Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 934
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Il Professore » 19 юли 2020, 00:56

Ама и ние сме едни. Тая тема блика от цветущи епитети за Пиоли, а никой не му казва едно чистосърдечно Браво! :D
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 19 юли 2020, 00:58

Само като се сетя лично аз колко пъти съм написал "#PioliOut" и лошо ми става.
Евалата на Пиоли.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Nesta-13
Любител на футбола
Мнения: 36
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 69 times
Been thanked: 7 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Nesta-13 » 19 юли 2020, 01:09

Макар и да му трябваше полусезон, все пак успя да накара отбора да заиграе на пълни обороти, и то с доста убедителни игри и резултати. Заслужава само похвали. ok

Даже започвам да си мисля, че по-добре ще е Рангник да се ограничи с ролята на спортен директор за следващия сезон, защото е твърде вероятно отново да изгубим няколко месеца в изграждане и напасване на нов облик на отбора, а това за поред път може да ни коства място в евротурнирите. whistle

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 19 юли 2020, 01:13

Il Professore написа:
19 юли 2020, 00:56
Ама и ние сме едни. Тая тема блика от цветущи епитети за Пиоли, а никой не му казва едно чистосърдечно Браво! :D
БРАВО!!! :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от zahari_acmilan » 19 юли 2020, 01:40

Човека ако почне да иска някой " поне едно благодаря " да му каже, значи скоро ще си тръгне 😁😁😁
Той и Пиоли не знае как отбора тръгна да играе 😁 Те го правят луд. Златан му се кара, Ребич му се мръщи...😁 Малко Димитър Пенев - САЩ 1994 😁
Въпреки добрата игра, аз съм готов да му кажа едно благодаря и да го сменя с Рангник. Проект с Пиоли няма как да стане. Ще направим същата грешка като с Гатузо. И той ни направи 5-ти след летящ финал и следващия сезон видяхме какво стана, сега си чисто Дежаву ....
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 19 юли 2020, 01:53

zahari_acmilan написа:
19 юли 2020, 01:40
Човека ако почне да иска някой " поне едно благодаря " да му каже, значи скоро ще си тръгне 😁😁😁
Той и Пиоли не знае как отбора тръгна да играе 😁 Те го правят луд. Златан му се кара, Ребич му се мръщи...😁 Малко Димитър Пенев - САЩ 1994 😁
Въпреки добрата игра, аз съм готов да му кажа едно благодаря и да го сменя с Рангник. Проект с Пиоли няма как да стане. Ще направим същата грешка като с Гатузо. И той ни направи 5-ти след летящ финал и следващия сезон видяхме какво стана, сега си чисто Дежаву ....
Гатузо като ни направи пети и веднага го сменихме с Джампата. Не знам дежавю-то къде е. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Nesta-13
Любител на футбола
Мнения: 36
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 69 times
Been thanked: 7 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Nesta-13 » 19 юли 2020, 03:44

Колкото и да ми е любимец Рино, но при него си практикувахме бавен и предвидим футбол, затваряйки се да пазим 1-0 в 60-тата минута без значение срещу кой играем, а всички знаем колко точки ни коства това. Докато при Пиоли, отборът играе атакуващо, грамотно, с много движение и преса. Отбор, който при 4-1 мачка средата на терена и е гладен за още голове. И, да, може би идването на Ибра и Кяер изигра голяма роля, както и прекъсването на сезона, но няма как да омаловажим усилията на Пиоли.

Да, отборът изглеждаше трагикомично преди 2020, но лека полека започна да навлиза в ритъм и резултат е налице. Със сигурност не смятам Пиоли за някой факир , но облика, който най-накрая успя да придаде на отбора, лично на мен, доста ми допада. Склонен съм да вярвам, че би могъл да класира отбора в топ 4, ако все пак му се шанс.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 19 юли 2020, 07:34

Аз още не мога да повярвам, че това, което гледаме последните 5-6 мача, е реалното ниво на отбора. Все ми се струва, че е някакво избухване, благодарение на пренадъхване, малко по-добра подготовка през паузата. Луда работа, отборът играе страхотно, а мен ме е страх да кажа, че вече сме добили добър облик.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11135
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 19 юли 2020, 11:23

Според "Кориере дела Сера" все по-вероятен става сценарият, на който аз съм най-голям привърженик. А именно - идване на Рангник като спортен директор с Пиоли треньор. И това не го казвам само защото наистина ми харесва играта при Стефано последно време и показваме отлични неща, а по-скоро защото това лято не е като другите, в които можеш да сменяш треньори без притеснения. Имаме мачове до 2-ри август от този сезон. Да не дава Господ, но има възможност да играем квалификации за Лига Европа в началото на септември, а на 12-ти септември започва новия сезон в Серия А. Това оставя по-малко от месец за подготовка, тъй като след 2-ри футболистите ще ги пуснем в почивка поне за седмица. Какво ще направи Рангник с подготовка, тактика, внедряване на идеи и т.н. за три седмици и то най-вероятно с една контрола има-няма? Нека дойде немецът, да прави там каквито трансфери си е наумил, но да оставим Пиоли начело, защото видимо и футболистите и той се нагодиха един към друг.

Далеч съм от мисълта, че сам направи всичко. Идването на Ибрахимович помогна много, дори и футболистите го казват във всяко интервю, което дават. След идването на шведа имаме точно две загуби, като едната в онова шантаво дерби с Интер, където първото полувреме беше едно от най-добрите, които съм виждал не този сезон, а последните пет, а другата с Дженоа, където никой от нашите не излезе с главата си на терена.

