Elliott Advisors (UK) Limited

Yosifov
Фен на Милан
Регистриран: 14 сеп 2018, 12:05
Has thanked: 225 times
Been thanked: 154 times

Re: Elliott Advisors (UK) Limited

Мнение от Yosifov » 03 фев 2020, 21:19

Заради зимното меркато балансите ни пред УЕФА са (за първи път от не знам колко години) на плюс (+29 млн евро). Би трябвало лятото да имаме възможност да харчим повече.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 191 times
Been thanked: 916 times

Мнение от vik rossonero 96 » 03 фев 2020, 21:26

Последният път, когато бяхме на зелено пред УЕФА беше след продажбата на Златан и Тиаго. Да се надяваме, че за разлика от тогава, сега ще тръгнем нагоре, а не стремглаво надолу.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Yosifov
Фен на Милан

Мнение от Yosifov » 03 фев 2020, 21:40

Относно Ralf Rangnick, определено е по-добър треньор от нашите от последните години, но на мен лично не ми харесва постройката, която използва (4-2-2-2). Високата преса, която използват отборите му впечатлява, но много лесно бива преодолявана с бързи пасове от централните защитници към крайните. Не използва толкова крилата в постройката, която съм наблюдавал. Разбира се (ако дойде при нас) може да използва различна схема и тактика. Той е човека, който успя да намери и развие Наби Кейта. Определено не е слаб треньор, въпроса е дали ще се напасне към италианския футбол.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 401 times
Been thanked: 552 times

Мнение от Ne13sta » 03 фев 2020, 21:42

Градял бил млади отбори. :lol: Няма да се научите вие, ей! facepalm

Кога Милан е бил фактор с млад състав ?! Никога. Нали гледахме млад италиански Милан на Берлускони. Сега видяхме и до къде ни докараха Бобан и Малдини с младоците. 13-то място преди да дойде Златан facepalm . Щяхме да се борим за оцеляване без шведа. Ювентус ли е млад отбор, Интер ли, Лацио ли ? Кой?! Даже и Аталанта не са! И там двигателите са Папу Гомез и Иличич.

И като сте толкова отворени, я кажете защо това футболно светило на 61 години никога не е водил голям отбор и никога не е е печелил първенството ? Оп, грешка...печелил е втора и четвърта дивизия на Германия. С тоя ще изореме всичко живо! rap :lol:

Всеки път като изкажа мнение, ще се появи някой професор да ми обяснява или как Леао е следващият Мбапе, или как някой си незнайник бил голямата работа, понеже вкарал някакви опашкари в Бундеслигата, а трети пък препълвал залите на Коверчано. facepalm

Д*ба и тъпия Конте, толко ли не можа да дойде в Милан, да видиме и ние читав отбор. Че от 2012-та такова понятие не е имало при нас. Именно защото чакаме на някакви лаици да изградят нещо. :)
Изображение

shevchenko_89
Фен на Калчото
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 34 times

Мнение от shevchenko_89 » 03 фев 2020, 21:56

Ne13sta написа:
03 фев 2020, 21:42

Кога Милан е бил фактор с млад състав ?! Никога. Нали гледахме млад италиански Милан на Берлускони. Сега видяхме и до къде ни докараха Бобан и Малдини с младоците. 13-то място преди да дойде Златан facepalm . Щяхме да се борим за оцеляване без шведа. Ювентус ли е млад отбор, Интер ли, Лацио ли ? Кой?! Даже и Аталанта не са! И там двигателите са Папу Гомез и Иличич.

И като сте толкова отворени, я кажете защо това футболно светило на 61 години никога не е водил голям отбор и никога не е е печелил първенството ? Оп, грешка...печелил е втора и четвърта дивизия на Германия. С тоя ще изореме всичко живо! rap :lol:

Всеки път като изкажа мнение, ще се появи някой професор да ми обяснява или как Леао е следващият Мбапе, или как някой си незнайник бил голямата работа, понеже вкарал някакви опашкари в Бундеслигата, а трети пък препълвал залите на Коверчано. facepalm

