Фикайо Томори

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 10 ное 2022, 15:08

Фики ще го оставят аут от световното. :(
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Ne13sta » 10 ное 2022, 15:14

Логично. Този сезон ни е сред най-слабите титуляри. Да се стяга и да тренира на Миланело яко.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 10 ное 2022, 16:49

Може да не е във върхова форма, но определено заслужава място пред Конър Коуди и Хари Магуайър. Просто Саутгейт има мокри сънища с хладилника и предпочита футболисти, които ритат при "силните мъже".
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от R. GULLIT » 10 ное 2022, 22:32

И преди се е случвало FA да налага финалният избор, който да не е тактически, а с повече маркетингова цел. Имало е имена, които ги знаят само в квартала на отбора, от който е играча. В случая да са двама, които няма да помиришат терен като титуляри, но да не е играч от шампиона на Италия.

Аз дори се радвам, защото Фикайо има нужда да си изчисти главата, но е и факт, че е национал, САМО ЗАРАДИ ИГРИТЕ СИ В МИЛАН. Преди това бе просто някакъв от Челси.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от gLoRy » 10 ное 2022, 22:39

Това си е удар по психиката на самия играч, няма как да не му повлияе, пък вие продължавайте да си мислите, че е по-добре някой си да не е национал. Абсолютно всеки един играч иска да отиде на световно първенство, тва е връх, който всеки иска да изкачи, било то дори само с участие. И абсолютно всеки иска да бъде национал и да играе за родината си.

Дано наистина успее да се 'събере', защото и без това решение беше разколебан през сезона.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от R. GULLIT » 10 ное 2022, 22:52

Ами, да връща нивото. Заради което стана национал.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Casciavit » 10 ное 2022, 23:13

Ne13sta написа:
10 ное 2022, 15:14
Логично. Този сезон ни е сред най-слабите титуляри. Да се стяга и да тренира на Миланело яко.
Абе не е много логично. Томори е класа над Кайл Уокър, Люк Шоу и Трент. :)
За дърводелеца Макгуайър да не говоря.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Ne13sta » 10 ное 2022, 23:15

Тия са бекове и тримата. Трент е машина в нападение, Люк Шоу вкара гол във финала на европейското, а Уолкър е несменяем титуляр в Сити на Гуардиола.

Томори свали нивото много през този сезон. Не колкото Хари Главата разбира се, но може много повече.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Casciavit » 10 ное 2022, 23:22

Стига бе човек, ти поне следиш ВЛ. Кой от тези се отличава този сезон?

Хайде, Трент го изключваме, защото ще го ползват за атакуващ бек. Трипиър от Нюкасъл и Ерик Дайър горе-долу стават, Хари Главата е леш, а останалите са супер посредствени - Джон Стоунс, Конър Коуди, Бен Уайт... нито един от тия тримата не е по-стабилен от Томорката за календарната 2022г.
Нелогичен е за мен този избор на Саутгейт, явно дава приоритет на тези, които играят за английски отбори.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Ne13sta » 10 ное 2022, 23:26

Не са по-стабилни, но са си от силните мъже на Диема. Аз като се вгледам в състава им не виждам нито един повикан, който да играе извън Острова освен Белингам. Но той прави чудесен талант и е много талантлив.

Иначе Хари не бих го взел и в нашия национален отбор, но беше ясно, че ще го извика.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 11 ное 2022, 10:53

Супер показен е изборът на Саутгейт. Предпочита да вика футболисти само от Острова. Някога да е бил на Сан Сиро или пък на Олимпико, за да наблюдава директно мачовете на Томори, Ейбрахам и Смолинг? Случаите с Фики и Тами са абсолютно показни. Нито Калъм Уилсън е по-адекватен избор от нападателя на Рома, нито Диер, Уайт, Магуайър и Коуди са по-добър избор от Фик. Случаят с Белингам е различен, тъй като англичаните нямат други подобни халфове, а и ако Саутгейт не го беше извикал, феновете абсолютно щяха да го разпнат на кръст.

Между другото, Трипиър докато играеше в Атлетико също беше викан по-рядко, а сега откак е в Нюкасъл е винаги в състава :)

И още нещо. Във всички три мача, в които Томори е бил титуляр, Англия няма допуснат гол.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Ne13sta » 11 ное 2022, 10:56

Очевидно ще залага на високо темпо и яко блъскане. Типични компоненти за играта на острова. Аз лично не съм изненадан от цялостния избор на Саутгейт.

Иначе Белингам наистина е страхотен халф. Колкото и да не харесвам англетата, това не може да се отрече.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от cuorerossonero » 11 ное 2022, 12:41

Южната порта принципно е яко тъпо парче, но в случая според мен ни прави услуга, въпреки че е достатъчно тъп, за да не го осъзнава.
Томори изгуби форма напоследък и далеч по-добре би следвало да му се отрази един месец спокойни тренировки, отколкото занимания с английския национален отбор.
Сега, друг е въпросът колко ще изкарат английските ботове в Катар, щото на мен никак не ми се вярва да е до края. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 11 ное 2022, 12:59

Ок, прави ни услуга, защото няма да се занимава с тях или пък по-малък шанс за контузия, но представи си кашата в главата му в момента.
"Титуляр съм в един от най-великите клубове в света. Багодарение на стабилната защита, от която съм част, отборът ми спечели титлата в Италия. Един от най-постоянните защитници в света съм. Играя редовно и рядко допускам грешки, особено фрапантни такива. Играя в ШЛ почти всяка седмица. Заради играта си вдигнах цената си двойно... Какво повече мога да направя, за да бъда извикан на голям форум?"

Да бъдеш оставен извън състава на този отбор, при всичко описано по-горе и то за сметка на откровени идиоти като Магуайър, е меко казано абсурдно. Освен ако не е ебаси ментално силното животно, не си представям как психиката му може да не бъде срината в такъв момент.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Casciavit » 11 ное 2022, 13:08

Това в кавичките Томори ли го е казал?

Томори и Ейбрахам заслужаваха да са на Световното. Томори е с много по-солидно представяне от чобанина Магуайър, Конър Коуди и Бен Уайт, а Тами направи доста по-силен сезон от Рашфорд и Уилсън.
Няма смисъл да го дъвчем повече, така или иначе, както @cuorerossonero отбеляза, Саутгейт ни прави услуга в случая.
Изображение

Отговори