Дженаро Гатузо

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldin1 » 16 дек 2018, 14:52

cap7ainjack написа:
16 дек 2018, 14:44
Ох след всеки мач дъвчим едно и също.
Гатузо си има плюсове и минуси. Никой, мисля, не може да го отрече. Най-нужното, което се забелязваше преди него беше, че отбора не е сплотен изобщо, няма характер и хъс. Гатузо излекува в известна степен тези неща, но не напълно защото се показа недостатък, изрзяващ се в тактическа подготвеност. Не експериментира достатъчно. Но видяхме експериментите преди всеки мач до какво доведе. За монтела говоря.
За мен гатузо свърши една част от работата, която беше нужно да се свърши. Сега въпроса е дали ще продължи и ще направи следващата стъпка. Особено, ако дойдат добри нови попълнения. Щото ако не дойдат аз не мога да го виня за слаби резултати.

Риск, който не споменавате когато се говори за привличане на доказан треньор е, че те се съгласяват да дойдат с определен изисквания за входящи трансфери. В днешно време едни 100 млн инвестиция грубо. Тука има и голям риск, сами се сещате каквое стане след още едно бурно лято и после незадоволителни резултати.

За мен Гатузо трябва да се съди лятото. Но пак казвам, без входящо трансфери януари, няма кой да му държи сметка за нещо.

Сега вече не е в лига Европа и няма да се чуди как да играе с 11 играча в няколко турнира, да ги мотивира винаги и да не се контузват. Камо ли да ги натоварва с още тренировки за втора тактика. Сложен казус беше. Разбирам да имаш двама, трима ротационна играчи ама не. Няма. Просто няма.

И преди съм го казвал. Да мислиш, че е голяма издънка, че не сме победили някое 'отборче' което Милан трябва да бие със затворени очи е много повърхностно изказване. На терена не ти гледат купите във витрината,, на терена важи само колко си подготвен.
Един въпрос...Кой трябва да подготви играчите, когато излизат на терена?

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cap7ainjack » 16 дек 2018, 14:56

За коя подготовка говориш? Тренировките, мотивацията?

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 16 дек 2018, 15:34

Вероятно намеква, че играчите са в лоша форма заради Гатузо. :D Това ми е любимият момент - когато не се използват някакви реални аргументи, започват хей тези общи приказки. Специално при Чалханоглу и Иуаин, които толкова вече сме дъвчили защо не са на висота в последно време, да се обвинява треньорът, е... нездраво. Игуаин вече два месеца цялостно третира Милан като компромис, който е направил със себе си, а Чалхан го пускат нееднократно на позиция между линиите, вместо на фланга, уж и проблемите в личния му живот се разрешиха, но отлепване от дъното просто няма. Не е сериозно играчи от подобен калибър да се оправдават с треньора, и то всъщност защо - задето ги кара да тренират интензивно? Ако искат, ще играят много по-добре, това е. Треньор, който намира начин да работи добре със защитна двойка Абате-Сапата, все ще има подход и към останалите. Недоброжелателите през пролетта пък писаха за Гатузо, че нямал представа как да използва Сусо. :D Е, видяхме много добре, че и при него е било въпрос на временна форма, испанецът си се върна към най-доброто през тази есен, именно под ръководството на Гатузо.
Рино си има много трески за дялане, но формата на играчите си е израз на тяхното ниво. Ако бяха по-постоянни и по-класни, вероятно, нека си го кажем, нямаше да са в този Милан. Но те не са. Чалхан още като дойде от Леверкузен техни фенове предупреждаваха, че е сложен характер и не е постоянен в изявите си. Игуаин е играч от съвършено различен калибър спрямо останалите, но и неговият характер, в който осезаемо е залегнал егоизмът, не е решението в сложни моменти. Аз лично бих предпочел да не даваме 55 млн. за играч, който сам избира в кои моменти ще се раздава и в кои няма. Много повече се очаква и иска от Игуаин.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Petar Zanev » 16 дек 2018, 16:04

Абе , че играчите не са класа се каза и се знае отдавна. Видно е от километри.
Същото си важи и за треньора, за мое съжаление.