Д*ба и тъпия Конте, толко ли не можа да дойде в Милан, да видиме и ние читав отбор. Че от 2012-та такова понятие не е имало при нас. Именно защото чакаме на някакви лаици да изградят нещо. :)
Първо футбола не е проста игра, за да искаме прости решения. Милан не е имал млади отбори от много години, то и от толкова са ни и последните успехи. Преди да станат ,,велики", какво бяха Шева, Пирло, Гатузо, Малдини, Сержиньо, дори и Кака или Дида???!!! Единствените ,,звезди" които влязоха при нас бяха Неста, Руи Коща, Зийдорф, Индзаги, Кафу. Но те влязоха защото изсипахме бая пари, които тогава ИМАХМЕ. Милан и тима сега не се различава по нищо от среден тим в Бундеслигата, Англия или Испания. Тук не визирам история, име и марка, а ОТБОРА. Качествен треньор няма да дойде ако нямаме поне ,,чичко паричко" за собственик или ясен проект. Този треньор не е претендент да е Клоп, Гуардиола и т.н., но е доказал, че умее да ИЗГРАЖДА отбори, да вижда и реализира младежи и да прави така, че след него тима да е готов за следващата крачка. А на нас СЕГА В ТОЗИ момент ни трябва това. И когато това стане, когато отново имаме проект, визия и някакви резултати, ЩЕ ДОЙДАТ парите, спонсорите а от там и вече големия треньор. Пак казвам, как Конте или Анчелоти не ни взеха??? Имаха шанс със сигурност, но просто НЕ ИМ СЕ ВЛИЗАШЕ в нашето блато. Името им е вече изградено

Потребителски аватар
iLDiavolo
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 49 times
Been thanked: 97 times

Мнение от iLDiavolo » 03 фев 2020, 22:04

Тия постоянни откривания на топлата вода и на мен отдавна ми дойдоха в повече и също като колегата по-горе съм настроен песимистично към, изглежда, поредното ново начало.
#weareacmilan

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд

Мнение от Ne13sta » 03 фев 2020, 22:12

shevchenko_89 написа:
03 фев 2020, 21:56
Ne13sta написа:
03 фев 2020, 21:42

Първо футбола не е проста игра, за да искаме прости решения. Милан не е имал млади отбори от много години, то и от толкова са ни и последните успехи. Преди да станат ,,велики", какво бяха Шева, Пирло, Гатузо, Малдини, Сержиньо, дори и Кака или Дида???!!! Единствените ,,звезди" които влязоха при нас бяха Неста, Руи Коща, Зийдорф, Индзаги, Кафу. Но те влязоха защото изсипахме бая пари, които тогава ИМАХМЕ. Милан и тима сега не се различава по нищо от среден тим в Бундеслигата, Англия или Испания. Тук не визирам история, име и марка, а ОТБОРА. Качествен треньор няма да дойде ако нямаме поне ,,чичко паричко" за собственик или ясен проект. Този треньор не е претендент да е Клоп, Гуардиола и т.н., но е доказал, че умее да ИЗГРАЖДА отбори, да вижда и реализира младежи и да прави така, че след него тима да е готов за следващата крачка. А на нас СЕГА В ТОЗИ момент ни трябва това. И когато това стане, когато отново имаме проект, визия и някакви резултати, ЩЕ ДОЙДАТ парите, спонсорите а от там и вече големия треньор. Пак казвам, как Конте или Анчелоти не ни взеха??? Имаха шанс със сигурност, но просто НЕ ИМ СЕ ВЛИЗАШЕ в нашето блато. Името им е вече изградено
Добре, съгласих се с аргументите ти. Не е като да няма истина, в това което казваш.

Аз обаче си оставам огромен песимист за подобен ход. Реално, и за Монтела и Джампаоло ги четохме същите неща, но ефект нямаше. А Коверчанов дори ни наби в брутална криза.

Има и още един проблем пред Рагнарик. На 61 е, а никога не е водил отбор извън Германия. Да не се окаже само, че ще е спаринг партньор на Гасперини и Индзаги. :)

И в крайна сметка всички тези приказки отново ни откарват към една италианска версия на Арсенал.
Изображение

Yosifov
Фен на Милан

Мнение от Yosifov » 03 фев 2020, 22:30

Ще се съглася с теб. Само с млади футболисти не става да се гради голям отбор. Но за треньора не съм напълно съгласен. Спомни си кой беше Рийкард преди да го назначат за треньор на Барса и въпреки лошия първи сезон, след това спечели ШЛ. Кой беше Гуардиола преди Барса? Какъв треньор беше Анчелоти преди Милан? Това, че един треньор няма впечатляваща визитка не го прави лош и обратно - и 7 ШЛ да е спечелил не гарантира, че ще успее да се справи добре в нов отбор. Въпроса е да пасва на виждането за развитие на отбора на собствениците. Разбира се има огромна разлика в това дали ще те тренира Клоп или Стойчо, но разбра какво искам да кажа :)
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд

