Off topic madness

Всичко извън спорта.
Потребителски аватар
hpetrov
Фен на Калчото
Мнения: 431
Регистриран: 04 юни 2018, 20:31
Has thanked: 100 times
Been thanked: 71 times

Re: Off topic madness

Мнение от hpetrov » 28 окт 2019, 11:47

cap7ainjack написа:
28 окт 2019, 10:51
hpetrov написа:
28 окт 2019, 10:30


Те имат толкова много инструменти с които да манипулират изборите, че дори няма смисъл да ходим до урните. Платен цигански вот, мъртви души, редовни бюлетини биват обявени за невалидни...Наскоро излезе и видео от предни избори с мастило, което се изпарява при стайна температура. Т.е гласуваш, затваряш бюлетината и я пускаш. Но след 15 мин вече е празна и готова за манипулация. А като знаем колко са нагли и как няма никакъв контрол то не пречи да подменят абсолютно всичко. Няма кой да им търси сметка, всички са като свински черва.

Най-голямата ирония е, че решението е написано на "герб"а и на входа на сградата от където идват всички проблеми.
Не ги изкаравай, че са недосегаеми. Айде де. Сигурно. Просто ги няма в България много от хората, които може да са им алтернатива.

А дори и в момента да има алтернатива отново ги няма хората, които биха гласували за такава алтернатива.
Щото те са избрали алтернативна държава, алтернативен живот, алтернативна заинтересованост към случващото се.
Значи пак някой от някъде трябва да дойде да ни "оправи", че на последния 800 дни му стигнаха само да си завърти далаверите. Ти нещо се засегна. Ама аз пък изобщо не смятам да споря по тази глупава тема. Кратко и ясно - вече не гласувам, вече не ходя на протести. Работя и изкарвам много добри пари с честен труд. Бъди добър, честен и помагай. Това е, което следвам. От там ще дойде промяната. Радвай се на близките, бъди здрав и си гледай живота! Не се ядосвай за тия идиоти!

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." - Атанас Буров

Е, чакам го тоя момент! Аз го зарових това "качество"!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Off topic madness

Мнение от cap7ainjack » 28 окт 2019, 13:01

hpetrov написа:
28 окт 2019, 11:47

Значи пак някой от някъде трябва да дойде да ни "оправи", че на последния 800 дни му стигнаха само да си завърти далаверите. Ти нещо се засегна. Ама аз пък изобщо не смятам да споря по тази глупава тема. Кратко и ясно - вече не гласувам, вече не ходя на протести. Работя и изкарвам много добри пари с честен труд. Бъди добър, честен и помагай. Това е, което следвам. От там ще дойде промяната. Радвай се на близките, бъди здрав и си гледай живота! Не се ядосвай за тия идиоти!

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." - Атанас Буров

Е, чакам го тоя момент! Аз го зарових това "качество"!
Не съм се засягал, ама тезата, че е безнадежно всичко или че няма смисъл да се интересуваме доста ме натоварва. ГрЕБ си вървят по тънък лед постоянно. Само се опитват да изглежда, че не е така. А истинския проблем е, че няма кой да сее възползва от техните иизпълнения на наднормена балерина върху този тънък лед.

Иначе, да прави си го това което правиш и дано всичко да е наред и си прав по принцип. Подкрепям това естествено.

Но в един момент може заради някои или нещо да не можеп да правиш това което харесваш повече.
Както се вижда в София например има и някой по-различни решения. Да в повечето градове няма. Но на балотаж отново са партиите Х и Y, защото вота е направен от основно хората, които мислят по един не-съвременен начин и не биха гласували за някоя такава, която нямам сстабилно политическо портфолио например.

Искам да кажа, че този вот трябва да е гласа на младите и необременените, а за тези често място няма в системата/държавата. Всеки се спасява на някъде. Или игнорира изборите (в моя роден град също избор няма, свирен мач е). Но то София или големите градове трябва да поведат хорото.

Та алтернативи и начини за сваляне на статуквото се намира тук таме, но няма кой да го подкрепи.

Потребителски аватар
hpetrov
Фен на Калчото
Мнения: 431
Регистриран: 04 юни 2018, 20:31
Has thanked: 100 times
Been thanked: 71 times

Re: Off topic madness

Мнение от hpetrov » 28 окт 2019, 18:25

От страницата на Радан Кънев нещо интересно:
"Тъй като твърдението ми, че София може да има НОВ кмет, и той да не се казва Мая Манолова, предизвика интерес, нека уточня:

Чл. 246 Ал.8 ИК (пардон - чл. 452 ал. 8 от новия ИК, малко наизуст писах) дава възможност и г-жа Манолова, и г-н Игнатов да се откажат от участие в балотажа.

В такъв случай, срещу г-жа Фандъкова ще се изправи кандидат, който може с лекота да обедини целия опозиционен вот и да стане кмет. Това е безспорният победител от първия тур г-н Бонев.
Така всички ще покажем, че наистина сме готови на жертви в името на промяната, че тя не е просто дума, платформа за партийно позициониране.

И да, г-жа Манолова няма как да вземе София - на първи тур тя просто консолидира червения електорат. Взе гласове колкото Татяна Дончева или Георги Кадиев.

