Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1622 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 09 фев 2024, 11:52

Най-много точки средно на сезон. :lol: thumbsup

Кой да отчете обаче следните факти:

- Серия А е с 18 отбора до сезон 2004/2005.
- 3 точки за победа започват да се дават чак през сезон 94/95. А най-силните години на Милан са именно 1988-1994та.
- Конкурентността в първенството е спаднала многократно. Едно време отбори като Фиорентина, Парма и Сампдория бяха страшилище и мачкаха в Европа, сега италиански отбор не е печелил ШЛ или ЛЕ от 13 години.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 395 times
Been thanked: 749 times

Мнение от Casciavit » 09 фев 2024, 11:58

А кой да отчете, че Анчелоти играеше финали с Дида, Неста, Малдини, Пирло, Сеедорф, Кака, Шева, Алегри играеше финали в ШЛ с Бонучи, Бардзали, Евра, Пирло, Погба в топ форма, Видал в топ-форма, Кедира, Тевес, а Пиоли се изисква да играе финал с Крунич, Дест, Месиас и Шаро. :lol:
И въпреки всичко разпердушини твоя мокър сън Перуката. Никога не съм виждал Милан толкова напълно да обезличава даден отбор, колкото Тотнъм, въпреки че ти и още няколко човека пишехте, че срещу англичани сме чао, защото Пиоли не можел срещу английски отбори. rolleyes
Между 2004/05 и 2008/09 Серия А е била с 20 отбора, както и между 2010/2011 и 2013/14, докато Алегри ни водеше.

1 Скудето от осем сезона е заради силните Фиорентина, Сампдория и Парма. thumbsup

facepalm facepalm facepalm
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1622 times

Мнение от Ne13sta » 09 фев 2024, 12:16

Едно Скудето е поради доста факти, за които Карлето няма никаква вина:

- Калчополи и тоталната подкрепа за Ювентус по времето на Моджи.
- Последствията след Калчополи и огромното облагодетелстване на Интер.
- Фокусът на Милан да се концентрира върху Европейски отличия. Цели 5 международни трофея завоювани от Карлето + два финала изгубени на дузпи. Пиоли с колко е ?

Относно играчите, тази тема е безмислено да се подхваща, но все пак не е като да липсва качество:

Вратар - титуляр на Италия, сега на Франция.
Десен бек - двама национали на Италия.
Ляв бек - национал на Франция, преди това на Португалия.
ЦЗ - национали на Англия, Германия и капитан на Дания.
Халфове - тука сам си ги избира, Радко си му беше любимец, затова и нямаме читав дефанзивен халф. Но все пак - национали на Холандия, САЩ, Алжир, бивш такъв на Англия + Италия и Кот Д’ивоар в предните сезони.
Нападение - световен шампион и голмайстор във вечната класация на Франция, национали на Португалия, Швеция, Швейцария и Сърбия. Капитан на Америка.

Откакто Пиоли е тук, няма италиански отбор дето да е с по-голям отрицателен баланс на входящите трансфери спрямо продажбите от Милан. Съответно обаче ние сме с най-малко спечелени отличия спрямо другите грандове + Наполи. Защо така ?!

IMG_5151.jpeg
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Forze
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 402 times
Been thanked: 211 times

Мнение от Forze » 09 фев 2024, 18:05

Casciavit написа:
09 фев 2024, 11:45
Ама той и Анчелоти, ако му направиш такава разбивка, е спечелил 1 Скудето за 8 сезона. Какво, по дяволите, трябва да значи това, че е посредствен треньор ли? :D
Нали точно това се опитвам да обясня, че средно спечелените точки не правят Пиоли треньор от ранга на Анчелоти, Капело и Саки. Освен това първенството и конкуренцията в периода 1985-2005 г. бяха съвсем други, между 2005-2010 започна един спад, но той пак няма нищо общо с нивото на Серия А от 2011 г. насам. В последните две години има някакво пробуждане, но то доведе само до една купа от третия по сила турнир и три загубени финала. Та Пиоли реално се приближава до Алегри, но той поне се представяше далеч по-стабилно докато имаше състав.
Това са повърхностни разсъждения, приятел. Аз искам надграждане, не искам просто промяна. Ако ще е промяна с някой Бай Марко или Вили Вуцов, дръжте си я тази промяна.
И къде е надграждането на Пиоли в последната година и половина?
Пак казвам, стискам палци да махнат Пиоли и да гледаме требъла догодина. От целия ти пост, не прочетох нищо за детинските червени картони, за пропуснатите дузпи, за ниското ниво на състава през миналия сезон /извинявай, ама с Месиас да гоним защита на Скудето и финал в ШЛ е несериозно/. Ама ти ги забравяш тези неща. В началото на сезоните пишеш, че ни чака тежък сезон, а после виниш Пиоли, че не сме спечелили Скудето и ШЛ. :D Няма как да го коментирам това, ако сам не намираш несъответствието, не мога да ти помогна.
Какви несъответствия, като постоянно си измисляш разни неща като това за требъла и ШЛ? :) Водиш спор с конкретен човек, не със събирателно на "форумните мрънкачи", което се намира в твоята глава. За Месиас вече съм ти отговорил, от състава който стана шампион напусна само Кеси, а избора на Пиоли да се фокусира в играчи като Месиас и Крунич е изцяло негов. Контузии, червени картони и пропуснати дузпи се случват на всички отбори. Само, че чия работа е тактическата дисциплина и кондиционната подготовка?

