Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Тенис

Мнение от F.Inzaghi_9 » 13 юли 2019, 00:33

Kaiser Franco написа:
13 юли 2019, 00:28
Май явно гледаш за първи път Федерер? :D
Никой не казва, че не ти трябва физика, но той не залага толкова на нея, не тича като луд, да не говорим, че в цялата история на тениса няма по-талантлив играч от него, форхенд, бекхенд с една ръка, волета, деми-волета, смачове, суперточни сервизи...
Да- стилът му не е като на Надал, но .. човече на 38 години да държиш такова ниво, колкото и да си талантлив, без допълнителна намеса няма как.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Тенис

Мнение от George Weah » 13 юли 2019, 01:01

Kaiser Franco написа:
13 юли 2019, 00:28
Май явно гледаш за първи път Федерер? :D
Никой не казва, че не ти трябва физика, но той не залага толкова на нея, не тича като луд, да не говорим, че в цялата история на тениса няма по-талантлив играч от него, форхенд, бекхенд с една ръка, волета, деми-волета, смачове, суперточни сервизи...
Повярай ми, когато аз съм гледал Федерер, то той е играл на настилка, която вече не съществува и не се играе на нея, така че...такива забележки може да не отправяш към мен, защото в целия форум всички потребители заедно надали са изгледали толкова тенис мачове, колкото аз за всичките тия години :)

Пусни си един запис на финала от Уимбълдън 2008-ма, на този от АО 2017 примерно, виж колко часа играе Федерер, колко километра пробягани има в тези мачове и след това в 5 сет виж движението му по корта, че е като на...стандартен играч, който е изиграл 1 сет и половина! Това ще да е от форхенда и сервиса му :D

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Тенис

Мнение от Ne13sta » 13 юли 2019, 05:34

На мен ще ми е много любопитно да видя колко пробягва Федерер в един мач и колко съперниците му. Що ли съм убеден, че ще има доволна разлика.

Просто няма друг играч, който да доминира толкова много по време на разиграванията. Отделно, голяма част от сервис геймовете си ги взима значително бързо и с минимални усилия.

Общо взето, да кажеш че Федерер зоби яко, е все едно да констатираш такова нещо за Малдини. И двамата са свръх класа, изключително интелигентни и бият противника с перфектно позициониране. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Тенис

Мнение от BANKERA » 13 юли 2019, 08:49

Точно Федерер да ползва забранени препарати е изключено. Стилът му на игра не е натоварващ пък и последните години много добре си подбира на кои турнири да не взима участие и успява да е на ниво на големите шлемове. Дори след вчерашния мач започнах да си мисля, че има шанс Надал да се пенсионира преди швейцареца.

Поддръжник на Джокович съм, но не мога да отрека, че няма друг играч последните години, който да играе с лекотата и арсенала от удари, който притежава Рожето. За мен на финала шансовете са им 50 на 50.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 13 юли 2019, 09:34

Пичове, не ви се меся в спора за химията, но само човек, който никога не се е занимавал активно със спорт, може да твърди, че е възможно професионален спортист на толкова високо ниво, да не приема допълнителни субстанции.
В спортната стрелба се вземат хапове, които ти помагат ръката ти да трепери по-малко. В шахмата се вземат мозъчни стимулатори. Сериозно ли някой вярва, че в тениса на корт, където тичането е конско, някой може да не взема, защото стилът му на игра го позволявал? :D
Преди 20 години Топ тенисистите приключваха с големия тенис около 30-тата си година, сега на 38 играят Гранд слем финали. Просто химията и ендокринологията и те се развиват, въпросът е кое тяло как понася добавките. Другият вариант е Федерер да е някакво подобие на Ахила Пелеев - син на простосмъртен и богиня. :D Щото само с техника, на 38 години няма как иначе да тичаш наравно с младите. :(
Не ви ли прави впечатление, че в абсолютно всички спортове средната възраст се покачи чувствително? Погледнете само футбола и направете сравнение. Сега, вярно, че трябва да си поне към 30, за да си дадеш сметка, ама... за останалото има Гугъл...
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Тенис

Мнение от Ne13sta » 13 юли 2019, 20:14

Каквото и да взима Федерер, не е по-различно от това, което приемат останалите.

И пак казвам, няма друг играч с такъв щадящ стил на игра. Ще ги видим Ноле и Рафа дали ще са толкова конкурентноспособни след 5 години.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Тенис

Мнение от Rassilon » 14 юли 2019, 10:01

Всички взимат някакви субстанции. Кои повече, кои по - малко. Нагледен пример са "братята" уилямс. :D

terrorero
Фен на Калчото
Мнения: 380
Регистриран: 18 ное 2018, 09:19
Has thanked: 59 times
Been thanked: 22 times

Re: Тенис

Мнение от terrorero » 14 юли 2019, 17:16

Кой какво взима да взима, но играч като Роже едва ли ще видим някога.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Тенис

