Стефано Пиоли /старши треньор/

Milancolin
Фен на Калчото
Мнения: 112
Регистриран: 01 авг 2018, 21:13
Has thanked: 26 times
Been thanked: 21 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Milancolin » 24 дек 2020, 02:42

George Weah написа:
24 дек 2020, 02:27
Milancolin написа:
24 дек 2020, 02:17

Нищо не генарализирам, просто пошожението ни беше достатъчно нрзавидно да де нуждаем по-скоро от чудо от колкото от Пиоли.
Без лоши чувства :)
И все пак, тук говорим за коментар, който освен, че е чисто злорадство и то ужасно погрешно злорадство, то е и крайно неверен. Пиоли в момента ще зимува на върха на Серия А. Спалети къде е? :)
О, ако фокуса е Спалети или Пиоли...не исках никак Спалети, но тава са лични възгледи. Спалети имаше доста попитатели, даже се изненадах с какъв авторитет се ползва във форума.

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от stan_acm » 24 дек 2020, 11:08

До момента срещу топ 6 сме 10 от 12 точки, като не сме играли само с дъртата и то с най-младия отбор в Серия А. За момента единствената разлика, като разбира се не умаловажавам приноса на момчетата, спрямо Интер, Юве и Наполи, които определено имат по-широки и класни състави е Пиоли. Честно казано чудо е малко да опише това, което Пиоли направи с отбора. Статистиката е достатъчно красноречива.
AC Milan have gained 34 points in 14 Serie A games so far, exactly twice the points earned by the Rossoneri at this stage of the competition last term (17 in 14 matches). Ride.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 24 дек 2020, 12:20

Наистина не съм очаквал, че Пиоли ще бъде човекът, който ще ни носи толкова радост. Не се заблуждавам, че е само негова заслугата, защото и Паоло му докара футболисти, които никой не очакваше да играят по този начин (Тео, Анте, Алексис, Леао, Пиер), но мистера наистина ни преобрази.

Преди точно година Аталанта се изгаври с нас с 0:5 и явно това беше катарзиса. Пичове, за 12 месеца сме с три загуби от 48 официални мача! Чупим всякакви прашасали рекорди, все още нямаме загуба в Серия А този сезон след почти половин изигран сезон. Като изключим двама от лидерите Кяер и Златан, най-възрастният ни oсновен играч е на 27г.! :O Пиоли направи от млади момчета изпипани професионалисти и най-вече футболисти с психика, защото колко пъти в последните години гледахме снощния филм с обърнати роли? Личи си и, че всички момчета му вярват - от титуляри до хора като Дало и Брахим, които дори не са собственост на отбора, по дяволите. Вчера Диого влезе за няма и минута, но накрая се радваше като наш юноша и веднага тръгна да прегръща Пиоли след последния сигнал. А дори може да не е при него след шест месеца.

Имаме колектив, какъвто винаги е бил нужен, за да гледаме отново печелещ Милан. Не знам дали дори и при шампионския сезон на Алегри имаше такова нещо. Тогава бяхме събрали доста звезди с его и по-скоро желанието им да печелят им играеше спойка. Но сега нашите хора имат общо помежду си сигурно по-малко от 10 трофея, изключае естествено Ибрахимович, който пък с идването си помогна много на Пиоли да бъде мотивиращото звено футболист-футболист. Едно е да ти обяснява треньора как трябва да се играе, за да печелиш, друго е да дойде човек, който е вдигал 32 трофея.

Този ни отбор хвърля цялата си душа, за да печели, снощи и Пиоли го каза. И не е преувеличено, наистина. Тези момчета се скъсват от работа, а контузиите и натоварения график ги изцедиха ужасно тази есен. Почивката сега е повече от ключова, за да поддържаме темпото и напролет. Пролет, която може да ни донесе първата истинска радост от 10 години насам. Та ние за последните 12 месеца изживяхме повече гордост от нашия отбор отколкото за последните седем сезона накуп. Браво, Стефано! Браво, момчета! FORZA!
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 24 дек 2020, 16:36

Casciavit написа:
09 окт 2019, 14:38
Евала на Пиоли. Това е нашият човек, помнете ми думата.

forza
Изображение

Потребителски аватар
ShevaMB
Фен на Милан
Мнения: 726
Регистриран: 28 юли 2018, 15:42
Has thanked: 223 times
Been thanked: 106 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от ShevaMB » 24 дек 2020, 16:46

Casciavit написа:
24 дек 2020, 16:36
Casciavit написа:
09 окт 2019, 14:38
Евала на Пиоли. Това е нашият човек, помнете ми думата.

