17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Изминали мачове на Милан през сезон 2020/2021
Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от MILANov » 18 окт 2020, 08:51

Изиграхме силен мач и абсолютно заслужено победихме.
Радвам се, защото отбора има сили за нещо повече този сезон.
Merda Inter.
ALE, ALE,
ALE MILAN ALE,
FORZA LOTTA, VINCERAI,
NON TI LASCEREMO MAI...🏆🏆🏆🏆🏆
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от vik rossonero 96 » 18 окт 2020, 10:58

Госпожа Уанда Нара ни поздравила за успеха в дербито. :lol:

Да драсна някой ред след като минаха емоциите. Отначало да кажа, че според мен напълно заслужихме победата си и късметът, който ни покри на един/два пъти не може да бъде оправдание на съперника, че сме взели трите точки незаслужено. Напълно различен мач от февруарския обаче. Тогава Пиоли ги беше надъхал зверски и се хвърлихме с 200 в мача, като пресата и бързите разигравания ги хванаха напълно неподготвени и им шибнахме два бързи гола. След това обаче се видя, че физически и психически рухнахме и се стигна до обрат.

Сега, въпреки че отново започнахме активно и с висока преса, се видя, че не правихме излищни движения и не изразходвахме силите си на моменти, в които е безмислено. Ранния гол определено ни даде още повече увереност, като отново Хакан и Златан бяха в основата на отлична атака. Вторият гол дойде логично, след като Интер се изнесе бързо да връща гола, а скоростта на Леао и отличната игра на Алекс преди това ги хвана неподготвени в защита. Хубавото, според мен, беше, че Интер върнаха единия гол преди почивката, за да може Пиоли и Златан да успокоят всички в съблекалнята и да се реши какъв е плана за второто полувреме. Бяха ли ни вкарали точно след почивката като през зимата, можеше да се стигне до различен резултат.

Както говорихме и преди мача, това дерби се печели от по-добрия Отбор чисто психически. В Интер липсваше лидер. Нито Лукаку се нагърби с някакви функции, нито Брозович, който уж се води лидер в халфовата линия, нито новият свеж въздух Хакими. При нас имахме по един такъв във всяка позиция. Джиджо беше стабилен при малкото си моменти, в които трябваше да се намесва, Кяер продължава да е истински стожер отзад, Франк продължи да бъде непоклатим във физическите сблъсъци и под напрежение действа отлично, Хакан продължи да е динамо зад нападателите, а Златан ... си е Златан. Този човек на 39 не беше играл половин месец и накрая влезе в дербито на Милано, заби два гола и игра 95 минути. Накрая едвам ходеше, но продължи да бъде лидер дори и когато топката се пазеше до корнера.

Лично за мен най-големия успех беше, че успяхме да удържим центъра срещу петима силни полузащитници, като според мен ако отляво бяхме пуснали някой измежду Алексис или Хауге, които да помагат на Тео срещу Хакими можехме да си спестим много главоболия, защото повечето проблеми дойдоха отдясно, въпреки че голът им дойде през Перишич.

Поздравления за Пиоли, който очевидно си беше извел поуките от предишното дерби без да забравя как ги свали на земята за няколко минути с два гола. Успя да съхрани футболистите психически и физически, накара ги да работят заедно в защита, като на моменти виждах Алексис да покрива Романьоли, а Бенасер - Кяер. Хакан, който въпреки, че дойде от пълни мачове за Турция, пробяга близо 11 километра вчера, Калабрия отнова правеше типичните си грешки под напрежение, но да кажем, че се справи някак си в отбрана. Алексис за мен продължава да израства с всеки изминал мач, вчера беше много голяма подкрепа на Калабрия, а при втория гол показа невероятна техника и усет към контраатаката. Момчето си скъсва задника да тича и да помага в защита, полузащита и атака, но е много далеч от Борини, който си оставаше само с това на терена. Белгиецът има спиране, техника, не се поддава лесно на напрежението и се разбира отлично с всички. Тео отнесе много критика, но вчера за мен си свърши работата максимално добре за възможностите си. Хакими е страшно труден за пазене, защото ускорява зверски и трудно можеш да го събориш при единоборство. Реално Тео вчера трябваше да играе уингбек, защото Леао не се нагърбваше да пази Ашраф така както Салемакерс Перишич. Това оголваше едни 10-15 метра зад гърба на Тео, които трябваше да се запълват или от Алесио, или от Кеси. Имайки предвид, че Тео не блести с бранителни качества, фактът, че на няколко пъти беше преодоляван и бъркаше някои топки може да му се прости. Единственото, за което го обвинявам беше играта му при гола на Интер, защото стоеше на една линия с Алесио без да очаква, че топката може да мине я зад, я пред капитана и да увиснем, както се и случи.

