Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Aliken » 10 мар 2023, 12:35

Показахме страхотен дух тази вечер. Дори мисля, че можехме да отбележим гол.
Така започва първото интервю което дава след мача с Тотнъм. Някой в форума беше писал, че в защита излизаме за 0:0, а отпред каквото стане. Имаше няколко души които оспорваха това мнение, но се оказа, че точно с такава нагласа сме излезли в мача...
Изображение

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3217
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Dawnweaver » 11 мар 2023, 01:52

Aliken написа:
10 мар 2023, 12:35
Показахме страхотен дух тази вечер. Дори мисля, че можехме да отбележим гол.
Така започва първото интервю което дава след мача с Тотнъм. Някой в форума беше писал, че в защита излизаме за 0:0, а отпред каквото стане. Имаше няколко души които оспорваха това мнение, но се оказа, че точно с такава нагласа сме излезли в мача...
Пиша го това за всеки мач откак минахме с трима в защита, които в нашия случай реално са 7 ако играят Месиас/Сале или 8 ако играе Калабрия отдясно.

Резултати с по едно на мъка или пукане на топката за 0:0 хич не ме интересува дали са срещу Кремонезе или Реал М. Така отбор не се развива нито се печелят фенове. Това не е футбол и най-вече това не е Милан.

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от METO » 11 мар 2023, 05:19

Хващате се за сламки и няма грам обективност в това което пишете. Как от това изказване на Пиоли, стигате до заключението че в ТОЗИ мач е излязал за 0:0, само вие си знаете... и това при положение, че сте гледали и мача.
Смисъла на изказването му е, че сме заслужавали победата (както и си беше), а не че едва ли не им е казал на играчите да не минават центъра и е бил супер изненадан как изобщо се е стигнало до там да създадем положение за гол.
Няма нищо лошо в по-защитна игра стига да е изпълнена правилно, както беше и в ТОЗИ мач. Мога да ви изброя стотици мачове при
Саки, Капело, Дзакерони, Анчелоти и Алегри, при които Милан е печелил с нагласа главно към стабилност в защита и дебнене на контри.
Онзи ден имахме поне 4 чисти положения за гол и още 2-3 доста добри ситуации. Мач в който очевидно бяхме излезнали за 0:0 беше вторият мач с Интер, след Суперкупата. Но това беше заради бруталното ни представне през Януари и Пиоли вече чисто и просто не знаеше какво да направи, за да спрем да допускаме по 3-4 гола на мач. Според мен, тогава беше решил да жертва всякакъв шанс за победа стига да запишем суха мрежа, което естествено не му се получи, защото подобна нагласа действително не е в ДНК-то на Милан. Нужно ли е да казвам, че в поведението на отбора през тези 2 мача няма абсолютно нищо общо?
Аз също нямам обяснение за пълния игрови крах в началото на годината и със сигурност Пиоли носи основната вина за него, въпреки липсите на ключови играчи, но е факт че потърси промяна и успя да стабилизира отбора, и то без завърналите се в последствие Ибра и Менян. Аз лично го бях отписал и не вярвах че ще довърши сезона, и очаквах да се сгромолясаме още повече. Направи го с промяна на схемата, няколко мача лутане и брутални грешки, много по-защитна игра, но е факт че го направи, а вие вместо да се радвате, че свободното падане приключи някак си, сте седнали да мрънкате, че не сме победили Тотнъм с 3:0 в Лондон, което съвсем спокойно можеше и да стане, ако имахме по-ефективни играчи в нападение. Между другото, това е отбор, който никога не бяхме отстранявали в Евротурнирите, преди това.
При Пиоли, за сефте сме на 1/4 финал в ШЛ от 11 години, станахме Шампиони за сефте отново от 11 години, класираме се вече няколко поредни години в ШЛ, след 7-8 години мъки и смяна на забележете, осем (8) треньора, да не говорим че помогна да изградим от нулата един от най-младите и перспективни отбори в Европа, в момента.
Да, това все още не е онзи Гранде Милан, който искаме да гледаме, дори не смятам че можем да се наречем и гранд все още (Малдини си го каза също онзи ден), но определено сме на правилният път. И да, Пиоли определено не е перфектен - бърка често смените или не ги прави навреме, има фетиши към глупави играчи в титулярния състав и на този етап от кариерата си тактически е доста по-ограничен от най-силните треньори, но смея да твърдя че все още е правилният човек за отбора. Явно и ръководството продължава да смята така щом не го уволни преди месец.
Разберете че вече нямаме Берлускони за да налива пари в трансфери, да привлича най-добрите играчи на пазара и после да покрива загубите. А дори и да го имахме УЕФА ни гледа харчовете под лупа. Шанса за успех в такъв случай е единствено в добрият колектив, сплотеността и отборната игра, дори тя да е по-защитна понякога. Мен лично отново много повече ме е страх да не се върнем към ежегодната смяна на треньори отпреди Пиоли, отколкото да продължим пътя по който сме поели с него. Признавам си, че преди около месец беше обратното...
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от METO » 11 мар 2023, 05:44

