Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 19 фев 2021, 13:11

Ми тя именно халфовата им линя им изнася повечето мачове. Не е зле да можеш да си позволиш да вкараш Ериксен към 75та минута, за да ти зашлеви тежък шамар. И пак тогава някъде, когато батериите на Мартинез попривършат, да пуснеш Санчез например. Тва, че перуката недолюбва датчанина, пък тотално не им пречи тоя сезон.
Иначе по-грозен футбол в Италия от техния в този момент едва ли има. Но все пак по-важното е да си взимаш точките и като ги броиш на пролет, да ти излязат за титла и участие в ШЛ.

Ние в същото време вкарваме универсалния батко Крунич, който я има един-два силни мача за отбора, я не.

Иначе съм съгласен с думите ти. Нужна е много работа, за да се вдигнат отново и да не позволяват същите грешки.
Просто бая излишен и доста груб хейт се излива за пореден път, при все, че добре знаем, че тия 20 годишни момчета не са дошли в отбора с огромни успехи и никой не е очаквал от тях да постигнат тия чудеса, които успяха да постигнат, особено с нещата които им се случиха в последните месеци - контузии, ковид и прочее. Нормално е да прегорят в даден момент. Както някой каза - не са много отборите, които успяват да сътворят подобни серии. Дори и Байерн с шампионския си отбор се издъниха няколко пъти през сезона. И мисля, че именно заради това се споменава 'къде сме били преди година'.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Muharski
Фен на Калчото
Мнения: 246
Регистриран: 17 мар 2019, 23:56
Has thanked: 233 times
Been thanked: 31 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Muharski » 19 фев 2021, 13:37

Ne13sta написа:
18 фев 2021, 23:11
Деян Станкович да те гаври с 10 ботушара не си е работа. Пиоли извади огромния късмет да получи Ибрахимович, но не съм сигурен, че ще извлече максимални ползи и от шведа. Не е случайно, че на 55 години не е постигнал нищо в кариерата си. А от началото на годината играем трагично.

В последните 10 мача имаме 4 загуби и 1 равен. Мисля, че тотално изгубихме инерцията от миналата година. Последен шанс да се задържим в битката за Скудетото имаме срещу Интер. Дано там поне видим сърцата игра. Тактика не очаквам, но за щастие и на Конте това не му е силната страна . Един срещу друг се изправят двама посредствени треньори с два посредствени състава с някои изключения. По-мотивираният ще спечели.
Искам да те попитам да кажеш едно треньорско име, което ще свърши работата според теб, щом Пиоли е виновен?

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 19 фев 2021, 13:55

Muharski написа:
19 фев 2021, 13:37
Ne13sta написа:
18 фев 2021, 23:11
Деян Станкович да те гаври с 10 ботушара не си е работа. Пиоли извади огромния късмет да получи Ибрахимович, но не съм сигурен, че ще извлече максимални ползи и от шведа. Не е случайно, че на 55 години не е постигнал нищо в кариерата си. А от началото на годината играем трагично.

В последните 10 мача имаме 4 загуби и 1 равен. Мисля, че тотално изгубихме инерцията от миналата година. Последен шанс да се задържим в битката за Скудетото имаме срещу Интер. Дано там поне видим сърцата игра. Тактика не очаквам, но за щастие и на Конте това не му е силната страна . Един срещу друг се изправят двама посредствени треньори с два посредствени състава с някои изключения. По-мотивираният ще спечели.
Искам да те попитам да кажеш едно треньорско име, което ще свърши работата според теб, щом Пиоли е виновен?
Има много, просто ние нямаме пари за тях. Затова кретаме с такива като Пиоли и за последните 9 години имаме една суперкупа.

И не казвам, че Пиоли е изцяло виновен. За мен съставът ни е от средна класа. Просто поведението ни в последните два мача ме издразни страшно много. Вчера 10 човека ни гавриха...
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 19 фев 2021, 18:40

Серията на Пиоли се дължи на много фактори, но със сигурност идването на Златан беше катализатора на цялата работа. Не отричам и приноса на първия откъм внасянето на дух в отбора и един вид сплотяването на колектива, но на него най-вече му се плаща да води отбора във всеки един смисъл - от тренировки, до бистрене на тактика, идеи как да стоим на терена и всичко това да бъде показвано по време на официалните мачове. Нещата вървяха до един момент и този момент беше началото на новата година. Просто спряхме да играем играта си и го карахме на мускули някакси, което успя да сработи в мачовете с Торино, Каляри, Кротоне и Болоня, но във всеки един от останалите мачове, когато срещу нас имаше съперник, който е поне малко по-грамотен и играе някакво подобие на футбол се провалихме. ОК, ще кажете на всеки се случва и сега е най-лесно да се критикува Пиоли. Ще го критикуваме и сме в пълното си право понеже отбора играе така вече почти 2 месеца, а нашия и грам не се опита да промени нещо, за да промени ситуацията. Имаше предостатъчно време, че дори и преднина в първенството, за да се поразчупи и опита нещо ново, пък току виж че вземат да потръгнат нещата. Сега вече изгубихме 1-то място, идва дербито, а ние сме на никъде. Искрено се надявам да ни изненада и още тази неделя в дербито с братчедите да покажем прилична игра, но точно след мача вчера нещата не изглеждат изобщо добре...
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 20 фев 2021, 08:17

Пиоли сам си е виновен. Трябваше да ни държи на 6-8-мо място, за да са доволни банкерите, ако влезем в топ4. Той тръгна да ни прави шампиони с Хауге и дядо Ибра. Хак да му е сега.