Те така - и първият сериозен тест за сезона си го взехме като отбор. И само под тази си форма можем да постигнем нещо този сезон, защото нямаме 11 титуляри в националните си отбори + още 6 такива на пейката, както беше вчерашния ни съперник. Четири от четири е отлично начало, сега е важно всички да бъдат запазени здрави и свежи, защото сега влизаме в зловеща програма, като до 6-ти декември играем трудни мачове през три, та даже на моменти и два дни.

Браво, Пиоли, браво Златан, браво момчета! Sempre! :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от hotboyz » 18 окт 2020, 11:10

Честита победа и от мен. Като цяло доста изстрадан и важен успех. Тези 3 точки може да вдъхнат повече увереност на играчите. Сега чакаме Рома в добро настроение. Надявам се някои основни играчи, които скоро се завърнаха, да си припомнят как се играе тази игра. Сещате се кога визирам :).
Ще перифразирам един вече цитат: "Днес вестниците първи" :). Трябва да се насладим на момента.

П.С. Само на мен ли играта през второто полувреме не ми хареса???
Изображение

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от Rassilon » 18 окт 2020, 11:31

Честита победа и от мен и Forza Milan!

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от stan_acm » 18 окт 2020, 11:49

Победихме с не най-добрата игра, която сме показвали, това според мен е изключително важно. Сале продължава да ме впечатлява, много расте това момче. Кеси направо размаза Лукаку в едно от положенията и е страшно работоспособен играч, Бенансер и той се представи отлично. С Леао трябва много да се работи - не може играч на 20 години да тича толкова малко и честно казано, ако ни дойде предложение да го продадем на плюс не трябва да му мислим. Единствено капитана и Калабрия второто не ми харесаха, но пък първото Давиде се представи на много добро ниво и предложи доста интересни неща в атака, а капитана се върна от контузия и го оправдавам, ще влезе във форма. Като цяло много съм доволен, честито миланисти и следващите са Рома forza forza forza
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от gLoRy » 18 окт 2020, 11:54

Rado написа:
17 окт 2020, 21:27
Честита победа на всички тук!! Мача няма да го коментирам защото ще се получат излишни спорове.
Дълго чакахте този успех и сега имате пълното право да се радвате.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от vik rossonero 96 » 18 окт 2020, 12:11

Изображение
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от R. GULLIT » 18 окт 2020, 12:52

Викторе, засадата я вдигнаха, защото рикошета бе в посоката на стоящият зад защитата ни Лукаку. Да, после се удари и в наш играч, получи се извеждащ пас. Най-добре се видя на ВАР-а как рикошира в Ериксен и отива към Лукаку. Дузпата си беше дадена, ВАР нямаше да я отмени, защото Донарума го закачи с тяло. Че падна симулативно е факт, но и Джиджио нека се понаучи, че подобни неща са игра на нерви. Ако щеш, както каза @hotboyz докато гледахме, хвана ги срам да я свирят и си намериха оправдание в засадата. Която си беше факт.

Не знам обаче докога ще подаряваме положения на противниците ни. Дори техния гол дойде от забавени действия на Калабрия (една от двете му грешки в мача) и последващо отклоняване на топката от Донарума в краката на Лукаку. Последният толкова се изненада, че по инерция отигра, но реално търкалцето отиваше в Тео и гол тук нямаше да има.
Интер бяха с точно 2 (две) положения от игра, направени от техните играчи. 1) Положението на Хакими с глава, което си го изиграха и имахме късмет, както и още едно 2) подаване отляво за Лукаку, което мина през Романьоли, но орангутана го изпрати на почти 2 метра в бутоните в аут. Имаха и две от корнери с глава на Лукаку и Де Врай, където трябваше да се постараем повече. Реално, всяко едно друго полуположение или онова в края с петата им бе подарък от нас. Ако бяха изравнили, трябваше да се сърдим САМО и ЕДИНСТВЕНО на себе си!
Не съм убеден, че ако Крунич бе вкарал, изобщо щеше да има натиск от тяхна страна до края.