Иначе, предвид невероятния сезон на Наполи, ако миналата година бяхме в битката за второ място вместо за четвърто нямаше да имам никакъв проблем.
Не знам по какъв начин да ти го напиша, за да ме разбереш. Милан ще стане отново онзи Милан, когато привличаме повече играчи като Кристиян Пулишич и Тео Ернандез и по-малко като Шарле Де Кетелаере и Сержиньо Дест.
Оригиналното ми твърдение беше, че всяка треньорска смяна носи риск, тук надявам се съгласихме. По-горе ми пишеш, че 2+2 = 4, окей и аз искам да има повече като Тео и Пулишич, само че да се изхвърлиш, че останалите са на "ниво 7-мо - 13-то място" е малко несериозно. РЛЧ, Рейндерс, Муса и Адли са по лоши от халфовете на Аталанта, Рома, Лацио, Дженоа и Болоня ли? Или Тиаго Мота и Джилардино са по-големи тактици от Пиоли, че към днешна дата техните отбори допускат по-малко голове? Аз мисля, че и за двете отговорът е не, значи очевидно в този аспект (отбрана) ни е необходима повече работа.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 09 фев 2024, 19:10

Грешиш, аз не водя спор с теб. Аз адресирах като цяло, ти се разпозна и тръгна да се дървиш.

РЛЧ, Рейндерс, Муса и Адли по-лоши от халфовете на Аталанта, Рома и Болоня? Нищо подобно не съм твърдял никога, това сега си го измисли. Не са по-лоши и затова сме пред всички тези отбори в класирането. :) Казах, че Пиоли не е имал шанса да работи с футболисти от класата на Кака, Шева и Малдини, но въпреки това съумя да спечели точно толкова Скудети, колкото Карлето за двойно по-кратък период.

Виж, няма смисъл да ми отговаряш повече. Приеми, че мненията ни не са припокриват дори на 1% и не влизай в дискусия с мен. :) Един от двама ни греши, времето ще покаже кой. Ти така ми се репчеше и в спора ни за Редбърд, но след време се извиняваше.
Самият факт, че водим тази дискусия в момент, в който Милан се намира в серия от 6 победи в последните 8 мача и без шампионатна загуба за 2024г, е повече от показателен. Никой треньор не е успявал да ни класира в ШЛ във всеки един от пълните си сезони начело на клуба, още по-малко през февруари. Абсолютно всички значими фактори в клуба в един глас казаха, че целта ни е да играем в Шампионска Лига всеки сезон.
Изображение

Pendov
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 81 times
Been thanked: 53 times

Мнение от Pendov » 09 фев 2024, 20:42

Всъщност според мен Пиоли едва ли би се справил с играчи от калибъра на Шева, Кака и Малдини. Както се съмнявам, че Анчелоти би се справил по добре от Пиоли със Калабрия, Райндерс и Леао.
Пиоли преизпълни всички очаквания и съм сигурен, че е въпрос на време всички ние да си спомняме с умиление за добродушния "чиче", който направи сериозен скок в представянето на отбора.
Аз лично се надявам лебедовата песен на падре да е "липсващата". А после джентълменско ръкостискане.