Ясно е, че Пиоли един ден ще бъде уволнен (може да е дори след няколко месеца), но това трябва да стане когато присъствието му очевидно възпира развитието на отбора и на база на обективни критерии, и постигнати резултати, а не заради лични предпочитания за атакуваща игра и изсмукани от пръстите недоразбрани изказвания.
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от R. GULLIT » 11 мар 2023, 14:08

Мето, прав си за повечвто неща. Аз лично ги оценявам и ги споменавам.

Тук, обаче си споменал най-важното, но не си го развил като мисъл в контекста на останалото ти разсъждение. А именно - предоверяването на откровено база симпатии на определени постове/футболисти, пречи на развитието на отбора чисто в игрови план. А пък оставянето на ключови футболисти, които са извън форма, разваля атмосферата и определено води до кризи.

И накрая - една група се гради около 2 сезона, след което нейният пик зависи много именно от този, който я е изградил. Ако изпусне момента, всичко рухва за 5 мача. После е трудно. "Млад и перспективен" си до момента на първия успех, който в нашия случай бе Скудето 19. След това ти си отборът, от който се очаква повече. И като не можеш да изпълниш очакването, за което си работил, следва...какво? :) Затова Пиоли трябва да се надскочи ментално, както накара отборът си. Последното е в случай, че иска да продължи. Ако не успее, значи не е достатъчно добър в това, което прави. Последното важи за много житейски сфери, не само футболната

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4073
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 11 мар 2023, 14:32

Четейки мненията, имам чувството, че не сме се класирали на 1/4 финал на най-силният европейски клубен турнир, а сме завършили 3-ти в групата на ШЛ и акционерите в клуба умуват дали да оставят треньора да довърши сезона.


Опомнете се, Милан е в топ8 на Европа. Пред Барселона, преди Манчестър Юнайтед, пред Арсенал и Ливърпул. :) За пръв от както някои хора в този форум са фенове на Милан. Тотнъм не можа да отлепи срещу нас 180 минути. Стефано Пиоли напълно надигра тактически един от най-скъпоплатените италиански треньори в историята. Този осминафинален сблъсък на 90% беше тактическо надлъхване между два еднакви откъм качество състави.
Не знам слаби ли са, ама същият Тотнъм сгъна Сити с Холанд и де Бройне преди месец - на 5.02. Сега дали бойкотират Конте или не, не е наша работа. Фактите са, че напълно надиграхме шпорите и в двата мача. Нещо, което никой тук не очакваше, предвид рекорда ни срещу английските отбори. Не помня откога Милан не е надигравал съперник на елиминации и в двата мача, при положение, че букмейкърите поставяха Тотнъм като фаворит. Ако не бяха пропуските, първия мач отиваше на къмто 3:0, втория на 0:2. Според мен Хари Кейн няма как да бойкотира който и да е треньор. Докато за Тео и Леао не съм съвсем сигурен.

Отделно, дори с Кака', Сеедорф и Пирло в състава и далеч по-именити треньори на скамейката, не сме мачкали никога английските отбори като гости. Така че, посмалете очакванията и претенциите. Милан с Раде Крунич и Месиас в титулярния състав е сред най-добрите в Европа. Докато не видя друг треньор да бродира с тях из Европа, ще дам на Пиоли the benefit of the doubt.
Единственият шанс за треньорска рокада е да не докопаме четворката. Докато сме в топ4, едва ли ще има треньорска смяна. Джери /а преди него и Елиът/ поставиха целта още септември - Милан да играе в Шампионска Лига всеки сезон.
Изображение

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от METO » 11 мар 2023, 14:41

R. GULLIT написа:
11 мар 2023, 14:08
Мето, прав си за повечвто неща. Аз лично ги оценявам и ги споменавам.

Тук, обаче си споменал най-важното, но не си го развил като мисъл в контекста на останалото ти разсъждение. А именно - предоверяването на откровено база симпатии на определени постове/футболисти, пречи на развитието на отбора чисто в игрови план. А пък оставянето на ключови футболисти, които са извън форма, разваля атмосферата и определено води до кризи.