forza
Така се прави! Браво! Някои хора от форума могат да гледат и да те следват evil

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 24 дек 2020, 16:46

stan_acm написа:
24 дек 2020, 11:08
До момента срещу топ 6 сме 10 от 12 точки, като не сме играли само с дъртата и то с най-младия отбор в Серия А. За момента единствената разлика, като разбира се не умаловажавам приноса на момчетата, спрямо Интер, Юве и Наполи, които определено имат по-широки и класни състави е Пиоли. Честно казано чудо е малко да опише това, което Пиоли направи с отбора. Статистиката е достатъчно красноречива.
AC Milan have gained 34 points in 14 Serie A games so far, exactly twice the points earned by the Rossoneri at this stage of the competition last term (17 in 14 matches). Ride.
Дъртата ако в момента ги хванем с всички футболисти на разположение, Пирло след мача ще е обръснат гола глава. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от stan_acm » 24 дек 2020, 17:13

cuorerossonero написа:
24 дек 2020, 16:46
stan_acm написа:
24 дек 2020, 11:08
До момента срещу топ 6 сме 10 от 12 точки, като не сме играли само с дъртата и то с най-младия отбор в Серия А. За момента единствената разлика, като разбира се не умаловажавам приноса на момчетата, спрямо Интер, Юве и Наполи, които определено имат по-широки и класни състави е Пиоли. Честно казано чудо е малко да опише това, което Пиоли направи с отбора. Статистиката е достатъчно красноречива.
Дъртата ако в момента ги хванем с всички футболисти на разположение, Пирло след мача ще е обръснат гола глава. :D
Разбира се, това че имат по-доказаните футболисти не пречи на това ние да имаме по-добрия отбор, а Пирло може само да чеше кайсиите на Пиоли с уста.
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от gLoRy » 24 дек 2020, 18:11

Изображение

:)

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 24 дек 2020, 20:34

Тематичен е и надписа зад мистера - To all our Red and Black Support. Наистина играха за всички фенове! :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 24 дек 2020, 21:55

Supporters бе, не Support. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 24 дек 2020, 21:56

cuorerossonero написа:
24 дек 2020, 21:55
Supporters бе, не Support. :D
Пички, печки ... 'се тая. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от METO » 25 дек 2020, 09:31

Нямам трофей, но ще натрия носа на мама
Стефано Пиоли е уверен, че ще се докаже на 55 години

На 55 Стефано Пиоли не е спечелил нищо през досегашната си треньорска кариера. През октомври миналата година той пое Милан, вдигна го от руините, класира го за Лига Европа и сега кара тифозите на росонерите да мечтаят за скудетото. Обран в изказванията и поведението си, той определено привлича симпатиите.

Пиоли, как приемате, че ви наричат Нормалния?
- Приятно е. Ако под „нормален” имате предвид някой, който иска винаги да расте и да се усъвършенства, тогава аз съм. Имам късмет, защото правя това, за което винаги съм мечтал, първо като играч, а днес като треньор: да съм на терена.


Но…?
- Но „нормално“ не означава, че всичко ме устройва и че нямам характер. Във футбола твърде често образованието и уважението се бъркат с липса на характер и харизма. Често се ядосвам.

Ако на разбор играч закъснее, как реагирате?
- Случвало ми се е два пъти и в двата случая играчът не попадна в групата за мача.

За да тренирате обаче, не е достатъчно да сте само благ…
- Преди всичко трябва да сте умен. Харесва ми да съм прям и директен, но понякога трябва да го игнорирате и да премълчавате за доброто на отбора. В групата има фини баланси и трябва да претеглите рисковете и предимствата при едно поведение.

Какво наистина ви притеснява?
- Когато един играч не се старае достатъчно, за да извлечете максимума от себе си. Това ме вбесява.

При пристигането ви в Милано имаше популярен хаштаг в Туитър #Pioliout - подразни ли ви?
- Във футбола няма баланс: или си твърде добър, или си твърде слаб. Но това не е така. Нямам трофеи, но съм убеден в способностите си. Затова не ме интересува какво се говори.

Във IlFoglio написаха: „На Пиоли винаги липсва нещо малко, за да спечели“.
- За да спечелите, имате нужда от правилния отбор и досега не мисля, че съм го имал. Приближих се с Лацио, стигнах до финала на Купата и Суперкупата на Италия, но се озовах пред Ювентус. В Салернитана от Серия С се класирахме за Серия Б. Поех Болоня с точка след 5 кръга, а с мен спечели още 50. Изведох Фиорентина до 8-ото място. В Лацио завърших трети след дълго очакване. Във футбола ви лепят етикет, който почти никога не отразява реална оценка. Но си спомням с удоволствие това изречение: „Пиоли треньор джентълмен ли е, или е джентълмен треньор?”.

