Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 12 апр 2022, 13:02

И на мен Италиано ми е в полезрението от известно време.

Изглежда като треньор, който бързо-бързо ще бъде прилапан от голям отбор в Серие А и ми се струва, че ювентус имат най-голям шанс в близко бъдеще да се разделят с настоящия си треньор и да се обърнат именно към услугите на Италиано.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от R. GULLIT » 12 апр 2022, 13:21

Скоро Златан Мотиватора май ще обяви краят. Може да е дори в следващите няколко дни и седмици. Проблемите с коляното и ахилеса явно няма да се решат.

Тогава ще видим дали максимата, че отборът играе по-добре без него е вярна, или от Пиоли става нещо.

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 602
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 202 times
Been thanked: 88 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Benovski » 12 апр 2022, 13:22

R. GULLIT написа:
12 апр 2022, 12:28
На всички е ясно, че Пиоли е лимитиран. Дали на тактическо или на психическо ниво, в момента не е важно.
Въпросът е, че всички скачаме срещу него, а реално за Болоня не виждам тактически проблем, освен с частта Ибра-Жиру заедно последните 15 мин. Положения имаше, неумение пред гола също.

Торино пък е редно да ги сложим едно ниво над Болоня. Редно е да се спомене и липсата на играчи за пореден път в ключови моменти. А и е редно да разберем как така здрави и играли срещу Болоня изчезнаха от списъка! Тези неща пораждат съмнения не само на клубно ниво. И дразнят, когато всички са в комплект (начело с уж контузения Осимен), а ние пак сме се разпаднали 2 часа след последната тренировка, при обявяване на групата. В тези моменти не Пиоли, а Клоп и Моуриньо в едно няма да решат казуса, появил се в последния момент.
А Стефчо се опита да го направи - махна дупката Месияс, нямаше как да махне и Леао, който определено не е тук с тези проблеми от последните седмици покрай бившия клуб и милионите там.
На забележките, относно тактиката с изнасяне на топката - проблемът не бе в Ернандес и влизането му навътре. Последното нееднократно е аплодирано, а не критикувано. Проблем имаше в липсата на "онзи Тонали" и статичния Кеси, когото няма кой да го замести. Те отговарят за изнасянето. Затова казвам, че без Бенасер пак ще страдаме с Дженоа.
Това са само акценти от мач, който дори не сме загубили, но стана задължителен след 31 удара и 0 гола срещу Болоня. Анализът е редно да бъде двупосочен, а не осъдителен.

Някак си балансът на нещата не е само в ръцете на Пиоли. Навремето, когато с треньор като Алегри, който не бе виждал нищо повече от топ 10 в живота си, станахме шампиони, но 3 сезона по-късно бе изгонен като негоден и некадърен, за да го заменят полуаматьори и ученици.

Всичко това го казвам, защото на нас ни се иска Клоп и Перукан, недопускащи отпускане, мотиватори, даващи 30 победи през сезона и полуфинал веднагга в ШЛ, ама няма как да си ги позволим.
Аз не живея с илюзията, че можем да си позволим който и да било от топ треньорите в момента. Не само заради заплата, а и заради невъзможност за трансфери. Но е факт, че отбора и играта не приличат на нищо в последните месеци. Не говорим за поредица от 5 мача слаба игра. Говорим за това, че няма вариативност в играта спрямо противника. И да, когато работиш с цял отбор е по-лесно, но аз ли избирам кондиционните треньори в тоя отбор? Как е възможно играчи на по 20-25 години да са постоянно в бокса или да се преуморени. Сандро Тонали е страхотен, но в почти всеки мач е заменен в 60-70 мин защото е изморен и ще си изплюе дробовете. Леао след 60та минута не го търси. Напоследък и по цял мач, но при такива млади играчи постоянството не е най-отличителната черта. Браим Диаз е неузнаваем и не разбирам защо го мъчи, а не се пробва малкия Малдини. Няма да стане по-зле от това в последните мачове в които я вкараме гол, я не. Но да опитваме едно и също и да се чака различен резултат е тъпо. Салемакерс откакто преподписа няма вярно отиграване, поне се раздава. В повечето ни млади играчи има прогрес и със сигурност и Пиоли има голяма заслуга.
И все пак това което се случва се случваше дори и при татко Карло, който можеше да отнесе Интер в дербито и в другия кръг да спука гуми срещу Перуджа. С 3 пъти по-класен отбор, поне. И това е огромен проблем защото имаш 10 мача с отборите от челото и 28 мача срещу останалите и провалите в тези мачове натежават. Още псувам и татко Карло (което не ми пречи да го харесвам много) със задна дата, защото с такъв отбор беше длъжен да направи повече. Но както и да е, подкрепяме си отбора и това е.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 12 апр 2022, 13:51

drzzd написа:
12 апр 2022, 13:02
И на мен Италиано ми е в полезрението от известно време.

