Elliott Advisors (UK) Limited

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Forze » 04 юни 2022, 21:39

Cafu написа:
04 юни 2022, 18:22
Forze написа:
04 юни 2022, 12:49
Навсякъде в света на бизнеса, когато си постигнал повече с по-малко се счита за успех, тук само Cafu не е доволен. :)
Кой казал, че не съм доволен. Просто това с по-малко се постига много, се дължи на Малдини, не на Елиът. Мирабели с 250 млн. постигна 8мо място. Малдини с доста по-малко взе играчи, надъха ги с ДНК-то на Милан и станахме шампиони. Заслугата на Елиът е минимална. Не искам да повтарям какво съм писал. Това с орязването на заплатите и свиването на бюджета, не е някаква гениална идея и не това ни направи шампиони. Може и мене да ме сложат да съм собственик и да кажа, самоиздържайте се. За мен добър собственик е този, който има пари и е готов да инвестира, не се меша в спорто-техническата част, където имаме Паоло и екипа му и ако е харизматична личност като Берлускони, фен на отбора, това е перфектният вариант. Ако Бобан не се беше разгневил, щяхме да сме с Рангник вместо Пиоли, кой знае колко играчи щяха да се махнат тогава. Пълни аматьори са. Станахме шампиони, Малдини научава от медиите, че сменяме собственоста и че ще му продължат договора.
Ами недоволен си... странно ми е защо го отричаш. Даже сега вече и са "аматьори". :)

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от drzzd » 04 юни 2022, 22:41

Малдини научил от медиите, че сменяме собствеността :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Cafu » 05 юни 2022, 06:30

Forze написа:
04 юни 2022, 21:39
Cafu написа:
04 юни 2022, 18:22


Кой казал, че не съм доволен. Просто това с по-малко се постига много, се дължи на Малдини, не на Елиът. Мирабели с 250 млн. постигна 8мо място. Малдини с доста по-малко взе играчи, надъха ги с ДНК-то на Милан и станахме шампиони. Заслугата на Елиът е минимална. Не искам да повтарям какво съм писал. Това с орязването на заплатите и свиването на бюджета, не е някаква гениална идея и не това ни направи шампиони. Може и мене да ме сложат да съм собственик и да кажа, самоиздържайте се. За мен добър собственик е този, който има пари и е готов да инвестира, не се меша в спорто-техническата част, където имаме Паоло и екипа му и ако е харизматична личност като Берлускони, фен на отбора, това е перфектният вариант. Ако Бобан не се беше разгневил, щяхме да сме с Рангник вместо Пиоли, кой знае колко играчи щяха да се махнат тогава. Пълни аматьори са. Станахме шампиони, Малдини научава от медиите, че сменяме собственоста и че ще му продължат договора.
Ами недоволен си... странно ми е защо го отричаш. Даже сега вече и са "аматьори". :)
Ти явно не разбираш значението на думите. Прочети внимателно отново и ако не си съгласен, че приноса за успеха е на Малдини а не на Елиът, твой проблем. Повече от доволен съм от сегашното състояние на отбора, но Елиът за това нямат заслуга. Ще ти го напиша и на китайски за да ме разбереш: 我很满意,但是不是为了Елиът的做很好,都是 Малдини的辛苦。
Последна промяна от Cafu на 05 юни 2022, 06:38, променено общо 1 път.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Cafu » 05 юни 2022, 06:31

drzzd написа:
04 юни 2022, 22:41
Малдини научил от медиите, че сменяме собствеността :D
Сам го каза в интервю. Може и да е излъгал, но няма как да знаем, нито ти, нито аз.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Forze » 05 юни 2022, 11:14

