Стефано Пиоли /старши треньор/

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 327 times
Been thanked: 537 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Dawnweaver » 05 фев 2024, 05:35

От моя страна гледам да намесвам други треньори и отбори в дискусията за да имаме перспектива с Пиоли дали изобщо имаме някакъв шанс да наваксаме.

Casciavit ако в началото на сезона си мислил, че този Арсенал има шампионски отбор искрено ти завиждам и спокойно можеш да станеш мениджър на половината отбори в централна и източна Европа. Защото НИКОЙ не го мислеше това изобщо, дори най-върлите им фенове. То дори сега звучи сложно предвид съставите на Ливърпул и Ман Сити, особено на Сити. Но пък щом Ачерби , Бастони , ди Марко и магарето ЛукаНку могат да играят финал на ШЛ кой знае, всичко в възможно.

За мен темата за самия Пиоли е изчерпана още след първия полусезон миналата година като се видя , че скудетото беше пика, не началото. И от тогава само затвърждава впечатленията ми от него - една титла на гърба на Малдини и Златан и след това обратно към посредствеността.

shevchenko_89
Фен на Милан
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Мнение от shevchenko_89 » 05 фев 2024, 08:54

Аз не мога да разбера, тук сте фенове на Милан. Някой по крайни, други по обрани, а трети дори и прагматици. Нали на всички ни е ясно, че Пиоли дойде като ,,резервен" вариант, спасителен, на издънката МДП. Дори беше говорено Рангник да е титуляра, а Пиоли да доизкара. В последствие се влезе в една серия, почнаха добри игри и резултати и Пиоли остана. Смени се собственика, махнаха се малдини и Масара, ключови играчи си тръгнаха или се пенсионираха. Пари за развитие на състава, заплати и т.н. се вижда, че не се дават много. Отделно цари една несигурност- кой ще е новия собственик ОТНОВО, стадиона ще го почваме ли или не. Ще се инвестира ли в голям треньор или не. По отношение на целите, самото ръководство дори и да говори за постижения, само много не го вярва. На тоая фон стои Пиоли, който от ,,резерва", стана постоянен треньор. Който освен Лацио и за кратко Интер, не е водил голям отбор. И на отгоре на всичко цари управленски хаос, финансово стоим ок и излизаме на печалба, но е за сметка на липса на пари за високи заплати и трансфери, а от там и дълбочина в състава. Пиоли според мен се справя супер за целта, която всички забравихме. ДА ЗАКРЕПИ отбора в ШЛ, в битки за скудето и да направи добра основа, за ИДВАНЕТО на голямо име за треньор. Аз разглеждам работата на Пиоли от тази гледна точка и това ми решава част от проблемите с яда и разочарованието.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 710 times
Been thanked: 1155 times

Мнение от R. GULLIT » 05 фев 2024, 18:59

Когато резервният вариант е на 5 сезона, това говори за коренно различни неща. Далинте са грешни, резултат от спечелена титла и 1/2 финал в ШЛ, не ме интересува.

Когато зададените нива на игра и класиране не се поддържат, значи 5 годишният "временен" вариант е време да се преразгледа.

И тук не говорим само собственика да вземе решенията. А на фона на основният донор - публиката и нейното мнение, самият "временен" да вземе да се замисли, защо и какво му се случва. Иначе е на крачка от усмивката на Монтела, който след Х мача не пожела да си тръгне.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 395 times
Been thanked: 749 times

Мнение от Casciavit » 05 фев 2024, 21:56

И като се махна Усмивката Монтела, какво спечелихме? Кога ни беше следващият трофей или класиране в топ4?
Той игра елиминации в ШЛ, отстрани Ман Юнайтед и класира Севиля за финал за Купата на Краля още същия сезон, докато нас ни биеха на тупан Беневенто и Верона. А Арсенал направо ни размаза в Лига Европа. rolleyes По-жалък Милан в Европа не съм гледал аз от този срещу Арсенал в ЛЕ.

Монтела като ни изнесе лекция на Сан Сиро с Фиорентина, какво спечели Милан? Ще ти кажа - спечели, щото разкарахме бай Марко още следващия кръг. Така че, Монтела пряко е отговорен за един от двата ни трофея в последните 10 сезона и за уволнението на Бай Марко. :D По-високо КПД от всичките треньори между Алегри и Пиоли.