Изглежда като треньор, който бързо-бързо ще бъде прилапан от голям отбор в Серие А и ми се струва, че ювентус имат най-голям шанс в близко бъдеще да се разделят с настоящия си треньор и да се обърнат именно към услугите на Италиано.
Изключително качествен млад специалист. Още в Специя загатна за качествата си, а сега и при виолетовите. Дано остане още 2 сезона във Фиорентина, за да се доразвие и след като ние вдигнем Скудетото и ШЛ с Пиоли, да го привлечем. :)
Изображение

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Rassilon » 12 апр 2022, 14:17

Извинете ме, но няма как да не се сетя за един специалист от Коверчано. :( :D

NR13
Любител на футбола
Мнения: 77
Регистриран: 25 окт 2018, 22:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 38 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от NR13 » 12 апр 2022, 22:01

Пак започна смяната на треньора,след два три колебливи резултата!Искам да погледнете съставите на Интер,Ювентус и Наполи и да ги съпоставите по единици с нашия!
Ние играем без дясно крило и плеймейкър 90% от мачовете и все още сме първи!
В колко мача Индзаги и Спалети промениха схемите на игра,когато не постигаха резултати и колко треньора въобще го правят кардинално това?
Истината е,че в момента има някаква химия между треньор и играчи и затова сме още в играта за титлата.Ако гледаме реално в момента не сме готови за шампиони нито като играчи нито като треньор нито като организация!Оставаме само феновете да вярваме и да се надяваме на много голям спортен шанс оттук нататък!
Tu Sei Tutta La Mia Vita

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от AC_M » 12 апр 2022, 22:38

Пиоли е един страхлив треньор. Това е. Отделно постоянните контузии , на какво са признак? Мина и замина агресията в първите минути на мачовете през 2020-2021. Влизаме вяло в мачовете. Дано си е водил записки от мачовете с Порто , защото ни наиграха с треньор , като Консейсао, а играха футбол , не се окопаваха. В Италия също имаме проблеми с отборите , които мачкат И не ни дават да дишаме
#piolioutnow

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Sheva7 » 20 апр 2022, 00:01

Дано да бъдем с нови собственици, но ще трябва да почакаме още доста за по-класен треньор.
Евала на Пиоли за постигнатото, но е прекалено ограничен и не се учи от грешките си. Единственият му експеримент е да налага играчи на нетипични за тях позиции...

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 20 апр 2022, 00:20

Не бих го винил за днешната гротеска, но е много страхлив. Трябваше да пусне Ребич най-късно в 60-тата минута и то за партьор на Жиру. Слабо…
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Sheva7 » 20 апр 2022, 00:29

Ne13sta написа:
20 апр 2022, 00:20
Не бих го винил за днешната гротеска, но е много страхлив. Трябваше да пусне Ребич най-късно в 60-тата минута и то за партьор на Жиру. Слабо…
Ама той никога не рискува с втори нападател. Ограничен си е. Мисля, че постигнатото през тези 2-3 години е неговият абсолютен максимум. Не, не е бездарник, но е прекалено страхлив. Когато си притиснат до стената, понякога е нужен и риск. Може би ще го видим и с по-добра скамейка, ама пак не съм убеден, че ще я използва оптимално. Вече прекалено много пъти виждаме тази негова колебливост при провеждането на мачовете. Когато мачът се развива негативно, той не рискува. Винаги играем с един нападател. Даже и когато играчите ни са здрави.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 20 апр 2022, 00:37

Sheva7 написа:
20 апр 2022, 00:29
Ne13sta написа:
20 апр 2022, 00:20
Не бих го винил за днешната гротеска, но е много страхлив. Трябваше да пусне Ребич най-късно в 60-тата минута и то за партьор на Жиру. Слабо…
Ама той никога не рискува с втори нападател. Ограничен си е. Мисля, че постигнатото през тези 2-3 години е неговият абсолютен максимум. Не, не е бездарник, но е прекалено страхлив. Когато си притиснат до стената, понякога е нужен и риск. Може би ще го видим и с по-добра скамейка, ама пак не съм убеден, че ще я използва оптимално. Вече прекалено много пъти виждаме тази негова колебливост при провеждането на мачовете. Когато мачът се развива негативно, той не рискува. Винаги играем с един нападател. Даже и когато играчите ни са здрави.
Абсолютно съм съгласен с теб.

