Стефано Пиоли /старши треньор/

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cap7ainjack » 25 фев 2021, 11:01

Може и да видим нова схема скоро.
Не виждам иначе как ще решат проблема с Алесио.

А Салето дано се стегне, че много ме ядоса :D но пък може Саму най-после да надгради.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от cuorerossonero » 25 фев 2021, 13:21

cap7ainjack написа:
25 фев 2021, 11:01
Може и да видим нова схема скоро.
Не виждам иначе как ще решат проблема с Алесио.

А Салето дано се стегне, че много ме ядоса :D но пък може Саму най-после да надгради.
Проблема с Алесио може да го реши само и единствено самият Алесио. Никой друг не може да спре елементарните му индивидуални издънки.
Когато някой футболист не играе добре и представянето му вреди директно на отбора, единственият разумен ход е да бъде оставен на пейката и да излезе друг. Просто е.
Да се опитваш да променяш тактическата постройка с идеята точно този дънещият се да заиграе добре, е абсолютна идиотщина в стил Винченцо Монтела. На подобни тъпотии се нагледахме и единственият резултат е, че тогава целият отбор се омотава още повече, а треньорът си заминава.
Дано в главата на Пиоли да не въртят подобни глупави идеи, защото този стил на игра точно той го изгради и с него отборът печелеше. Индивидуалната форма на футболистите няма нищо общо с тактиката. Когато имаш играчи извън форма - работиш, за да ги вкараш във форма, а не да започнеш да ги караш да играят по друг начин, футболът далеч не е толкова философска игра.
Ако те боли глава, вземаш хапче за глава и правиш масажи на главата. Ако вместо това си вкараш нещо дебело и твърдо в задника с идеята да разсееш болката в главата, накрая ще те болят и задника, и главата. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 26 фев 2021, 00:10

4 мача без победа, 4 мача без гол от игра. На 2 пъти не можем да бием 10 от Звезда. От 2 месеца играем трагично. Време е Пиоли да промени нещо!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Petar Zanev » 26 фев 2021, 08:48

Сега, като погледнем назад, е лесно да се видят доста от грешките...
Докато печелехме с лекота, Пиоли не си направи труда да ги научи и на различна схема и тактика за игра...
Изцеди основните играчи на максимум по време на победната серия (и заради не малкото контузии де) и след НГ всички изглеждат като мърди...

Както е писано вече, ръководството яко обърка меркатото в лицето на Манджукич и Менте, а и като Пиоли няма топки да извади Капитана за сметка на Томори, то и от неговия трансфер не извличаме особени позитиви...
А ситуацията с изтичащите договори си е направо аматьорска, като лично аз очаквам някоя директорска глава да падне, ако изтървем Донарума без пари...
Дори лятното меркато започва да изглежда като “нищо особено” през призмата на времето, а за наетите играчи - “добре, че нямаме пари да ги откупим”...

Доста колеги предупреждаваха за вторите години/сезони на Пиоли, и май май се оказаха напълно прави. От края на декември месец сме в свободно падане и Мистера неможе да подобри нищо, ама нищо в играта ни...нито измисли как да покриват включванията на Тео, нито измисли как да изнасяме топката освен с балони към Ибра, нито как да допускаме по малко положения пред вратата и голове, нито как да бележим повече.... абе нищо...

От Пиоли си зависи бъдещето му, и ако продължава да не намира решения, дори и да ни класира в топ 4 , няма да има смисъл да го задържаме...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4070
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 26 фев 2021, 23:39

Ne13sta написа:
26 фев 2021, 00:10
4 мача без победа, 4 мача без гол от игра. На 2 пъти не можем да бием 10 от Звезда. От 2 месеца играем трагично. Време е Пиоли да промени нещо!
Къде беше между юни и декември?
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 26 фев 2021, 23:52

Casciavit написа:
26 фев 2021, 23:39
Ne13sta написа:
26 фев 2021, 00:10
4 мача без победа, 4 мача без гол от игра. На 2 пъти не можем да бием 10 от Звезда. От 2 месеца играем трагично. Време е Пиоли да промени нещо!
Къде беше между юни и декември?
САЩ, Корфу и Занзибар. Що питаш ? :D

Не мога да разбера защо се държиш като ощипана госпожица. Нито го гоня Пиоли, нито го обиждам. Казвам, че сме в лоша серия и трябва да промени нещо в играта ни. Ако някой не е съгласен с последното, или е мазохист, или е фен на интер. Тоест, пак мазохист. :D
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от iLDiavolo » 27 фев 2021, 00:15

Всички все още подкрепяме Пиоли и бихме се радвали да продължим с успехите с него. Но не може без "Но". "Между юни и декември" няма да имат значение през май, ако не се върнем на правия път и не добавим "между края на февруари и май". Не искам да го казвам, но ме съмнява, че Пиоли ще успее. Изпусна отбора по някаква причина. Дано опровергае и мен и останалите песимисти и да повтори чудото след назначението му, когато никой не го искаше. Само че ще трябва да надскочи дори и този си период, защото едно е да започнеш нещо начисто, друго е и ти да си с вина за лошото представяне. Все ми се ще да мисля, че става въпрос за временен спад във формата, който ще наваксаме бързо, но последните години са ни направили особено предпазливи като фенове за подобни моменти и няма как да сме спокойни, както да речем един фен на Байерн би бил в случай, че добре смазаната баварска машина зацикли по някое време на сезона. Някой ден може би ще достигнем подобно ниво, но в момента сме далече от него, че с лека ръка да отхвърляме проблемите и да си представяме само розово бъдеще.
#weareacmilan

