Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от milanist_stz » 27 апр 2021, 08:44

Разберете, че мотивацията за смяна на Пиоли не е да го накажем, а да спасим поне малкото останало от сезона. Мен не ме интересува Пиоли като човек, никакъв не ми е, искам Милан да върви напред, а в момента с него ни чакат само загуби до края на сезона. Задължителна смяна, за да се даде някакъв импулс на отбора в оставащите мачове. Ако сега започваше кампанията, щяхме да сме фаворит за изпадане. Нивото на тима в момента е потресаващо. Да, след месец бих изгонил поне 10 футболисти, но сега е по-лесно и бързо това да се случи с треньора, който категорично НЯМА капацитета да върне Милан в елита. Не го е имал, няма и да го придобие. Още от януари е пределно видно, ама нали, много хора вярваха, че тенденцията ще се обърне. Няма как да се обърне, това не са 2 или 3 мача, вече са 20, откакто Милан е посредствената сбирщина отпреди пандемията. Промяна.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 27 апр 2021, 09:06

Чувствам се като след мачовете с Депортиво 04 и Ливърпул 05, само че тогава сгромолясването беше в рамките на 90 минути, отминаваше и на следващия сезон пак бяхме сред най-добрите. А сега? След 7 години мъка най-накрая се виждахме като сигурен участник в следващото издание на ШЛ, и ето до къде я докарахме. Сега агонията е още по-голяма, защото сезонът в първенството не е 90 минути, а продължава месеци, месеци в които бяхме щастливи и оптимисти, и в рамките на няколко мача всичко рухва.

Много жалко за Пиоли, както и за играчите. Осраха се жестоко. Не сме в съблекалнята, но от това, което виждаме на екрана в мачовете и програмата ни до края, не виждам как ще обърнем палачинката.

А това ще забие поредния пирон в ковчега. И тази година изпуснем ли ШЛ и финансовата инжекция от там, съответно по-добри футболисти, за да се завърти колелото отново, не виждам кога този клуб ще се изправи отново на крака. Привържениците не заслужаваме това. Но така или иначе ние сме последната им грижа.

Ще дойде новият сезон и фенове ще се завърнат на Сан Сиро и целият период с мачове на празни трибуни ще изглежда просто като един хубав сън. Те отново ще видят отбора си, завършил пети, пак в Лига Европа, с посредствени футболисти. Жалко.

Както писах преди няколко дни, не мисля, че има какъвто и да е шанс за уволнение на Пиоли преди края на сезона, обяснил съм защо, поне според мен. За съжаление обаче човекът доказва, че няма да е този, който ще ни върне поне частично там, където сме били. Сезонът е 9 месеца, не 6. А ако пропуснем и тази година топ 4, не ми се мисли как ще се изправяме на крака с поредния нов треньор и нови играчи. Мъката просто няма край.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 27 апр 2021, 09:46

Как така тоя негодник не е уволнен вече ???

За да прогресира отбора, не само в следващите 5 мача, ами и в следващия сезон е видно вече и за хората с розови очила, че трябва нов треньор.
4 месеца той неможе да измисли нищо... НИЩО!!! Нито различна схема, нито постройка, нито изнасяне на топката ... НИЩО!!!

Кому е нужно да му се дават да води последните 5 мача, като без него няма как да стане по-зле... Единствено може да спечелим от моменталното му уволнение...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от EGPanovski » 27 апр 2021, 09:53

Лошото е, че от клуба потвърдиха, че дори и да не успее за ШЛ, остава начело.
Не знам какво ще се случи лятото и какви транфери ще имаме (най-вероятно никакви или на някакви резерви) но Пиоли ще води клуба и догодина и тогава вече очаквам да сме истински средняк. Според мен е изпуснал съблекалнята и играчите са вече всеки да се спасява сам за него си. Немалък принос имат именно хората на Дебелия, които насаждат практиката че са по-велики от клуба. В Интер имаше същия престой. Временен подем и после рязко сгромолясване. Явно толкова си може.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 27 апр 2021, 09:55