Аз не съм треньор и не претендирам, че разбирам особено, но щом светила като Клоп и Гуардиола си позволяват да вкарват втори нападател, не виждам защо по дяволите Пиоли го е страх. Няма как да изгуби центъра защото двамата дефанзивни си остават, а съперника така и така се е прибрал дълбоко.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от AC_M » 20 апр 2022, 00:45

Един Алегри онзи ден се сети да извади защитник и пусна в игра 3-ти централен нападател . Или казвате има играчи , прави смени . Пиоли има в интерес на истината само шматки на пейката
#piolioutnow

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Sheva7 » 20 апр 2022, 00:46

Ne13sta написа:
20 апр 2022, 00:37
Sheva7 написа:
20 апр 2022, 00:29


Ама той никога не рискува с втори нападател. Ограничен си е. Мисля, че постигнатото през тези 2-3 години е неговият абсолютен максимум. Не, не е бездарник, но е прекалено страхлив. Когато си притиснат до стената, понякога е нужен и риск. Може би ще го видим и с по-добра скамейка, ама пак не съм убеден, че ще я използва оптимално. Вече прекалено много пъти виждаме тази негова колебливост при провеждането на мачовете. Когато мачът се развива негативно, той не рискува. Винаги играем с един нападател. Даже и когато играчите ни са здрави.
Абсолютно съм съгласен с теб.

Аз не съм треньор и не претендирам, че разбирам особено, но щом светила като Клоп и Гуардиола си позволяват да вкарват втори нападател, не виждам защо по дяволите Пиоли го е страх. Няма как да изгуби центъра защото двамата дефанзивни си остават, а съперника така и така се е прибрал дълбоко.
И аз не съм треньор, но примерно днес нямаше какво да губи и можеше да пробва нещо още на полувремето или към 55 минута. :)

Пожелавам му след лятното меркато да остане доволен от селекцията. Стискам му палци и за скудетото, но по-реалистичният вариант е за втора поредна година да си останем с калъфките. Не мога да обвиня изцяло него, защото съставът далеч не отговаря за шампионски амбиции, но е факт, че мачове срещу по-силни съперници ги измъкна, а срещу по-слаби се издъни многократно. Можеше въпреки шибаната федерация, многобройните контузии, слабата селекция и никакви зимни трансфери отборът да държи съдбата си в своите ръце.

Дано да се сдобием богаташи с широки пръсти и да се изсипят пари (не прекомерно, но достатъчно, за да се обвини отборът - не съм фен на колосалните трансферни суми и заплати - важен е и стадионът...), но ако пак подхожда по същия начин и губи точки по толкова идиотски - благодарности и вратата. :)
Последна промяна от Sheva7 на 20 апр 2022, 00:48, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от gLoRy » 20 апр 2022, 00:47

Да пуска Леао и Ребич по крилата, ако трябва по време на мач да си сменят и местата, ебати. Ние от дясно играем с един бек вече цял сезон. Значи Диаз като е слаб - не го пуска, а Алексис и Месиас като са слаби? Редуваме ги, по едно полувреме и за двамата... Игра с едно докосване - няма, двойни подавания - няма... Диаз ми се връща на центъра да взима топката постоянно. Тео втора година не може да го отучи от тъпия му навик да се забива в играчите с топката, вместо да търси пасовете навреме. Кесие като какъв играе, когато на терена са Сандро и Бенасер? Едни такива безмислици, които се повтарят пак и пак, но не дават резултат, ама ти си продължаваш да ги правиш.

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Aliken » 20 апр 2022, 01:04

Ne13sta написа:
20 апр 2022, 00:20
Не бих го винил за днешната гротеска, но е много страхлив. Трябваше да пусне Ребич най-късно в 60-тата минута и то за партьор на Жиру. Слабо…
Тази смяна закъсня още от мача с Болония. Да не говорим за ротации по крилата или нещо по-нестандартно както колегата gLoRy написа горе.
Изображение

Отговори