Паоло Малдини

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Ne13sta » 29 яну 2023, 19:52

R. GULLIT написа:
29 яну 2023, 19:14
Ne13sta написа:
29 яну 2023, 19:05

Мда, Диаз не става са професионален футбол. Затова до 21-годишна възраст е играл за Сити, Реал и Милан. :)

Иначе Дибала си е втори нападател. Но определено има по-добър поглед над играта от Де Кетелаере. По-добър дрибъл. По-силен завършващ удар. А в дефанзивен план едва ли ще е по-зле от “непрофесионалиста” Диаз.

Отделно, когато ШдК вкара подобни голове на Ювентус, каквито вкара Диаз, тогава ще
се РАДВАМ, да отворим тази дискусия отново.

Иначе ти много добре отбеляза, че Малдини трябваше да вземе нов дефанзивен халф тип Кеси. Поради липсвата на такъв, защитата ни е като швейцарско сирене. И преди Татарушану беше така, просто Манян правше чудеса от храброст и не ни правеше такова впечатление.
И колко мача Диаз бе в групата за тези отбори? А когато бе в групата, в колко мача започна от 1'? В Сити и Реал специално има поне 5 играча, които не виждат дори водата на тъча, но ще са титуляри във всеки друг клуб.
За 1 гол на 10 мача няма да го превъзнасям. Ако ще да е прехвърляне от центъра. Защото и двата гола на Ориги за Милан са прекрасни, но от Ориги НИЩО НЕ СТАВА! Точно, както и от Брахим Диаз. Дискусията е излишна.

И пак казвам, с Дибала имат точно толкова общо, колкото аз с Диаз.
Тук съм напълно съгласен с последния ти абзац. Диаз е в пъти повече футболист от теб и нямате нищо общо, а Дибала е в пъти повече футболист от Де Кетелаере и нямат нищо общо. :D

Освен това Диаз и Дибала са бързи и имат силен дрибъл, а Де Кетеларе е по-бавен от баба ми и никога не съм го виждал да преодолее играч с топка в крака. За статистике на тримата дори няма смисъл да отварям темата. Белгийчето е на светлинни години и от двамата. А са с еднакъв брой минути.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Dawnweaver » 29 яну 2023, 20:02

Относно Диаз само да кажа, че Божигол до 21-22 беше играл в Ювентус и Сити. После беше пейка в Левски.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Ne13sta » 29 яну 2023, 20:03

Божигол > Ориги
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от R. GULLIT » 29 яну 2023, 21:12

Ne13sta написа:
29 яну 2023, 19:52
R. GULLIT написа:
29 яну 2023, 19:14

И колко мача Диаз бе в групата за тези отбори? А когато бе в групата, в колко мача започна от 1'? В Сити и Реал специално има поне 5 играча, които не виждат дори водата на тъча, но ще са титуляри във всеки друг клуб.
За 1 гол на 10 мача няма да го превъзнасям. Ако ще да е прехвърляне от центъра. Защото и двата гола на Ориги за Милан са прекрасни, но от Ориги НИЩО НЕ СТАВА! Точно, както и от Брахим Диаз. Дискусията е излишна.

И пак казвам, с Дибала имат точно толкова общо, колкото аз с Диаз.
Тук съм напълно съгласен с последния ти абзац. Диаз е в пъти повече футболист от теб и нямате нищо общо, а Дибала е в пъти повече футболист от Де Кетелаере и нямат нищо общо. :D

Освен това Диаз и Дибала са бързи и имат силен дрибъл, а Де Кетеларе е по-бавен от баба ми и никога не съм го виждал да преодолее играч с топка в крака. За статистике на тримата дори няма смисъл да отварям темата. Белгийчето е на светлинни години и от двамата. А са с еднакъв брой минути.
Всъщност, днес ШдК мина наведнъж 3-ма, после още 1 и го събориха, но засега е флоп. Флоп като 2, 10, 30 и 27.
Това, да (не) харесваш някой и да си обективен за него са 2 различни неща.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Ne13sta » 29 яну 2023, 21:22

Ами погледни им статистиката на Диаз и Де Кетелаере и веднага се разбира кой кого не харесва. Числата не лъжат. А Дибала е направо от друго измерение спрямо двамата. И е достатъчно грамотен, за да играе зад Жиру. Просто Малдини прахоса парите за заплата на вечно счупения Ориги. Грешка, която беше посочена още лятото.

Не знам защо ви е толкова трудно да го признаете. Безрезервното доверие към Малдини не доказва нищо. Той е просто един неопитен директор с нюх към играчи на определени позиции.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Petar Zanev » 29 яну 2023, 22:20

Дест - 4млн.
Ориги - 4млн.
Бакайоко - 5млн. и клауза вързана с мачовете (за това и само топли пейката).
35млн. за това недоразумение ШдК.
#99, #79, #13 и #10 за без пари.
Нови договори за ненужници като Салемакерс, Крунич...
Откупване на Месиас

Само и единствено Хауге взет и продаден на печалба за толкова години...

Собствениците ни, че са най-много за бой е вярно, ама не трябва да си затваряме очите за случващото се по всички етажи.
FORZA MILAN!!!

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Dawnweaver » 29 яну 2023, 22:28

На де Кейтеларе веднага ще му вземат 30 ако толкова решат да измият имиджа на Пиоли с него.

Хубаво си ги изредил, но е редно като сме толкова изчерпателни да пишем и за цените на Тео, Леао, Калулу, Манян , Бенасер , Тонали и приноса на Жиру. Повярвай ми доста напред сме от тези отколкото назад от горните.