Cafu написа:
05 юни 2022, 06:30
Forze написа:
04 юни 2022, 21:39


Ами недоволен си... странно ми е защо го отричаш. Даже сега вече и са "аматьори". :)
Ти явно не разбираш значението на думите. Прочети внимателно отново и ако не си съгласен, че приноса за успеха е на Малдини а не на Елиът, твой проблем. Повече от доволен съм от сегашното състояние на отбора, но Елиът за това нямат заслуга. Ще ти го напиша и на китайски за да ме разбереш: 我很满意,但是不是为了Елиът的做很好,都是 Малдини的辛苦。
Не съм сигурен, кой от двама ни не чете внимателно... но нека не разводняваме излишно темата. :)

Иначе мисля, че имаш малко наивни разбирания за ролята на един собственик на спортен клуб през 2022 година, но най-общо казано, работата му не е "да дава парите", а да се грижи бизнеса му да е успешен. Относно Елиът, все пак ще пробвам да ти дам друга гледна точка.

- Кой пое клуба при непредвидени обстоятелства през 2018-а и го спаси от фалит? Сега сигурно е лесно да омаловажим ситуацията, но тогава не си спомням да е имало списък от желаещи да ни поемат.

- Кой вкара в ред финансите на клуба?

- Макар и не много, пари за трансфери имаше ли през всяко лято до момента?

- Кой назначи Скарони, Газидис, Леонардо, Малдини, Масара, Монкада?

- Кой запази доверието с в тях въпреки недобрите резултати до пролетта на 2020-а година? Напомням, че дори Пиоли не стартира добре и играта ни се подобри едва след Ковид паузата.

- Чрез привличането на Ибра и Кяер не показаха ли, че са се поучили от грешката си, че само с млади няма да стане?

- За ситуацията с Рангник не е ли отговорен Газидис, който също осъзна грешката си?

- Спонсорските договори (които предимно са работа на Газидис и Скарони) на теб са ти смешни, на мен на фона на постигнатото през последните 10 години и Ковид кризата ми се струват добри, защото всяка помощ е полезна.

- За стадиона темата е толкова дълга и широка, че да прехвърляш вина единствено на Елиът е несериозно.

И всичко това е на фона на късния Берлускони, китаеца и Фасобели, които и по твоите критерии са пълен провал. Точно за това е странно, че не оценяваш как следващите собственици са се справили по-добре. И да естествено, че спортните успехи се дължат преди всичко на спортно-техничесикя екип и играчите и не виждам някой да е спорил за това. Аз единствено ти посочих, че от бизнес гледна точка Елиът са свършили идеално работата си - клубът е стабилизаран финансово и подобри значително спортните си резултати.

Прав си за едно - големи пари от типа на арабските шейхове и бездънните каси на Реал и Барселона не им се дават, но това не означава че не са били добър стопанин, в този бих казал труден период за клуба. Свършиха това което умеят добре, а сега назря момента да намалят участието си и да потърсят някой, който е склонен да продължи да развитието. Дали новия собственик ще е успешен ще видим, но и той като всеки друг заслужава известно време преди да си правим крайни изводи.

И на края пак ще кажа, ние като фенове трябва да сме благодарни преди всичко, че клубът продължи да съществува на най-високо ниво, не да държим сметка, защо меркантилни лекета като Донарума и Чалханоглу са напуснали и че Кеси не е задържан, въпреки твърдото му намерение да напусне.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Cafu » 05 юни 2022, 11:58

Forze написа:
05 юни 2022, 11:14
Cafu написа:
05 юни 2022, 06:30


Ти явно не разбираш значението на думите. Прочети внимателно отново и ако не си съгласен, че приноса за успеха е на Малдини а не на Елиът, твой проблем. Повече от доволен съм от сегашното състояние на отбора, но Елиът за това нямат заслуга. Ще ти го напиша и на китайски за да ме разбереш: 我很满意,但是不是为了Елиът的做很好,都是 Малдини的辛苦。
Не съм сигурен, кой от двама ни не чете внимателно... но нека не разводняваме излишно темата. :)

Иначе мисля, че имаш малко наивни разбирания за ролята на един собственик на спортен клуб през 2022 година, но най-общо казано, работата му не е "да дава парите", а да се грижи бизнеса му да е успешен. Относно Елиът, все пак ще пробвам да ти дам друга гледна точка.

