Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от EGPanovski » 19 мар 2021, 08:24

Pacetoo написа:
19 мар 2021, 06:33
Не знам дали само аз съм на това мнение, но вчера тренера направи грешка в нападение, трябваше Ибра да започне от първите минути, а Саму дори и да е имал някакви проблясъци, ги е правил като влезе от пейката. Не може да падаш 0:1 и точно тогава, когато ти трябва повече движение и скорост по терена, да пуснеш Златан, който си личи, че вече не е бързак.
Подкрепям. Стартирай силно, натисни, вкарай гол, за да може после по-спокойно да организираш играта и да затвориш мача.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 19 мар 2021, 08:32

Това щях да напиша още преди мача. Много по-логично е, да си опечеш нещата по-рано и после вече пази резултат, а ние точно обратното направихме. Излязохме да пазим резултат и чак вече като обърнахме каруцата, вкара Златан, но на всички мисля беше ясно, че мачът вече бе изгубен.
Изображение

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от DF » 19 мар 2021, 08:57

Не съм съгласен. По логично е в началото да има бърз футболист за контра атаки, все пак се предполагаше, че Ман ще натиснат защото им трябваше гол.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 09:20

Какъв футболист е Кастийехо, че да е титуляр в такъв мач???
Той дори на титулярната си позиция неможе гол да вкара цял сезон, ние ще го чакаме в най-важния ни мач да е нападател....
Пълен смях!!!
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 19 мар 2021, 09:21

От моя гледна точка Ибра не беше готов да играе повече от 30 минути. Поради тази причина Пиоли го бавеше до последно, защото беше станало 0-1 и нещата в най-добрия случайно отиваха на продължения и там щяхме да сме с човек по-малко при изморен Ибрахимович.

Ако го беше пуснал първото полувреме, първо трябваш да го вади на почивката и второ, Ибрахимович щеше да се изправи срещу свежи защитници и шансовете му да направи нещо намаляваха.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 19 мар 2021, 10:39

Абсолютно. Не можеш да почнеш мача с една ясна смяна на полувремето още преди да е почнала срещата. Аз въобще не упреквам Пиоли за избора на стартова 11-ка, просто защото нямаше особен избор особено напред. Но не мога да проумея защо Мейте стоя цял мач при условие, че имаше Тонали на пейката. Да приемем, че не иска да рискува Бенасер, но Сандро не мисля, че е имал някакви проблеми да изиграе едно полувреме.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 19 мар 2021, 11:23

На нас първоначално нагласата ни за мача беше да пазим резултата от предния мач и ги чакахме на контри без истински нападател отпред. Трябваше да си излезем и да нападаме от 1-та минута, а не да чакаме да ни вкарат, както и впрочем стана. Като излизаш с пораженческа нагласа рано или късно си го получаваш. С цялото ми уважение това не беше онзи МанЮ от годините при съра или Барса на Гуардиола, че да пазим резултата и да треперим до последно. И на двата отбора не им се играеше много и просто чакаха другия да сбърка първи.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от drzzd » 19 мар 2021, 11:40

Не мога да се съглася, че нагласата ни е била да пазим резултат, след като първото полувреме не спряхме да пресираме и да натискаме.
Това, че не вкарахме гол си е чист малшанс заради липсата на изявен голаджия. Моите уважения към Саму, ама той не е за тази позиция, и дори за този отбор.
И както по-горе е казано вече, няма как да вкараш Ибра през първото, при все, че не е готов за повече от 30 минути игра. Иначе най-много да го бяхме загубили за мачовете в първенството и тогава вече да се чудим с кой да излизаме, при все, че нито Манджата, нито Леао, нито Ребич са здрави.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

NDiggity
Любител на футбола
Мнения: 74
Регистриран: 11 дек 2020, 11:08
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от NDiggity » 19 мар 2021, 11:55

BANKERA написа:
19 мар 2021, 11:23
На нас първоначално нагласата ни за мача беше да пазим резултата от предния мач и ги чакахме на контри без истински нападател отпред. Трябваше да си излезем и да нападаме от 1-та минута, а не да чакаме да ни вкарат, както и впрочем стана. Като излизаш с пораженческа нагласа рано или късно си го получаваш. С цялото ми уважение това не беше онзи МанЮ от годините при съра или Барса на Гуардиола, че да пазим резултата и да треперим до последно. И на двата отбора не им се играеше много и просто чакаха другия да сбърка първи.
Не бих казал, че сме излезли с пораженческа нагласа. Преди гола стояхме доста добре тактически, но за пореден път ни липсваха последният пас и съответно реални опасности пред вратата. Убеден съм, че щяхме да вкараме, ако имахме на разположение напълно здрав Ибра плюс Ребич и Леао.

Единствено недоумявам защо Мейте изкара пълни 90 минути при налични Бенансер и Тонали на пейката..

