Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 24 май 2021, 00:59

Sheva7 написа:
24 май 2021, 00:28
Май това е най-доброто класиране, което Пиоли е постигал в кариерата си. Пожелавам му да го надгради още през следващия сезон.
Е, то сигурно само 3-4 действащи италиански треньора имат "по-високо класиране" от 2-рото място. :D

За мен Милан заслужаваше да се класира в ШЛ за цялостното си представяне през сезона. И то именно като вицешампион, а не като четвърти. Моята прогноза преди началото на сезона беше третото място, така че г-н Стефано Пиоли надхвърли очакванията ми.
Истината е, че няма отбор от топ4 на Италия, който категорично да ни превъзхожда. Просто няма такъв. Затова и съумяхме да победим всеки един от тях през сезона. Единствено Интер ни превъзхожда и то не с игра, а с постоянство. С еднакви инвестиции и от двата отбора, аз съм убеден, че Милан може да е шампион догодина.
В заключение ще кажа, че за мен оттук-насетне топката е в краката на Ръководството. То трябва да реши да постави за цел спечелването на Скудетото през новата кампания и да финансира подобаващо тази операция, а не да гоним михаля в ШЛ с Хауге и Даниел Малдини. Ясно е, че без сериозен собственик и тлъсти инвестиции, няма как да сме сериозни конкуренти на отбори като Реал, Барселона, ПСЖ, Байерн и Сити. Обаче в Серия А нещата може и да се получат.
Изображение

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 24 май 2021, 01:04

Написах ебати мнението за този човек, но при публикуване форумът ме изхвърли и не ми се запази.

Не мога да го възпроизведа 1 към 1, а и не искам. Няма как да го направя. Това е и съдбата на този треньор. Няма възхвала.

Накратко, не мисля че с него в дългосрочен план ще сме ок, но той ни класира втори и в ШЛ след 7 години мизерия. Кой знае дали този прогрес няма да продължи. Отдайте му заслуженото.

Наистина ме е яд за липсата на оригиналното ми мнение, но няма какво да направя.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Sheva7 » 24 май 2021, 01:15

Casciavit написа:
24 май 2021, 00:59
Sheva7 написа:
24 май 2021, 00:28
Май това е най-доброто класиране, което Пиоли е постигал в кариерата си. Пожелавам му да го надгради още през следващия сезон.
Е, то сигурно само 3-4 действащи италиански треньора имат "по-високо класиране" от 2-рото място. :D
Да, и се радвам за него, че съумя да стане вицешаппион. Догодина едно скудето и влиза в лигата на успешните. Татко Карло също беше считан за "вечно втори", преди да ни стане треньор. evil
Кефя се, когато трудът на хората се отплаща. Пиоли, Тухел, Клоп и Симеоне преди това.

За мен Милан заслужаваше да се класира в ШЛ за цялостното си представяне през сезона. И то именно като вицешампион, а не като четвърти. Моята прогноза преди началото на сезона беше третото място, така че г-н Стефано Пиоли надхвърли очакванията ми.
Истината е, че няма отбор от топ4 на Италия, който категорично да ни превъзхожда. Просто няма такъв. Затова и съумяхме да победим всеки един от тях през сезона. Единствено Интер ни превъзхожда и то не с игра, а с постоянство. С еднакви инвестиции и от двата отбора, аз съм убеден, че Милан може да е шампион догодина.
В заключение ще кажа, че за мен оттук-насетне топката е в краката на Ръководството. То трябва да реши да постави за цел спечелването на Скудетото през новата кампания и да финансира подобаващо тази операция, а не да гоним михаля в ШЛ с Хауге и Даниел Малдини. Ясно е, че без сериозен собственик и тлъсти инвестиции, няма как да сме сериозни конкуренти на отбори като Реал, Барселона, ПСЖ, Байерн и Сити. Обаче в Серия А нещата може и да се получат.

