Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 08 окт 2019, 12:28

Изображение

Стефано Пиоли
Дата на раждане: 20 октомври 1965 година
Роден град: Парма, Италия
Средна продължителност: 1,07 години в отбор
Лиценз: UEFA Pro Licence
Предпочитана схема: 4-3-3 атакуващ стил
Договор: До юни 2021-ва

Треньорската му кариера до момента:
Изображение

Дебютни мачове като треньор:
Изображение

Специални мачове:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 09 окт 2019, 09:52

Днес ще подпише за 2 години, но без класиране в ЛЕ договорът се прекратява през лятото.
@Corriere della Sera
Изображение

shevchenko_89
Фен на Милан
Мнения: 533
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от shevchenko_89 » 09 окт 2019, 10:30

Capolavoro написа:
09 окт 2019, 09:52
Днес ще подпише за 2 години, но без класиране в ЛЕ договорът се прекратява през лятото.
@Corriere della Sera
Поне това е добре, че има клауза и няма да има разправии и меустойко. Което не трябва да ни радва де, защото дори сме занижили плана, вече е ЛЕ

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от hotboyz » 09 окт 2019, 10:40

There is also a clause in Pioli's contract with Milan that he would receive €500K as add-ons should he manage to qualify with Milan to the Champions League [Corriere della Sera]
Тя тази клауза можеше да я сложат и 100 мил. :) :) :) .
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 09 окт 2019, 10:40

shevchenko_89 написа:
09 окт 2019, 10:30
Capolavoro написа:
09 окт 2019, 09:52
Днес ще подпише за 2 години, но без класиране в ЛЕ договорът се прекратява през лятото.
@Corriere della Sera
Поне това е добре, че има клауза и няма да има разправии и меустойко. Което не трябва да ни радва де, защото дори сме занижили плана, вече е ЛЕ
Нека изчакаме официалния договор, но когато си на 4 точки от топ 4 и остават още 31 мача, да се откажеш от предварителната ти цел и новата ти цел да е ЛЕ, от която се отказа преди 2 месеца, е ясен знак за безсилие и назначаване на Пиоли само за идеята.

Нашата работа е описана много точно тук:
71937925_2979074655454159_9052630400890830848_o.jpg
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 09 окт 2019, 11:00

Според мен пък клаузата за ЛЕ е с цел да свали напрежението, с което явно не се справяме, когато се целим в ШЛ. И аз не съм особено очарован от новия ни тренер, но поне няма как да е по-зле от бай Марко. Щом веднъж е класирвал отбор в ШЛ значи не е случаен. Не казвам, че е невероятна класа, но аз лично ще изчакам да видя първите мачове какво ще играем и тогава ще дам крайно мнение.
Изображение

shevchenko_89
Фен на Милан
Мнения: 533
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от shevchenko_89 » 09 окт 2019, 11:13

BANKERA написа:
09 окт 2019, 11:00
Според мен пък клаузата за ЛЕ е с цел да свали напрежението, с което явно не се справяме, когато се целим в ШЛ. И аз не съм особено очарован от новия ни тренер, но поне няма как да е по-зле от бай Марко. Щом веднъж е класирвал отбор в ШЛ значи не е случаен. Не казвам, че е невероятна класа, но аз лично ще изчакам да видя първите мачове какво ще играем и тогава ще дам крайно мнение.
Лека корекция, класира Лацио 3, но тогава играят плейофи за влизане в ШЛ и губят. Но както се казва, сега с такова 3 или 4 място направо ще е носен на ръце на края на сезона хахахаха

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 09 окт 2019, 11:17

Този пич ако ни класира 4-ти в сегашното ни положения и с тези бездарни играчи, направо ще придобие статут на клубна легенда!

Разбира се, това е в сферата на научната фантастика с оглед кризата, в която Коверчанов ни постави.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Sir John
Фен на Калчото
Мнения: 335
Регистриран: 31 юли 2019, 13:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Sir John » 09 окт 2019, 11:23

Какво 3-то и 4-то място с възраждане на Билия, Сусо и Хакан, който трябва да бъде пратен където бяха Монтоливо и Бертолачи миналия сезон?433 още от Пипо насам го мъчим, та даже в надоло в школите трябваше да се налага и къде ни доведе?Винаги ни води до нападатели без положения, един КеСИ до тях, среден тичащ като муха без глава пред защитата и ляв, който си скубе косите как да се позиционира спрямо неориентирания Хакан, като последния като ляво крило или е по-назад от Пакета при контра или в засада при постепенна атака.Deja-vu ми е как елегантно си спира топката от дълъг и висок пас след което я губи по най-тъпия начин или я праща при хотдозите пред стадиона.А Билия ми прилича едно към едно на Борис Галчев.

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от hotboyz » 09 окт 2019, 11:34

Пиоли вече е в Касата.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11138
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 09 окт 2019, 11:39

Аз няма да говоря за точки, статистики, игрови стил, заплати, неустойки, шансове, бивши, настоящи и бъдещи треньори. Защото на мен просто ми писна. От това да гледам отбора си пета, скоро ще направи шеста година извън Шампионската лига, през това, че от напускането на Брайда не сме имали един читав сезон на мениджърско ниво (дори не говорим за спортно-техническо) и се стигне до собственици, които искат да инвестират, но само за инвестицията - без никакъв план на действие и проект за отбора, с който са се захванали.

