За автомобила, компютъра, телефона ...

Всичко извън спорта.
b3yr0nD
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1500
Регистриран: 04 юни 2018, 17:56
Has thanked: 269 times
Been thanked: 176 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от b3yr0nD » 28 окт 2018, 08:12

Аз ползвам Opera и вътре има вграден някакъв блокер и даже спира рекламите в Youtube. Не се бях замислял, че явно е новост в последните версии, защото преди и аз слагах AdBlock.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от gLoRy » 29 окт 2018, 12:52

Аз съм с Adblock на Мозилата и на Хрома и спирам доста от рекламите. Дори и тези в ютуб, от време на време излиза по някоя де.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 29 окт 2018, 13:34

ok

Иначе какво мислите, пичове, струва ли си да се плаща трети Макс Спорт, или да минаваме по-добре на стриймове? Аз още се колебая, мисля, че тоя път ни клатят много нагло. ШЛ бездруго почти не я гледам, а мачовете могат да се гледат на стриймове, които вадят по-добро качество от това на наглеците. Недостатъкът е, че винаги има риск от забиване, но пък абонатите на Булшит знаят, че в задаващата се зима това важи и за тв излъчването. :lol:
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 29 окт 2018, 13:53

Fossa Dei Leoni_ написа:
29 окт 2018, 13:34
ok

Иначе какво мислите, пичове, струва ли си да се плаща трети Макс Спорт, или да минаваме по-добре на стриймове? Аз още се колебая, мисля, че тоя път ни клатят много нагло. ШЛ бездруго почти не я гледам, а мачовете могат да се гледат на стриймове, които вадят по-добро качество от това на наглеците. Недостатъкът е, че винаги има риск от забиване, но пък абонатите на Булшит знаят, че в задаващата се зима това важи и за тв излъчването. :lol:
Ники, аз в момента съм пуснал запитване до една фирма, продаваща в Емаг въпросния приемник Информир. Цената му е 130 лв. В Алито го има на под 100 лв, но там няма как да се възползваш от гаранция. Ако ми потвърдят, че може да върви с интернет под 100мбита, да кажем 30 или 60 мбит/сек, ще си го купувам, защото при мен започнаха циркове и с BeIn-ите. Веднъж ги има, дваж ги няма.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 29 окт 2018, 13:55

Ами аз по-скоро на руснаците разчитам за стриймове, със или без AceStream. Засега са стабилни. Някой писа даже, че има стриймове за каналите на самите наглеци.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 29 окт 2018, 14:08

На мен руснаците ми засичат почти винаги, но ето тези http://www.fromhot.com/ са безпогрешни за момента. При мен и нетът е слаб, едва 30 мбита.
Изображение

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от cinzano » 29 окт 2018, 14:21

Capolavoro написа:
29 окт 2018, 13:53
Fossa Dei Leoni_ написа:
29 окт 2018, 13:34
ok

Иначе какво мислите, пичове, струва ли си да се плаща трети Макс Спорт, или да минаваме по-добре на стриймове? Аз още се колебая, мисля, че тоя път ни клатят много нагло. ШЛ бездруго почти не я гледам, а мачовете могат да се гледат на стриймове, които вадят по-добро качество от това на наглеците. Недостатъкът е, че винаги има риск от забиване, но пък абонатите на Булшит знаят, че в задаващата се зима това важи и за тв излъчването. :lol:
Ники, аз в момента съм пуснал запитване до една фирма, продаваща в Емаг въпросния приемник Информир. Цената му е 130 лв. В Алито го има на под 100 лв, но там няма как да се възползваш от гаранция. Ако ми потвърдят, че може да върви с интернет под 100мбита, да кажем 30 или 60 мбит/сек, ще си го купувам, защото при мен започнаха циркове и с BeIn-ите. Веднъж ги има, дваж ги няма.
Дай инфо как са ти отговорили, понеже и аз обмислям сериозно подобна покупка

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 30 окт 2018, 12:28

cinzano написа:
29 окт 2018, 14:21
Capolavoro написа:
29 окт 2018, 13:53


Ники, аз в момента съм пуснал запитване до една фирма, продаваща в Емаг въпросния приемник Информир. Цената му е 130 лв. В Алито го има на под 100 лв, но там няма как да се възползваш от гаранция. Ако ми потвърдят, че може да върви с интернет под 100мбита, да кажем 30 или 60 мбит/сек, ще си го купувам, защото при мен започнаха циркове и с BeIn-ите. Веднъж ги има, дваж ги няма.
Дай инфо как са ти отговорили, понеже и аз обмислям сериозно подобна покупка
Ето го въпросния отговор, но аз лично не се ориентирам какво ми пишат:
Здравейте,

Всичко зависи от платформата на телевизията, която ще гледате.
Най добре говорете с доставчика ви на услугата.