Откъде идва тази елегантност?
- От родителите, които ми предадоха ценностите на уважението и образованието.

Какво дете бяхте?
- Влюбено във футбола и за това се мъчих в училище. Когато на 12 мама ме записа в кварталната школа, бях най-щастливият на света. Баща ми често отсъстваше - сутрин беше пощальон, а следобед зидар или фермер. Той почина преди година и най-добрият спомен е чувството за сигурност, което изпитвах, когато бях близо до него. Той беше щедър човек. Имахме много малко, но малкото беше готов да сподели с другите. Родителите ми ме възпитаха на труд и саможертва. Майка ми е доста критична. Когато играех лошо, татко винаги намираше оправдание, тя никога. Днес, когато се прибера, тя ми подхвърля: „Стефано, като треньор все още нищо не си спечелил.“ Но вътрешно се гордее.

Вярно ли е, че брат ви Леонардо е бил по-добър от вас?
- Технически ме превъзхождаше. Той е по-голям с 16 месеца, отидохме на проби в Болоня. Веднага ме отхвърлиха, Лео щяха да го вземат, но контузи коляното си и се озова при мен в Парма, а след това и в Серия С. Сега е пощальон, другият ми брат Данило е управител на склад.

Озовахте се в Юве при Джовани Трапатони.
- При възобновяването на тренировките във вторник той се включваше със страст редом с Платини, Ширея, Тардели, Роси, Бонек. Обърна внимание и на мен, 19-годишния, за да подобря играта с левия крак и ударите с глава.

Той ли ви вдъхнови за треньорството?
- Не само, а също Баньоли и Раниери. Баньоли говореше малко, но преценките му бяха точни. Раниери беше един от първите, които практикуваха зона. При него бях на 27-28 години и започнах да се интересувам от работата от другата страна на барикадата.

Колко по-различни са днешните играчите от предишните?
- Те са различни във всичко, което ги заобикаля, но само защото имат мощна кола или са обградени от красиви жени, а твърде често се забравя, че са момчета като нас. И се нуждаят от подкрепа. Предлагам им доверие и уважение. Ние нямахме телефони и компютри. На лагери играехме карти, днес всеки е със своя Ipad. Затова не обичам лагерите преди мач. Светът се промени, а не играчът.

Кесие и Калабрия разкриха, че в началото са имали много спорове с вас.
- Когато все още не се познавате добре, това се случва. Имахме различни идеи за ежедневната работа и играта. Невинаги е лесно да разберат веднага вашите методи, култура на работа, идеи. Когато не се случи, има съпротива, но това е нормалният процес на растеж. Резултатът е Кесие и Калабрия, които виждате днес.

Крещите ли в съблекалнята?
- Когато споря, повишавам тон. Не го правя нарочно, но нещата трябва да се казват такива, каквито са и начинът, по който са казани, е важен. Когато дойде време да слушам, слушам. Ако имам някакви съмнения, изчаквам, но когато съм убеден съм директен.

Казват, че Пиоли не го задържат след един добър сезон. Това важи за Лацио, Интер и Фиорентина – случайно ли е?
- Отговорен съм само за Лацио. Съжалявам, защото първата година играхме фантастично. С опита, който имам днес, бих се справил по различен начин с определени ситуации. В Интер не може да ме оценяват за 6 месеца, а Фиорентина оставих на нивото, което заварих. Днес се смятам за треньор, подходящ за всеки отбор.

В Милан по-различно ли е?
- Работя в хармония с Малдини, Масара и Газидис. Все още не сме направили нищо, но резултатите говорят сами за себе си.

Коя е реалистичната цел – класиране за Шампионската лига или скудетото?
- Трябва да сме балансирани и интелигентни: миналия сезон завършихме на 12 точки от зона Шампионска лига и на 17 от първенеца Юве. Не е редно да мислим за скудето, а да имаме смелостта да продължаваме да растем, да бъдем амбициозни и да се опитваме да спечелим всички мачове, защото ние сме Милан и имаме класа. През април ще се види къде сме.

Изкарахте коронавирус, страхувахте ли се през тези 18 дни?
- Е, имаше притеснение, защото бях заразил жена си и сина си. За щастие имах леки симптоми, дори не загубих обонянието и вкуса си, така че като цяло прекарах този период спокойно.