Cheffo
Любител на футбола
Мнения: 67
Регистриран: 10 окт 2019, 19:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Cheffo » 27 фев 2021, 08:05

Ne13sta написа:
26 фев 2021, 23:52
Casciavit написа:
26 фев 2021, 23:39


Къде беше между юни и декември?
САЩ, Корфу и Занзибар. Що питаш ? :D

Не мога да разбера защо се държиш като ощипана госпожица. Нито го гоня Пиоли, нито го обиждам. Казвам, че сме в лоша серия и трябва да промени нещо в играта ни. Ако някой не е съгласен с последното, или е мазохист, или е фен на интер. Тоест, пак мазохист. :D
Пич аз съм мазохист и фен на Интер, но съм напълно съгласен с мнението ти :D
Даже ще отида по-далеч и според мен трябва да махнете Пиоли още сега за да запазите шанс за топ 4.
Човекът е много добър мотиватор до един момент, но в отборите му досега, никога не е успявал да овладее положението, след като започне слабата серия. Лацио играха супер един сезон и после направо рухнаха. При нас беше същото само че по кратко,а мисля че и във Фиорентина пак стана нещо подобно.

semperit5
Любител на футбола
Мнения: 81
Регистриран: 04 авг 2020, 15:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от semperit5 » 27 фев 2021, 09:27

Пиоли никога не е бил голям треньор и не мисля че ще бъде.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Capolavoro » 27 фев 2021, 12:20

Пиоли не е бил голям треньор, но с Милан направи големи неща. Защо досега мълчахте и излязохте от дупките при първата криза за над година?

Аз също бях скептичен, критикивах избора, но просто срещу резултатите нямах аргументи и млъкнах.

Сега, когато играта я няма, пак мълча, защото човекът заслужава шанс да се справи с кризата.

Не забравяйте, че Интер и увентус също бяха в криза, просто нашата е сега.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 27 фев 2021, 12:27

Aко някой е очаквал този млад отбор да поддържа едно и също ниво и игра от септември до май или е безпомощен наивист или не е гледал футбол през живота си. НИТО един отбор в Европа и света не може да играе по един и същ начин и да записва само положителни резултати в рамките на цял сезон. Единственото, което е изненада за мен е, че този спад дойде чак сега. Аз мислех, че ще е октомври/ноември, защото ние бяхме в топ форма от юни месец нонстоп.

Кяер вчера в интервю пред клубната телевизия каза същото - не може да се мине без период на трудности и колебливи резултати. Въпросът е отборът да продължава да знае какво трябва да прави. Не трябва да се измисля нищо ново и революционно, а просто да се регенерират сили и концентрация.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Ne13sta » 27 фев 2021, 12:52

Пичове, и Анчелоти не беше голям треньор преди Милан. Даже само се излагаше. После знаем какво стана.

Аз искам Пиоли да вдигне отбора. Да промени нещо. Да закотви капитана на пейката. Не да го гоним. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от vik rossonero 96 » 27 фев 2021, 13:13

Е, то ако го махнат ще е цирка на цирковете, след като направи това чудо през този сезон и му беше даден кредит на доверие, при който и Рагник беше отпъден. И щях да питам брат'чеда, който така настояваше още сега да го гоним Пиоли кого би предложил за негов заместник. И само да не казва Сари или Вилаш-Боаш, че ще се гръмна. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
ShevaMB
Фен на Милан
Мнения: 726
Регистриран: 28 юли 2018, 15:42
Has thanked: 223 times
Been thanked: 106 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от ShevaMB » 27 фев 2021, 13:24

Трябва да се случи нещо позитивно не мисля, че ще стане само си тактическа промяна или нещо такова (пейка за капитана е задължителна като за начало), но мисълта ми е, че този отбор или трябва да победи с добра игра в Рим и после да затвърди добрата игра следващата седмица или да думнем Манчо. Просто нещо трябва да се случи малко да се надъхат тези момчета, колкото и изморени да са.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4070
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Стефано Пиоли /старши треньор/

Мнение от Casciavit » 27 фев 2021, 14:34

semperit5 написа:
27 фев 2021, 09:27
Пиоли никога не е бил голям треньор и не мисля че ще бъде.
Милан от 2011г. насам също не е голям отбор. Следователно Пиоли напълно отговаря на нивото на сегашния Милан.

Пиоли се е класирал за ШЛ по-скоро от нас. Следователно този човек има някакви качества, щом успя да класира Лацио /без Имобиле, Луис Алберто и Савич/ в топ3 на Серия А. Напълно логично е да получи кредит на доверие.
Ако се провали и изпусне отбора, ще бъде освободен. Не си мисли, че Малдини ще го държи напук.
Но за мен Пиоли е най-доброто към днешна дата. Няма никакви предпоставки да вземем по-класен треньор в момента. Роберто Ди Матео е спечелил ШЛ с Челси, да го назначим него? :lol:
Той и Почетино не е печелил нищо в кариерата си, но е един от най-добрите и желани специалисти в света. Зидан е спечелил 3 пъти ШЛ, но не смятам, че е по-доказан от Клоп, Гуардиола и т.н.

Нещата са субективни, но определено липсата на трофеи не те прави лош треньор.

Отговори