И накрая - една група се гради около 2 сезона, след което нейният пик зависи много именно от този, който я е изградил. Ако изпусне момента, всичко рухва за 5 мача. После е трудно. "Млад и перспективен" си до момента на първия успех, който в нашия случай бе Скудето 19. След това ти си отборът, от който се очаква повече. И като не можеш да изпълниш очакването, за което си работил, следва...какво? :) Затова Пиоли трябва да се надскочи ментално, както накара отборът си. Последното е в случай, че иска да продължи. Ако не успее, значи не е достатъчно добър в това, което прави. Последното важи за много житейски сфери, не само футболната
Напълно съм съгласен. Абсолютно е така!
Затова и казах, че може да бъде уволнен в края на сезона, стига да позволи негативите, които си има, да надделеят над позитивите и да му изядат главата с не постигане на нужните резултати. Не успее ли да ни класира в ШЛ догодина заради предоверяване в Крунич, Месиас, Леао, схема на игра или нещо друго, което успее да сътвори, със сигурност ще съм на мнение, че за Милан ще е по-добре да се раздели с него.
Но за момента отбора се развива възходящо, според мен, защото спада в Серия А, спрямо миналата година, се компенсира двойно от възхода в ШЛ, който ни носи много по-големи приходи, признание и възможност за договаряне с по-големи спонсори в последствие.
Не трябва да се подценява и факторът Ръководство/Собственик, който ако не се активизира в съответствие с развитието на отбора и да покрие нуждите му от играчи на ключови постове, то Пиоли и магьосник да е пак ще е обречен на провал.
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от R. GULLIT » 11 мар 2023, 14:57

Да, бе, Кирилов, така е. Радваме се. Само дето, ако сега се изпънем срещу посочените от теб отбори, може така да се насерем юнашката, че да се чудим какво става.

Просто е - след победата над Сити (случайна или не), Тотнъм е посредствен отбор, както в ШЛ, така и във ВЛ. А ние ги хващаме в този момент. И не забравяй за 2 мача имаме 1 гол и 6 положения, те нула гола и 2 положения. Отделно е и фактът който сам спомена преди мачовете - играят с 4 резерви. А ние сме само с 1 контузен.

Или, може би, Италиано щеше да излезе и да смачка Ко(н)те, както смачка Пиоли уикенда? Далеч сме от формата на шампиона на Италия за миналия сезон, така че чакаме развитие и посочваме реалностите КЪМ МОМЕНТА.

--------

@Мето, отборът не се развива наникъде в момента. Отборът се бори да си върне формата от април и май месец на 2022 година, когато бе в шампионска форма. Когато щяхме да бием Тотнъм и с титулярите им. Развиване щеше да е, ако бяхме на 3 ило 5 зад Наполи и победили Тотнъм в двата мача. Защото имаме потенциала, но игрово не можем да го достигнем. Това е единствената, но основателна критика към Пиоли пак КЪМ МОМЕНТА. А тя е следствие от негови избори, уж мач за мач. Биеш Аталанта, бият те като тъпан насред Флоренция, срещу 4 резерви на Тотнъм чакаш на Менян да вади топка в 92'.

Не сме във форма. Класирането ни е плод И на външни фактори. Фиорентина ни показа точно това! Не пренебрегвайте този факт!

