Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 27 апр 2021, 12:46

Не казвам, че имаме големи звезди. Точно за това съм недоволен от Пиоли, защото можеше тактически да се представим по=добре. Вместо това ги остави да си правят смъртоносните контра атаки, с което са добре известни.

За това Пиоли OUT.

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от F.Inzaghi_9 » 27 апр 2021, 12:51

Не трябва да се търси вината само у Пиоли. Имахме както силен период, така и слаб с него. А тази въртележка се е случвала на всички треньори - от Пиоли, та до Клоп и Пеп. Аз продължавам да твърдя, че всичките тези драми около договорите на Хакан и Донарума плюс игрите на свинята, просто разтърсиха съблекалнята. Някакси се изгуби колектива.

С Пиоли едва ли ще покорим европейския връх, но има качествата да ни закара до топ 4. А от лятото, Ханзи Флик ще е свободен thumbsup

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от brakeit89 » 27 апр 2021, 13:20

cap7ainjack написа:
27 апр 2021, 12:46
Не казвам, че имаме големи звезди. Точно за това съм недоволен от Пиоли, защото можеше тактически да се представим по=добре. Вместо това ги остави да си правят смъртоносните контра атаки, с което са добре известни.

За това Пиоли OUT.
Добре де това го разбрахме. Ама кажи сега дали Данчо Бонера е такъв тактик и ще ни вкара в четворката, предвид какви мачове предстоят. Все си мисля, че човек, който ги е водил 2 години ще има по-голям шанс да направи това .....
Или предлагаш друго, сподели, защото Пиоли OUT се изтърка.

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от stan_acm » 27 апр 2021, 13:46

Аз също смятам, че Пиоли се изтърка и трябва да бъде сменен, но кой ще направи само победи до края за да ни спаси сезона. Тук е времето на футболистите да покажат, че искат да играят ШЛ и да изкарат на мускули всички срещи. Да, виновен е треньора, тотално ни надиграват тактически в повечето мачове, втория полусезон, но аз лично се побърквам като ги гледам да играят все едно са на мястото на Интер и няма кой да ги бутне от първото място. Вчера Ребич, Леао почти всеки мач и други, това не е професионално поведение на спортист и не може треньора да е виновен, че играят без грам желание. Не им плащат ли какво, не са на добро място, на което да се развиват? И това пак го казвам, без да искам по-някакъв начин да защитавам Пиоли. Трагични сме, но не без помоща на някои от футболистите.
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 27 апр 2021, 14:11

stan_acm написа:
27 апр 2021, 13:46
Аз също смятам, че Пиоли се изтърка и трябва да бъде сменен, но кой ще направи само победи до края за да ни спаси сезона. Тук е времето на футболистите да покажат, че искат да играят ШЛ и да изкарат на мускули всички срещи. Да, виновен е треньора, тотално ни надиграват тактически в повечето мачове, втория полусезон, но аз лично се побърквам като ги гледам да играят все едно са на мястото на Интер и няма кой да ги бутне от първото място. Вчера Ребич, Леао почти всеки мач и други, това не е професионално поведение на спортист и не може треньора да е виновен, че играят без грам желание. Не им плащат ли какво, не са на добро място, на което да се развиват? И това пак го казвам, без да искам по-някакъв начин да защитавам Пиоли. Трагични сме, но не без помоща на някои от футболистите.
Не ти хващам логиката, ама изобщо. Как така играчите да били изкарали мачовете до края на мускули? Защо по дяволите тогава отборите плащат допълнително заплати и на треньори, ако играчите можеха просто да си играят на "мускули" цял сезон?
Понякога се учудвам на нещата, които се пишат в тоя форум. facepalm

Треньора/наставника е човека, който трябва да държи съблекалнята и да поддържа отборния дух. Човека, който когато не вървят нещата да се опита да промени нещо с цел да промени статуквото, а ние си кретаме на едно място вече 4ти месец. Дет се вика поне играчите да се скарат или сбият по време на мач, да покажат малко шибан живец мамка му. Но не, апатията е пълна, дори съм убеден, че по време на тренировките сигурно е гробна тишина и протичат без много комуникация...
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 27 апр 2021, 14:16