Рино получи още един сезон след фиаското с Арсенал, но така и не успя да ни класира в топ4. Пиоли ни е класирал в топ4 във всеки един от пълните си сезони. Обаче ако ти види човек мненията в темата на Рино и в тази на Пиоли, ще кажеш, че с Рино взехме ШЛ, а с Пиоли ще изпаднем всеки момент. :D Несериозно е.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 1512 times

Мнение от drzzd » 05 фев 2024, 22:04

И само няколко седмици по-късно Усмивката беше уволнен, след като Севиля завърши на 7-о място, а само сезон по-рано бе в топ 4.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Altafini
Фен на Милан
Регистриран: 30 юли 2018, 13:02
Has thanked: 27 times
Been thanked: 95 times

Мнение от Altafini » 06 фев 2024, 00:20

Абе, Усмивката бил треньор на Турция. Не знаех. :D

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 06 фев 2024, 00:33

Да, бясната му кариера след Севиля и петте месеца (два от които лятна подготовка) във Фиорентина го заведе в Турция и по-конкретно в Адана Демирспор, където между другото бе треньор на Балотели. През септември или октомври им пое националите. За сега няма загуба с тях: 3 победи и 1 равенство.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 395 times
Been thanked: 749 times

Мнение от Casciavit » 06 фев 2024, 00:40

Altafini написа:
06 фев 2024, 00:20
Абе, Усмивката бил треньор на Турция. Не знаех. :D
Даже вчера беше на трибуните на Сан Сиро за дербито, да наблюдава изявите на Чалханоглу и Кенан Ялдъз. Турците имат ебаси силното поколение, Монтела ги класира за Евро 2024 и като нищо ще излезе от групата. Разполагат с невероятни млади футболисти. Отделно в Германия ще са нещо като символични домакини. :D
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 06 фев 2024, 00:57

Ще кажеш, че собственоръчно ги е класирал :D Дай не преувеличаваме отново, само и само да му се правят четки на г-н Усмивка. Турция бяха с единия крак на Евро 2024, когато Монтела ги пое. Бяха първи в групата си, следвани от Хърватия и доста по-назад Уелс. Усмивката просто довърши работата на Кунтц. Трябваше да се провалят брутално в оставащите три мача срещу Хърватия, Латвия и Уелс, за да отпаднат, и то не на всяка цена.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 214 times

Мнение от Cafu » 06 фев 2024, 07:39

Да се защитава усмивката е чисто тролене, втория най-некадърен треньор, който поне аз съм гледал начело на Милан.

shevchenko_89
Фен на Милан
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Мнение от shevchenko_89 » 06 фев 2024, 09:03

Дайте да върнем темата за Пиоли. Личното ми мнение е, че за работата която бе привлечен, очакванията към него и липсата на реално надграждане в състава, Пиоли върши ДОБРА работа. Даже това със Скудетото беше надхвърляне на възможностите. И според мен този човек трябва да бъде уважаван. Да, няма да е Клоп, Гуардиола и т.н., но несъмнено показа че е сред добрите треньори в Италия. Просто вече виждаме, че за титли, се иска последната щипка ,,сол". А тя струва пари- и като заплата за треньор и като инвестиции във футболисти за този треньор.

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 131 times
Been thanked: 266 times

Мнение от nikossf » 06 фев 2024, 12:36

Двубоят срещу Наполи в неделя вечер ще бъде под номер 220 за Стефано Пиоли на скамейката на Милан. По този начин наставникът ще се изравни с Ариго Саки на 6-то място във вечната класация за най-много мачове начело на "росонерите". Пиоли изостава само от Нилс Лиедхолм (280), Фабио Капело (300), Джузепе Виани (376), Карло Анчелоти (420) и Нерео Роко (459).

През почти петте години, в които е старши - треньор на Милан има един показател, по който Пиоли отстъпва само на Карло Анчелоти. Това е процентът спечелени мачове. Процентът успешни срещи на Анчелоти начело на червено-черните е 56,67 %, докато Пиоли е с 54,79 %. След тях се нареждат Виани (53,99%), Капело (53,67%), Роко (52,94%), Саки (51,36%) и Лиедхолм (45,71%).
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 723 times
Been thanked: 2265 times

Мнение от vik rossonero 96 » 08 фев 2024, 19:05

Една интересна дискусия се зароди в Туитър, предлагам да я пусна и тук:

"Ако Милан спечели Лига Европа и финишира в топ 4, бихте ли уволнили Пиоли?".

Ще си кажа моите пет стотинки. Според мен Пиоли се изчерпа за отбора не толкова тактически, колкото емоционално. Аз продължавам да вярвам, че отборът ни има потенциал в играчите, с които не би трябвало да изглеждаме така, както в последните 12 месеца. Да, резултатите са най-важните, но играта е нещото, което носи дълготрайни успехи. Ще те покрие късметът веднъж, два пъти, но по-често ще се дъниш с неубедителна игра и грешен подход към мачовете.

Докато ако имаш изграден печеливш стил, да, ще паднеш в някой-друг мач, даже някъде може да те унижат, ако те хванат неподготвен и са те разучили до последния пас, но в по-голямата част от сезона ще мачкаш. Със сигурност на Интер не им пука за равния с Дженоа, например, защото през останалото време играят с лекота и не срещат трудности срещу повечето си противници. Докато ние, факт, радваме се на успехи срещу Удинезе и Фрозиноне, но най-вече защото са дошли след драми и обрати, а не толкова заради доброто представяне на терена.