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Cafu » 11 мар 2023, 15:35

Момчета, пропускате най-важния детайл. Спомнете си периода на Пиоли преди Ибра, а сега този по време на контузията на Ибра. Никой не крие, че това е Милан на Ибрахимович, ако не беше онази песен за Пиоли, това щеше да е още по-явно. За мен, това, че Ибра не е част от ШЛ е най-странното решение взимано в този клуб, от както следя футбол / съм фен на Милан. Отстрани поне изглежда като идиотщина.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4073
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 11 мар 2023, 16:14

Ти пропускаш най-важния детайл - Ибра цифром и словом, има толкова спечелени ШЛ, колкото аз и ти. Нула.
Изображение

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от METO » 11 мар 2023, 16:52

R. GULLIT написа:
11 мар 2023, 14:57

--------

@Мето, отборът не се развива наникъде в момента. Отборът се бори да си върне формата от април и май месец на 2022 година, когато бе в шампионска форма. Когато щяхме да бием Тотнъм и с титулярите им. Развиване щеше да е, ако бяхме на 3 ило 5 зад Наполи и победили Тотнъм в двата мача. Защото имаме потенциала, но игрово не можем да го достигнем. Това е единствената, но основателна критика към Пиоли пак КЪМ МОМЕНТА. А тя е следствие от негови избори, уж мач за мач. Биеш Аталанта, бият те като тъпан насред Флоренция, срещу 4 резерви на Тотнъм чакаш на Менян да вади топка в 92'.

Не сме във форма. Класирането ни е плод И на външни фактори. Фиорентина ни показа точно това! Не пренебрегвайте този факт!
Че не сме във форма не сме, но точно едни такива класирания напред, могат да ни помогнат да си я върнем. Мен лично, издънка срещу Фио или някой друг неудобен отбор покрай мач от ШЛ не ме притеснява, стига да не наредим пак поредица от загуби, които да ни костват Топ 4. Дори при най-силните ни треньори и в най-силните ни периоди изключително рядко Милан е успявал да комбинира пробив в ШЛ с безгрешно представяне на местна почва.
За мен, отборът е по-опитен, с по-голямо самочувствие и в известни аспекти по-уверен от по това време миналата година, когато бяхме отпаднали още в групите точно заради липсата на горепосоченото. За това и смятам, че развитие има. Но да, игрово в момента сме по-назад и определено Пиоли има много работа за вършене до края на сезона, ако иска да си запази работата.
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3217
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Dawnweaver » 13 мар 2023, 23:55

Страхливец. Това не се учи и не се променя. Такива хора аз лично не желая да са начело на Милан. Нито искам да им гледам тактически скопените идеи за постройка или абсурдно дебилните им ротации. Farewell and thanks for all the fish ! Пали свещи , че някога си имал човек като Златан в отбора си за ти огрее слънцето г**а. Отвратителен футбол. Отвратително поведение , отвратителна настройка.

Вижда се тавана като футбол на отбора, с този треньор това ще е - 3-6то място . Ако на собствениците им харесва да си го държат, но тия пълни стадиони догодина няма да ги има с тоя инвалиден футбол и без Златан.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11142
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 13 мар 2023, 23:57

Осра мача, Мистер! Осра го зверски. Хубаво даваш почивка на Тонали, но като ще гониш нов гол го пускаш веднага, а не в последните 10 минути. Като ще вадиш Леао, пускаш Ребич. Като ще вадиш Салемакерс пускаш Калабрия, а не контузения за 8 месеца Флоренци. Като ще искаш да биеш, не държиш откровения инвалид Крунич вместо Вранкс и Побега.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1338
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Forze » 14 мар 2023, 00:03

Мистер, моля те спри с великите тактически надигравания и опити да “затваряме” мача срещу отбори, които очевидно са по-слаби от нас. Имаш млад отбор, имаш достатъчно креативни футболисти имаш и такива като Ребич и Ориги свикнали на по-директен футбол. Накарай ги да атакуват и ги остави да играят.

Коментара не е насочен към развоя в днешния мач, просто ми писна да губим точки по толкова наивен начин. Преди паузата измъкнахме няколко мача с голове в последните минути и сега почва да ни се връща с лихвите.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7326
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 14 мар 2023, 00:06

Кво да кажа тук... Дано ракията дето Раде ти е донесъл и дето очевидно си къркате всяка вечер поне си струва. Не виждам друга причина момчето да е титуляр във всеки мач за сметка на далеч по-талантливи и можещи футболисти :)

В атака продължаваш да показваш, че разчиташ единствено на Жиру и Леао. Но Леао когато не е в час, виждаме какво се случва. Ами когато И Жиру И Леао ги няма? А, да, сетих се... ще разчитаме на боснеснкото чудо :)))
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Отговори