Няма да влизам в спорове дали Пиоли трябва да остане или да бъде уволнен. Но искам да попитам нещо - кой да вземем вместо него? Сари отива в Рома, Клоп в никакъв случай няма да дойде при нас за без пари, а ние ги нямаме, Спалети е Пиоли 2.0, Алегри почти сигурно се връща в ювентус ... Освен ако не искате Моуриньо, аз друг не виждам, който ще надгради.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 27 апр 2021, 14:18

Абе май се караха вчера на няколко пъти, специално си спомням как Калабрия избухна след светкавичния първи гол, мисля че на Томори крещеше. За съжаление вчера изглеждаше по израженията на лицата на играчите, че на Калабрия и Салемакерс най-много им пукаше, за съжаление на други като Долара след края на мача и на Кеси излизайки от тунела след почивката им беше смешно.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 27 апр 2021, 14:41

brakeit89 написа:
27 апр 2021, 13:20
cap7ainjack написа:
27 апр 2021, 12:46
Не казвам, че имаме големи звезди. Точно за това съм недоволен от Пиоли, защото можеше тактически да се представим по=добре. Вместо това ги остави да си правят смъртоносните контра атаки, с което са добре известни.

За това Пиоли OUT.
Добре де това го разбрахме. Ама кажи сега дали Данчо Бонера е такъв тактик и ще ни вкара в четворката, предвид какви мачове предстоят. Все си мисля, че човек, който ги е водил 2 години ще има по-голям шанс да направи това .....
Или предлагаш друго, сподели, защото Пиоли OUT се изтърка.
Като не могат да играят добре е по-добре да се опита с Данчо Бонера или някой друг, ако успеят да намерят веднага като временен отколкото с Пиоли, който се вижда, че се е устремил да извади отбора извън топ 4.

Ясен е Пиоли, че ще се опитва да ги мотивира, да преоткрият добрата си игра от преди и т.н. същите изтъркани фрази, които слушаме няколко месеца. Еми явно не става. По-добре да опитат нещо ново с надеждата да се класираме. Не вярвам Пиоли да направи промяна и ще си потъне заедно с кораба.

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от brakeit89 » 27 апр 2021, 14:50

Това така опитваш нещо нова, ака правя си експерименти, в 99% от случаите не сработва. Ако искаш нещо да сработи, то трябва да се направено със замисъл. Тия решения тип паника никога не са водили до нищо добро.
А и ние не сме някакви богове, че ей така за 2 дена да намерим топ специалист и дори и той не е ясно дали за още 2 дена ще успее да промени каквото и да е. За Бонера не ми се и слуша даже, понеже е комично.
Точно в тоя момент най-много да убиеш още повече нещата. Както казах треньора поне е свикнал с играчите и не ги води от 2 месеца и знае какво да очаква.
Пиоли също така не е станал тактически неграмотен и да не знае какво да прави за 2 месеца. Разликата между това, че бяха първи и сега извън топ 4 е именно в играчите, пък вие си хранете по треньора, колкото искате.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 27 апр 2021, 15:05

99% от случаите не сработва
Напротив. Няма да се занимавам със статистика, но в много от случаите има кратък подем, породен от ефекта нов треньор. Може би е 50/50 работата. Но според мен повече. Да не споменавам колко такива временни треньори са успели да останат постоянни и постигат много повече от това за което са наети. Но ти явно не знаеш за такива. А те са доста.
А и ние не сме някакви богове, че ей така за 2 дена да намерим топ специалист
Не става въпрос за топ специалист. Има достатъчно добри треньори без работа, които ще успеят да свършат нещо. Остава малко време, но Малдини и останалите имат достатъчно контакти за да направят нещо светкавично бързо, ако решат.
Както казах треньора поне е свикнал с играчите и не ги води от 2 месеца и знае какво да очаква.
Именно. И играчите са свикнали с треньора, както виждаме свикнаха и да губят. Точно това трябва да се промени, освен, ако не си ОК със загубите.
Пиоли също така не е станал тактически неграмотен и да не знае какво да прави за 2 месеца. Разликата между това, че бяха първи и сега извън топ 4 е именно в играчите, пък вие си хранете по треньора, колкото искате.
Играчите са си същите, просто вече се изчерпа ефекта Златан, покрай който ефект Пиоли беше опрличен като голям спец. Ами не е. Вярно, че някой не са в същата форма, но проблемът с хъса, който изгубиха е точно от това.