- Кой пое клуба при непредвидени обстоятелства през 2018-а и го спаси от фалит? Сега сигурно е лесно да омаловажим ситуацията, но тогава не си спомням да е имало списък от желаещи да ни поемат.

- Кой вкара в ред финансите на клуба?

- Макар и не много, пари за трансфери имаше ли през всяко лято до момента?

- Кой назначи Скарони, Газидис, Леонардо, Малдини, Масара, Монкада?

- Кой запази доверието с в тях въпреки недобрите резултати до пролетта на 2020-а година? Напомням, че дори Пиоли не стартира добре и играта ни се подобри едва след Ковид паузата.

- Чрез привличането на Ибра и Кяер не показаха ли, че са се поучили от грешката си, че само с млади няма да стане?

- За ситуацията с Рангник не е ли отговорен Газидис, който също осъзна грешката си?

- Спонсорските договори (които предимно са работа на Газидис и Скарони) на теб са ти смешни, на мен на фона на постигнатото през последните 10 години и Ковид кризата ми се струват добри, защото всяка помощ е полезна.

- За стадиона темата е толкова дълга и широка, че да прехвърляш вина единствено на Елиът е несериозно.

И всичко това е на фона на късния Берлускони, китаеца и Фасобели, които и по твоите критерии са пълен провал. Точно за това е странно, че не оценяваш как следващите собственици са се справили по-добре. И да естествено, че спортните успехи се дължат преди всичко на спортно-техничесикя екип и играчите и не виждам някой да е спорил за това. Аз единствено ти посочих, че от бизнес гледна точка Елиът са свършили идеално работата си - клубът е стабилизаран финансово и подобри значително спортните си резултати.

Прав си за едно - големи пари от типа на арабските шейхове и бездънните каси на Реал и Барселона не им се дават, но това не означава че не са били добър стопанин, в този бих казал труден период за клуба. Свършиха това което умеят добре, а сега назря момента да намалят участието си и да потърсят някой, който е склонен да продължи да развитието. Дали новия собственик ще е успешен ще видим, но и той като всеки друг заслужава известно време преди да си правим крайни изводи.

И на края пак ще кажа, ние като фенове трябва да сме благодарни преди всичко, че клубът продължи да съществува на най-високо ниво, не да държим сметка, защо меркантилни лекета като Донарума и Чалханоглу са напуснали и че Кеси не е задържан, въпреки твърдото му намерение да напусне.
Съгласен съм за назначението на МММ, Газидис е доста спорна фигура. Естествено, че ще осъзнаят грешката си, след като Пиоли започна да мачка, но за оставането му заслугата е на Малдини и Бобан. Кяер и Златан- кой е отговорен за трансферите, пак Малдини. Стадиона е ясно, че нещата са сложни, но факт, че не успяха. Което не става с пари, става с повече пари. За 3 години обаче напредъка е почти нулев, ако беше по-мощен собственик, а не хедж-фонд с цел печалба, можеше вече да е готов. Стабилизираха ни финансово, но не вкараха много инвестиции. Така де, на всички ни беше ясно, че са преходен собственик, и тук се справиха добре. Най-важния им ход е на кого ще ни продадат. Засега няма как да знаем дали Ред Бърд ще се окажат правилната компания, аз лично бях по надъхан за Арабите, това лято ще се види. Ако вземем 2-3 големи имена и запазим ядрото, ще съм доволен.
Като цяло след фиаското на фасобели, Милан надскочи всички очаквания, но да речем, че се заслугата е 10% на Елиът и 40% на Малдини и 50% на Златан 😁

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от cuorerossonero » 05 юни 2022, 22:03

Аз само да попитам - ако Милан не беше белязал финансовия и спортно - технически напредък, на който всички в момента се радваме, ако не бяхме станали шампиони, а се бяхме класирали примерно за ЛЕ, заслугите за това пак ли щяха да са 10% на Елиът, 40% на Малдини и 50% на Златан? :D
Нали ме разбираш накъде бия. Един клуб е цял организъм, не се състои само от един играч и спортния директор, с леко полъх от собственика.
PIOLI VATTENE!!!