Единственият начин да се върви напред е да се поставят и да се гонят по-абмициозни цели , а не "евентуално 4то място". За по-високи цели трябва да се инвестират средства и в играчи и в треньор.
Нито с Рино ще може да се борим за титлата, нито с Хакан и Кастийехо ще можем да направим пробив в Европа.

А приказките, че доказан треньор и класни играчи не искат да дойдат на Миланело ако се окажат истина, то си представете какъв проект им се представя от нашето ръководство за да отказват ... тежко ни и горко ни на нас феновете ако е така....
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldin1 » 16 дек 2018, 16:42

cap7ainjack написа:
16 дек 2018, 14:56
За коя подготовка говориш? Тренировките, мотивацията?
За която ти говориш, но така и така си споменал вече и за двете!?!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Casciavit » 16 дек 2018, 19:45

Който защитава Гатузо, е фен на Интер или лузър, който му харесва да гледа Милан отпадащ в групите на Лига Европа.
Каква пролет, какво лято? От Гатузо в четвъртък се изискваше да направи нещо, в което феновете му се кълняха - че умеел да вдига отбора и да играе успешно в дефанзивен план. Е, това не се получи. Преди поне си знаеше възможностите и играеше за 0:0. Сега просто излезе и отнесе като пич три парцала от най-слабия Олимпиакос в последните години, които дори в гръцкия шампионат не са първи.
Уволнение на този пишман-треньор, докато все още имаме някакви шансове за класиране в ШЛ догодина.

Стига вече оправдания. Монтела миналия сезон спечели категорично два пъти по-силна група, с три пъти по-несработен състав и пет пъти по-ялово нападение.
Изображение

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cap7ainjack » 16 дек 2018, 19:47

Maldin1 написа:
16 дек 2018, 16:42
cap7ainjack написа:
16 дек 2018, 14:56
За коя подготовка говориш? Тренировките, мотивацията?
За която ти говориш, но така и така си споменал вече и за двете!?!
Ами не знам имената на хората в щаба на Гатузо, но въпреки тях, мисля, че той има основната дума.
Та какъв беше смисъла на въпроса ти?

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldin1 » 16 дек 2018, 19:58

cap7ainjack написа:
16 дек 2018, 19:47
Maldin1 написа:
16 дек 2018, 16:42

За която ти говориш, но така и така си споменал вече и за двете!?!
Ами не знам имената на хората в щаба на Гатузо, но въпреки тях, мисля, че той има основната дума.
Та какъв беше смисъла на въпроса ти?
А тия хора да не са наследени от времето на Саки? Гатузо да не отива 2 часа преди мача на Сан Сиро и с жребии да си избира титулярите...Нали е цяла седмица на Миланело. Не вижда ли кой тренира, кой не, на кой му се отдава, кой няма желание и т.н.? Отговорността за 11-те в официалните мачове и тактиката е само и единствено негова!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от R. GULLIT » 16 дек 2018, 20:31

Casciavit написа:
16 дек 2018, 19:45
Който защитава Гатузо, е фен на Интер или лузър, който му харесва да гледа Милан отпадащ в групите на Лига Европа.
Каква пролет, какво лято? От Гатузо в четвъртък се изискваше да направи нещо, в което феновете му се кълняха - че умеел да вдига отбора и да играе успешно в дефанзивен план. Е, това не се получи. Преди поне си знаеше възможностите и играеше за 0:0. Сега просто излезе и отнесе като пич три парцала от най-слабия Олимпиакос в последните години, които дори в гръцкия шампионат не са първи.
Уволнение на този пишман-треньор, докато все още имаме някакви шансове за класиране в ШЛ догодина.

