Нов стадион в Сан Донато Миланезе

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 24 юни 2020, 23:56

А, така съм съгласен. 65 000 и стискаме ръцете със Скарони за амбициозния проект. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 25 юни 2020, 22:47

Чета какво говори Скарони и ми става лошо за какви цифри си говорим. Добрата новина е, че до пролетта на 21-ва започват строежа. До няколко седмици ще изберат проект, който ще влезе в детайлен дизайн. Двата клуба щели да броят 40 млн. евро само за дизайна ...
Изображение

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Aliken » 18 авг 2020, 15:17

В крайна сметка модификация на някой от двата проекта Катедралата и Пръстените ли ще се избира или ще е изцяло нов проект съобразен с общината?
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Ne13sta » 18 авг 2020, 15:52

До края на септември трябва да изберем заедно с Интер един от двата проекта. На мен Катедралата ми допада повече. Някак си има чар и класа, а и не е като всички останали нови стадиони. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 18 авг 2020, 16:07

Доколкото знам, "Катедралата" води с доста в допитването до феновете кой дизайн предпочитат.
И съм напълно съгласен, че чарът на този проект е именно в уникалността, точно по същия начин, по който Сан Сиро е уникален от дизайнерска гледна точка. Кулите с ринговете, откритите изнесени равновесни греди отгоре - все неща, които не се сещам да има другаде в Европа.
Същото усещане дава и "Катедралата" - едно такова... типично италианско, типично миланско. Като го видиш - без значение дали ти харесва или не, няма как да не те впечатли. И първото нещо, което ти идва да кажеш, е уаууу - независимо от интонацията. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от zahari_acmilan » 18 авг 2020, 17:15

cuorerossonero написа:
18 авг 2020, 16:07
Доколкото знам, "Катедралата" води с доста в допитването до феновете кой дизайн предпочитат.
И съм напълно съгласен, че чарът на този проект е именно в уникалността, точно по същия начин, по който Сан Сиро е уникален от дизайнерска гледна точка. Кулите с ринговете, откритите изнесени равновесни греди отгоре - все неща, които не се сещам да има другаде в Европа.
Същото усещане дава и "Катедралата" - едно такова... типично италианско, типично миланско. Като го видиш - без значение дали ти харесва или не, няма как да не те впечатли. И първото нещо, което ти идва да кажеш, е уаууу - независимо от интонацията. :D
Да ти кажа Сан Сиро и Бернабеу са ми като братовчеди. Имат доста прилика.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 18 авг 2020, 22:54

Не знам, на мен Сантяго Бернабеу отвън винаги ми е приличал на стадион "Васил Левски" :D
PIOLI VATTENE!!!

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от nik » 21 авг 2020, 03:40

Е ли възможно някой да ме освети какви данъци/такси плащаме на общината за ползването на Сан Сиро ?

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от vik rossonero 96 » 16 сеп 2020, 14:51

TMW: Milan's President Paolo Scaroni visited, this morning, Inter's headquarters. The meeting is about the new stadium. The two clubs spoke about the developments concerning the facility. The feelings from both clubs are positive.
Скарони само ходи на кафета в Интер и все големи разговори се водят и все сме с позитивни мисли, ама приказки копки не правят, еба го и стадиона, братче. Ако беше ювентус досега лентата да са му срязали. facepalm facepalm
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 16 сеп 2020, 15:11

Нашите още нямат готов проект, какви копки очакваш. Дано поне са възложили на някой от двамата архитекти да работи в тази посока, че да не умуват още кой да изберат.
Изображение

Потребителски аватар
Kaka22
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 01 дек 2019, 20:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Kaka22 » 16 сеп 2020, 15:23

Като знам как за една обикновена кооперация с 30-40 апартамента се чака с месеци за виза за проектиране, изготвяне на проект, съгласуване, оценка за съответствие, одобрение на проекта, чакане за разрешително за строеж... Може да стигне до 1 година. А тук като става дума за стадион със такъв голям капацитет и то в Италия, където поне аз си мисля, че институциите са доста по-стриктни :D, само може да гадаем кога ще имаме нов стадион. Честно казано, не знам дори на какъв етап сме от целия процес. А ювентус най-вероятно хич не се занимават, пачките под масата и всичко се одобрява и подписва за минути. wallbash

Отделно паузата с короната си е казала и тя думата...

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от vik rossonero 96 » 16 сеп 2020, 16:00

Торинските мърши ноември 2008 казаха, че ще строят, март следващата година имаха първа копка и две години и половина по-късно го откриха. След 10 дни ще стане година откакто правихме пищната презентация на двата проекта и сме свършили едно голямо нищо. А, пардон освен пусканията през три месеца от Скарони, че стадионът ни е важна цел, че се работи и, че общината е за това нещо, но се водят преговори. Пълна трагедия ...
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 16 сеп 2020, 20:29

Мен продължава никак да не ме кефи идеята да строим нов, ама пак общ стадион с братчедите.
Аман от орташки работи, чак пък толкова гъсти с тях не сме.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 16 сеп 2020, 21:20

Те един не разрешават, а ти искаш два. Ако сме сами не можем да го избием. Вдигаме разходите с 50% и намаляваме приходите 50%. Сега ще избиват 30 години май, а ако сме сами ще ни е необходика цялата стогодишна концесия.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 16 сеп 2020, 21:44

Бе ние да си построим стадиона, пък братчедите да се спасяват, кво ти пука, няма да ги мислим и тях? :D
Иначе построяването ще е по-скъпо, съгласен съм, но ако сме сами, защо да намаляваме приходите, логично е да е обратното - повече разходи при строежа, повече приходи после. И разходите и приходите са само за нас.
А цената на строежа би могла да бъде значително намалена, ако не се правят чак такива големи паркове наоколо, с небостъргачи в тях и прочие простотии.
Вярно, всичко ще носи пари после, но първоначалното нагъзване така става бибрутално и наистина не е по силите на само един клуб.
PIOLI VATTENE!!!

Отговори