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 19 мар 2021, 12:07

BANKERA написа:
19 мар 2021, 11:23
На нас първоначално нагласата ни за мача беше да пазим резултата от предния мач и ги чакахме на контри без истински нападател отпред. Трябваше да си излезем и да нападаме от 1-та минута, а не да чакаме да ни вкарат, както и впрочем стана. Като излизаш с пораженческа нагласа рано или късно си го получаваш. С цялото ми уважение това не беше онзи МанЮ от годините при съра или Барса на Гуардиола, че да пазим резултата и да треперим до последно. И на двата отбора не им се играеше много и просто чакаха другия да сбърка първи.
Човек, с кого да нападаме от първата минута, с Кастийехо, Крунич и още зашеметените Хакан и Салемакерс ли, дето вчера се върнаха от контузии? И да чакаме Мейте да им спира контрите, с Бруно Фернандес и Рашфорд начело?
Не знам дали Тонали е бил толкова зле, че да не може да изиграе поне едно полувреме, но ако е бил и не смени Мейте, за мен това е единствената сериозна тактическа грешки на Пиоли, плюс евентуално по-ранно включване на Брахим. Ние друго на пейката и нямахме. rolleyes
Колкото до Мейте, това пораснало момче дори доказан малоумник като Джампата го разкри каква стока е и го наби на пейката в Торино, ние го взехме за алтернатива и го пуснахме титуляр срещу Манчестър Юнайтед. И съвсем "случайно" точно той ни заколи. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от BANKERA » 19 мар 2021, 12:33

cuorerossonero написа:
19 мар 2021, 12:07
BANKERA написа:
19 мар 2021, 11:23
На нас първоначално нагласата ни за мача беше да пазим резултата от предния мач и ги чакахме на контри без истински нападател отпред. Трябваше да си излезем и да нападаме от 1-та минута, а не да чакаме да ни вкарат, както и впрочем стана. Като излизаш с пораженческа нагласа рано или късно си го получаваш. С цялото ми уважение това не беше онзи МанЮ от годините при съра или Барса на Гуардиола, че да пазим резултата и да треперим до последно. И на двата отбора не им се играеше много и просто чакаха другия да сбърка първи.
Човек, с кого да нападаме от първата минута, с Кастийехо, Крунич и още зашеметените Хакан и Салемакерс ли, дето вчера се върнаха от контузии? И да чакаме Мейте да им спира контрите, с Бруно Фернандес и Рашфорд начело?
Не знам дали Тонали е бил толкова зле, че да не може да изиграе поне едно полувреме, но ако е бил и не смени Мейте, за мен това е единствената сериозна тактическа грешки на Пиоли, плюс евентуално по-ранно включване на Брахим. Ние друго на пейката и нямахме. rolleyes
Колкото до Мейте, това пораснало момче дори доказан малоумник като Джампата го разкри каква стока е и го наби на пейката в Торино, ние го взехме за алтернатива и го пуснахме титуляр срещу Манчестър Юнайтед. И съвсем "случайно" точно той ни заколи. rolleyes
Като цяло зимното меркато ни беше трагично и сега берем резултатите от него. Хърватското ренде, което беше взето с абсурдна клауза уж трябваше да замества Ибра, когато не е на разположение, а то се оказа по-чуплив и от него. Даже не искам и да започвам въпроса с малоумната клауза, която има. facepalm
Мейтето няма какво да го коментираме и него. Единствения, който към момента се оказваш печеливш зимен трансфер си остава Томори и дотам.
Колкото до вчерашния мач само да вметна, че и други отбори са били в положение като нашето да не разполагат с напълно готов чист нападател, който да започне даден мач, но благодарение на качествен наставник някакси са успявали пак да си вземат мачовете. Всичко е до умения и правилно разпределение на силите. Това с хилавото испанче напред като нападател и то точно срещу физически добре сложени играчи на английски клуб не знам с какъв замисъл го направи Пиоли. То поне да ги въртеше отпред или нещо друго. Както и други споменаха преди мен явно с тези играчи в комлект с този треньор това им е максимума.
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 12:42

В последните 20 мача имаме само 6 сухи мрежи. 5 от тях срещу изпадащи отбори (Беневенто, Торино х2, Каляри, Кротоне) и една наистина солидна тактическа победа срещу Верона.
Само като домакин в последните 15 мача имаме само 4 сухи мрежи.
МЮ като гост в последните си 15 мача само 4 пъти не са се разписали...

И ние да излезем да играем за 0:0 си е направо самоубийство.
Пък после пак да си говорим как виновни няма и тем подобни.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 19 мар 2021, 12:47

At the final whistlе, the two coaches met on the sidelines and the 48-year-old Norwegian reached out to congratulate his colleague.

“Good team,” he seemed to tell Pioli after the 1-0 win over Pioli’s men and the former Fiorentina coach reacted.

“Good team my ass, you are nothing but an asshole,” Pioli responded, according to Il Corriere dello Sport. “Your sister has a good team.”
:lol: :lol: :lol:
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 12:55

:D :D :D
Псувните май се репетират групово в отбора
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 19 мар 2021, 13:01

:lol: :lol: :lol:
Изображение

Отговори