Джанлуиджи Донарума

Потребителски аватар
Ivanchenko
Фен на Милан
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 90 times
Been thanked: 89 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ivanchenko » 12 фев 2021, 15:31

тази драма се проточи твърде много, вече не знам дали ще има изход, който да удовлетвори и Милан, и феновете, и Джиджо и алчната свиня. Всеки трябва да направи компромиси, за момента обаче Минчо е в позицията да извива ръце. Сигурен съм че държи още скрити козове, като например мултимилионен договор от ПСЖ например, и да обере Милан до последно. Месеците си минават, а Милан трябва да подновяват освен на Джиджо и Хакан, също и на Романьоли, Кеси, евентуално и на Тео и Бенасер и ако и там се замотат ни чака същото. Ясно е че искат да видят дали ще се доберем до парите от топ 4, но е време и за малко риск. Иначе ще изгубим повече, отколкото ще спестим. И да, никой не е по-голям от Милан, но и Милан е време да покаже че е голям и може да си пази звездите. Иначе само ще развиваме играчи и всеки сезон ще е енигма. Много е хубаво, че не сме обременени от играчи с огромни заплати, но не става и да се чака до последно. Защото после всеки ще извива ръце, отдавна мина времето на лоялността. Всеки път, когато тази тема е активна, се надявам да прочета за подновяване, но уви. Нещата са все така затлачени.

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Фен на Милан
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 23 times
Been thanked: 62 times

Мнение от F.Inzaghi_9 » 12 фев 2021, 15:40

Все още не можем да заклеймяваме Джиджо. Все пак няма нищо официално, нищо решено, само слухове, които напоследък се оказват неверни.

Това, което можем да изтъкнем е, че никой не е по-голям от Милан. Тези драми идват в повече. Няма спор, че Джиджо и в момента е един от най-добрите на поста си, с потенциал да стане най-добрият, но въпреки това не можем да си позволим да клекнем в преговорите. В горните коментари е засегната много добре ситацията, че ако сега клекнем на Донарума, то какво ще правим при преговите с Хакан? А после Кеси, Тео, Бенасер и ко?

Има една стара поговорка, че "добрият вратар е половин отбор", но има примери от последните години, които опровергават това. Най-яркия пример е с Барселона 2009-2011. Интер последните десетина година като имат много стабилен вратар къде са им трофеите? whistle :lol: :lol:

Тъпото, е че двете най-вероятни ситуации, които може да се случат са: клякаме на дебелия и Джиджо подписва за много пари и 2-3 години или го изпускаме без пари. И в двете ситуации си го набиваме сами. Дано Малдини и компания намерят добро решение за клуба.

Потребителски аватар
Bonera
Фен на Калчото
Регистриран: 07 яну 2020, 16:14
Has thanked: 81 times
Been thanked: 31 times

Мнение от Bonera » 13 фев 2021, 05:57

Добре де като е толкова голям Донарума и с агента си за поредна година се опитват да точат от парите на клуба, защо не спечели нещо с този клуб!
Ето какво мисля, че би било най-разумно.
Договор за 2 години със твърда заплата 7 милки на сезон и още 3 под формата на бонуси за спечелена титла в Сериа А и полуфинал в Шампионска Лига примерно. Ето тогава можеш да кажеш че тези пари ще бъдат заслужени!

Потребителски аватар
BANKERA
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 182 times
Been thanked: 150 times

Мнение от BANKERA » 13 фев 2021, 12:12

Много хейт, много нещо... Парите на отбора има кой да решава къде да се дават и вярвайте ще се вземе най-доброто решение за отбора и играча накрая. За мен Донарума трябва да остане при всички положения, защото ще става все по-добър и е незаменима част от сегашния ни отбор. Ние сме Милан по дяволите и позволим ли един от най-добрите ни играчи да напусне като свободен агент за едни 2-3 милиона разлика ще дадем много лош сигнал към останалите.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 188 times
Been thanked: 901 times

Мнение от vik rossonero 96 » 13 фев 2021, 12:29

Не е въпросът в 2-3-те милиона за мен. Въпросът е принципен. Не можеш да си юноша на клуба, да се вричаш във вярност и да се тупаш в гърдите, че искаш да си капитан, легенда и т.н. на клуба, но да продължаваш да си марионетка в ръцете на агента си. Въобще в световен мащаб агентите от лица, които само трябва да представляват клиентите си и да сключват сделки с клубовете, единствено представяйки исканията на играча, станаха водещите фигури при всякакви преговори и футболистите им трябват само за подпис.

Не мога да приема спокойно факта, че за Донарума сценки с изнудване на клуба от страна на агента му за договор за една година изглеждат логични и нормални. Ако е така, по-добре наистина да не преподписваме. И не забравяйте, че водим и ще водим преговори за преподписване и с други хора като Кеси, Хакан, Романьоли (отново с Райола), с Бенасер за махане на клаузата, а после идват и хора като Тео и Леао. Мислите ли, че се показваме като стабилен отбор на ръководно равнище, като позволим свинята да си прави каквото пожелае? И дотук напълно подкрепям начина, по който Малдини, Масара и Газидис водят нещата при преговорите и с Хакан, и с Донарума. Щом не искаш нашите условия, хубаво, ще работим, но няма да стане точно твоята. Не можем да клякаме на всяка гнида от агентите, защото това е пътят към финансов крах и опетняване на името на клуба. Райола, а и Донарума да не забравят, че Джиджо нито е първия, нито последния вратар на Милан.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Gigio
Любител на футбола
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Мнение от Gigio » 13 фев 2021, 13:55

Ако искаме да се върнем на върха, рано или късно ще трябва да плащаме големи заплати на всички. Тео, Кеси, Бенасер и другите няма вечно да играят за по 2 милиона на година. Със или без Донарума, ако тези момчета са с основен принос за спечелване на Серия А и стабилни участия в ШЛ, агентите им ще поискат високи заплати и ще трябва да им ги дадем.