Кефите се на Леао, но това лекенце един път не помогна в защита на Ернандес. Правеше го, когато можеше Кеси. Тео, че бе под нивото си го видяха всички и Конте правилно зашрати Хакими толкова напред. Но обективно за това помогна невъзмутимият мързел на Леао. Недопустима тактическа недисциплинираност и правилно бе сменен с Крунич. Един пробив и голов пас не те правят звезда в подобен мач! Защо не видахме подобно нещо от Салемакерс? А от Кастийехо? Кеси го отнесе накрая и бе сменен, защото се разкъса в дупката между Тео и Леао! Футболът е отборна игра, а не индивидуално показно в квартален мач на 1/3 от отзи терен! angry angry angry

И последно - избирателното вдигане на картони. За три идентични повтарящи се фаула в центъра на Кяер му се вдига жълт - ОК. Ама за 4 абсолютни грубиянщини на Видал му се вдига картон чак на петото нарушение и то по-скоро, защото каза нещо на съдията. На Кеси му вдигат на втория фаул, на Златан му вдигат за фаул с лакът, когато скача сам, но на Де Врай за същото няма картон! Този двоен аршин убива качеството и инерцията на доста доброто футболно ниво от първото полувреме.

И равен нямаше да е лишен от логика, но на фона на толкова загубени точки последните 4 сезона, най-накрая имахме и късмет на няколко пъти, за да вземем и ние Дерби. Дано Романьоли бързо влезе в час, а Ернандес се подобри в зашита, че не само Конте, ами всеки ще обърне атаките си оттам. И ще псуваме.

Потребителски аватар
Domo arigato
Фен на Калчото
Мнения: 229
Регистриран: 05 юни 2018, 02:11
Has thanked: 138 times
Been thanked: 35 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от Domo arigato » 18 окт 2020, 13:05

R. GULLIT написа:
18 окт 2020, 12:52
Защо не видахме подобно нещо от Салемакерс? А от Кастийехо?
От тях не виждаме и много краен продукт, въпреки че са крила. Ако бяхме с тях двамата снощи, Ханданович сигурно щеше да чете вестник цял мач.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от R. GULLIT » 18 окт 2020, 13:14

Ако си недоволен от белгиеца специално, то не знам защо си с аватар на Леао. Пропуснал си изречението, че футболът, особено професионалният, където получаваш милиони, не предполага нищо различно от отборна игра. А двата пробива на Леао не оправдават нищо от останалото му поведение в Дерби мач. Съжалявам! И аз исках да е титуляр, но сега просто ще кажа това, което се случи. Извинявам се, ама Ибрахимович имаше далеч повече зашитни отигравания от него. А това така ли трябва да е?

Потребителски аватар
Domo arigato
Фен на Калчото
Мнения: 229
Регистриран: 05 юни 2018, 02:11
Has thanked: 138 times
Been thanked: 35 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от Domo arigato » 18 окт 2020, 13:33

R. GULLIT написа:
18 окт 2020, 13:14
Ако си недоволен от белгиеца специално, то не знам защо си с аватар на Леао. Пропуснал си изречението, че футболът, особено професионалният, където получаваш милиони, не предполага нищо различно от отборна игра. А двата пробива на Леао не оправдават нищо от останалото му поведение в Дерби мач. Съжалявам! И аз исках да е титуляр, но сега просто ще кажа това, което се случи. Извинявам се, ама Ибрахимович имаше далеч повече зашитни отигравания от него. А това така ли трябва да е?
Нагледахме се на работни коне и житни бегачи в последните години и един бърз и остър играч като Леао, макар с кусурите си, радва окото. Алексис също кефи, защото си оставя сърцето, белите дробове и далака на терена всеки мач, което обаче не променя факта, че не създава особено много голови положения. Същото важи и за Саму, но на десета степен - тотално беззъби сме с него, въпреки че и той търчи много. Стига ни един такъв тип на дясното крило.

Та, мисълта ми е - всички виждаме къде трябва да се доошлайфа португалеца, но нека не забравяме, че в сравнение с фланговите ни играчи последно време (изключая Ребич), е ефективен в атакуваща фаза на играта. Точно това, което се очаква от неговата роля. В този смисъл бих предпочел да гледам Милан с гъзаря Леао отляво, отколкото някой с пружинен механизъм като Борини.

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от nik » 18 окт 2020, 14:11

Всички говорят , че Леао е голям талант . Вчера направи отлична асистенция към Ибра , като дали с малко късмет или отиграване , подмина защитника на братчедите като малка гара . Останалото време обаче , се разхождаше като надут пуяк по терена и скъса нервите на феновете . Най вероятна къса и нервите на съотборниците си, защото този Милан се мъчи да играе като отбор и ако има някой който се скатава по терена , се нарушава цялостния ритъм на отбора . Явно Пиоли не може да накара талантливото момче да влезе в общата концепция и лично аз се надявам Ибра да бъде факторът , който да повлияе на Леао . Защото ако португалеца вложи малко повече отборен дух , с качествата които притежава , ще мачкаме повечето отбори .