Въпреки, че показаха и без Златан на терена според мен някои хубави неща и игра, загубата се дължи на чисто тактически грешки, за които има вина само треньора и точно това лъсна в този мач с Лацио. Как точно срещу контрите на Лацио, на което се дължат всичките им победи Пиоли реши да остави двама отзад когато Милан напрада. Еми направи им услуга отвсякъде.
Последна промяна от cap7ainjack на 27 апр 2021, 15:14, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 27 апр 2021, 15:12

Добре де, не ги ли тренира Пиоли тези играчи ?
Не проучва ли съперника Пиоли и на база на това да подготвя отбора ?
Не ги ли мотивира Пиоли ?
Не избира ли тактиката Пиоли ?
Не решава ли Пиоли как да се изнася топката, как да се защитава отбора и как да напада ?

Никой не казва, че ако махнем Пиоли ще се получат нещата в оставащите 5 мача.
Казваме, че ако не го махмен със сигурност няма да се получат! Това е видно с просто око.
Вече 4 месеца той няма решение на нито един проблем в отбора и нещата само стават по-зле...

Смейнайки Пиоли, може и да стане нещо (дори случайно)... ако си седим с него, а той както се вижда няма план Б за водене на мачовете, няма как да очакваме различна игра и резултати...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 27 апр 2021, 15:45

Роберто Ди Матео вдигна ШЛ, обаче Данчо Бонера нямало как да ни даде моментен импулс.

Суперлигата ни била основен проблем, нищо че ние от януари насам играем трагично.

Спалети е Пиоли 2.0 ? Дали ?! Спалети е г-н Топ4, Пиоли се е класирал в 4-ката точно един път в жалката си кариера.

Относно играчите - да, средняци са всички без Ибра. Само ми е чудно защо някои хора, които ми боготворяха Салета, Теовци и разни такива, сега защитават Пиоли с аргумента, че играчите били зле.

Ако всичко това не беше толкова тъжно за нас, щеше да е доста забавно.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от brakeit89 » 27 апр 2021, 16:18

cap7ainjack написа:
27 апр 2021, 15:05

Напротив. Няма да се занимавам със статистика, но в много от случаите има кратък подем, породен от ефекта нов треньор. Може би е 50/50 работата. Но според мен повече. Да не споменавам колко такива временни треньори са успели да останат постоянни и постигат много повече от това за което са наети. Но ти явно не знаеш за такива. А те са доста.


Не става въпрос за топ специалист. Има достатъчно добри треньори без работа, които ще успеят да свършат нещо. Остава малко време, но Малдини и останалите имат достатъчно контакти за да направят нещо светкавично бързо, ако решат.

Именно. И играчите са свикнали с треньора, както виждаме свикнаха и да губят. Точно това трябва да се промени, освен, ако не си ОК със загубите.


Играчите са си същите, просто вече се изчерпа ефекта Златан, покрай който ефект Пиоли беше опрличен като голям спец. Ами не е. Вярно, че някой не са в същата форма, но проблемът с хъса, който изгубиха е точно от това.

Въпреки, че показаха и без Златан на терена според мен някои хубави неща и игра, загубата се дължи на чисто тактически грешки, за които има вина само треньора и точно това лъсна в този мач с Лацио. Как точно срещу контрите на Лацио, на което се дължат всичките им победи Пиоли реши да остави двама отзад когато Милан напрада. Еми направи им услуга отвсякъде.
Много мразя да ми се извъртат мненията, ей така за спорта, да излезе някой големия победител. Сигурно 100 пъти написах, че има доста случаи, в които нещата се получават. Ама то това не е точна наука и нещо значително по-важно, което забравяте да отбележите, много е важно защо, как и по кое време се е стигнало до тази ротация и кой е новият човек.
Ти може да ми дадеш 2 сходни примера, ама те реално да нямат нищо общо.