Съгласен съм, наистина тимът повече заслужаваше да влезе в четворката, отколкото обратното. Да, победиха преките конкуренти, но и загубиха също така срещу всеки от тях. Това също не бива да се забравя. Пролетният полусезон беше на приливи и отливи.
Някои хора много критикуват Малдини като ръководител, но аз по-скоро му имам доверие и мисля, че може да набележи точните играчи, които да бъдат привлечени.

Смятам, че след няколко последователни класирания в ШЛ ще се намери сериозен купувач на клуба, а и нови спонсори също.

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от pippo » 24 май 2021, 01:30

Бях крайно разочарован след мача с Каляри и не виждах как ще успеем, но ето че успяхме. Благодаря на Пиоли за това! С него можем да бъдем много силни, но и наистина слаби, каквито периоди имахме през втората половина на сезона. Не трябва да забравяме и контузиите обаче. Те го ограничиха страшно много и все пак държахме нивото немалко време. Сезонът беше добър за нас, но остава и горчивината от това, че изпуснахме титлата след всичките месеци на първото място. Явно той ще бъде треньор на Милан и през следващия сезон. Пожелавам му успех и да счупи новия си рекорд след точно една година!

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Dawnweaver » 24 май 2021, 01:48

Няма да си кривя душата и да казвам, че ми харесва, но факта си е факт и работата е свършена. Заслужи си поне още година да води отбора, но и от него и от играчите ще се чака много повече от показанато 2020-та като календарна година, а не от това от 2021 досега.

Мога да му пожелая заслужена почивка и дано успее да надгради собственото си представяне като тактик и стратег и да е на по-високо ниво догодина.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vlado_sheva » 24 май 2021, 02:15

“I did think that if we didn’t get the top four, it’d be a very difficult summer…” confessed Pioli.

“The real strength of this team is that we don’t back down in difficult moments. I am very proud of the mental strength that was shown by this team, and that grew over the course of the campaign.

Подходящ цитат, браво падре!
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от stan_acm » 24 май 2021, 12:01

Само ще кажа, мерси Пиоли. Чакането от 7 години беше тежко.

PIOLI IS ON FIRE forza forza forza forza forza forza
https://twitter.com/AntoVitiello/status ... 4958362626
Последна промяна от stan_acm на 24 май 2021, 12:16, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11134
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 24 май 2021, 12:06

Първият истински треньор от Алегри насам. Който каквото ще да говори. Турболентен сезон, който започна без много почивка и в много сгъстен цикъл. Играта през есента беше подвиг, който едва ли ще повторим. Направи всичко по силите си с този млад отбор, който нормално изпадна в трудно положение през пролетта. Опитът тогава е най-важен, а ние тепърва се изграждаме. Първият цял сезон на Пиоли начело завършва със сребърни медали и най-доброто му класиране като треньор.

Завършваме с третата най-добра защита в Серия А, петата най-добра атака и с най-много чисти мрежи (равно с Интер). И само припомням - с три точки повече от тези ни този сезон, преди 10 години вдигнахме Скудетото. Грацие, Мистер! След 12 месеца искам нови празненства като вчера, но с титла в ръце!
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Alessandro Nesta
Любител на футбола
Мнения: 29
Регистриран: 19 яну 2021, 16:07
Been thanked: 3 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Alessandro Nesta » 24 май 2021, 12:44

Искрено съм му благодарен за всичко, което успя да свърши за сезон и половина. С този отбор определено надхвърли всички мои очаквания. Само като си припомня какви анимационни герои преминаха през любимия ми отбор за последните десет години и ми става лошо. За първи път от много време имаме Треньор. Естествено имаше доста спадове, но преди да почнем да критикуваме нека да си припомним маловажния факт, че най-класният футболист в момента в Милан е 40-годишният Ибрахимович. За мен Стефано Пиоли е основният виновник за израстването на Кесие и Бенасер, за нормализирането на положението в защитата, която през последните години беше плачевна.