Абсурд е да остане при некласиране в ШЛ. Какво са казали еди кога си не вярвам да има значение в този случай.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 27 апр 2021, 09:57

Pioli OUT

И да се класираме за ШЛ пак Пиоли OUT!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8903
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 27 апр 2021, 10:44

Всжното в случая е, че Пиоли продължава да се развива. :lol:
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 27 апр 2021, 11:21

За тези, които твърдят че не било правилно да се уволнява Пиоли и заслужавал да води отбора до края на сезона искам да попитам следното - смятате ли, че с играта, която показваме последните месеци има някакъв шанс, дори и минимален в оставащите 5 мача да вземем нужния брой точки за влизане в 4-ката?
От тук може да се дълбае само още по-надолу и няма време за губене. Ако ще Златан да доиграва сезона като играещ треньор, еби му майката, но промяна трябва. И то трябва човек, от който играчите ще се респектират и ще дават всичко за него...
Изображение

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от pippo » 27 апр 2021, 11:33

Малдини да застава на тъча до лятото! След това да взимаме Моуриньо вместо да даваме луди на пари на разни циркови артисти.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 27 апр 2021, 11:54

Луди пари на кой? Заплатата на Пиоли е 2 милиона на сезон. Тотнъм току що платиха 15 милиона паунда на Моуриньо, само за да го уволнят. Не ми се проверява колко му е заплатата. Заебете го тоя Моуриньо. Свършил е за големия футбол, не е той решението.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 27 апр 2021, 11:57

BANKERA написа:
27 апр 2021, 11:21
За тези, които твърдят че не било правилно да се уволнява Пиоли и заслужавал да води отбора до края на сезона искам да попитам следното - смятате ли, че с играта, която показваме последните месеци има някакъв шанс, дори и минимален в оставащите 5 мача да вземем нужния брой точки за влизане в 4-ката?
От тук може да се дълбае само още по-надолу и няма време за губене. Ако ще Златан да доиграва сезона като играещ треньор, еби му майката, но промяна трябва. И то трябва човек, от който играчите ще се респектират и ще дават всичко за него...
Да, смятам, че сме аутсайдер в борбата за топ 4 имайки предвид формата и програмата ни.

От всичко, което съм изчел и изслушал от ръководните фактори в клуба този сезон обаче, не си представям как ще го уволнят преди края на сезона. Това че Бонера навъртя няколко победи докато Пиоли беше с Ковид не е сигурен знак, че клубът ще получи импулс.

Не знам, хората които управляват клуба това им е работата, дано екипът успее някак си да обърне кораба...
Andiamo Rossoneri

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1338
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Forze » 27 апр 2021, 11:59

Не съм сигурен, че треньорска смяна ще има желания ефект. До края на сезона треньора и играчите трябва да направят всичко възможно да се мобилизират, а от своя страна Малдини и Газидис трябва да имат готово решение за треньорската позиция до края на юни.

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от brakeit89 » 27 апр 2021, 12:14

Някои хора идват тук само за да изливат помия, че чак и по потребителите почнаха да хранят и то сериозно.
Все едно някой тук иска Милан да не се класира за топ 4 или да трупаме загуби. Или по-скоро те са тези, които на това се надявам, да могат да дойдат после и да кажат, е видяхте ли тоя е смешник, аз съм най-големия разбирач и бля, бля, бля. Еми като си такъв разбирач, какво правиш в тоя форум бе момче ? Ходи води менажирай някой отбор тогава ....
Тотнъм като смениха Моуриньо буквално на нищото, какво постигнаха ? С него имаха много по-голям шанс да спечелят Кока Кола Къп. Почти на 100% от заблудата, че новия треньор носи мигновнно подобрение идва от това, че стария се уволнява след лоша серия, която в 90% от случаите е дошла след поредица от тежки мачове срещу силни съперници. Уволняват го и новия идва и следващите му мачове са срещу опашкари и той натрупва няколко победи и феновете вече в несвят, а тоя е машина и така до след някой и друг мач, срещу по-сериозен отбор.
Има го и фактора на доказва от страна на играчите при нов треньор и белким да живнат да покажат що могат. Ама тоя фактор не виждам как ще го има при нас при положение, че първо програмата ни е адски тежка и второ всички ще знаят, че новия треньор ще е просто временно и нали се сещате колко зор ще си дават да се доказват.