Челси смениха Лампард и първият мач на Тухел беше равенство. Нас едно равенство ни праща в 10-та глуха вече. След това резултатите им се получиха - факт.
Тотнъм какво направиха със смяната на Моуриньо, на 100% си подписаха съдбата да не спечелят Кока Кола Къп. Не, че с Моу имаше гаранция за нещо, ама реално шанса да се ***** новия за мен е и по-голяма.

Не може да ми сравняваш смяна на мениджър в начало на сезон или малко след началото на сезона, понеже резултатите са плачевни, не може да сранвяваш и смяна на треньор по средата на сезон и още 14587583757683875 случая, които са на 1000% различни от нашия.
Да факт е, че има доста примери, в които после играта тръгва, ама тия примери нямат нищо общо с нашия. Факт е и че в доста от случаи нещата тръгват, понеже е имало драми между играчи и треньори или треньор и ръководство или отбора цял сезон е бил леж или понеже си назначил по-силен треньор. Или чисто и просто новия треньор има лека програма.
Я сега ми кажи, кой точно случай е близко до нашия ?
И ако гледаме всички отбори, от големи, средни, че до малки, в доста от случаите при смяна на треньор нещата не се получават. Отбора не се спасява от изпадане, отбора не печели титлата или пък не се класира за топ 4 и прочие.
Ще дам пример и с Ди Матео, да той спечели ШЛ с Челси, ама там проблема беше, че играчите бяха на нож с Боаж, не бяха окей с неговите методи, тактики, кой пуска и прочие. Ама също така Ди Матео беше пълен резил в първенството и също така следващия сезон отпадна рекордно в групите на ШЛ и в първенството беше пастет.
Това е по първото ти цитиране.

----------------------------------
Сега второто:
Кои са тия треньори, помолих те да говориш с конкретни неща. Кой ще е тоя треньор, който ще иска да дойде да работи за 5 мача буквално с ултиматум като временен мениджър.
Давам нов пример с Бенитез, който се жалваше, че Челси го били обявили за временен мениджър и така не е имал никакъв престиж от играчите. :Д

И отново, как и да ги въртите и сучите пак шанса на сегашния треньор ще е по-голям спрямо на всеки друг, защото той е бачкал с тия 2 години, той ги изведе до първото място и реално той има най-голям досег до тях и би следвало да вижда какво се случва редовно на тренировки и на кой може да разчита и не.
При новия абсолютно всичко ще е на късмет.

----------------------------------------------------
Относно другите ти коментари, типично по български, когато не харесваме някой, на 100% занижаваме постигнатото от него и разбира се го преписваме на някой друг, когато обаче нещата зациклят, излизаме първи с гордо вдигната ръка и почваме с аз нали ви казах, да го храним и той да е единственият виновник за всичко.
Точно в такива случаи и случващото се при нас, вината почти винаги е на играчите.
Ако ще и господ бог да дойде, аз не виждам как ще им вдигне физическото ниво(една от големите причини да изглеждаме така), ще измисли печеливша тактика за 2 дена и ще победи очевидно по-силни от нас отбори, а и да не забравяме ще превърне сбирщина средняци в топ играчи за 2 дни и ще ги накара да изоряват терена.

Мотивацията е много относително нещо. Факт е, че треньора трябва да има голям принос за това. При Клоп, Конте и Гуардиола няма слабо в това отношение, ама е факт и че те колят и бесят и всичко знаят за какво иде реч и че не треньора, а те ще си заминат. Факт са и много други случаи, в които на всички им е ясно, че те няма да мръднат, а треньора ще си отиде, такъв е и случая и при нас.
И все си мисля, че един ритнитопковец, който печели милиони и играе за гранд като Милан не би следвало да му трябва допълнителна мотивация, а това че взимаш огромна заплата и играеш за велик клуб като Милан да е достатъчно, ама аз съм си доста наивен. Ама някак не ми се вижда и резонно Пиоли преди мач да не се опитва да ги надъхва или да им казва излизайте сега да мършеете по терена и да си бъркате у *******.

