Давиде Калабрия

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Давиде Калабрия

Мнение от R. GULLIT » 02 юни 2018, 18:59

Позиция: Защитник
Номер: 2
Роден на: 06.12.1996 г
Място на раждане: Бреша

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от gLoRy » 01 сеп 2018, 09:04

Много силен мач за Калабрия, но като че ли на моменти твърде много се увлича. Преди да падне голът на Рома, точно той се беше включил на върха на атаката като централен нападател и остави зоната си напълно празна. След това не успя и да изчисти добре топката.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от George Weah » 01 сеп 2018, 13:37

В атака може и да беше силен мача му, но в защита има доста пропуски и не е само този мач - с основна вина за гола е, след като калпаво и слабо изчисти топката в наказателното ни и не е само това...

Някакси двата бека към момента са точно на двата полюса - Калабрия е ефективен напред, но в защита често си изпуска играчите/покрива засади понякога или пък допуска някаква друга грешка, докато Родригез в защита е стабилен, рядко го надиграват и си покрива добре играчите, както и при високите топки така и при извеждащите, но пък в атака е по ялов, надяваме се след снощния мач това да се промени :)

Също така чакаме Конти, който аз лично го предпочитам пред Калабрия, стига да е здрав и да покаже, това което показваше в Аталанта!

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от stan_acm » 01 сеп 2018, 17:23

Определено трябва да се подобри в дефанзивен план ,но си мисля, че ще го постигне. Иначе се раздава много за фланелката, което мен много ме радва. Конти си е голяма въпросителна ,не е играл футбол от година ,но смея да твърдя ,че с Давиде липсата му не се усеща.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 29 окт 2018, 18:40

Извън строя ще е до мача с Ювентус, за който ще опитат да го вдигнат.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от Capolavoro » 29 окт 2018, 19:43

Срещу Юве с Абате ще сме по-стабилни отколкото с господина с палавите калеври.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 29 окт 2018, 20:36

Същото се канех да допълня към поста си, безсмислено е всякакво пришпорване за Юве, ако не е напълно възстановен. На този етап Абате е по-удачният вариант, Калабрия е симпатяга, но за две години натрупа повече грешки от Констант, Тайво, Антонини, Месба и останалите им събратя по дарование, взети заедно. Вярно, че добре компенсира с активност в атакуващ план, прилично остро центриране и разбирателство със Сусо, но не може да играе само в едната фаза.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от Petar Zanev » 29 окт 2018, 20:46

Аз се притеснявам за дългочакания от всички нас Конти да не е същото положението - добър в атака и слаб в защита, защото той все пак си е халф-бек.
Лично аз съм му гледал не повече от 5-6 мача за бергамаските, и не съм много запознат с дефанзивните му качества.
Калабрия в отбрана е повече от трагичен. Наше момче си е , и на всички ни е симпатичен, но на черното не може да се каже бяло.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от zahari_acmilan » 29 окт 2018, 22:22

Калабрия има нужда от тази почивка ,че на последък никакъв го нямаше.
Проблема е, че и Абате взе да се чупи много лесно и накрая да не гледаме Мусакио десен бек срещу Юве с Сапата в центъра :((
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от drzzd » 30 окт 2018, 09:39

Fossa Dei Leoni_ написа:
29 окт 2018, 20:36
...Калабрия е симпатяга, но за две години натрупа повече грешки от Констант, Тайво, Антонини, Месба и останалите им събратя по дарование, взети заедно...
Тука малко се изхвърляш май? Може би ти липсва Де Шильо...
Съгласен съм, че в дефанзивен план не е сред най-добрите ни играчи, но с наличието на Калабрия и Сусо десният ни фланг е сред най-опасните в първенството в последните два сезона. Двамата постоянно отварят работа за противниковите играчи в лявата им зона. Моето мнение е, че в последнтие няколко сезона не сме имали подобен десен бек и ми се струва, че много бързо забравихме предшественика му или т. нар. "нов Малдини", който пое сърдит към дъртата. Онова подобие на футболист няколко сезона се опитваше да направи първата си асистенция, а Калабрия само за миналия сезон успя да запише 3 на сметката си.
Според Who Scored към този момент Давиде има по-висока средна оценка от любимците Романьоли, Абате, че и Кутроне. Като в случая говорим за цялостно представяне в общо 7 + 1 мач като резерва. Ясно ми е, че не можем да сравняваме Патрик и Давиде, просто давам инфо за оценките.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от cap7ainjack » 30 окт 2018, 09:48

Калабрия по фланга се справя добре. Факт! Но проблема идва, че нещо не останаха такива играчи, които добр се справят в защита. Без Романьоли, и той прави грешки да но за мен си добър играч. РР ходи напред, Калабря ходи напред и не се справя със защитата, Мусакио.... Донарума... и кво стана шият ни голове
Дори се чудя, че Калабрия умишлено набляга на атакуващи тренировки заради беззъбата ни доскоро атака. Само, че сега останахме без защита