Вчера отново записахме едно име в червено, сменихме го с друго име в зелено, което след има-няма седем месеца също ще бъде зачеркнато, за да дойде следващия. Направихме една смяна само, за да има такава и нищо повече. Сега ще платим една неустойка, ще започнем на ново през октомври месец, ще чакаме до декември да съдим, защото не е редно да се говори рано при нов треньор и така и този сезон ще го погълне бездната на посредствеността, нулевите резултати и ще си остане единствено в счетоводните листи хартия, които пак накрая ще изкарат черно на бяло истината, която много хора, включително и аз отказваха да повярват до самия край - Милан го няма. :) Милан, който познаваме ние и който ни запали по всичко футболно (поне при мен) съществува само в търговския регистър на Милано, но по никакъв друг начин. Губим едно цяло поколение футболисти, които с правилните решения на ръководства, директори и фенове (да, феновете също имат роля в това) можеха да станат новите Кака, Малдини, Шевченко, Неста, Роси ... Сега ще си останат просто като "хората на онзи Милан". На този, който с всеки следващ сезон отборите гледаха с все по-голяма насмешка и не само вярваха, че могат да го победят, а и го правеха без никакви затруднения. Емблемата вече не тежи. Знайни и незнайни хрантутковци минаха за шест години през Миланело и сами си обезценихме клуба. Вече не е чест и цел да си част от Милан, а опция. Ако не стане във Фиорентина/Дженоа/Сампдория/, мога да ида и в Милан. До там го докарахме, факт. :)

Няма какво да кажа сега за Пиоли. Затова му пожелавам само успех. А когато идва треньор и единственото, което можем да си пожелаем е "Успех", защото няма какво друго, ето тогава е страшното. А по-страшното е, че една от най-големите ни легенди втора година е в основата на това нещо. Ако не можем да се опрем на хората на Великия Милан, то на кого тогава? :(

Както Милан умира, така се обезличават и феновете му. Преди се събираха хиляди пред Вия Турати за щастливи и не толкова позитивни неща, но тифозите се чуваха. Днес стоят пред екраните на лаптопите и спамят #PioliOut в интернет. Не се чудете къде е клуба ни, щом и феновете му са доволни да пуснат един хаштаг в интернет и да заспят спокойно през нощта.

Всичко заспива ...
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

shevchenko_89
Фен на Милан
Мнения: 533
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от shevchenko_89 » 09 окт 2019, 11:45

Нз наистина защо пак отиваме на 4-3-3. Разбирам че при Гатузо в началото имаше успех, но той като че ли бе плод на хипер активизация, а не на правилна схема. Според мен и дори самия Пиоли е практикувал 4-2-3-1. Да си слага неговата схема и да нападне играчите ни според нея. Ключово ако иска да не повтори грешката на МДП е да маха играчи които не са във форма. Да започне с Чалхан, Биглия и Сусо. Имаме млади и искащи да се доказват Бенасер, Пакета, даже един Ребич, да ги изпробва. Това дори ще даде надежда на феновете. Те и от това са обезверени, от някои наши,, звезди"

Sir John
Фен на Калчото
Мнения: 335
Регистриран: 31 юли 2019, 13:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Sir John » 09 окт 2019, 11:45

Ooo да какви времена бяха само...Non si vende Kaka от хиляди пред Турати.

pissarov
Фен на Калчото
Мнения: 375
Регистриран: 20 юни 2018, 17:17
Has thanked: 61 times
Been thanked: 48 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от pissarov » 09 окт 2019, 11:54

Абсурден избор, при Джампаоло поне имаше някаква надежда първоначално, защото отборите му играеха атрактивен футбол, проблемът му беше психически и личностен, а не технически.
Този тук си е откровен паляк по всички фронтове. Гатузо ще ни се види Кройф в сравнение с това човече.
Колкото до феновете, не съм съгласен. Първо в днешно време #pioliout може да има има по-голям ефект от масовка за 1 ден пред каса Милан.
Второ най-сетне курва суд започна да прави нещо, а не само да пишат декларации по медиите, изпразниха сектора срещу Фиорентина, банери на гостуването на Дженоа и тн. В бъдеще ще има и по-сериозни прояви. Едва ли някой е спал спокойно.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 09 окт 2019, 12:00

Вико, за част от коментара ти не съм съгласен, колкото и емоционално да звучи. Акан, Сусо, Романьоли нямат и 50% от потенциала на споменатите от теб.
Слаби са ни изпълнителите, показателно е, че най-добрият ни играч, уж според всичките ни треньори, е на кантар дали да бъде извикан в националния на Испания, или да не бъде извикан.
Показателно е, че не успяхме да продадем никой през лятото, а уж големият талант Кутроне замина за смешни, за днешните стандарти, пари и то в опашкаря Уулвс.

Онзи нашият капитан, който е като лъч надежда, всъщност е толкова далеч от истински стабилен ЦЗ, че за седем кръга го разкриха, когато няма качествен дефанзивен халф пред себе си, който да обира 60-70% от опасностите. Националният селекционер на Скуадрата го смени с издънка като Ачерби.

Акан дори не искам да го споменавам.

Единствено Донарума има някакъв потенциал да се доближи до големите ни вратари, сред които по мое мнение не е и Роси, но това е странична тема.

В този Милан има един вратар на световно ниво и всичко друго е компромис. Не включвам Пьонтек, той показа, че има потенциал, но така зацикли, че започна да прилича на еднодневка за по-посредствени отбори като Джилардино, но нека изчакаме сезона и тогава да го съдим.

Ние няколко години харчим най-много, но за сметка на това другите отбори имат гръбнак и допълват, а не да градят изцяло нов отбор.

Към посредствените играчи като добавим посредствени треньори и резултатът е това.
Изображение

Отговори