От тук нататък на ход са Малдини и собствениците. Без едни сериозни инвестиции през лятото, не Пиоли ами хибрид между Саки и Капело да дойде, пак нищо няма да направим.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от AC_M » 24 май 2021, 14:49

Да е жив и здрав Мистера, пожелавам му да намери време да отпусне следващите 2-3 седмици, че после мелачката започва. Пиоли ни накара да мечтаем малко по-рано от очакваното в невъзможни цели. Новият сезон обаче ще е по-сложен от сегашният. Ще има публика, ще има яки мачове...Да му вземат добри попълнения, че Радко и оня другия за смени в закучени мачове идват малко в повече.
#piolioutnow

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от dadino » 24 май 2021, 20:13

AC_M написа:
24 май 2021, 14:49
Да е жив и здрав Мистера, пожелавам му да намери време да отпусне следващите 2-3 седмици, че после мелачката започва. Пиоли ни накара да мечтаем малко по-рано от очакваното в невъзможни цели. Новият сезон обаче ще е по-сложен от сегашният. Ще има публика, ще има яки мачове...Да му вземат добри попълнения, че Радко и оня другия за смени в закучени мачове идват малко в повече.
Малко повече от 2-3 седмици ще е, има ЕВРО тая година, но нека да си починат всички.
Много добра работа на Пиоли, успя да организира отбора, да накара момчетата да си вярват и да играят със самочувствие, което е доста важно за един млад отбор. Дано отборът се развие още и догодина да погледнем по - сериозно към титлата :)

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 24 май 2021, 21:11

Ще му даваме договор до 23-та. Не го разбирам това, ама както и да е. Дано си изпълни договора, явно и треньорите имат нужда от спокойствие, за да разкриват потенциала си.
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от gLoRy » 24 май 2021, 21:23

Победителите никой не ги съди. Обаче вчера направо не можах да позная отбора, в най-важния мач, в който трябваше да търсим победа, ние стояхме отзад и ритахме топката напред към единственият си нападател. Поне ги изненадахме с тази тактика :D

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 24 май 2021, 23:17

И аз въпреки, че не го харесва въобще, съм му безкрайно благодарен , че ни класира най-накрая в ШЛ.

Колкото и да ми се искаше да надградим на поста, няма да е коректно от човешка гледна точка, да не му дадем да се порадва на ШЛ.
Има сериозна основа, дано си вземе и поука от грешките и догодина му се радваме повече.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 24 май 2021, 23:46

Capolavoro написа:
24 май 2021, 21:11
Ще му даваме договор до 23-та. Не го разбирам това, ама както и да е. Дано си изпълни договора, явно и треньорите имат нужда от спокойствие, за да разкриват потенциала си.
Не ми се правят паралели, ама в случая ще направя един, който може и вече да е правен. Когато Клоп подписа с Ливърпул през октомври 2015, наследи отбора в кофти ситуация и в първия си сезон завърши едва осми. Помня, че феновете не бяха особено доволни и се чудеха дали не са сгрешили с уволнението на Брендън Роджърс. След това обаче последва възход - две последователни 4ти места и завръщане в ШЛ след два последователни сезона извън турнира, второ място и трофей в ШЛ, титла в Англия (след 30 години) и още едно класиране в топ 4 (дори и на кантар).

В Дортмунд историята с Клоп и доверието към него е кажи-речи същата. Два сезона извън топ 4, след което идват две титли, финал в ШЛ и две втори места. За съжаление последният му сезон в Борусия беше тотален провал, но пък в момента е сред най-добрите в работата си.

Та да, определено мисля, че треньорите имат нужда от спокойствие, за да бъдат напълно съсредоточени и да опитат да разкрият потенциала си и за мен Клоп е пример за това. Все пак не мисля, че към момента Пиоли може да се сравнява с германеца, но ако продължи да развива отбора и изчисти досадните грешки, то като нищо мистер може да се певърне в следващия успешен италиански треньор, че извън татко Карло, Алегри и перуката, в момента италианската школа леко се дъни в тая професия.
Последна промяна от drzzd на 24 май 2021, 23:57, променено общо 1 път.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Отговори