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 30 окт 2018, 10:04

drzzd написа:
30 окт 2018, 09:39
Тука малко се изхвърляш май? Може би ти липсва Де Шильо...
Съгласен съм, че в дефанзивен план не е сред най-добрите ни играчи, но с наличието на Калабрия и Сусо десният ни фланг е сред най-опасните в първенството в последните два сезона. Двамата постоянно отварят работа за противниковите играчи в лявата им зона. Моето мнение е, че в последнтие няколко сезона не сме имали подобен десен бек и ми се струва, че много бързо забравихме предшественика му или т. нар. "нов Малдини", който пое сърдит към дъртата. Онова подобие на футболист няколко сезона се опитваше да направи първата си асистенция, а Калабрия само за миналия сезон успя да запише 3 на сметката си.
Според Who Scored към този момент Давиде има по-висока средна оценка от любимците Романьоли, Абате, че и Кутроне. Като в случая говорим за цялостно представяне в общо 7 + 1 мач като резерва. Ясно ми е, че не можем да сравняваме Патрик и Давиде, просто давам инфо за оценките.
Защо да се "изхвърлям", та ти си повторил това, което написах и аз. Силен в атака, слаб в защита. Никъде не съм споменавал Де Шильо, но той конкретно в защита беше по-стабилен от Калабрия и не виждам причина да си кривим душите. Калабрия просто е МНОГО зле в този компонент, а той при нас е ключов, защото не сме отбор, който всеки мач доминира а ла БарЦа, където бековете са допълнителни крила и рядко проличава некадърността им в защита. В един мач Давиде се откроява, защото атаките ни вървят, а защитата няма много работа, в следващия хайде обратно в мъките срещу някой феномен като Сапонара. Това не може да продължава вечно, ако искаме да стегнем дефанса.
Колкото до последното, не знам защо отново споменаваш с ирония "любимеца" ми Романьоли /всъщност може преди това да не си бил ти, не си спомням/, какво трябва да значи това? Алесио няма как да е с особено висока оценка на фона на слабото начало на сезона. Калабрия не знам какви оценки има в whoscored, но 1) носи вина за третия гол на Наполи, 2) директно асистира за този на Рома, 3) виновник бе за изравнителния гол на Аталанта, 4) с принос за този на Олимпиакос, а сега 5, 6) помогна на Дория да направи дубъл с голове в неговата зона. Това е за няма и 10 кръга, според теб нормално ли е?
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от drzzd » 30 окт 2018, 10:29

Защото се изхвърляш в сравненията с аматьорите, които си изборил. Както виждаш съм се съгласил за играта му в защита. Определено има накъде да се развива. Обаче за разлика от играчите, които си изброил, към този момент Калабрия е на 21 години и тепърва ще видим в каква посока ще тръгне.

Относно "любимеца ти" съм написал "любимците", защото всички ги обичаме и вероятно не съм бил аз (за каквото и да говориш). :) Не приемай всичко лично, плс. И btw, не съм съгласен, че Шилето беше по-стабилен. И той правеше нелепи грешки и смея да твърдя, че търпението към него премина всякакви граници. С нашия екип той не се разви и в двата аспекта на играта.

От асистенцията на Рома никой футболист не е затрахован и сега ще ти обясня защо. Не ме разбирай погрешно, съгласен съм, че е нелепо (гледайки отстрани), но сам можеш да вникнеш в ситуацията и да видиш топката как му дойде след рикошет. Избърза да я изрита напред, защото до него имаше противников играч и можеше да бъде изпреварен, което чисто в дефанзивен план щеше да е много по-голяма грешка. За гола на Олимпиакос пък изобщо не виждам с какво е допринесъл той. Ще се радвам да разясниш.

Симпатизирам му, но по никакъв начин не го оправдавам, защото част от грешките и попаденията в нашата врата, които си изброил, идват след идентична грешка, а именно изоставане от нападателя, който го изпреварва с няколко крачки и обикновено успява да овладее топката преди Давиде.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 30 окт 2018, 11:11

Погрешно си ме разбрал, не го сравнявам с анимационните герои на миналото, а твърдя, че конкретно в защита не ограничава грешките по-успешно, отколкото те го правеха, което си е тревожна тенденция. Самият факт, че в момента много хора биха предпочели не кой да е, а Абате да изиграе няколко мача, дори Давиде да е наличен, свидетелства красноречиво за разочарованието ни от изявите му в защита. Съгласен съм напълно, че е млад играч и има време да си вземе поуки, но това трудно ще стане, ако всеки мач излиза титуляр, върху него по този начин само се трупа напрежение, а в защита липсва лидер, който да го направлява и ориентира. Впрочем, подобно е положението и с Кеси - безалтернативен, а всъщност доста зелен и нуждаещ се от скамейка след мачове, в които прави глупости. Рино миналия сезон, ако не Кеси, то поне Калабрия доста често го ротираше с Абате, което може да изглежда като леко елементарен подход, но ми се струва, че вършеше работа и малкият поддържаше добра форма, тъй като след слаби мачове можеше да поеме глътка въздух и да си вземе поука. Мисля, че настъпи моментът отново да се подходи по този начин, и то без да очаквам нищо специално от Абате, просто базисна дефанзивна хигиена... евентуално. Напълно наясно съм, че може във всеки момент и той да стори немислима щуротия, но какво да е прави, нямаме друг избор до завръщането на Конти, което ще е в най-добрия случай след още 4-5 кръга.

Колкото до гола на Олимпиакос - ами загледай се колко пасивно Калабрия позволява центрирането, това също е грешка на крайния бранител, не е сложен в тази зона за колче все пак. В предния пост забравих да добавя гредата на Емполи, която си беше полу-гол, отново след изоставане на Калабрия от човека зад него и закъснял шпагат след това.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Давиде Калабрия

Мнение от R. GULLIT » 01 ное 2018, 12:27

Изобщо, ама изобщо не се изхвърля Ники за Калабрия. Това момче, ако я кара така ще затъне в такава посредственост и футболна тъмнина, че Абате ще ни се вижда Месия, дори с отиграванията си срещу Интер и пословичните песни.

Отговори