Ако запазим ядрото от този сезон и добавим качествени хора по важните позиции, не виждам проблем Пиоли да ни вкара в топ 4 с тази игра. Ако видим, че не му се получава и сегашният спринт е бил просто последица от извънредните ситуации, Рангник няма проблем да "слезе" и да поеме отбора и като треньор, като му е толкова мерак. Но докато нещо работи, не го пипай, това всеки го знае.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Tifoso » 19 юли 2020, 12:15

Аз мисля, че не бива да се подценява приноса на Пиоли. За последните 9 години брахме много срам, но той не идваше от некачество толкова, а от това че бяхме с млади и неопитни треньори - училище, които не умееха да напаснат схема, състав и да въздействат психически в съблекалнята, да създадат работещ отбор. Пиоли постигна това с помощта на Ибрахимович. И най-хубавото е че не сме зависими от Ибра като единица толкова. Вчера 5 гола - 5 голмайстора. Това не са игри на мускули, каквито периоди имахме в миналото. При онези периоди на мускули си личеше недодяланост и повече индивидуализъм, както и непостоянство. В онези периоди на мускули не можехме да се справяме с топ отборите. Това че Пиоли не е постигал кой знае какви успехи с предишни отбори (не че Рагник е) не означава че няма да постеле основата на новия Милан. Напипал е верния ритъм и май му се отдава да работи с млади играчи. Шампион е с Болоня при юношите. Той и Гасперини никога не е правил големи неща, но виждаме Аталанта какво представлява и стискам силно палци да напляскат Парижани. Когато нещо работи за нищо на света не бива да се пипа. Надявам се Газидис да вникне в това и наистина Рагник да дойде само като спортен директор. Пък ако Пиоли се провали следващия сезон, немеца си остава актуален спасителен вариант. За мен Пиоли има значим принос за отбора, най-вече психологически, точно каквото ни лиспваше много години наред. Отбора знае че може да победи всеки, дори и с гол или два пасив. Сега е неговия шанс за нещо голямо - класиране в ШЛ и топ4. Форца Пиоли, Гранде Милан!

П.С. : Адмирации за напипаните позиции и роли на Бенансер, Кесие и Чалхана, ключов момент за креативността и резултатността, че даже и Бонавентура се справя супер.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 19 юли 2020, 12:27

Пичага е Пиоли, но без Ибра този прогрес нямаше да се случи

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от George Weah » 19 юли 2020, 14:13

Аз никога не съм го хулил сериозно, защото...реално той нямаше никаква вина за ситуацията при нас! Човекът си беше без работа, ние го потърсихме по никое време есента да ни помага и да оправя бакиите, дето ръководството и Крали Марко забъркаха!

Аз лично обаче го предпочитах пред Спалети - не е кой знае колко по слаб като треньор от него, а при Спалетката има едно не знам и аз откъде мнение, че е някаква класа, а всъщност е...един калитко и нищо повече, това дето класира Интер в ШЛ си беше мега зверски късмет и всичко стана на косъм...и двата пъти :D

Така че...аз бях през цялото време ок с назначението му, защото...беше ли останал Крали Марко до края на сезона, сериозно си мисля, че можеше и да изпаднем...

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 19 юли 2020, 14:43

cap7ainjack написа:
19 юли 2020, 12:27
Пичага е Пиоли, но без Ибра този прогрес нямаше да се случи
Чакай малко, без Роналдо Реал може би щеше да е с 3 шампионски лиги по-малко, без Меси Барселона още щеше да говори за Стоичков и Куман, без Ханданович Интер щяха да са пети, а не четвърти в края на сезон 2019-20.

Без играчи не става, Пиоли не е магьосник, за да изискаме от него да направи чудеса с играчи от калибъра на Коти и Плитката.

Аз други два извода си правя - първи: "Сан Сиро" е прекалено голяма хапка за много футболисти, които се огъват под виковете на 60-70 хиляди и се провалят. втори: Галиани е бил много прав като всяко лято докарваше някоя залязваща звезда. Явно опитът си е пренужен за изграждане на силен отбор.
Изображение

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от nik » 19 юли 2020, 22:43

Capolavoro написа:
19 юли 2020, 14:43
cap7ainjack написа:
19 юли 2020, 12:27
Пичага е Пиоли, но без Ибра този прогрес нямаше да се случи
Чакай малко, без Роналдо Реал може би щеше да е с 3 шампионски лиги по-малко, без Меси Барселона още щеше да говори за Стоичков и Куман, без Ханданович Интер щяха да са пети, а не четвърти в края на сезон 2019-20.

Без играчи не става, Пиоли не е магьосник, за да изискаме от него да направи чудеса с играчи от калибъра на Коти и Плитката.

Аз други два извода си правя - първи: "Сан Сиро" е прекалено голяма хапка за много футболисти, които се огъват под виковете на 60-70 хиляди и се провалят. втори: Галиани е бил много прав като всяко лято докарваше някоя залязваща звезда. Явно опитът си е пренужен за изграждане на силен отбор.
Верни работи пишеш , но кои са Коти и Плитката ?

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Pacetoo » 19 юли 2020, 22:52

Конти и Лаксалт сигурно.

Отговори