Новини за "Скуадра Адзура"

Новини и мачове
Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от R. GULLIT » 04 юни 2018, 22:06

Всичко около Италианския национален отбор

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 27 юни 2018, 14:58

Заслужено признание за Великана.
Ex-Italy CT Ventura wins award

Giampiero Ventura has won an award in recognition of his long service to Italian football, despite failing to take the Azzurri to the 2018 World Cup.

Ventura was presented with the Pallone di Marmo - or Marble Ball - award on Wednesday evening for his 50 years in professional football as a player and Coach.

The 70-year-old has coached no less than 17 teams since his first role with amateur side Ruentes Rapallo in 1981.

His best results came at Cagliari, Bari and Torino, winning plaudits for not only helping re-establish the trio in Serie A but doing so while promoting youth and advocating attractive football.

However, those achievements were overshadowed by his disastrous spell as Italy CT between 2016 and 2017 as he led the Azzurri to their first World Cup no-show in 60 years.

Nonetheless, it is argued he was ‘not the only culprit’ for La Nazionale’s failure.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Бай Тано
Любител на футбола
Мнения: 80
Регистриран: 04 юни 2018, 15:53
Has thanked: 16 times

Re: Новини

Мнение от Бай Тано » 16 юли 2018, 18:47

Днес започна европейското първенство за юнуши до 19 години. В 20:00 Италия ще играе с домакина Финландия. Очаква се като титуляри да започнат нашите момчета Алесандро Плицари и Матео Габиа. На резервната скамейка ще бъде друг наш юнуша - Раул Беланова.

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Новини

Мнение от zahari_acmilan » 16 юли 2018, 20:36

Утре пускат абонаментите за новия сезон. !!!
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Новини

Мнение от baggior18 » 26 юли 2018, 22:12

Адзурините са на финал след 2:0 срещу Франция. Плицари и Беланова играха от нашите, Беланова асистира за първия гол. Финалът е в Неделя срещу Португалия.
Много силно представяне на новото поколение, U17 също стигнаха финал преди няколко месеца.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Новини

Мнение от Ne13sta » 26 юли 2018, 22:30

Беланова като нищо може да замени Абате през новия сезон. Без това Иняцио е изпята песен отдавна.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Новини

Мнение от baggior18 » 26 юли 2018, 22:40

Ако не бяха Конти и Калабрия на десния бек, Беланова сигурно вече щеше да е при големите.
Уж имаше слухове за Абате в Галакси, ама май Рино ще задържи авера си още един сезон, особено с въпросителните около Конти след контузията.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 26 юли 2018, 22:49

Браво на малките адзури, дано започнат да се появяват по-силни млади играчи и като цяло да се стегне малко положението в това отношение.

Колкото до Беланова, нищо не пречи през идния сезон да поиграе в някои мачове, защото Абате най-много да изкара тази кампания и приключва, а Конти, за жалост, въобще не е ясно какъв ще се върне на терените след подобно отсъствие.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Новини

Мнение от baggior18 » 29 юли 2018, 21:11

Bildschirmfoto 2018-07-29 um 21.06.45.png


Тоя малкият е егати копието на Пирло - стил на игра, движение, визия, стойка. На всичкото отгоре играе в Бреша, 2000 набор.
https://www.youtube.com/watch?v=KVwXKdDBWms

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 сеп 2018, 15:46

БНТ 2 ще излъчи днес пряко дебюта на "адзурите" в новия турнир - домакинство срещу Полша в Болоня, като Португалия е третият отбор в групата. Прогнозират Балотели титуляр, което е меко казано странно, но Манчо си е Манчо, бях против това назначение, но нямаше друга алтернатива в онзи момент. Дано поиграе някой от нашите. Гледам, че пак ще си партнират Бонучи и Киелини в защита, последният уж се беше отказал, но явно е размислил. Надявах се да играят Калдара и Романьоли, за да получим макар и бегла представа какво представляват, но няма да е в този мач, а и най-вероятно в повечето мачове, докато двамата от Ювентус още са в националния.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Новини

Мнение от Aliken » 07 сеп 2018, 19:17

Те на затворниците взе да им става навик да се отказват и след това да се връщат...
Изображение

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Новини

Мнение от baggior18 » 07 сеп 2018, 19:45

Aliken написа:
07 сеп 2018, 19:17
Те на затворниците взе да им става навик да се отказват и след това да се връщат...
Абсолютно. Буфон, Киелини, Бонучи - пълни комплексари, гладни за слава и рекорди, макар и добри футболисти. Приемам, че Киелини уж се завръща заради кофти положението в националния, но и това не оправдава действието му. Днес се отказваш от националния, пък утре ще видим - ако положението стане по-добре може и да се завърна на бял кон. Навремето думата на футболистите тежеше- Малдини, Неста, Тоти- всички се отказаха навреме и не си промениха решението, макар и последния да мечтаеше за завръщане. Дадоха път на младите без да се замислят. В интерес на истината от онова поколение само Дел Пиеро до последно се влачеше с националния и се надяваше да играе и на Светоното 2010. Явно това си е ювентинска черта.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Новини

Мнение от iLDiavolo » 07 сеп 2018, 19:59

Опитват да подтискат комплекса ШЛ с надежда за някоя европейска/световна титла :D
#weareacmilan

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 сеп 2018, 20:12

Е, Дел Пиеро 2012 напусна Ювентус, като след това игра няколко сезона в Австралия, не е чак толкова фрапиращо, че е искал да участва през 2010. :D То си е до можене, 'дето гласи клишето. Лошото е, че скуадрата с уж непробиваемата ювентинска защита не спечели нищо, а Бонучи и Киелини са много далеч от нивото през 2012, примерно. Манчини според мен задължително трябва да залага на Романьоли до Бонучи. Аз не настоявам сляпо да играят представители на Милан, ясно ми е например, че един Бонавентура не може да е нищо повече от резерва, но защитата е зоната, където адзурите наистина разполагат с добри млади играчи и ако не се възползват от това, то не знам въобще какво ще се гради. Гледам, че в прогнозирания състав за днешния мач фигурират Бираги и Бенаси, mamma mia...
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Новини

Мнение от gLoRy » 07 сеп 2018, 20:27

Киелини за сметка на Романьоли е пълна простотия според мен. Кришито не беше викан в скуадрато от 2-3 години сигурно, сега изведнъж неизменен титуляр. Балотели не пропусна ли подготовката с Ница докато искаше трансфер я в Марсия, я някъде другаде, дават го и него титуляр, за сметка на Имобиле. Изобщо цялата селекция в момента е абсурдна, но и качество като че ли липсва.

Отговори