Forze
Тартор на Курва Суд

Мнение от Forze » 09 фев 2024, 21:31

Casciavit написа:
09 фев 2024, 19:10
Грешиш, аз не водя спор с теб. Аз адресирах като цяло, ти се разпозна и тръгна да се дървиш.
Разпознал съм се... :D
Casciavit написа:
08 фев 2024, 21:26
Въобще не е друг въпроса, същият въпрос е. :D
Ти ако имаш стар Опел, който ти върши работа, ще го смениш ли с нов тунингован Трабант, само защото имаш нужда от промяна? :D Все си мисля, че Милан има нужда от надграждане, а не просто от промяна. Ама знам ли, може пък да ви липсват местата между 7-мо и 13-то, все пак Пиоли отдавна не е бил извън топ6 в класирането.
Въобще не водиш спорове с ехидни включвания като това по-долу, но аз се "дървя"... :)
Casciavit написа:
09 фев 2024, 11:05
Но, както казах, догодина сме с требъл, така че няма никакво значение. Ще дойде новият пилот и ще подреди защитата, ще подобри движението по терена и Жиру ще почне да си вкарва дузпите. :D
Forze написа:
09 фев 2024, 18:05
РЛЧ, Рейндерс, Муса и Адли са по лоши от халфовете на Аталанта, Рома, Лацио, Дженоа и Болоня ли? Или Тиаго Мота и Джилардино са по-големи тактици от Пиоли, че към днешна дата техните отбори допускат по-малко голове? Аз мисля, че и за двете отговорът е не, значи очевидно в този аспект (отбрана) ни е необходима повече работа.
Първо подмяташ, че ни "липсвало 7-13 място", после иронизираш с "ще дойде нов пилот" и предишни мои изказвания, че трябва да стоим по-компактно и че отборно не се защитаваме добре. Сега направи ли логическата връзка поради, която споменавам Тиаго Мота, Джилардино и халфовете на Болоня и Дженоа? И не не искам до края на сезона да допускаме повече от 1 гол на мач за да докажа, че съм прав. Просто искам Пиоли да търси отборно решение на проблема.

Предполагам, че "надграждането" на Пиоли за което не отговори е полуфинала в ШЛ, нищо че още на следващия сезон отпаднахме в групите. :)

Forze
Тартор на Курва Суд

Мнение от Forze » 09 фев 2024, 21:43

Pendov написа:
09 фев 2024, 20:42
Всъщност според мен Пиоли едва ли би се справил с играчи от калибъра на Шева, Кака и Малдини. Както се съмнявам, че Анчелоти би се справил по добре от Пиоли със Калабрия, Райндерс и Леао.
Пиоли преизпълни всички очаквания и съм сигурен, че е въпрос на време всички ние да си спомняме с умиление за добродушния "чиче", който направи сериозен скок в представянето на отбора.
Аз лично се надявам лебедовата песен на падре да е "липсващата". А после джентълменско ръкостискане.
Виж сега, дори да критикувам Пиоли, с изключение на няколко саркастични подмятания, никога не съм го обиждал и намирам споменаванията на майка му за ужасно безвкусни. На същия принцип съм и за повечето футболисти. Също не живея с идеята, че обикновени запалянковци като нас разбират повече от Пиоли и щаба му, но когато се правят очевидни грешки няма как да не ги отбелязваме. А и няма как да не очакваме повече, нали за това сме фенове... Та аз ще си спомням доброто, но на Пиоли му се натрупаха и не малко негативи, за това нека се разделим с добро и да търсим някой по-млад треньор с желание да се развива. Поне аз трябва да видя много сериозно подобрение в играта и евентуално трофей/застигане на първите два отбора в калчото за да се убедя, че Пиоли заслужава още един шанс.

Mr.Georgiev
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 23:30
Has thanked: 79 times
Been thanked: 37 times

Мнение от Mr.Georgiev » 10 фев 2024, 00:43

Истината е, че ако ще сменяме Пиоли с някой посредственик или новобранец тип Мота, то по-добре изобщо да не сменяме. Съгласен съм с мнението, че смяна на треньора, просто ей така за смяната, е изключително аматьорски ход. Терньор се сменя, само когато си убеден или силно вярваш, че новият ще постигне повече. Логично е. Аз поне към момента не виждам много такива имена, а като включим и факта, че нашите пишман собственици са скъсаняци, надеждите ми направо се стопяват. Само като си помисля, че може пак да залитнем към треньорски авантюри тип Индзаги, Джампаоло, Гатузо, Сеедорф и прочее за още десетина годинки, и яко се спичам. :D Пред тия Пиоли ми е като Пеп.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 327 times
Been thanked: 537 times

Мнение от Dawnweaver » 10 фев 2024, 07:52

Апелирам към здравия разум - нека моля не сравняваме Пиоли с треньори като Анчелоти, Капело и Саки. Нелепо е, едните са законодатели в спорта и спечелили всичко ,някои от тях в повече от един клуб ,като държат или са държали топ ниво в света множество години.

