Стефано Пиоли /старши треньор/

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 8 times
Been thanked: 155 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Rassilon » 01 авг 2021, 23:23

Заслужава си да се изгледа и изслуша. Има и английски субтитри за които не знаят италиански.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 133 times
Been thanked: 123 times

Мнение от vlado_sheva » 22 авг 2021, 22:25

Цяло лято пълна тишина в тази тема, но сигурно при първия хикс ще се изпишат 2 страници, защо ли не се учудвам.

Пълна подкрепа за Мистера и дано успее да поведе отбора към успехи този сезон, почваме утре срещу Самп, форца Пиоли!
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 246 times
Been thanked: 208 times

Мнение от BANKERA » 22 авг 2021, 23:56

vlado_sheva написа:
22 авг 2021, 22:25
Цяло лято пълна тишина в тази тема, но сигурно при първия хикс ще се изпишат 2 страници, защо ли не се учудвам.

Пълна подкрепа за Мистера и дано успее да поведе отбора към успехи този сезон, почваме утре срещу Самп, форца Пиоли!
Днес мернах една статия, където се е изказал, че е доволен с играчите, с които разполага отбора в момента и че сме били по-зрял и опитен колектив от миналогодишния. Типично изказване като обичайните му - аз лично не очаквам абсолютно нищо от него.
Изображение

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото

Мнение от vlado_sheva » 23 авг 2021, 00:13

BANKERA написа:
22 авг 2021, 23:56
vlado_sheva написа:
22 авг 2021, 22:25

Днес мернах една статия, където се е изказал, че е доволен с играчите, с които разполага отбора в момента и че сме били по-зрял и опитен колектив от миналогодишния. Типично изказване като обичайните му - аз лично не очаквам абсолютно нищо от него.
А ти мислиш, че ще излезе на първата пресконференция за сезона и ще каже, пичове много по-зле сме от миналия сезон, играчите ни са мизерни, ще изпадаме от топ 4. Това ще е страхотен старт на сезона за пред журналистите :D

Пиоли е треньор, съобразява се иска или не иска с възможностите, които му се предоставят отгоре. И той като Пепчо иска да тренира Грийлиш, Бернардо Силва, Габриел Жесус, Стърлинг, Марез, Фоудън и не знам кой забравих, или може би Лукаку, Хаверц, Пулишич, Вернер, Зиеш, Маунт и не знам кой забравих, но такива са реалностите, очевидно е, че след сделките за Томори, Тонали и Майк заделените пари малко или много са свършили. Какво да направи Пиоли, за какво е виновен той?

А че отборът е по-опитен и по-зрял от миналогодишния, Жиру и Флоренци не са ли опитни и зрели? Или Диого Дало е по-опитен и зрял от Флоренци? Лъже ли?

Но ти, разбира се, можеш да имаш каквито си искаш очаквания от него, в случая никакви - така предполагам, че като се постигат резултати като второ място, си бил супер щастлив, защото така е най-готино, като нямаш очаквания и да стане работата ok
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото

Мнение от vlado_sheva » 23 авг 2021, 00:14

Не можах да повярвам, че забравих Де Бройне :D :D :D Не беше нарочно, заклевам се. Ех, и Пиоли да имаше такъв избор за всеки мач, лесна щеше да е работата.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 246 times
Been thanked: 208 times

Мнение от BANKERA » 23 авг 2021, 00:36

Точно Пиоли никога, ама никога няма как да го сложат на отбор пълен с толкова класни играчи, защото няма как да се справи с тях. Ако зависеше от него би ръководил отбори само с играчи тип Крунич, средно ниво, да им подвиква от тъч линията и до там.
Изображение

Потребителски аватар
Kaka22
Фен на Калчото
Регистриран: 01 дек 2019, 20:48
Has thanked: 23 times
Been thanked: 17 times

Мнение от Kaka22 » 23 авг 2021, 00:55

Аз нямам големи очаквания към предстоящия сезон, но ще пожелая успех на мистера. Сезонът, който предстои ще е по-труден от минлия. Преките конкуренти взеха опитни и класни специалисти, кои се подсилиха, кои не с нови класни играчи и т.н. Но пък изключая напускането на Долара и Чалхан, успяхме да запазим останалата част от колектива. Колектив, който работи вече заедно с един треньор от почти 2 години. Опитът на хора като Жиру и Флоренци може да бъде само от полза. И за разлика от конкуренцията, а и за пръв път от много години, влизаме в сезона с треньор, който ни е водил през целия минал сезон и почти целия предходен. В същото време и футболистите са си същите, с изключение на двама - тренирали са много, познават се и са израствали през цялото това време. Да, и мен ме е яд, че ще гледаме Салемакерс вместо например Зиех и Браим вместо Хамес, но това са ни хората. Надявам се, че Пиоли ще опровергае очакванията ни и този път.
Нека започнем сезона с победа утре и най вече силна игра! Форца Милан!

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото

Мнение от vlado_sheva » 25 авг 2021, 23:26

Много изненадващо за мен Падре каза след мача със Сампдория, че сериозно обмисля в някои мачове да играем с трима централни защитници, и сме щели по-отдавна да започнем да тренираме тази схема, ако Кяер не е бил започнал толкова късно подготовката, че нали игра полуфинал на Еврото.