Мнение от Ivanchenko » 14 юли 2019, 18:14

Хора, забравихте ли Малдини до колко години игра, и то на такова ниво, че в момента може да си мечтае пак да влезне в игра. Има си разрешени и забранени добавки, всеки взима, но професионализмът, подхода към спорта и дисциплината, подготовката, всичко това е на феноменално ниво при Федерер. Добавките му съм убеден, че са само от разрешените, не може да рискува всичко и да се осере в края на кариерата си. От забранените взимат тези, които не могат да стигнат нивото на най-добрите. Освен Григор, той не знам какво взима ама не е убаво 😀

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 14 юли 2019, 21:21

По едно време вече не бях сигурен дали този финал въобще някога ще свърши. :O
Честито на нашето миланистче! ok
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Тенис

Мнение от BANKERA » 14 юли 2019, 21:31

Голям мач направиха, евала и на 2-та! Добре, че Ф1 затъпя и не е като преди, човек да се чуди кое да гледа, ама и англичаните прости винаги ги съвпадат с финала на Уимбълдън.
Изображение

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Тенис

Мнение от Top Gun Maverick » 14 юли 2019, 21:43

Аз едно време следях Ф1, ама тя не затъпя, ами не знам какво да го нарека, просто я осакатиха и изобщо не съм си мислил за секунда да сменя канала.
Рахнев, аз също мислех, че ще стане като в оная реклама от едно време с Агаси и Сампрас!
Честито на този, който исках да спечели, заслужаваше го, но и другия не заслужаваше да загуби. Странен мач поради много причини, особено как Джокович вървеше гейм за гем и в тай-брека биеше с лекота(с изключения на първи когато губеше, но обърна)а в следващия сет все беше неузнаваем, особено във втория когато биеше топките към Федерер както Калинич срещу противникова врата. В петият сет...то думи нямам. Първо Джокович просто трябваше да си спечели подаванията след като направи пробив, но освен нечовека Федерер и късмета леко го изостави с някои кофти мрежи и пропуски при наглед лесни удари. Лично аз честно да си призная го бях отписал при 7:8 и 15:40 когато сервиваше Федерер. Тоя човек как се съвзе не знам, но той самия обясни след мача, че просто е играл и мислил само за следващата топка. След тоя гейм имаше възможност да пробие в някои моменти в други да стигне до пробив, но и на Федерер много му вързаха нещата с ония къси топки. Нещата отидоха до тайбрек и сякаш Джокович играеше като програмиран. В самия край съдията щеше да прецака работата защото да видиш как печелиш, но съдия ти отнема титлата, това само в Милан и някои други изключения го знаем как става.
Не знам за вас, но аз след това останах с впечатлението, че Федерер въпреки това, че нямаше да има голям шанс да се върне в мача, някак умишлено избомби топката във въздуха защото усети грешката на съдията и знаеше, че морално вече бе загубил, а реално на 90%-та. Във всички случаи ако е така трябва и за това да му се свали шапка. След години може и да го признае, понеже сега не мисля, че е възможно, понеже бая народ ще подскочат.
Заслужаваха и двамата и въпреки симпатиите ми към Джокович, не исках да има загубил тоя мач. Самият Федерер след финала изглеждаше доста разочарован, но намери сили да говори като шампион, Джокович пък от своя страна не се израдва както му се искаше, просто защото е голям и отдаде заслуженото на друг също голям!
Най-дългия мач в историята ще бъде бая време още, но със сигурност един от най-паметните, въпреки, че Федерер каза, че иска да го забрави, което реално не е вярно и след време ще е горд, че е допринесъл да има такъв мач!

Относно заобането, Федерер не е по-различен от всички останали, но стила му наистина позволява повечко песетене на батерията. Джокович пък има уникален ретур и това му позволява доста да пести и той, плюс умее да разиграва от дъното. Надал по едно време с тия ръце обаче честно не знаех на какво е. :D

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Тенис

Мнение от AC_M » 14 юли 2019, 22:03

Финалът беше уникален. Винаги е имало звезди, но тези двамата, правят тениса да изглежда лесна игра. А далеч не е така. Това са машини. Кеф ми прави да гледам подобни играчи. Радвам се за Ноле, наше момче росонер и ми е с една идея по-симпатичен от двамата.
#piolioutnow

Rado
Фен на футбола
Мнения: 629
Регистриран: 05 юни 2018, 20:11
Has thanked: 115 times
Been thanked: 84 times

Re: Тенис

Мнение от Rado » 14 юли 2019, 23:07

Ние сме щастливци, че сме съвременници на тези великани. Тримата с Надал са играчи които тениса може би никога няма да види след тях, особено пък по едно и също време.
ORGOGLIOSI DI ESSERE GLI UNICI

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 934
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Тенис

Мнение от Il Professore » 15 юли 2019, 09:04

Уникален мач между двама великани! Но както ние миланистите белезнено знаем, невинаги побеждава по-добрия, точно както и вчера. Просто Федерер бе по-добър във всяко едно отношение и не е истина, че изгуби мача.

Искрено вярвам, че Дедо Фед ще успее да спечели поне още един Шлем.
Изображение

Отговори