Стефано Пиоли /старши треньор/

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Rassilon » 01 авг 2021, 23:23



Заслужава си да се изгледа и изслуша. Има и английски субтитри за които не знаят италиански.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 22 авг 2021, 22:25

Цяло лято пълна тишина в тази тема, но сигурно при първия хикс ще се изпишат 2 страници, защо ли не се учудвам.

Пълна подкрепа за Мистера и дано успее да поведе отбора към успехи този сезон, почваме утре срещу Самп, форца Пиоли!
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 22 авг 2021, 23:56

vlado_sheva написа:
22 авг 2021, 22:25
Цяло лято пълна тишина в тази тема, но сигурно при първия хикс ще се изпишат 2 страници, защо ли не се учудвам.

Пълна подкрепа за Мистера и дано успее да поведе отбора към успехи този сезон, почваме утре срещу Самп, форца Пиоли!
Днес мернах една статия, където се е изказал, че е доволен с играчите, с които разполага отбора в момента и че сме били по-зрял и опитен колектив от миналогодишния. Типично изказване като обичайните му - аз лично не очаквам абсолютно нищо от него.
Изображение

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 23 авг 2021, 00:13

BANKERA написа:
22 авг 2021, 23:56
vlado_sheva написа:
22 авг 2021, 22:25
Цяло лято пълна тишина в тази тема, но сигурно при първия хикс ще се изпишат 2 страници, защо ли не се учудвам.

Пълна подкрепа за Мистера и дано успее да поведе отбора към успехи този сезон, почваме утре срещу Самп, форца Пиоли!
Днес мернах една статия, където се е изказал, че е доволен с играчите, с които разполага отбора в момента и че сме били по-зрял и опитен колектив от миналогодишния. Типично изказване като обичайните му - аз лично не очаквам абсолютно нищо от него.
А ти мислиш, че ще излезе на първата пресконференция за сезона и ще каже, пичове много по-зле сме от миналия сезон, играчите ни са мизерни, ще изпадаме от топ 4. Това ще е страхотен старт на сезона за пред журналистите :D

Пиоли е треньор, съобразява се иска или не иска с възможностите, които му се предоставят отгоре. И той като Пепчо иска да тренира Грийлиш, Бернардо Силва, Габриел Жесус, Стърлинг, Марез, Фоудън и не знам кой забравих, или може би Лукаку, Хаверц, Пулишич, Вернер, Зиеш, Маунт и не знам кой забравих, но такива са реалностите, очевидно е, че след сделките за Томори, Тонали и Майк заделените пари малко или много са свършили. Какво да направи Пиоли, за какво е виновен той?

А че отборът е по-опитен и по-зрял от миналогодишния, Жиру и Флоренци не са ли опитни и зрели? Или Диого Дало е по-опитен и зрял от Флоренци? Лъже ли?

Но ти, разбира се, можеш да имаш каквито си искаш очаквания от него, в случая никакви - така предполагам, че като се постигат резултати като второ място, си бил супер щастлив, защото така е най-готино, като нямаш очаквания и да стане работата ok
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 23 авг 2021, 00:14

Не можах да повярвам, че забравих Де Бройне :D :D :D Не беше нарочно, заклевам се. Ех, и Пиоли да имаше такъв избор за всеки мач, лесна щеше да е работата.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 23 авг 2021, 00:36

Точно Пиоли никога, ама никога няма как да го сложат на отбор пълен с толкова класни играчи, защото няма как да се справи с тях. Ако зависеше от него би ръководил отбори само с играчи тип Крунич, средно ниво, да им подвиква от тъч линията и до там.
Изображение

Потребителски аватар
Kaka22
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 01 дек 2019, 20:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Kaka22 » 23 авг 2021, 00:55

Аз нямам големи очаквания към предстоящия сезон, но ще пожелая успех на мистера. Сезонът, който предстои ще е по-труден от минлия. Преките конкуренти взеха опитни и класни специалисти, кои се подсилиха, кои не с нови класни играчи и т.н. Но пък изключая напускането на Долара и Чалхан, успяхме да запазим останалата част от колектива. Колектив, който работи вече заедно с един треньор от почти 2 години. Опитът на хора като Жиру и Флоренци може да бъде само от полза. И за разлика от конкуренцията, а и за пръв път от много години, влизаме в сезона с треньор, който ни е водил през целия минал сезон и почти целия предходен. В същото време и футболистите са си същите, с изключение на двама - тренирали са много, познават се и са израствали през цялото това време. Да, и мен ме е яд, че ще гледаме Салемакерс вместо например Зиех и Браим вместо Хамес, но това са ни хората. Надявам се, че Пиоли ще опровергае очакванията ни и този път.
Нека започнем сезона с победа утре и най вече силна игра! Форца Милан!