Мнение от Ne13sta » 03 фев 2020, 22:41

Yosifov написа:
03 фев 2020, 22:30
Ще се съглася с теб. Само с млади футболисти не става да се гради голям отбор. Но за треньора не съм напълно съгласен. Спомни си кой беше Рийкард преди да го назначат за треньор на Барса и въпреки лошия първи сезон, след това спечели ШЛ. Кой беше Гуардиола преди Барса? Какъв треньор беше Анчелоти преди Милан? Това, че един треньор няма впечатляваща визитка не го прави лош и обратно - и 7 ШЛ да е спечелил не гарантира, че ще успее да се справи добре в нов отбор. Въпроса е да пасва на виждането за развитие на отбора на собствениците. Разбира се има огромна разлика в това дали ще те тренира Клоп или Стойчо, но разбра какво искам да кажа :)
Така е. А кое е общото между Рийкард, Гуардиола и Анчелоти ? Че всичките бяха на по около 40 години, когато започнаха да изграждат големите си кариери. Впрочем, същото важи и за Саки, Капело, Моуриньо, Алегри, Зидан, Клоп и т.н.

Уважаемият Рагник вече е на 61. Малко късно ми се струва да гради отбор в Милан.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 284 times
Been thanked: 271 times

Мнение от drzzd » 04 фев 2020, 10:13

Напълно разбирам аргументите ти и мога да се съглася с едно нещо - в голям отбор винаги е нужно да имаш опитни "двигатели" както ги наричаш ти. Но да твърдиш, че видиш ли, щото е на 61 (спомена го три пъти, явно много ти бърка в здравето възрастта му) и никога не е печелил нещо голямо, значи не става, е откровено повърхностно мнение.
То и Клоп беше анонимник (да, значително по-млад), но виждаме до къде стигна. И не казвам, че автоматично този тип ще ни докара до ШЛ. Казвам, че може би човекът има капацитет, особено щом концерн като Ред Бул му е дал картбланш да развива футболните им отбори. Виждаме в последните години какъв възход имат двата им отбора в Германия и Австрия. А знаем чисто стратегически Ред Бул колко много наливат в спорта. Колкото до Рийкард - къде е в момента, че нещо скоро не съм чувал инфо за блестящата му треньорска кариера.

Все пак според мен към настоящия момент на Милан му е нужен различен тип стратегия - а именно градене на играчи около зрели такива. Видяхме факторът Златан как повлия върху целия отбор само за няколко мача. Че дори и факторът Кяер повлия значително в защита. Ако слуховете за Модрич лятото са реални и се насочим към още 1-2 опитни играча + разкарване на още талаш и попълване на дупките с млади играчи тип Бенансер + адекватен треньор, то нещата могат да се променят значително в рамките на няколко месеца.

И да, може би Рангник не е подходящ за нас, но това не значи, че е поредният анонимник.
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд

Мнение от Ne13sta » 04 фев 2020, 11:28

Само дето Клоп преди да отиде в Ливърпул, имаше 2 титли на Германия и финал на ШЛ с Борусия. Всичко това, на около 42-44 години. И да, разбира се, че ме бърка възрастта на Рагник. Ако имаше такива силни качества, все щеше да е получил шанс от някой гранд. Съжалявам, но Шалке и Лайпциг са съвсем различен ранг отбори, спрямо Милан.

Що се отнася до Ред Бул, гледам много Формула 1. Мерцедес ги унищожават последните 6-7 години. А понеже ти говориш за възход и инвестиции, би ли обяснил как така най-скъпият трансфер на Рагник е 8 млн. евро, а същевременно опашкари като Херта Берлин си позволяват да харчат по 30 млн. за трансфери. Нещо не се връзва.

Ако ще ловим с трици маймуни, не мерси. Подобна политика ще е пагубна за Милан.
Изображение

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 120 times
Been thanked: 176 times

Мнение от Dawnweaver » 04 фев 2020, 11:29

drzzd написа:
04 фев 2020, 10:13
...
То и Клоп беше анонимник (да, значително по-млад), но виждаме до къде стигна
...
Борусия на Клоп си беше конкурентноспособен отбор на хегемон като Байерн , даже не помня дали имаше 40 по това време германеца, едва ли. Ако изобщо прилича на някой текущ треньор, подвизаващ се в калчото , това е Симоне Индзаги, защото и той се опъва с не особено мощния финансово Лацио , на големите батковци. Не казвам, че Индзаги ще печели ШЛ, просто са сходни като развитие до момента поне според мен.