Интересно. Директно се казва, че в някои мачове ще сме с 3-5-2, а в други евентуално 4-4-2. За мен ако играем 3-5-2 ще е доста интригуващо как ще се справим, не е да няма логика да опитаме с тази схема.
Andiamo Rossoneri

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 140 times
Been thanked: 226 times

Мнение от Dawnweaver » 26 авг 2021, 11:04

vlado_sheva написа:
25 авг 2021, 23:26
Много изненадващо за мен Падре каза след мача със Сампдория, че сериозно обмисля в някои мачове да играем с трима централни защитници, и сме щели по-отдавна да започнем да тренираме тази схема, ако Кяер не е бил започнал толкова късно подготовката, че нали игра полуфинал на Еврото.

Интересно. Директно се казва, че в някои мачове ще сме с 3-5-2, а в други евентуално 4-4-2. За мен ако играем 3-5-2 ще е доста интригуващо как ще се справим, не е да няма логика да опитаме с тази схема.
Липсата на крила и качествата на бековете ни предполага прилично представяне в такава схема. Ще има и повече минути за играчи като Габия и Калулу. Златан и Жиру заедно на терена, интересни перспективи. Леао и Ребич си стават резервни варианти за втория нападател в този случай, Салемакерс и Калабрия вече няма да са заедно, а ще се въртят. Интересно наистина , състава предполага да можем да се пробваме адекватно, но тактическата подготовка в такава схема е ключова и не малко точки ще загубим докато се наредим.

Cafu
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 53 times
Been thanked: 100 times

Мнение от Cafu » 26 авг 2021, 11:43

Според мен не бива да се пипа титулярната схема, това разбира не означава, че не може да се експериментира, когато е наложително. Големия минус е, че няма да има място за Леао , Диаз и Ребич в едно 3-5-2, в защита обаче, ще изглеждаме по-стабило и ще има кой да покрива Тео.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото

Мнение от vlado_sheva » 26 авг 2021, 12:22

За мен е абсурд Ибра и Жиру да играят заедно, те са почти еднакъв тип играч. При 3-5-2 втория нападател ще е Ребич или Леао, защото ще отпадне позицията на чисто ляво крило.

Имаме футболистите да го пробваме това, въпросът е както спомена колегата, колко точки ще изгубим, докато го пробваме и свикваме.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 489 times
Been thanked: 442 times

Мнение от drzzd » 26 авг 2021, 14:37

3-5-2 по никакъв начин не значи, че ще се играе с Ибра и Жиру едновременно. По-скоро при тази схема ще играем с Тео и Калабрия/Флоренци изнесени по крилата, а Ибра или Жиру ще си партнира именно с някой измежду Ребич, Леао и Диаз, които имат супер качества за втори, лек нападател.
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 261 times
Been thanked: 1836 times

Мнение от cuorerossonero » 26 авг 2021, 16:16

Твърдо против концептуална промяна на схемата! Освен ако не става въпрос за временна промяна в хода на даден мач, с оглед конкретен съперник и резултат.
Милан тъкмо заприлича на нещо, да тръгнем точно в тоя момент на радикални промени, за мен би било проява на тежък кретенизъм.
А специално 3-5-2 е такова брутално самоначукване в днешния футбол, че няма накъде повече. Така играхме последно при Дзакерони, взехме Скудето '99, но навън Порто и Галатасарай ни изкараха акъла.
Само се сетете какви успехи пожъна Конте с тази морално остаряла схема в Европа, с кои отбори и с какви футболисти и мисля не е необходимо да го бистрим по-нататък.
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 489 times
Been thanked: 442 times

Мнение от drzzd » 26 авг 2021, 16:47

Мисля, че Пиоли ще използва тази схема само в хода на мачовете. До колкото разбирам от разни статии, оставаме с 4-2-3-1. Според мен мачът срещу Самп беше показателен как ще се процедира през новия сезон.
...e chi non salta è un porco juventino!

nik
Фен на Милан
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 12 times
Been thanked: 134 times

Мнение от nik » 27 авг 2021, 02:30

3-5-2 не е чак толкова остаряла схема . Често отборите минават към тази подредба в течение на мачовете .

Естествено ако играем само с нея , неизбежно ще забуксуваме , защото се намира противодействие срещу такава игра , но ако от време на време се прилага може да имаме позитиви . Имаме и подходящите футболисти за това .

Един Тео ще се развихри по лявото крило , Калабрия също ще вдигне нивото , защото когато имаш съответното покритие на зоната е съвсем друго . В центъра Кесие освен да мачка противника , ще се включва по често от втора позиция , а той има не лош удар . Същото се отнася и за Бенансер .За едновременно присъствие на Жиру и Ибра , Малдини каза , че не е пречка въпреки подобната физика която имат , защото шведа можел да играе изтеглен малко по назад . Диас или който и да е там в 5-цата ще бъде много по непредвидим от към движение и съответно атака . Аргумент за тази постройка е яловастта на Салето ( за Кастиехо да не говорим ) , както и непоследователността в изявите на Леао и Ребич .

За сега сме добре в 4-2-3-1 , но защо пък да нямаме и други варианти .

Отговори