А Пиоли е треньор в зенита на кариерата си с една титла спечелена в последния кръг в шампионат много по-слаб от старата Серие А.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 10 фев 2024, 10:53

🗣️ Riccardo Tresivani: "Milan before Pioli was an unfortunate team: do you remember? Maybe not.. here Milan fans feel a little powerful now and take the fate of the club in their hands.
I wanna be like brad pitt but im not. The Reds have had rough years, dwindling between 6th and 7th place, never winning a trophy. Gattuso was the only one who came close to the Champions League zone. Pioli comes and turns you into Champions, makes you win Scudetto and not discuss top 4 at all and even experiences a journey to the Champions League semifinals.
Kollaj is to talk now, of course every coach has his mistakes, I do not debate it, but I would like to see these great Italian and other great European clubs in the top championships with Gabbia and Kjaer defending... Give it to Guardiola and he will weigh 2 goals per match, just like the others.
whistle
Изображение

Forze
Тартор на Курва Суд

Мнение от Forze » 10 фев 2024, 12:10

Mr.Georgiev написа:
10 фев 2024, 00:43
Истината е, че ако ще сменяме Пиоли с някой посредственик или новобранец тип Мота, то по-добре изобщо да не сменяме. Съгласен съм с мнението, че смяна на треньора, просто ей така за смяната, е изключително аматьорски ход. Терньор се сменя, само когато си убеден или силно вярваш, че новият ще постигне повече. Логично е. Аз поне към момента не виждам много такива имена, а като включим и факта, че нашите пишман собственици са скъсаняци, надеждите ми направо се стопяват. Само като си помисля, че може пак да залитнем към треньорски авантюри тип Индзаги, Джампаоло, Гатузо, Сеедорф и прочее за още десетина годинки, и яко се спичам. :D Пред тия Пиоли ми е като Пеп.
Признавам, че и аз имам сходни опасения - дали Фурлани е достатъчно компетентен да подбере нов треньор? Но във футбола без риск няма как да се надяваш на успех, а Падре струва ми се получи достатъчно шансове.

Иначе и аз бях така относно смяната на Алегри, само че има разлики между неговия престой и този на Пиоли. При Алегри състава се отслабваше с всяка година, защото сенаторите остаряваха, след това напуснаха заедно с продажбите на Ибра и Тиаго Силва, след това дойде и изискването на Берлускони (лека му пръст) да минаваме на схема с 2 нападателя, вместо 4-3-3, което предходния сезон ни вкара в ШЛ. При Пиоли състава се запази в голяма степен - Донарума, Чехлан, Кеси, пенсията на Ибра и продажбата на Тонали правят 5 футболиста за 5 години, но в замяна на това регулярно получава подсилвания:

- 2020 започна с пристигането на Ибра и Кяер, после макар и под наем Дало и Браим си бяха талантливи футболисти. Както и Тонали от който в последствие изкарахме много пари и заменихме с РЛЧ, който не идентичен като качества със Сандро, но със сигурност е равностоен като класа;
- 2021 - Томори, Жиру и Майк;
- 2022 - тук имаме поводи за критика от към входящи трансфери, но състава в голяма степен се запази. За ШдК няма да отварям темата, времето ще покаже;
- 2023 - Пулишич, Рейндерс, Окафор, дори Лука Йович лека полека се вписва добре. Чукву за сега няма да го включвам, но ми се струва пределно ясно, че ако се адаптира поне малко, без проблем ще задмине приноса на Месиас. Плюс в момента Примаверата има добро поколение играчи, но за тях като външен наблюдател не ми изглежда да има план за интегриране и по-скоро се действа стихийно.

В замяна на това, когато са ни напускали добри играчи не е било вкупом, както при Алегри, а по 1-2 на сезон. А за мен това означава, че трябва да имаме повече постоянство в представянето, не резили като 2:5 и 1:5 или да се мъчим с отбори от дъното на таблицата. А и от всички тези напуснали играчи изглежда най-липсващ е Франк Кеси, само че тук идва и ролята на треньора - първо да осъзнае, че трябва да настоява за такъв играч и второ да прави всичко възможно да компенсира липсата му чрез отборната игра.

И за да не остана грешно разбран ще го повторя за трети път - като цяло съм за смяна, но ако все пак направим силен завършек на сезона бих проявил още малко толеранс към Пиоли.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 1512 times

Мнение от drzzd » 10 фев 2024, 12:12

Ох леле, като почнат да се правят изказвания тип "никой от предшествениците на Пиоли не спечели Скудето", направо ми става едно мило и благо... rolleyes Съжалявам ги тия хора с цялото си сърце и душа.