Заплатите са драстично намалени от преди години, стойността на футболистите в клуба сумарно е нарастнала доста и то без да са инвестирани свежи пари.

Малдини върши чудесна работа предвид ограниченията. Има и грешки , няма как, но като теглим чертата няма как да ми се търси на него отговрност за текущата форма на играчи, които спечелиха титла и биеха макар и трудно но редовно до преди месец.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Petar Zanev » 29 яну 2023, 22:44

Те цените и на 99, 79, 10 и 13 бяха високи, проблемът е, че не им взехме нищо.
А 30 за белгиеца в момента сигурно и Нюкасъм няма да изкара.

Иначе аз не отричам свършеното, ама просто в момент на брутална криза грешките са по-очеизбийни.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Ne13sta » 29 яну 2023, 22:48

AJAX WIN FIRST GAME OF POST-SCHREUDER ERA TO END DISAPPOINTING RUN
Ето така става като имаш адекватно ръководство. Иначе откак Малдини е в клуба сме все назад. Той не може да продаде никого за добри пари освен Сусо и Кутроне. Но те не бяха привлечени от него.

Малдини е добър скаут, но ужасен директор. Много бързо се издигна до този пост и логичното сгромолясване не закъсня.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от R. GULLIT » 30 яну 2023, 10:19

Ne13sta написа:
29 яну 2023, 21:22
Ами погледни им статистиката на Диаз и Де Кетелаере и веднага се разбира кой кого не харесва. Числата не лъжат. А Дибала е направо от друго измерение спрямо двамата. И е достатъчно грамотен, за да играе зад Жиру. Просто Малдини прахоса парите за заплата на вечно счупения Ориги. Грешка, която беше посочена още лятото.

Не знам защо ви е толкова трудно да го признаете. Безрезервното доверие към Малдини не доказва нищо. Той е просто един неопитен директор с нюх към играчи на определени позиции.
Ами, добре. Да погледаме статистика. Кажи нещо за статистиката на Кеси - голове, отнети топки, спечелени единоборства, спечелени въздушни двубой, всичко в средно минути на мач, че поне малко да се доближат с изброените от теб. Виждаш л;и смисъл във всичко това? Аз не.

Пак ти казвам, в момента статистиката не помага на отбора. Влиянието на един играч върху отбора няма нищо общо с индивидуални показатели, а на всички изброени са СМЕШНИ! А обликът на един играч и неговият принос няма как да се измерят с цифри. Жиру няма нито един спринт с топка в крака, няма удар извън наказателното, освен от фаул, точните му пасове са около 55%, точните му удари са 35% от всички, но не би го заменил и за Индзаги.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Petar Zanev » 30 яну 2023, 11:38

Няма как да сложим ШдК и “принос” в едно изречение, без да ползваме прилагателното “нулев”.
Един играч без психика е нищо( като цяло важи за мъжете).
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от drzzd » 30 яну 2023, 12:50

Пак се правят сравнения на база статистики и пак ще го кажа - футболът не е само суха статистика :)

А да сравняваш пряко почти 30-годишния Дибала, който играе в Серие А от 10 години, и 21-годишния Де Кетелаере, който е в Италия от 5 месеца, е меко казано абсурдно и показва нищо друго освен липса на каквато и да е обективност. Да не говорим колко точно играе ШДК предвид постоянните ротации, в които Пиоли го въвлича и с кои футболисти е на терена през повечето минути от присъствието му там.

И да добавя само още едно нещо: Ако бяхме взели Дибала, предвид и неговата предразположеност към контузиите и предвид нашия "нюх" към тях на Миланело, нека само предположим какво можеше да се случи и как Дибала можеше да е в бокса дори и повече от Ориги. Тогава кой щеше да е виновен, че сме взели поредния "стъкленен" футболист?
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от R. GULLIT » 30 яну 2023, 13:19

Petar Zanev написа:
30 яну 2023, 11:38
Няма как да сложим ШдК и “принос” в едно изречение, без да ползваме прилагателното “нулев”.
Един играч без психика е нищо( като цяло важи за мъжете).
Остави го ШдК. Само ще напомня да му отворите темата след първите 3 мача и да видите как вашите коментари са доста положителни за него. Той тръгна добре, дори според всички нас тук, но пръв се срина след контузията си. А сега вече е сринат отбора. И няма кой да го вдигне.

Не знам доколко Малдини пази харизмата си като Капитан и играч, но ако е останала от нея, да звъни на Златан и да отиват към съблекалните на Миланело. И да почват да приказват с тия младежи, докато изпратят Пиоли за тридневна почивка!!!

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от Petar Zanev » 30 яну 2023, 13:47

То за това го коментираме и в тази тема, защото проблемът е ръководен (директори и треньор).

Иначе и според мен единственото излизане от кризата (ако приемем че няма оставки) може да дойде от тартори като Ибра, Малдини, Кяер и Жиру ако наистина седнат на кръгла маса и ясно застанат зад треньора но с идеята да се чуе гласа и на играчите и проблемите, които те виждат и заедно измислят решението.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Паоло Малдини

Мнение от EGPanovski » 30 яну 2023, 14:16

Не бих сложил критика на Малдини за нищо освен за две неща:
1.Оставането в отбора на Месиас, Салемакерс и Крунич.
2.Трансферите на лято 2022. До един провали. До един!
Резултатите са налице. Имаме в момента на масата почти един цял отбор (като бройка) контузени + провалени трансфери, които не допринасят с нищо към тези, които излизат на терена и са смазани психически.

Отговори