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 25 авг 2021, 23:26

Много изненадващо за мен Падре каза след мача със Сампдория, че сериозно обмисля в някои мачове да играем с трима централни защитници, и сме щели по-отдавна да започнем да тренираме тази схема, ако Кяер не е бил започнал толкова късно подготовката, че нали игра полуфинал на Еврото.

Интересно. Директно се казва, че в някои мачове ще сме с 3-5-2, а в други евентуално 4-4-2. За мен ако играем 3-5-2 ще е доста интригуващо как ще се справим, не е да няма логика да опитаме с тази схема.
Andiamo Rossoneri

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Dawnweaver » 26 авг 2021, 11:04

vlado_sheva написа:
25 авг 2021, 23:26
Много изненадващо за мен Падре каза след мача със Сампдория, че сериозно обмисля в някои мачове да играем с трима централни защитници, и сме щели по-отдавна да започнем да тренираме тази схема, ако Кяер не е бил започнал толкова късно подготовката, че нали игра полуфинал на Еврото.

Интересно. Директно се казва, че в някои мачове ще сме с 3-5-2, а в други евентуално 4-4-2. За мен ако играем 3-5-2 ще е доста интригуващо как ще се справим, не е да няма логика да опитаме с тази схема.
Липсата на крила и качествата на бековете ни предполага прилично представяне в такава схема. Ще има и повече минути за играчи като Габия и Калулу. Златан и Жиру заедно на терена, интересни перспективи. Леао и Ребич си стават резервни варианти за втория нападател в този случай, Салемакерс и Калабрия вече няма да са заедно, а ще се въртят. Интересно наистина , състава предполага да можем да се пробваме адекватно, но тактическата подготовка в такава схема е ключова и не малко точки ще загубим докато се наредим.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Cafu » 26 авг 2021, 11:43

Според мен не бива да се пипа титулярната схема, това разбира не означава, че не може да се експериментира, когато е наложително. Големия минус е, че няма да има място за Леао , Диаз и Ребич в едно 3-5-2, в защита обаче, ще изглеждаме по-стабило и ще има кой да покрива Тео.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 26 авг 2021, 12:22

За мен е абсурд Ибра и Жиру да играят заедно, те са почти еднакъв тип играч. При 3-5-2 втория нападател ще е Ребич или Леао, защото ще отпадне позицията на чисто ляво крило.

Имаме футболистите да го пробваме това, въпросът е както спомена колегата, колко точки ще изгубим, докато го пробваме и свикваме.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 26 авг 2021, 14:37

3-5-2 по никакъв начин не значи, че ще се играе с Ибра и Жиру едновременно. По-скоро при тази схема ще играем с Тео и Калабрия/Флоренци изнесени по крилата, а Ибра или Жиру ще си партнира именно с някой измежду Ребич, Леао и Диаз, които имат супер качества за втори, лек нападател.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 26 авг 2021, 16:16

Твърдо против концептуална промяна на схемата! Освен ако не става въпрос за временна промяна в хода на даден мач, с оглед конкретен съперник и резултат.
Милан тъкмо заприлича на нещо, да тръгнем точно в тоя момент на радикални промени, за мен би било проява на тежък кретенизъм.
А специално 3-5-2 е такова брутално самоначукване в днешния футбол, че няма накъде повече. Така играхме последно при Дзакерони, взехме Скудето '99, но навън Порто и Галатасарай ни изкараха акъла.
Само се сетете какви успехи пожъна Конте с тази морално остаряла схема в Европа, с кои отбори и с какви футболисти и мисля не е необходимо да го бистрим по-нататък.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 26 авг 2021, 16:47

Мисля, че Пиоли ще използва тази схема само в хода на мачовете. До колкото разбирам от разни статии, оставаме с 4-2-3-1. Според мен мачът срещу Самп беше показателен как ще се процедира през новия сезон.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от nik » 27 авг 2021, 02:30

3-5-2 не е чак толкова остаряла схема . Често отборите минават към тази подредба в течение на мачовете .

Естествено ако играем само с нея , неизбежно ще забуксуваме , защото се намира противодействие срещу такава игра , но ако от време на време се прилага може да имаме позитиви . Имаме и подходящите футболисти за това .

Един Тео ще се развихри по лявото крило , Калабрия също ще вдигне нивото , защото когато имаш съответното покритие на зоната е съвсем друго . В центъра Кесие освен да мачка противника , ще се включва по често от втора позиция , а той има не лош удар . Същото се отнася и за Бенансер .За едновременно присъствие на Жиру и Ибра , Малдини каза , че не е пречка въпреки подобната физика която имат , защото шведа можел да играе изтеглен малко по назад . Диас или който и да е там в 5-цата ще бъде много по непредвидим от към движение и съответно атака . Аргумент за тази постройка е яловастта на Салето ( за Кастиехо да не говорим ) , както и непоследователността в изявите на Леао и Ребич .

За сега сме добре в 4-2-3-1 , но защо пък да нямаме и други варианти .

Отговори