Стига вече оправдания. Монтела миналия сезон спечели категорично два пъти по-силна група, с три пъти по-несработен състав и пет пъти по-ялово нападение.
Абе, то че (почти) никой не защитава Гатузо е ясно. Ама ти още ли не си забравил Монтела, че толкова държиш на сравненията с него? Чудя се как не си започнал да сравняваш 2008-09 на Анчелоти с Монтеловата статистика, е да покажеш колко е велик Виченцо. Тя също не е много по-различна, като започнахме с две загуби и после брахме срам в ЛЕ, където гол на Пипо в 93 мин ни спаси от срам в Англия и класира напред срещу Брага с гол на Роналдиньо, пак късен. Между другото Болоня, Дженоа, Каляри, Лече, Торино и Палермо ни дадоха едва 3 точки от тези мачове. До 16-ти кръг имахме 29 точки. Сега сме с 26 преди Болоня в 16 ти кръг. Дежа-вю? :D

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от nik » 16 дек 2018, 20:47

zahari_acmilan написа:
15 дек 2018, 12:30
Проблема ако бе само в Гатузо , то отдавна да бе решен.
Колко треньора бяха сменени последните 5 години , колко схеми на игра се пробваха, колко собственика минаха , колко играчи минаха ....
Елиот не са глупави със сигурност . Както взеха Газидис , така и ще вземат некое доказано име за треньор АКО ИМAШЕ ТАКОВА КОЕТО ДА ЖЕЛАЕ ДА ПОЕМЕ отбора.
Ако феновете подкрепяха отбора в трудните моменти , така както мрънкат и обиждат , то може би щяха да върнат духа на " бездушните " .

Позволявам си да дам някой забележки по треньорските качества на Гатузо , именно в името на Милан .

Обичам Рино като човек ( доказан мъжкар ) и футболист ( като сила и дух бе номер 1 ) . Една от вечните легенди на този велик отбор . Никога не съм си позволявал да му лепа етикети , именно защото Рино е миланист като мен .

Трябва ли обаче в името на Милан , да си затваряме очите за очевидни работи ? Не ! Обичам Рино , но повече обичам Милан !


Изображение

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от nik » 16 дек 2018, 20:49

С две думи . Обичам Рино , но повече обичам Милан !

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cap7ainjack » 16 дек 2018, 21:27

Maldin1 написа:
16 дек 2018, 19:58
cap7ainjack написа:
16 дек 2018, 19:47


Ами не знам имената на хората в щаба на Гатузо, но въпреки тях, мисля, че той има основната дума.
Та какъв беше смисъла на въпроса ти?
А тия хора да не са наследени от времето на Саки? Гатузо да не отива 2 часа преди мача на Сан Сиро и с жребии да си избира титулярите...Нали е цяла седмица на Миланело. Не вижда ли кой тренира, кой не, на кой му се отдава, кой няма желание и т.н.? Отговорността за 11-те в официалните мачове и тактиката е само и единствено негова!!!
Еми негова е разбира се. На кой да е? Аз имах предвид, че той има 11 играча всичко на всичко, щото тия на пейката не знам какво тренират ама нищо не показват

Относно другите коментари--Гатузо, че има слабости има. Никой не твърди обратното. Ама не виждам защо да не го защитавам. Може някой по-добре да се представи, но вече няма как да се сравни. Щото ще е различно, когато и да дойде нов треньор. За мен и да го уволнят скоро Гатузо даде своя принос и помогна за изграждането на новия отбор

milanisti4en

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от milanisti4en » 17 дек 2018, 12:39

Отново слухове, че Газидис ще води Венгер при нас. Дано!!!

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 17 дек 2018, 13:04

Чета в Италия как всички изказващи се по темата футболни хора са на негова страна и го защитават, но тук разбираме повече от тях, това е ясно, така че го отбелязвам по-скоро за протокола. :)
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cap7ainjack » 17 дек 2018, 13:31

Да докара Емери, кво ще се задоволяваме с такива отхвърлени треньорчета. Нали сме италиянски гигант, за който никога не е амбициозно да се целим в 4-то място? Само топ-а за нас.

Отговори