Когато Пиоли дойде и най-вече във втория му сезон, ръководството му даде изключително млад отбор с идеята той да се развива и тези играчи след две/три години да са фактор поне в Италия. Успяхме да спечелим едно Скудето, но вместо да се надгради, то по-скоро тъпчем на едно място в най-позитивна гледна точка. Някои биха казали дори, че връщаме назад. Пиоли може да е добър с млади отбори, с момчета, които още не са ги научили противниците и Х факторът им може да измъкне не един и два мача, които впоследствие да те пратят на върха.

Но в един момент тези играчи като Тео, Томори, Леао, та ако щеш и Бенасер, Калулу и Калабрия навлизат в едни години и си изграждат статут, където вече трябва да се пипа с друга ръка. Да знаеш как да мотивираш някой, който вече мисли, че е изграден футболист. Да ги заземиш, когато вирнат носа и да им покажеш, че имат още много да учат. И за тази цел според мен вече трябва да влезе треньор с реноме. Някой, който когато им каже "Ти ще правиш това и това, защото знам, че това е печелившият модел", няма да го гледат и да мислят "Мистер, имаш само едно Скудето зад гърба си". Да, Тео и Леао вече излязоха и казаха, че имат уважението на Пиоли и са зад него, но едното няма нищо общо с другото. Точно двамата станаха тези имена под негово ръководство, няма как да изгубят уважение и признателност към него и няма да застанат срещу него при питане дали да си ходи. Но е съвсем друго да видиш, че треньорът започва да взима все повече грешни решения и от това страдаш не само ти, но и целият отбор. Уважението и признателността е едно, победите на терена - съвсем друго.

Това е логичният ход на нещата в развитието на един отбор и не означава, че Пиоли не е направил достатъчно - напротив. Според мен, въпреки че много хора дават по-голяма тежест на Златан, без точно Пиоли начело трудно щяхме да вдигнем титлата преди две години. Тогава успяваше да дърпа верните струни в отделните движещи звена в отбора и нещата се наредиха. Да, имаше и късмет, но 99% от случаите, шампионите на която и да е страна са получили намигване от съдбата в един момент от сезона.

Ако сме решили да задържаме основните фигури като Менян, Тео, Томори, Леао, Пулишич за мен трябва да дойде треньор-име, който да привлече вниманието им и да запали нов огън в тях, защото в момента сякаш освен Жиру, всички други "геройства" при обрати идват от новите попълнения. Старите пушки на Пиоли са "тихи", сякаш вече изчерпани от този стил на Миланело. rolleyes
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 08 фев 2024, 19:40

Всеки един абзац от петте ти стотинки си е баш на място и изключително добре написан.

И всичко това сякаш не разбират, или се правят, че не разбират, хората, които все намират за какво да се хванат, за да защитят Пиоли. Не говоря само за тези тук във форума. Изобщо.

Обощено и от мен, макар и трудно да има какво да добавя към горното мнение, тъй като описва всичко перфектно:

Пиоли постигна това, което никой не очакваше и вярвам всички сме му дълбоко благодарни, дори и някои да не си го признават. Дори, ако върнем лентата назад, почти нямаше хора, които искаха раздяла с него при шампионския сезон и малко след него. И отново, не говоря за хората само тук във форума. Генералният проблем идва от там, че Милан би следвало да е отбор с високи амбиции, а деградацията след въпросния шампионски сезон показва точно опакото лице на отбора, което е жалко за марката Милан. Сякаш се задоволяваме с едното Скудето. Дори и част от феновете звучат така, вадейки факти от преди вече две години, които към днешна дата нямат релевантност. Миналия сезон беше моментът, в който отборът трябваше да надгради все някак, за да се запази темпото. Най-малкото, защото ядрото футболисти остана, с изключение на Кесие. На някои позиции се подсилихме дори, но уви... Отборът просто деградира и дръпна ръчната. А това лято, след продажбата на Сандро, се взеха футболисти, които да покрият почти всички пробойни и се изгради прилична дълбочина. И след първите кръгове в Серие А се появиха надежди, че все пак ще има борба за трофеи по фронтовете. Но малко след това Милан продължи да поддържа изключително слаба форма във всички турнири. И това се вижда изключително ясно, както на терена, така и в статистически план. Причините са много. Както преки треньорски решения, така и на ръководно ниво. Да, взимаме точки, както Вик е споменал, но това по никакъв начин не е близо до постоянството, което се изисква от един амбициозен и подготвен състав. Така не се гради шампионски манталитет, а времето си минава и търпението се изчерпва. И сред футболисти и сред фенове. И вместо да вдигаме темпото, ние го сваляме, в момент, в който конкурентите се възползват отлично от това и в момент, в който трябва да гледаме високо и да гоним високи цели.

Forze
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 402 times
Been thanked: 211 times

Мнение от Forze » 08 фев 2024, 20:11

Зависи... дори да вземем липсващия трофей, ако Пиоли не направи стъпка напред към решението на игровите ни проблеми (отбрана, движение без топка) не съм сигурен, че трябва да си изпълни договора. Друг е въпроса ще успеем ли изобщо да намерим подходящ заместник, но без да се рискува няма как да стане.

Отговори