Стефано Пиоли /старши треньор/

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Tifoso » 05 окт 2020, 22:56

Абе не сме и сънували да сме в тази форма и подем. Падат рекорди. Няма безгрешни. Понякога в нестандартни ходове се раждат гениални неща. Пиоли го знае и опитва. Подкрепа момчета, това е истината!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 06 окт 2020, 00:54

Пичове, някой да не ме разбере погрешно, ама спрете с това 3/38 докато е време.
Всичко е много точно, ама победи над Специя, Кротоне, Болоня, Шамрок, Бодьо и Рио Аве с 18 000 дузпи, не са повод за особени радости.
Дайте да го даваме малко по-лежерно, че още е твърде рано за сметки, да не станем после за подигравки. :D
PIOLI VATTENE!!!

shevchenko_89
Фен на Милан
Мнения: 533
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от shevchenko_89 » 06 окт 2020, 01:10

cuorerossonero написа:
06 окт 2020, 00:54
Пичове, някой да не ме разбере погрешно, ама спрете с това 3/38 докато е време.
Всичко е много точно, ама победи над Специя, Кротоне, Болоня, Шамрок, Бодьо и Рио Аве с 18 000 дузпи, не са повод за особени радости.
Дайте да го даваме малко по-лежерно, че още е твърде рано за сметки, да не станем после за подигравки. :D
Далеч съм от мисълта да се фукам и хваля с подобни победи над такива отбори. Просто констатира, че все пак сме си в добра серия. В миналото подобни дребни отборчета ни взема ха я по равен, а даже и срамни загуби и точки. Това казвам, трябва да считаме за нормално да бием такива отбори ако ще и с 1:0.защото дербитата ни са реално 4 или 5, но останалите 15 отбора са ни препъвали. Мача с Интер го чакам с нетърпение. Не защото имам самочувствие че сме бест, но за първи път влизаме в мача с преднина в класирането, с добра серия и атмосфера в тима. Това не е малко. А както се казва, на такива дербита вече всичко е възможно.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8903
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 06 окт 2020, 08:31

cuorerossonero написа:
06 окт 2020, 00:54
Пичове, някой да не ме разбере погрешно, ама спрете с това 3/38 докато е време.
Всичко е много точно, ама победи над Специя, Кротоне, Болоня, Шамрок, Бодьо и Рио Аве с 18 000 дузпи, не са повод за особени радости.
Дайте да го даваме малко по-лежерно, че още е твърде рано за сметки, да не станем после за подигравки. :D
Малко напомня на историята с Маестро Млнтела и 6/6. После Лацио ни спукаха от бой. Дано не стане така и в мача с мердите след 10 дни. :D
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7325
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 06 окт 2020, 10:47

Абе аз я разбирам радостта от тия победи. По едно време баш срещу ей такива анонимници страдахме много :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Altafini
Фен на Милан
Мнения: 567
Регистриран: 30 юли 2018, 13:02
Has thanked: 28 times
Been thanked: 97 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Altafini » 06 окт 2020, 12:11

Вертолетчето е друга бира. Не знам някой друг способен на подобно насиране. :D

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8903
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 06 окт 2020, 12:15

Altafini написа:
06 окт 2020, 12:11
Вертолетчето е друга бира. Не знам някой друг способен на подобно насиране. :D
DF436680-3DA9-4050-9F94-65C932E7DF3F.jpeg
DF436680-3DA9-4050-9F94-65C932E7DF3F.jpeg (58.42 KиБ) Видяна 10236 пъти
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11141
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 06 окт 2020, 12:39

От продажби събрахме 58 милиона евро, а похарчихме 23,5 милиона. Това е чиста печалба от 34,5 милиона евро, като тук не смятам и 15-те милиона от Лига Европа. От тази гледна точка - отличен, но имаме три наема, които ако успеят да се докажат и искаме да ги привлечем ще изсипем поне 60 милиона.