И БТВ доста дълго бяхме на върха, тогава тактически *** ли беше Пиоли и реално не знаеше как да си подрежда отбора и каква стратегия да използва? Или изведнъж стана такъв ?

И да не забравя, аз никога не съм харесвал Пиоли, нито съм му бил фен, нито съм го искал, нито пък искам да остане, просто смяна 5 мача преди края е абсолютно абсурдно решение.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 27 апр 2021, 16:30

По всичко личи, че Пиоли ще остане. Ако отпаднем от топ 4 ще се съгласиш ли, че е тъп?

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от dadino » 27 апр 2021, 16:43

Ne13sta написа:
27 апр 2021, 15:45
Роберто Ди Матео вдигна ШЛ, обаче Данчо Бонера нямало как да ни даде моментен импулс.

Суперлигата ни била основен проблем, нищо че ние от януари насам играем трагично.

Спалети е Пиоли 2.0 ? Дали ?! Спалети е г-н Топ4, Пиоли се е класирал в 4-ката точно един път в жалката си кариера.

Относно играчите - да, средняци са всички без Ибра. Само ми е чудно защо някои хора, които ми боготворяха Салета, Теовци и разни такива, сега защитават Пиоли с аргумента, че играчите били зле.

Ако всичко това не беше толкова тъжно за нас, щеше да е доста забавно.
Виж, нито Пиоли, нито играчите на Милан, в това число и Ибрахимович в момента са от най - високо ниво. Просто от нищото се образува много добър колектив, който помагаше на всички, които са част от него да израстват. Всеки в отбора си вършеше работата и затова мачовете вървяха. В един момент играчите започнаха да подхождат несериозно и надменно към мачовете. Както Ибра си изкара червен картон срещу Интер за купата, после пак си изкара червен, изведнъж реши, че трябва да играе за националите и т.н. Останалите също подхождат несериозно, вчера имаше толкова липса на концентрация, че нямам думи.

Не знам защо омаложаваш работата на целият отбор и продължаваш да твърдиш, че Ибра е човекът, който прави всичко. Един човек не може да направи нищо, не за пръв път обяснявам това. Това не е индивидуален спорт, дори не е баскетбол, където има 5 човека от отбор на терена. Във футболът има 11 и всеки има роля.
Пиоли прави различни промени в постройката и начина на игра, но не може да правиш някакви грандиозни реконструнции, защото всеки играч си има характеристики и треньорът трябва да се съобразява с тях. Когато спреш да го правиш, отборът се обръща срещу теб, последен пример е Моуриньо в Тотнъм.

Опитвам се да кажа, че щом отборът не върви, вината е комплексна, да, има и индивидуални грешки, но като цяло всеки е виновен. Най - лесно е да се обвини треньорът, защото той е един човек, но, ако разгледаш мачовете по - обстойно, ще забележиш как нашите са надменни спрямо съперника си и си мислят, че по инерция ще могат да преминат през отбори като Сасуоло и Лацио. Затова и играха добре срещу Юнайтед, да отпаднаха, но играха концентрирано, защото знаят, че Манчестър имат силен отбор, почти нямаше неточности в играта.

Защитавам Пиоли, защото вдъхна много увереност на момчетата. Дълго време играха много добре и това изобщо не беше случайно и за мен няма да е изненада, ако всички играчи се осъзнаят и започнат да играят като професионалисти, не все едно играят с приятели на малки вратички и тогава ще спреш постоянно да обвиняваш треньора(или няма да спреш, не знам), защото в момента Калабрия, Салемакерс, Кяер и донякъде Томори са в час, другите чакат победата да дойде сама.

П.С Също голям проблем е, че отборът няма скамейка и когато Ребич, Чалханоглу, Тео, Беннасер не играят както трябва, няма кой да ги замени. И тогава Пиоли е матиран, защото тярбва да остави тези на терена или да вкара Браим Диаз, Леао, Мейте и Крунич, които както знаем , не са от най - ефективните играчи, поне в моментната си форма.

Отговори