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от vik rossonero 96 » 18 окт 2020, 14:37

Мацките ни клатят Интер по-здраво и от мъжете. Към 48-та минута им водим с 4:1. :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от R. GULLIT » 18 окт 2020, 14:55

Domo arigato написа:
18 окт 2020, 13:33
R. GULLIT написа:
18 окт 2020, 13:14
Ако си недоволен от белгиеца специално, то не знам защо си с аватар на Леао. Пропуснал си изречението, че футболът, особено професионалният, където получаваш милиони, не предполага нищо различно от отборна игра. А двата пробива на Леао не оправдават нищо от останалото му поведение в Дерби мач. Съжалявам! И аз исках да е титуляр, но сега просто ще кажа това, което се случи. Извинявам се, ама Ибрахимович имаше далеч повече зашитни отигравания от него. А това така ли трябва да е?
Нагледахме се на работни коне и житни бегачи в последните години и един бърз и остър играч като Леао, макар с кусурите си, радва окото. Алексис също кефи, защото си оставя сърцето, белите дробове и далака на терена всеки мач, което обаче не променя факта, че не създава особено много голови положения. Същото важи и за Саму, но на десета степен - тотално беззъби сме с него, въпреки че и той търчи много. Стига ни един такъв тип на дясното крило.

Та, мисълта ми е - всички виждаме къде трябва да се доошлайфа португалеца, но нека не забравяме, че в сравнение с фланговите ни играчи последно време (изключая Ребич), е ефективен в атакуваща фаза на играта. Точно това, което се очаква от неговата роля. В този смисъл бих предпочел да гледам Милан с гъзаря Леао отляво, отколкото някой с пружинен механизъм като Борини.
Съгласен с всичко, но пак казвам, че големият играч е отборният играч. А талантливият играч е само набеден за талантлив, докато не стане отборен и голям. Приносът в атака в съвременния футбол, задължително трябва да се припокрива с такъв и в другата фаза. Отборите вече скачат на максимум, тактиката, издръжливостта и маниерите са различни, спрямо преди 20 години. Няма силни и слаби. Има раздаващи се докрай и пестящи се, откъдето идва разликата и резултатите. Липсата на талант и можене се компенсира с чисто физически качества, обединени в отборна игра. Житните бегачи са опитомени в името на отбора, стига да са дисциплинирани. Иначе казано - комплексност. Затова мога спокойно да заявя на този етап от сезона, а и след карантинния от предния, че белгиецът е по-полезен, а и еднакво резултатен с Леао. Именно заради това е предпочитан от Пиоли. Същото касае и Ребич, който има по 50 метрови спринтове в защита, а уж привидно се пести. Затова и Салемакерс бе слаган отляво. А някой чувал ли е белгиеца преди това? Аз лично не. Докато за Леао се говореше, че е следващият Роналдо. Да, ама виж Роналдо каква дисциплина има, не само физическа, а и тактическа. Вече 15 години в 3 топ отбора е на високо ниво и никъде не можеш да кажеш нищо за него. Аз не го понасям от много години най-вече заради симулациите, но уважавам философията му за играта и желанието му да е на върха и на 36. Бори се и играе на всяка една позиция в атака. При Рафаел това липсва, а на неговите години сравняваният с него Роналдо вече беше в МЮ и заместваше легенди.

Между другото, аз харесвам Леао в атака и го предпочитам заради бързината му, но ако преди няколко седмици не бе вкарал 2 гола, вероятно пак щяхме да победим, но мачът му щеше да е в глава "издънка". Именно, защото вкара изработени отборни положения, но цял мач не бе на ниво, защото си се пести. Лежерното му отношение във фаза защита ще му изяжда минутите при по-доказани елитни треньори от нашия.
Търсят се пълният набор от качества. Вчерашният Милан имаше нужда от 11 човека в двете фази, а имаше 9 + Ибра. Едно е да бягаш и да знаеш какво правиш, друго е просто да бягаш. Дори Абате се научи, че трябва да влага акъл в тичането и стана национал. Леао ще стане по-завършен, ако се влага повече и не се цупи като тийнейджър.

Потребителски аватар
Marco van Basten
Фен на Калчото
Мнения: 135
Регистриран: 05 юни 2018, 10:03
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: 17.10.2020 | 19:00 ч. Интер - Милан Серия "А" 4 кръг

Мнение от Marco van Basten » 18 окт 2020, 18:38

:lol:
Прикачени файлове
Screenshot_20201018_183247.jpg
Screenshot_20201018_183247.jpg (584.26 KиБ) Видяна 11462 пъти

Отговори