Сега, как изглеждаме поне за следващите два месеца:

Вратар: Донарума/Татарушану/Донарума
Десен бек: Калабрия/Дало/Конти/Калулу
Централни защитници: Романьоли/Кяер/Габия/Мусакио/Дуарте
Ляв бек: Тео/Дало?
Централни халфове: Бенасер/Кеси/Тонали/Крунич
Плеймейкър: Хакан/Брахим/Малдини
Дясно крило: Салемакерс/Кастиехо
Ляво крило: Ребич/Хауге
Нападател: Ибрахимович/Леао/Коломбо


Положителните неща от меркатото:
1. Спестяване от заплати на Билия, Бонавентура и Рейна
2. Подписване с Ибрахимович
3. Взимане на играчи под наем, което не заробва отбора с големи разходи, ако те не се представят на ниво (едновременно дава спокойствие от финансова гледна точка на отбора и в същото време държи футболистите в по-сериозна готовност да се доказват постоянно)
4. Финализиране на сделката Ребич-Силва, която дори и чиста размяна ще е окей, но май взехме и пари там
5. Привличане на талантливо крило като Хауге за минимална сума при конкуренция с Манчестър Юнайтед и РБ Лайпциг
6. Подобряване на конкуренцията при опорните халфове. Реално Бенасер и Кеси бяха недосегаеми миналата година, просто защото нямаше кой да влезе от пейката. Сега там е Тонали, който може да поддържа близко ниво до това на Исмаел, когато се сработи с всички и влезе във форма.
7. Разкарване на напълно ненужния Лаксалт, макар и под наем, както и разтрогването с Халилович, който само тежеше на бюджета.
8. Купуването на Кяер и Салемакерс, които впечатлиха през пролетта и началото на лятото и за обща сума от 7 милиона са отлични трансфери.
9. Разширена пейка за десния бек - имаме четирима човека готови да играят на тази позиция, за разлика от миналата година, когато имахме само Калабрия и Конти.

Негативните неща от меркатото:

1. Най-голямата грешка беше пропуснатият шанс за централен защитник. Тук явно ставаше дума за липса на бюджет и нежелание на Елиът да инвестира, след като в последния момент решихме да наддаваме за неизвестен на цяла Европа бранител от Страсбург.
2. Новият десен бек определено не е класа, която можем да кажем, че е готов за титуляр. Аз бях с две ръце за Орие, защото е мощен, силен бранител, който обича да се включва в атака и има отличен изстрел и центриране. Сега, цената му уж била около 25 милиона. Окей, но наема на Дало ще мине към покупка ако ни хареса. А ако изиграе добър сезон Юнайтед няма да му искат по-малко от 20, с което общо взето пак стигаме до цената на французина.
3. Останахме без алтернатива на Тео. Да, Лаксалт беше дупка, но поне имаше някой за тази позиция. Единствения вариант, който виждам аз е Дало да минава отляво, ако се наложи, а отдясно да застава Калабрия/Конти. Това обаче (при титулярно място на Дало в течение на сезона) ще разбалансира отбора при ситуация, в която Диого мине отляво и има друг човек отдясно.
4. Задържането на Крунич за сметка на Бакайоко е простотия. 8-те милиона от Фрайбург щяха да са достатъчни за наема и заплатата на Бака през този сезон, а догодина можеше да го вземем за стотинки, след като договорът му изтича. С Бакайоко и Тонали на пейката и Бенасер и Кеси на терена щяхме да имаме определено най-стабилната халфова линия.
5. Оставането без реална алтернатива на Ибрахимович е плашеща. Коломбо може да има качества, но не можем да разчитаме на него да носи същата интензивност, пасове и визия, която Златан носи. Шведът много често се връща, започва атаки, отваря пространства. Лоренцо е типичен таран, който чака на гюме в наказателното поле. Няма лошо, но трябваше да е трети избор след още един добър голаджия, който не само да замества Златан при ситуации като сегашната, но и да му дава почивка в някои по-слаби мачове или решени такива в ЛЕ или Купата.
6. Преподписването с Донарума трябваше да стане в началото на лятото. Сега рискуваме много да ни извиват ръцете, след като няма как да го продадем ако реши да не преподписва и другото лято ще сме с пръст в устата. Дано да греша.