За пореден път се убеждавам, че българина е много късопаметно създание. Те не го пускат в селото, то пита за попската къща. Не му стигат 7 сезона ходене по мъките, иска да гони треньори след 2 слаби мача.

Въпрос за любознателните: Кога за последно Милан беше с толкова точки и на това място през февруари?
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 20 фев 2021, 10:05

Колко пари дават от УЕФА ако си втори през февруари?

Ако не спрем свободното падане от НГ насам всичко ще е било напразно....
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 20 фев 2021, 10:30

Casciavit написа:
20 фев 2021, 08:17
Пиоли сам си е виновен. Трябваше да ни държи на 6-8-мо място, за да са доволни банкерите, ако влезем в топ4. Той тръгна да ни прави шампиони с Хауге и дядо Ибра. Хак да му е сега.

За пореден път се убеждавам, че българина е много късопаметно създание. Те не го пускат в селото, то пита за попската къща. Не му стигат 7 сезона ходене по мъките, иска да гони треньори след 2 слаби мача.

Въпрос за любознателните: Кога за последно Милан беше с толкова точки и на това място през февруари?
Тъкмо си бях казал, че след фосичката и седорфа скоро не сме имали тролче-философ във форума и ето че изникна ново. Взе да ми писва от дървени философчета, които си повтарят едно и също постоянно с цел да убедят останалите в правотата си без изобщо да вникват в цялата картинка. Айде и на теб ще ти обясня като на малоумник, па вземеш да вденеш малко.
Първо никъде не съм казвал, че Пиоли трябва да бъде уволнен, защото ми е пределно ясно, че това няма как да стане този сезон, освен във някакъв много краен случай при негативна серия, което впрочем както сме тръгнали в момента си е реална възможност, особено при загуба утре. Големите треньори се различават от средняците(какъвто се водеше Пиоли при назначаването му при нас) с това, че умеят да четат добре играта, имат усет кога да заменят даден играч и точно на каква позиция да го пуснат + още много други работи. При Пиоли сега къде с негова заслуга или не нещата вървяха до даден момент. Дойде януари 2021 и нещата забуксуваха доста сериозно(11 мача - 6 победи/4 загуби и 1 равен). До едно време вървеше оправданието с многото контузени, но ето че дори и след завръщането на повечето от тях играта ни куца и има мачове, в които даже не отправяме удар/точен удар. Новопривлечените играчи са пълни дупки(Мейте/Манджукич), единствено Томори показва някакви наченки за нещо положително. Нагледахме се на доста странни титулярни единайсеторки, ненужни експерименти - наслушахме се на доста пораженчески интервюта на Пиоли след загуби, който всеки път убеждаваше, че ще се реваншираме следващия мач, но дори и при победите се виждаше, че играта от предните месеци я няма. Големите треньори точно в затруднените ситуации намират изход, а в момента Милан е в такава от почти два месеца насам. Доста поправителни му се насъбраха на мистера, но до момента резултата е нулев и изгубихме лидерството, но по-лошото е че изгубихме насъбраната инерция от края на миналата година и вече отборите излизат надъхани срещу нас, защото им намирисва на онзи Милан, който беше с пораженческо поведение и си вярват, че могат да вземат нещо от мачовете и както се вижда почнаха да го правят, някои дори доста изразително при това.

Научете се да уважавате и различното от вашето мнение, по-малко философстване и повече обективност!
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 20 фев 2021, 11:27

Абе според мен има истина в думите и на двете страни по спора, но аз бих искал да припомня нещо друго:
Когато Милан играеше добре и печелеше мачове наред, доста хора твърдяха, че заслугата е на Златан. Нищо че Милан игра успешно в една камара мачове и без Златан.
Сега Милан забуксува и все по-масово започва да се лансира мнението, че виновен е Пиоли. Нищо че откакто започна въпросният спад, Златан е здрав и играе.
Ами... леко нечестно ми се струва.
PIOLI VATTENE!!!

Gigio
Любител на футбола
Мнения: 83
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Gigio » 20 фев 2021, 11:28

А вие се научете да уважавате работата на хората. Пиоли заслужава само уважение и подкрепа за това, което успя да направи с отбора.
Загубихме от Ювентус със супер осакатен състав (дори нямахме достатъчно халфове), загубихме от Аталанта, които могат да бият всеки един отбор и загубихме от Интер за Купата, които нямаха реално положение цял мач, въпреки че играхме с 10 човека и ни вкараха от несъществуващи дузпи и фал. И тръгнахте да ревете срещу Пиоли? Кой трябваше да ни е треньор за да спечели всички мачове?
Имахме много контузени, които се върнаха, но си личи че изобщо не са във форма. Бенасер след контузията си е неузнаваем, Хакан също. А покрай всички контузени се налагаше да играят едни и същи хора през 3 дена, които малко или много се изтощиха. Нормално е да има някакъв спад...
Също така всички отдавахте цялата заслуга на Златан за добрите ни игри, защо никой не вини него сега за слабите? Когато бием, бием заради Ибра, когато падаме, падаме заради Пиоли?
Наистина сте много късопаметни и забравихте къде бяхме миналата година по това време, а и през миналите 7-8 години...