Поздрави,
МДМЛ
Изображение

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от cinzano » 30 окт 2018, 14:44

Capolavoro написа:
30 окт 2018, 12:28
cinzano написа:
29 окт 2018, 14:21

Дай инфо как са ти отговорили, понеже и аз обмислям сериозно подобна покупка
Ето го въпросния отговор, но аз лично не се ориентирам какво ми пишат:
Здравейте,

Всичко зависи от платформата на телевизията, която ще гледате.
Най добре говорете с доставчика ви на услугата.

Поздрави,
МДМЛ
Вероятно гледането на отделните телевизии изисква различен ресурс. Мен лично това не ме притеснява, понеже винаги можеш да увеличиш скоростта на нета. Пак ще излиза по рентабилно ако приключиш с плащането на такса за телевизия, но все пак по важното е качеството и най-вече постоянството което предлага това устройство.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 30 окт 2018, 15:45

Ето го в Емаг, ако решиш нещо: https://www.emag.bg/dekoder-iptv-set-to ... D8N4SSBBM/

Макар, че с това им писмо ме карат да мисля, че гледам грешно устройство, а не коментираното по-напред.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 30 окт 2018, 15:52

Макс Спорт 3 ми се появи на мястото на Comedy Central, който принципно понякога гледам, вместо на някой от дублиращите се канали. :lol: :lol: Наистина е трудно да се определи кои са по-тъпи копелета между Ъ1 и Булшит-а.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от cinzano » 30 окт 2018, 16:52

Capolavoro написа:
30 окт 2018, 15:45
Ето го в Емаг, ако решиш нещо: https://www.emag.bg/dekoder-iptv-set-to ... D8N4SSBBM/

Макар, че с това им писмо ме карат да мисля, че гледам грешно устройство, а не коментираното по-напред.
Точно този модел коментирахме само, че колегата който го използва писа, че го е закупил от Зора, където към момента е и по скъп.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 31 окт 2018, 08:57

cinzano написа:
30 окт 2018, 16:52
Capolavoro написа:
30 окт 2018, 15:45
Ето го в Емаг, ако решиш нещо: https://www.emag.bg/dekoder-iptv-set-to ... D8N4SSBBM/

Макар, че с това им писмо ме карат да мисля, че гледам грешно устройство, а не коментираното по-напред.
Точно този модел коментирахме само, че колегата който го използва писа, че го е закупил от Зора, където към момента е и по скъп.
Здравейте,

Има значение доставчика на телевизия.
Проверете при тях какъв интернет ще ви е необходим..


Поздрави,
МДМЛ
Най-обичам подобни отговори на потенциални клиенти, които е видимо, че не са ориентирани в продукта. Уж го взимам това, за да нямам общо с телевизията, а трябва с тях да говоря. Мога да си прекарам интернет през фирма, която не предлага телевизия. :O

Хайде със здраве да си го продават, аз си минавам на стария и доказал се във времето метод стрийм+hdmi кабел свързан с телевизора.
Изображение

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от cinzano » 08 ное 2018, 17:34


В зависимост от това, кой ТВ канал гледате, трябват ви различни постоянни, стабилни, без флуктоации скорости. При SD каналите е необходимо и достатъчно 5 Mbps (мегабита в секунда). При HD каналите ви е нужна скорост поне 15 Mbps (мегабита в секунда). Ние препоръчваме скорост от 20 Mbps (мегабита в секунда).
Това са нужните скорости според ТВ оператор за ползването на set top box устройство. Предлагат го като допълнителна услуга на техни абонати.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 17 ное 2018, 21:15

Какво ви е мнението за всесезонните гуми? Тъй като въртя по 10-12 хиляди на година, основно градско, малко ми се обезсмисля да купувам два чифта гуми, които така или иначе да стареят, а реално да не са карани достатъчно, за да си кажеш, че си ги използвал пълноценно.
Изображение

Отговори