Но тя все още има шанс да не бъде забравена като поредния червен кандидат, изгубил София. Може да докаже, че нейната кауза наистина е по-доброто управление на града. И за тази кауза е готова на жертви."
Едва ли ще се откажат тия мерзавци от балотаж, но ако стане ще е лъч надежда, че наистина може да има промяна...

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Off topic madness

Мнение от Capolavoro » 29 окт 2019, 10:42

Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Off topic madness

Мнение от zahari_acmilan » 29 ное 2019, 11:31

Ryanair имат днес 25% намаление , WiZz - 30 % , а сайта на Милан дава билети по 17 Евро за януари....
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Off topic madness

Мнение от Capolavoro » 29 ное 2019, 14:38

Някой в Бари ходил ли е? Има ли какво да се прави 6-7 дни?
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Off topic madness

Мнение от Petar Zanev » 29 ное 2019, 16:10

С чужда жена и достатъчно евро в джоба няма да ти е скучно :D
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Off topic madness

Мнение от zahari_acmilan » 29 ное 2019, 16:19

Аз съм обиколил цяла Италия и то няколко пъти. Питай мен 😀 Жената 4 години учила висше в Италия. Големи фенове сме на всичко италианско без ювентус 😁
В Бари конкретно няма много интересно или нещо невероятно. Една катедрала , улицата по край брега и това е...
НО около Бари само на 1 час път с влак, автобус, кола има толкова уникалени места. Виж Матера, Арбелобело. Уникални, макар че сега наводненията яко ги засегна. Ако вземел кола под наем може да се пуснеш посока Лече има доста живописно малки градчета. Не знам кога плануваш да ходиш, ако зимата, малко ще се губят цветове които допринасят доста за преживяването там.
Още по яко, че София - Бари ,полета бе около 45 минути 😁
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Off topic madness

Мнение от cuorerossonero » 29 ное 2019, 17:01

Capolavoro написа:
29 ное 2019, 14:38
Някой в Бари ходил ли е? Има ли какво да се прави 6-7 дни?
Заведи жената на море в Сардиния, недей отбива номера с разни Бари-та. :D
Иначе в Бари, дето вика Захари, няма какво да правиш 6-7 дни, освен да се разхождаш по крайбрежната и да пробвате манджите по заведенията, които никак не са лоши, редно е да го споменем. Всички исторически забележителности са на пешеходно разстояние и в общи линии един ден ти стига, за да видиш всичко по-интересно.
Мен ако питаш - нито Матера, нито Алберобело и Локоротондо си заслужават, тук не го слушай Захари, една Мартина Франка например е доста по-приятно място. :D
Матера е един архивен камънак, разположен на един мъжки баир с една църква най-отгоре, а в другите две места единственото интересно нещо са типичните за Пулия островърхи къщички, или "трули", каквито ще видиш навсякъде из областта и няма да си изпоприпадате от възгорг, повярвай ми. Иначе чудесни мръвки сушат там - свински врат, капоколо се казва, местен специалитет, режат го много на тънко, идеално мезе е. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Off topic madness

Мнение от zahari_acmilan » 29 ное 2019, 18:07

Къде в Сардиния ти харесва най - много ?
Там съм бил само в големите градове и като че ли Алгхеро е с едни гърди пред Олбия ,но като цяло ако трябва да избирам остров ще е Капри 😂
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Off topic madness

Мнение от cuorerossonero » 29 ное 2019, 23:47

zahari_acmilan написа:
29 ное 2019, 18:07
Къде в Сардиния ти харесва най - много ?
Там съм бил само в големите градове и като че ли Алгхеро е с едни гърди пред Олбия ,но като цяло ако трябва да избирам остров ще е Капри 😂
Хотелът ни беше в североизточната част, близо до Сан Теодоро, на около 20-ина километра надолу от Олбия, на Коста Смералда, срещу островите Таволара и Молара. Бях супер впечатлен от плажовете - на пешеходно разстояние беше Кала Брандинки /или "малкия Таити", напълно си заслужава прякора/, където ходихме всеки ден. На няколко километра по-надолу са Ла Чинта - 3,2 км. дълъг, който е феноменален, след него е Изуледа, а специално слязохме още малко по-надолу да видим и Будони, който с дължината си от 4,5 км. е един от най-дългите на острова. Феноменална красота, фин бял пясък и лазурни води, такива плажове не видях дори на Карибите, само дето там има повечко палми. :D
Много ми хареса и архипелага Ла Мадалена, който обиколихме с корабче.
Иначе от градовете ходихме в Каляри, Сасари и споменатия от теб Алгеро, където ми хареса само стария град, новия поразително напомня на нещо средно между новия Несебър и Равда, с леко докосване до Чирпан. :D
Отидохме и до Порто Черво /където са най-скъпите хотели и маса звезди имат къщи/, както и до Порто Ротондо, близо до което е Вила Чертоза - дето Дедо си правеше Бунга - бунгите, но там разбира се няма как да влязат скъсаняци като нас. :D
Бе в общи линии всичко ми хареса. :D
PIOLI VATTENE!!!