Баси човек, тука няколко хора се опитват да ни изкарат, че сме топ отбор и едва ли не имаме най-добрия състав в Италия, а то 90% от състава ни е плява. Ако играчите бяха толкова добри, те и през треньора щяха да печелят, колкото и да е зле.
Катунците малко ли титли спечелиха така, а всичките им треньори, от Гуардиола досега са пълни анонимници.
В началото пък се скъсваха да хранят по Куман и как бил най-големият ***, а сега го боготворят все 1 е най-големият треньор на света.
Това, което искам да покажа с тия примери е, че нещата са далеч по-сложни от това видиш ли всичко да зависи от треньора и видиш ли той е виновен за всичко и едва ли не форма, физическа подготовка и абсолютно всичко зависи от него. Ей ги и Пулци с Клоп са много добър пример за това. Тоя сезон са страшна пародия. Това значи ли, че Клоп изведнъж е забравил как се менажира отбор? Всеки отбор изпада в кризи и спад на формата и вдигането после е много трудно. Нещата стават по-лесни ако имаш класни играчи, както и дълъг състав и да можеш да въртиш играчите.

И пак ще го кажа за хейтърчетата, в никакъв случай не защитавам Пиоли и никога не съм твърдял, че той е правилният човек за Милан или че е топ или най-малкото класен треньор. Факт е и че надскочи себе си, с резултатите си. Факт и че не се знаеше дали нямаше да сме 10-ти с друг "доказан" специалист.
И като толкова лесно уволнявате и назначавате кой ще е тоя експерт, който ще ни поеме и ще станем едва ли не шампиони ?
Един нормален отбор взима такива решения в края на сезона с оглед резултатите.
Нямате и 1% аргументи, с които да твърдите, че Данчо Бонера ще направи каквото и да е, особено предвид каква тежка програма имаме до края.

БТВ, за мен простотията със Суперлигата и неяснотата около това дали сме вътре или вънка си оказва на 1000% влияние. Който твърди обратното си живее в някакъв измислен свят. Виждаме го това нагледно при Ювентус, както и при Реал. Едните се скъсаха да правят простотии и не е ясно дали ще се класират в топ 4, а другите идиоти си изпуснаха на 100% спечелена титла.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 27 апр 2021, 12:18

Каква мобилизация, какви пет лева. Ние играем летаргично и без никакъв импулс от доста време вече. Единствено след като ни поведат винаги имаме един кратък период, в които се събуждаме за 5-10 минути и после пак преминаваме в "спящ" режим. Изобщо нямаме острота в атаките и като стигнем наказателното почват едни пасчета и губим топката преди да отправим удар, а пък в уникално редните случаи, когато се стигне до такъв е крайно неточен и незастрашаващ противниковата врата. Нищо не ни е наред в момента откъм игрови план, излиза се на терена, колкото да минат 90-те минути и така до следващия мач...
Изображение

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от pippo » 27 апр 2021, 12:27

vlado_sheva написа:
27 апр 2021, 11:54
Луди пари на кой? Заплатата на Пиоли е 2 милиона на сезон. Тотнъм току що платиха 15 милиона паунда на Моуриньо, само за да го уволнят. Не ми се проверява колко му е заплатата. Заебете го тоя Моуриньо. Свършил е за големия футбол, не е той решението.
На Донарума, Романьоли, Чалханоглу и т.н.

Отговори