Доказват ли победите без контузения Ибрахимович, че Милан е отбор дори без него?
- Екипът е наясно със своите качества и до момента има ясно разбиране за концепциите на играта. Знаем колко е важен Златан за растежа на групата и колко важно е присъствието му на терена. Но имаме и други опции, от които да се възползваме, когато го няма.

Вашата първа среща?
- Чаках го във фитнеса в края на тренировката. Дойде, когато беше тъмно. Никога не бях прегръщал някой толкова огромен. Познавам малко хора, които са толкова интелигентни и мили. Но извън терена, защото вътре Ибра е животно. Това е комплимент.

Какво поискахте от него и той от вас?
- Да постави качествата си в услуга на млад отбор. Той нямаше претенции.

Израсна ли Милан благодарение на празните стадиони?
- Не. Израснахме от януари с работата и пристигането на Ибра, Кяер, Салемакерс. Нямаме търпение да се върнем към играта пред нашите тифози. Не съм виждал толкова гореща и разбираща аудитория като нашата. С нея щяхме да сме по-силни и противниците да се страхуват много повече от нас.

Лицето на Леао обаче е като на някой случайно попаднал на терена.
- Рафа е много умен, но понякога се чувства сякаш е в облаците. Израсна много, но се бори за място с Ребич и Хауге, защото за да бъдем амбициозни, повишихме конкуренцията. Бих искал да показва повече ентусиазъм и да се усмихва.

От пейката насърчавате играчите с „браво”, защото са млади ли?
- Има моменти, когато трябва да бъдат поощрени. Никога не ги обвинявам за техническа грешка, а само ако не се предоставят на съотборника си. И няма да кажа: „Топката тук, топката там.“ Не обичам схемите. Предлагам принципи, а на терена играчите трябвада могат да четат ситуациите и да се движат по съответния начин.

Малдини каза, че покривате понятието миланист, кой отбор подкрепяхте като дете?
- Татко бе от Интер, ние братята от Парма. Имахме абонамент, дори една година с цялото семейство да го направихме и за Реджана. Не бива да го казвам, защото има много силно съперничество с Парма. Реджана е единственият отбор, който никога не бих тренирал. Но те играеха в Серия Б и ние искахме малко по-високо ниво на футбол.

Колега от Парма ви упреква, че сте загубили емилианския диалект.
- Така е, причината е че доста обиколих Италия.

А какво ще отговорите на майка си, че не сте спечелили нищо?
- Сигурен съм, че рано или късно ще спечеля.


Фабрицио Салвио, Спортуик
Превод на "Тема спорт"
Прави впечатление на много интелигентен човек. Малко ми напомня на Анчелоти с тези премерени изказвания. Дано наистина натрие носа на майка си! 😁
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

shevchenko_89
Фен на Милан
Мнения: 533
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от shevchenko_89 » 10 яну 2021, 00:13

Шапки долу за МИСТЪР ПИОЛИИИИ. Този човек тотално преобрази отбора, върна го там където му е мястото и записва рекорди, които не са били постигани от Капело и Саки насам. Евала на Пиоли. Искрено се радвам ,че не бях прав при назначението му и опроверга всички ни. Успя от разбит отбор, с правилните трансфери, нагласа и мотивация да изгради колектив и СЕМЕЙСТВО. Играем като едно, дори радостта му е ЛУДА, както беше след мача с лацио, а помним че им беше треньор. Евала на Пиоли и отново шапки долу за него и за целия отбор. Дори и с толкова контузии не се предаде, съхрани духа на отбора и направи правилните корекции и смени.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 10 яну 2021, 17:22

- Във футбола няма баланс: или си твърде добър, или си твърде слаб. Но това не е така. Нямам трофеи, но съм убеден в способностите си. Затова не ме интересува какво се говори.
Нашият форум е доказателство за това. :) Но се вижда съзряване де.

Отдавна исках да гледам динамичен, експлозивен Милан, с изнесена напред защитна линия и силен афинитет към атаката. С отлично преливане между отделните фази. Мислех си, че няма да се получи без няколко трансфера на класни опитни играчи тип Алексис Санчес и Лука Модрич. Е, Пиоли ми доказа противното.

П.П. Тези пресичащи противниковия дефанс дълги подавания се превръщат в негова запазена марка. И по-лошото за противниците ни е, че могат да дойдат буквално отвсякъде. Това е една от причините отборите от долната половина на таблицата да издишат срещу нас, за разлика от предходни сезони. Откога не сме гледали толкова трудно предвидим Милан?
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 25 яну 2021, 20:05


Вижте коментарите forza
Изображение

Отговори