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 20 фев 2021, 11:39

Никой не умаловажава свършеното от Пиоли до момента или пък не оценява това, което направи. Въпросът е, че не опитва да се развива и да пробва нови неща, когато обичайните не дават резултат. Златан не реди състава, че да му се търси сметка за лошите резултати. Че ние имахме мачове, в които не достигаха топки до него, абсурдно е да се търси вината в шведа за сегашната ни форма и състояние. Неоспорим факт е, че той предаде нужната дисциплина и себераздаване на младоците, които са го споменавали не един път това, че дори и на тренировка изисква да дават максимума от себе си. Пиоли от своя страна сглоби колектива, но откъм игровата част няма никакво развитие и сега като го разкриха и знаят къде да натискат се пропукваме лесно последните мачове. Негова работа е да промени това и да намери решение, което явно последните 30-40 дни не успява да стори.
Играчите правят каквото им нареди треньора по време на мачовете - щом почти всички не играят добре значи нещо много сериозно куца в тактиката и игровия план. Мейте и Крунич не трябва да влизат освен, ако нещата не са на пожар, а при него са предпочитани пред един Тонали примерно, който е показал доста добри неща към момента.
Изображение

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Il Professore » 20 фев 2021, 13:22

Верно бе, значи като вървим добре - заслугата на Ибрахимович, като нещата не вървят - виновен е Пиоли. Интересна логика.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 20 фев 2021, 14:15

Много добре знаем, къде се намирахме преди Ибрахимович. На 13-то място, унижени от селски отбор с рекордна загуба за последните 30 години. Шведът е с най-голям принос за възхода ни.

И никой не се е разревал за няколкото лоши резултата. Далеч по-притеснително е, че нищо и никакви отбори като Лил и Аталанта не ни позволиха да направим и атака, а опашкарите от Специя ни биха като кучета. Върха на сладоледа беше как се браним срещу 10 сърби. От Нова година насам не показваме никакъв футбол. Индивидуланата класа на 2-3ма играчи и дузпите ни поддържат. Пиоли е слаб тактик, и никой не може да ме убеди в противното. Дано мотиваторските му умения ни стигнат за Топ4. Спрем ли да се борим за скудетото обаче, то и мисията за ШЛ ще е много по-трудна.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 20 фев 2021, 14:23

Чак пък нищо никакви отбори ... Лил е лидер в Лига 1, а Аталанта две години поред играе Шампионска лига ... А преди да дойде Пиоли пак си ни млатиха селски отбори и то с много по-лоша игра от Аталанта. Няма да продължавам, аз мнението си за Пиоли съм го писал и пак ще трябва да повтарям теориите кой е виновен, когато отбор печели и когато губи. Радо вече го е вметнал.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 20 фев 2021, 14:33

Лил са времен лидер, но няма да са шампиони. А и нивото в Лига 1 не е особено високо. Аталанта са посредствени тоя сезон. Специя и Звезда даже не заслужават коментар.

И пак казвам, за мен не само Пиоли е виновен. Аз многократно съм писал, че повечето ни играчи са средна класа и с тях трудно ще спечелим трофей. Просто повечето от тях си надскочиха възможностите покрай Златан.

Притеснителното е, че срещу по-агресивни отбори не знаем как да подхванем атака. Очаквам и кашоните да ни скочат по подобен начин. Дано Пиоли е измислил нещо.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 20 фев 2021, 15:44

Ми те "няколкото резултата" са пряко свързани с играта на отбора, част от която е и Ибра. Иначе без него ни унижи "селски" отбор, който в същия си сезон унижи куп тимове в ШЛ и игра четвърт-финал на същото турнирче, където отпадна от финалиста ПСЖ (Неймар, Мбапе, знаеш...). А пък с Ибра в състава ни унижи още по-селски отбор, в двубой, в който не сътворихме и една опасност пред противниковата врата. Т.е. логиката ти за приниса на Златан тука малко се дъни.

Също като логиката ти, в която казваш, че за теб съставът ни е от средна класа, а в същото време претенциите за титла са налице.

За мен максимумът на този конкретен състав, в този конкретен сезон е топ 4 и това смятам, че е реализъм. Всичко останало този сезон ще е абсолютен бонус и много ще се радвам на това. След това, при добро стечение на обстоятелствата, плюс наливане на някое евро за читави трансфери, ама наистина читави, и разкарването на няколко ненужни играча, можем да говорим за борба за титлата през следващия сезон.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Отговори