Ако прилича на някого в Италия Рагник по-скоро е Гасперини , на сума ти години и с няколко избухвания тук там за по сезон два от средата на таблицата до топ 4.

За мен да доведеш германец на 61 точно в Италия , чисто културно и езиково и каквото и да е там житейско , е чисто малоумие. Докато се научи да общува с играчите адекватно и да се адаптира в средата с местния език ще е за пенсия.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 263 times
Been thanked: 275 times

Мнение от Petar Zanev » 04 фев 2020, 11:43

Малкият Индзаги определено е най-добрият млад италиански треньор към момента и сравненията с Клоп изглеждат що годе уместни.
В началото като се зашумя около него, си мислех, че е чудо за един сезон, но определено показа постоянство в развитието на своя отбор с ограничени ресурси и чепат собственик.
Вече има и 2 трофея във визитката си и лично аз бих се радвал ако може да вземе Скудетото тази година , а защо не лятото да се насочим към него, Чиро и СМС в комплект :)
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 284 times
Been thanked: 271 times

Мнение от drzzd » 04 фев 2020, 14:03

Dawnweaver написа:
04 фев 2020, 11:29
drzzd написа:
04 фев 2020, 10:13
...
То и Клоп беше анонимник (да, значително по-млад), но виждаме до къде стигна
...
Борусия на Клоп си беше конкурентноспособен отбор на хегемон като Байерн , даже не помня дали имаше 40 по това време германеца, едва ли. Ако изобщо прилича на някой текущ треньор, подвизаващ се в калчото , това е Симоне Индзаги, защото и той се опъва с не особено мощния финансово Лацио , на големите батковци. Не казвам, че Индзаги ще печели ШЛ, просто са сходни като развитие до момента поне според мен.

Ако прилича на някого в Италия Рагник по-скоро е Гасперини , на сума ти години и с няколко избухвания тук там за по сезон два от средата на таблицата до топ 4.

За мен да доведеш германец на 61 точно в Италия , чисто културно и езиково и каквото и да е там житейско , е чисто малоумие. Докато се научи да общува с играчите адекватно и да се адаптира в средата с местния език ще е за пенсия.
Първо Клоп не е бил само в Борусия. Човекът тръгва от Майнц във втора Бундеслига и едва след 3 сезона и половина успява да ги качи в елита на Германия. След което прекарва още 3 сезона в Бундеслигата, след което отново изпада, но той остава начело. През сезона не успява да ги класира отново и чак тогава отива в Борусия, където също гореспоменатите писаници не стават с магическа пръчка. Да не говорим, че последният му сезон в Дортмунд беше пагобен и отборът едва завърши 7ми.

Все пак не ми беше това мисълта, но тук нещата на тема кой какво разбрал и прочел очевидно не се променят. Исках да кажа, че Рангник може и да е старче, но явно качествата му в Германия са от значение. И също казах, че може би той не е за нас, именно заради това, че е германец (което не споменах) и едва ли ще му се получи.

Колкото до мнението на @Ne13sta за Формула 1 - ок, и аз гледам. Да, Ред Бул не са Ферари или Мерцедес, но пък от години държат изключително високо ниво в мултимилионен спорт, където ако нямаш топки, просто не ставаш :). И не случайно Верстапен е лицето на отбора, а Рикардо изхвърча. Плюс, Ред Бул не са само футбол и Формула. Но това е друга тема.
И за да не остане въпросът за инвестиициите на @Ne13sta неотговорен: Ми виж, във футбола не всички отбори боравят с големи суми. Не показват ли именно това въпростните два отбора на Ред Бул? Създават играчи и продават с печалба. Което е именно инвестиция. Разликата между тези два отбора и Милан е, че те са си чиста проба бизнес с поглед в бъдещето. Именно Лайпциг в момента е голямата конкуренция на Байерн и Дортмунд. В дългосрочен план имам предвид, не само през този сезон. Херта пък в момента имат коренно различна стратегия и единствената им цел е да се задържат в елита, за да има Берлин истински боец в Бундеслигата. Освен това Херта имат чудесна маркетингова стратегия, която следя от известно време, но нека не изпадам в детайли.

И отново - мнението ми не е свързано конкретно с възможността Рангник начело на Милан. Предпочитам други имена и типове мениджмънт на отбора.
...e chi non salta è un porco juventino!

Yosifov
Фен на Милан

Мнение от Yosifov » 04 фев 2020, 15:29

Мисля, че пропускате най-важното нещо в този слух: че го гласят за треньор и спортен директор.
Изображение

Отговори