Все пак е хубаво на Тревизани, а и на защитниците на тая теза, някой да им напомни, че Милан прекара почти 10 години в лутане с титулярни футболисти като Лука Антонели, Андреа Поли (който дори го игра крило при Зеедорф), Алесио Черчи, Габриел Палета, Матиа Дестро, Кевин Констант, Мбайе Нианг, Андреа Бертолачи, Хосе Соса, Крис Запата, Матиа Де Шильо, Урби Емануелсон, Матео Мусакио, Никола Калинич, Фабио Борини и т.н. А какво да говорим за резервните футболисти и дълбочината в състава, с които разполагаха предшествениците му на падре...

Хубаво е на тия хора някой да им напомни, че късният дедо пари не даваше, а търсеше евтинията и направо беше жалка картинката. Тогава се родиха и словата на Галиани за "доказаните шампиони" като Дзакардо, например. Хубаво е и да се напомни, че се пазаруваше без мисъл и стратегия. Че късният дедо продаде отбора на едни китайци, без да ги провери кои са и какви са, които без малко да фалират отбора. Че хора като Фасоне и Мирабели изхарчиха едни пари, които нямат, за средна хубост футболисти на кило, които следователно станаха непродаваеми. Че впоследствие отборът трябваше да мисли за оцеляване и финанси преди всичко останало, защото го грозеше огромно наказание от УЕФА, което щеше да ни превърне в опашкар. Че ръководните звена в отбора бяха досущ като отбора в онзи период - безлични, без грам респектиращ вид, пък камо ли респектиращи на пазара и терена. Че отборът беше кръгла нула.

И междувременно да питам, някой измежду Синиша, Гатузо, Зеедорф, Идзаги, Монтела разполагаше ли с доказани футболисти като Жиру, Ибрахимович и Кяер? Някой измежду тях имаше ли млади талантливи и наистина силни титулярни играчи като Леао, Кесие, Менян, Томори, Тео, Бенасер, Тонали и чак тогава сравнително стабилна дълбочина в състава? И на всички тия по-горе изброени имена на футболисти Пиоли може да разчита като титуляри заедно, рамо до рамо, за разлика от предшествениците си.

Хубаво е разни журналя, преди да се изказват толкова смело, да мислят малко, че малко непрофесионално излиза накрая. А и очевидно има хора, които взимат мнението им насериозно.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Forze
Тартор на Курва Суд

Мнение от Forze » 10 фев 2024, 12:31

drzzd написа:
10 фев 2024, 12:12
Ох леле, като почнат да се правят изказвания тип "никой от предшествениците на Пиоли не спечели Скудето", направо ми става едно мило и благо... rolleyes
Простата истина е, че статистики от типа на "най-много победи в календарната 2020 г." и "средно точки на сезон" не печелят купи и титли, а служат за запълване на страниците. :) Също Габия и Кяер са виновни за пропиляните точки от есента в мачовете с Наполи, Лече, Удинезе и Салернитана. :)

А за скудето от сезони 2012/13 до 2019/20 е просто смехотворно да говорим. :)

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 10 фев 2024, 12:39

Че хора като Фасоне и Мирабели изхарчиха едни пари, които нямат, за средна хубост футболисти на кило, които следователно станаха непродаваеми.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Средната хубост футболисти: Леонардо Бонучи (най-добрият защитник в Серия А тогава), Хакан Чалханоглу(плеймейкър на шампиона на Италия и финалист в ШЛ), Франк Кесие (най-добрият халф на Милан в последно време), Андре Силва (млада надежда на Порто, голмайстор на Айнтрахт и мокър сън на форума), Андреа Конти (млада надежда на Аталанта, с множество голове и асистенции за най-силната Аталанта).

Има ли смисъл да водиш какъвто и да е спор с подобен екземпляр, който нарича Бонучи и Кесие непродаваеми средняци? :D

Други играчи минали през онези отбори на Милан: Игуаин (многократен голмайстор на Серия А), Фернандо Торес (голмайстор на английската Висша Лига и титуляр на Испания при спечелването на Европейското първенство), Майкъл Есиен, Карлос Бака, Мануел Локатели, Тимуейо Бакайоко, Лукас Пакета, Джанлуиджи Донарума, Алесио Романьоли, Джакомо Бонавентура и още доста национали на Италия.

Това, че не са успели да ги наложат правилно и да се възползват от техните доказани качества, значи че не са си свършили работата като треньори. Щом Пиоли може да играе полуфинали в ШЛ с играчи като Месиас, Крунич и Сержиньо Дест, значи е по-добър добър наставник.
@Forze, че той ако беше останал Бай Марко, в момента щяхме да говорим и за Леао като за Нианг, и за Тео като флоп и за още много други футболисти, които израстнаха пред очите ни под ръководството на Пиоли. Ама трябва да се мисли малко, не става само с напън. :D
Изображение

Отговори