и отменената дузпа поради засада. По статистиката на Seedorf, която беше изтрита (не подкрепям, цялото мнение да се премахва) се вижда, че ние правим почти същия брой нарушения, но това се дължи на факта, че отбора е станал по-борбен. За сметка на това грубите прояви на нашите играчи са значително по-малко от колкото тези срещу нас. Така че нормално да се недоволства, когато в конкретен мач се позволява груба игра на единия отбор, а критериите се спазват по-стриктно спрямо другия. Например избитиия зъб на Кеси - нито нарушения, нито картон, нито наказание. Зверския ритник на Верди срещу Тонали, който принуди нашия играч да напусне мача - нито картон, нито наказание в последствие. И така нататък и така нататък... така, че НЕ. Не всички искаме съдийството винаги да е в наша полза и често отчитаме когато има грешка от която сме се облагодетелствали.
Че Ювентус от 10 години ги подпират съдиите си е неуспорим факт, така е. Но да се твърди, че когато ни отменят гол поради засада, то повторението и графиката, която дават била направена на фотошоп е меко казано нелепо... Сякаш е невъзможно наш играч да е бил в засада и единствения начин това да излезе така е като се намеси фотошопа... Или пък всеки жълт картон за някой от нашите е зъл план да извади играча от някой важен мач 2-3-4 кръга по-напред...

Явно и ти си яко с червено-черните очила и не можеш да гледаш реално на нещата... Ако наистина смяташ, че Верди заслужаваше червен картон и наказание при опита си да стреля към вратата ни, но неволно уцели крака на Тонали, просто тази дискусия е безсмислена.
Препрочетох си поста и не виждам да съм написал с какъв цвят трябва да е картона. ;) Нито нещо за фотошоп и засади. :)

Всъщност това, че удара е неволен, за мен не оправдава опасната ситуация - и това вече е въпрос на гледна точка, която изразявам без да твърдя, че има велика конспирация нали? Ако това е единственото, което си разбрал от целия пост и то те кара да мислиш, че съм с "червено-черните очила" дискусията наистина е безсмислена.

Gigio
Любител на футбола
Мнения: 83
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Gigio » 13 яну 2021, 14:03

Аз не казвам, че точно ти си писал за конспирации и фотошоп и в предния си пост не съм се обърнал към теб. Такова е мнението на много хора във форума.

Ти искаш "наказание в последствие" за Верди, което няма как да стане. Той нахлу в наказателното ни поле и опита изстрел към вратата, къде е вината му, че да го наказват? Може би трябваше да се огледа дали няма някой около него, който може да уцели без да иска и да не шутира?

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Forze » 13 яну 2021, 14:34

Gigio написа:
13 яну 2021, 14:03
Аз не казвам, че точно ти си писал за конспирации и фотошоп и в предния си пост не съм се обърнал към теб. Такова е мнението на много хора във форума.

Ти искаш "наказание в последствие" за Верди, което няма как да стане. Той нахлу в наказателното ни поле и опита изстрел към вратата, къде е вината му, че да го наказват? Може би трябваше да се огледа дали няма някой около него, който може да уцели без да иска и да не шутира?
Е след като цитира целия пост и писа за "очилата" нормално да приема коментара за насочен към мен, но ок разбрахме се. :)

За наказания в последствие прав си - може би няма такава практика, макар че за удара срещу Кеси доказателствата са повече от явни. А опасната игра срещу Тонали макар и неволна си остава опасна. Малко странно е да не усетиш, че до теб има играч и да замахнеш с все сила, но това вече е въпрос на гледна точка. Явно нашите се различават в което няма нищо лошо и нека се радваме, че в крайна сметка Тонали е здрав.

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Rassilon » 13 яну 2021, 15:03

Кларънс,

Така е преценено, така е направено. Ако реши, ще ти отговори, но не е длъжен. Всеки има право да гледа мачове с каквото си иска качество и каквато възможност има. А това натякване, да казвам ли какво определение има за него? Ще използвам по - меката дума - нарцисизъм. Имаше и една дискусия между теб и мен и колкото и да ми се иска да бяха оставени мненията, няма да тръгна да рева като .... за тях.

Благодаря, че ни осведоми, че тук нивото е ниско. :)

За да не съм съвсем извън темата, надявам се феЛацио да вземат поне точка на ромите, а защо не и да ги победят?

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Ronnie80(Noce) » 13 яну 2021, 15:11

Пичове, мнооого прекалихте с тия драсканици. Странното е че точно в тоя момент показваме нещо различно от среднящина, пък тука топ темата е как ни реферират мачовете повече от всякога. Съдийството пак е неадекватно в много от моментите, но в същото време спрямо миналите сезони мисля, че ни режат по-малко. И това си е моето виждане и толкова, ама как не ви писна вече толкова време да пишете абсолютно едни и същи неща, не ми е ясно.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от vik rossonero 96 » 13 яну 2021, 15:37

Хайде някой, който има права да му сбъдне желанието на момчето, че вече се чуди как да привлече по друг начин внимание. Тук го обърнахме на психодиспансер.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Заключена