Golden boy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1012
Регистриран: 04 юни 2018, 21:28
Has thanked: 804 times
Been thanked: 221 times

Re: Off topic madness

Мнение от Golden boy » 30 ное 2019, 00:31

cuorerossonero написа:
29 ное 2019, 23:47
zahari_acmilan написа:
29 ное 2019, 18:07
Къде в Сардиния ти харесва най - много ?
Там съм бил само в големите градове и като че ли Алгхеро е с едни гърди пред Олбия ,но като цяло ако трябва да избирам остров ще е Капри 😂
Хотелът ни беше в североизточната част, близо до Сан Теодоро, на около 20-ина километра надолу от Олбия, на Коста Смералда, срещу островите Таволара и Молара. Бях супер впечатлен от плажовете - на пешеходно разстояние беше Кала Брандинки /или "малкия Таити", напълно си заслужава прякора/, където ходихме всеки ден. На няколко километра по-надолу са Ла Чинта - 3,2 км. дълъг, който е феноменален, след него е Изуледа, а специално слязохме още малко по-надолу да видим и Будони, който с дължината си от 4,5 км. е един от най-дългите на острова. Феноменална красота, фин бял пясък и лазурни води, такива плажове не видях дори на Карибите, само дето там има повечко палми. :D
Много ми хареса и архипелага Ла Мадалена, който обиколихме с корабче.
Иначе от градовете ходихме в Каляри, Сасари и споменатия от теб Алгеро, където ми хареса само стария град, новия поразително напомня на нещо средно между новия Несебър и Равда, с леко докосване до Чирпан. :D
Отидохме и до Порто Черво /където са най-скъпите хотели и маса звезди имат къщи/, както и до Порто Ротондо, близо до което е Вила Чертоза - дето Дедо си правеше Бунга - бунгите, но там разбира се няма как да влязат скъсаняци като нас. :D
Бе в общи линии всичко ми хареса. :D
Направо ме надъха следващата ми почивка в Италия да е там. Всяка дестинация на ботуша е уникална, и винаги съм оставал доволен, ама страшно добре го описа. :D
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Off topic madness

Мнение от Capolavoro » 04 фев 2020, 13:46

Имам един въпрос, с който мнозина са се справили, но дойде и на моята глава. Искам да остъклявам един балкон, който е с лице към улица, която поне според този сайт http://www.regag.eu/info?id=5&spr=4, не присъства в първостепенната улична мрежа на Пловдив.

Чета ЗУТ (https://www.mzh.government.bg/odz-sofia ... .sflb.ashx) и според:
Чл. 147. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Не се изисква одобряване на инвестиционни
проекти за издаване на разрешение за строеж за:

12. остъкляване на балкони и лоджии, с изключение на разположените към
първостепенната улична мрежа
.., но според информация от форумите, поне трябва да искам разрешение от съседите.

В крайна сметка, някой запознат ли е дали трябва да се търси разрешение от съседите, или мога да си цапна един джам и да не се занимавам с глупостите.

Иначе всички са се остъклили, без да ме питат, но искам всичко да ми е изрядно.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Off topic madness

Мнение от drzzd » 04 фев 2020, 14:12

Не съм изпадал до подобен казус, но чисто от човешка гледна точка - пусни си във входа една бележка "Съседи, ш'остъклявам. Извинявам се за причиненото неудобство." и да ти е чиста съвестта.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Off topic madness

Мнение от R. GULLIT » 05 фев 2020, 15:50

Capolavoro написа:
04 фев 2020, 13:46
Имам един въпрос, с който мнозина са се справили, но дойде и на моята глава. Искам да остъклявам един балкон, който е с лице към улица, която поне според този сайт http://www.regag.eu/info?id=5&spr=4, не присъства в първостепенната улична мрежа на Пловдив.

Чета ЗУТ (https://www.mzh.government.bg/odz-sofia ... .sflb.ashx) и според:
Чл. 147. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Не се изисква одобряване на инвестиционни
проекти за издаване на разрешение за строеж за:

12. остъкляване на балкони и лоджии, с изключение на разположените към
първостепенната улична мрежа
.., но според информация от форумите, поне трябва да искам разрешение от съседите.

В крайна сметка, някой запознат ли е дали трябва да се търси разрешение от съседите, или мога да си цапна един джам и да не се занимавам с глупостите.

Иначе всички са се остъклили, без да ме питат, но искам всичко да ми е изрядно.
Искаш разрешение от съседи, ако усвояваш общи части, които граничат с твоя имот - покрив тераса п-ред твой прозорец и ти да сложиш навес.
За остъкляване на тераса не искаш разрешение.
За да си УБЕДЕН, че не е челна фасада, можеш да провериш разположението и в общината с въпрос към администрацията. Задължително искай вх. номер на запитването си и официален отговор.
Иначе, при самото остъкляване, спозавай еднаквостта на дограмата с най-близкия прозорец, не прави своеволия. Кафява дограма на блока, означава и същата дограма за остъкляване.

Откъде съм толкова компетентен ли? Ами в момента това правим в нашия блок и разбрах някои неща :D

Отговори