Цялостната ми оценка за меркатото е 7 от 10, сега се надяваме само възможно повече футболисти да са здрави и да продължат усилената работа и манталитетът за победи да е винаги в съблекалнята. Можеше по-добре, можеше и по-зле да мине лятото. Сега е време за действия само на терена.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 06 окт 2020, 16:15

Браво Вик, доста добър анализ. ok

Лошото е, че от събраните 58млн. сега, миналата зима почти 38 бяха дадени само за Пакета. wallbash
И да, знам, че има амортизации и т.н. но за тоя дето вади парите от джоба си това са -18млн нето само от един играч.

Според мен се надяваме с толкова млади момчета, освен да изградим отбор, да може покрай Ибра да ги развием и да продадем някои на печалба, с която малко или много да покриваме сериозните минуси на които върви клуба.
Тези 34млн, които не използвахме на меркатото доста удобно покриват прожектираните загуби от корона вируса и по-малкото пари от Емирейтс. whistle

Ако Тео, Бенасер и Хакан запазят представянето си от послените 15тина мача, то следващото лято очаквам сериозни оферти за тях, а ако световната икономика продължава да се свива и Елиът продължава да губи пари, не бих се изненадал да кешираме за някои от тях и да продължим с наемите, особено ако Ибра остане още една година.


Най-хубавото за този сезон е, че когато сме с всички титуляри сме кажи речи равностойни на всички от топ5 + Наполи. forza
Най-лошото е, че без 2-3 титуляра изглеждаме като друг отбор... както видяхме в ЛЕ и в първите 60 минути срещу Специя...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 06 окт 2020, 18:14

Вики, защо ми се струва, че си объркал темата? :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11141
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 06 окт 2020, 18:15

cuorerossonero написа:
06 окт 2020, 18:14
Вики, защо ми се струва, че си объркал темата? :D
Не ти се струва, баш така е. :D Ама ме мързеше да трия и да го пускам другаде. Няма значение къде е, важното е какво пише. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ivanchenko » 07 окт 2020, 14:35

Чудесен анализ на Vik!

Като положителна точка бих добавил че не се разделихме с никой от титулярите под натиска за печалба, което е много важно. Запазихме ядрото и това е основна част за успехи.

За Бакайоко си мисля че Челси нямаше да го дадат само с наем без задължителна опция за покупка, иначе им е ясно че още Декември щяхме да подпишем с него предварителен договор. В този ред на мисли, какви са условията при трансфера в Наполи?

Сега се надявам възможно най-скоро да оправят договорите на Джиджо и Чалхан и да няма излишни сапунки.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 07 окт 2020, 15:06

Бакайоко е в Наполи с чист наем без никакви опции. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 07 окт 2020, 15:31

cuorerossonero написа:
06 окт 2020, 00:54
Пичове, някой да не ме разбере погрешно, ама спрете с това 3/38 докато е време.
Всичко е много точно, ама победи над Специя, Кротоне, Болоня, Шамрок, Бодьо и Рио Аве с 18 000 дузпи, не са повод за особени радости.
Дайте да го даваме малко по-лежерно, че още е твърде рано за сметки, да не станем после за подигравки. :D
Според мен е повод за радости. Най-накрая почнахме да се налагаме над тимове от долната половина на таблицата. Спомнете си в предходни сезони колко точки подарихме на такива като кротоните, делфините от Пескара и вещиците от Беневенто. Бележим прогрес. ok

За мен дузпите с Рио Аве бяха по-притеснителни. Онези плачеха все едно са ни изпуснали, а ние се радвахме сякаш току-що сме спечелили финал на ШЛ или поне на Лига Европа. Аз такова избухване на италиански отбор не бях виждал от Мондиал '06. :D
Изображение

Потребителски аватар
Vermillion
Фен на Калчото
Мнения: 375
Регистриран: 07 юли 2020, 23:53
Has thanked: 66 times
Been thanked: 65 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Vermillion » 09 окт 2020, 15:02

На днешния ден 2019г. Стефано Пиоли беше обявен за треньор. Статисктиката на отбора за този период - 41 официални мача; 24 победи; 11 равни; 6 загуби... Да му пожелаем още по-добра статистика за следващата една година и да се чудим как ще бием Байерн в ШЛ!
Пък като се сетя колко недоволствахме всички като го назначиха...
ФОРЦА!
#Forza Нашите!
Изображение

Отговори