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Cafu » 06 юни 2022, 12:03

cuorerossonero написа:
05 юни 2022, 22:03
Аз само да попитам - ако Милан не беше белязал финансовия и спортно - технически напредък, на който всички в момента се радваме, ако не бяхме станали шампиони, а се бяхме класирали примерно за ЛЕ, заслугите за това пак ли щяха да са 10% на Елиът, 40% на Малдини и 50% на Златан? :D
Нали ме разбираш накъде бия. Един клуб е цял организъм, не се състои само от един играч и спортния директор, с леко полъх от собственика.
Тогава ако бяхме завършили 5ти, вместо успех бих използвал думата провал, и заслугата за провала би била на треньора и играчите. На Малдини в голяма степен, че е довел точно тези играчи. Пресен пример, Фасобели + усмивката. Играчи на килограм, от които май няма нито един вече останал. За 3 години с не много средства, Малдини успя да съгради отбор. Приноса на Златан за това също е огромен. На Елиът какъв е ? Свиването на бюджета. Това го мога и аз.
Съгласен съм, че един клуб е цял организъм и в момента единственото което ни липсва е собственик, готов да инвестира. Тогава можем да минем на следващото ниво, където ни е мястото. Дано Червените птици имат такива намерения.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от R. GULLIT » 06 юни 2022, 13:25

Изобщо не ви разбирам спора. От поемането до осъществяване на продажбата, Елиът имат дадени 330 млн на китаеца и който е зад него, и нови 300 млн. за изправяне на клуба на крака. Това включва и селекция, и погасяване на задължения и излизане на едва 50 млн загуби с 2 години ковид пандемия зад гърба. Ще ме прощавате, ама 100 млн на сезон + 100 за китаеца. Прави общо 200 млн. На сезон. За 3 (три) години. Какво точно трябва да направят Елиът? Да минат милиард, че да кажем за тях - ето, дават колкото на Етихад?!? Нонсенс!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Casciavit » 06 юни 2022, 14:24

Е, не пропускай и постъпленията все пак. :) За последната година имаме приходи от 216 милиона евро. Клубът до голяма степен се самоиздържа последните два сезона. Така че, не ги мислете Елиът, не са се набутали. :D
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от R. GULLIT » 06 юни 2022, 14:45

Casciavit написа:
06 юни 2022, 14:24
Е, не пропускай и постъпленията все пак. :) За последната година имаме приходи от 216 милиона евро. Клубът до голяма степен се самоиздържа последните два сезона. Така че, не ги мислете Елиът, не са се набутали. :D
'Ич не ги мисля и твърдя, че те са в основата на няколко хода за финансово стабилизиране. Както и такива, които развързаха Донарума и доведоха, например, Менян. Без който тая титла щеше да е химера. Не без Леао, а без Менян.

Иначе - да, приходите са по-високи в условия на криза, с 30%.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от drzzd » 07 юни 2022, 15:46

Още малко по темата "Няма к'во да им благодарим на Елиът":

IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от iLDiavolo » 07 юни 2022, 16:10

Изображение

Следя ги горе-долу тези от transfermarkt и досега не съм виждал играч да си вдига цената с 20 милиона, като изключим Мбапе и Хааланд.
#weareacmilan

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от drzzd » 07 юни 2022, 16:19

Тъкмо идвах да пусна същата картинка. Чаках с нетърпение да видя колко ще им скочи цената в маркета и съм доволен от това, което виждам.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Cafu » 07 юни 2022, 17:15

Значи играчите не си вдигат цената защото играят добре, вкарват голове и печелят, а заради собствениците на отборите? Сигурно ги контролират с джойстик и Перес е някакъв мастър на плейстейшън 😀. Или може би трябва да благодарим на човека повярвал в потенциала на играчите и довел ги в Милан? Как се казваше, май Малдини беше.

Отговори