Грозно е, че Джиджо е юноша и се разиграват такива циркове, но пък явно не е толкова лесно да се опълчиш на агента си. Спомням си интервю на Златан, в което казва, че е говорил с Райола и му е казал, че иска да остане в Милан. След това Свинчо го е продал на ПСЖ без да му каже... Щом Ибрахимович не е успял да му тропне на масата, то не очаквам и 20 годишно момче да успее...

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 741 times
Been thanked: 516 times

Мнение от Capolavoro » 13 фев 2021, 14:34

Милан продаде Златан на Псж, а не Райола. Галиани многократно е казвал, че не сме искали, но сме нямали друг избор.

Иначе Райола не е такава персона нон грата на "Алдо Роси", даже точно обратното. Той е перачницата на много милиони.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд

Мнение от vik rossonero 96 » 13 фев 2021, 15:03

Gigio написа:
13 фев 2021, 13:55
Ако искаме да се върнем на върха, рано или късно ще трябва да плащаме големи заплати на всички. Тео, Кеси, Бенасер и другите няма вечно да играят за по 2 милиона на година. Със или без Донарума, ако тези момчета са с основен принос за спечелване на Серия А и стабилни участия в ШЛ, агентите им ще поискат високи заплати и ще трябва да им ги дадем.

Грозно е, че Джиджо е юноша и се разиграват такива циркове, но пък явно не е толкова лесно да се опълчиш на агента си. Спомням си интервю на Златан, в което казва, че е говорил с Райола и му е казал, че иска да остане в Милан. След това Свинчо го е продал на ПСЖ без да му каже... Щом Ибрахимович не е успял да му тропне на масата, то не очаквам и 20 годишно момче да успее...
Аз нямам против да плащаме добри заплати на основните футболисти, щом си ги заслужават. Аз не казвам, че Донарума не заслужава заплата от порядъка на 7-8 милиона, но не можеш да се гавриш с отбора и да искаш 2 години договор. Това е директно изплюване в лицето и на фенове, и на директори, с което казваш "За сега сте ми окей с тия пари, но след две годинки някой ще ми даде повече със свободен трансфер". :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
BANKERA
Фен на Милан

Мнение от BANKERA » 13 фев 2021, 15:16

vik rossonero 96 написа:
13 фев 2021, 15:03
Gigio написа:
13 фев 2021, 13:55

Аз нямам против да плащаме добри заплати на основните футболисти, щом си ги заслужават. Аз не казвам, че Донарума не заслужава заплата от порядъка на 7-8 милиона, но не можеш да се гавриш с отбора и да искаш 2 години договор. Това е директно изплюване в лицето и на фенове, и на директори, с което казваш "За сега сте ми окей с тия пари, но след две годинки някой ще ми даде повече със свободен трансфер". :)
Явно си има основание Райола за да претендира за това. Според мен все още не е убеден в сериозността на Елиът и намеренията им към Милан. Няма никъде гаранция, че дори и да станем шампиони или влезем в зона ШЛ ще тръгнем с големи трансфери или ще поемем по пътя на отбори като Дортмунд, които разпродават всичко що годе читаво и търсят нови таланти, с които да повторят упражнението.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд

Мнение от vik rossonero 96 » 13 фев 2021, 15:24

В сегашната икономическа ситуация за никой отбор няма гаранция, че ще харчи пари за нови скъпи попълнения и ще гони трофеи с тях. А и да го направи, още повече няма гаранция, че ще ги постигне. Факт е, че Донарума не е виновен, че толкова дълго време има една Суперкупа с нас, но пък не е получил и шанс да се докаже на сериозната европейска сцена в Шампионската лига. В Лига Европа срещу последния по-сериозен противник (Арсенал) получи пет гола в два мача. :) Несменяем титуляр е сума ти години, получи си шанса на 16г., получава сериозна заплата, напът е да взима още по-голяма и догодина ще играе на 99% в Шампионската лига, като този сезон се бори за два трофея. Не знам какво толкова иска.
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
BANKERA
Фен на Милан

Мнение от BANKERA » 13 фев 2021, 17:20

vik rossonero 96 написа:
13 фев 2021, 15:24
В сегашната икономическа ситуация за никой отбор няма гаранция, че ще харчи пари за нови скъпи попълнения и ще гони трофеи с тях. А и да го направи, още повече няма гаранция, че ще ги постигне. Факт е, че Донарума не е виновен, че толкова дълго време има една Суперкупа с нас, но пък не е получил и шанс да се докаже на сериозната европейска сцена в Шампионската лига. В Лига Европа срещу последния по-сериозен противник (Арсенал) получи пет гола в два мача. :) Несменяем титуляр е сума ти години, получи си шанса на 16г., получава сериозна заплата, напът е да взима още по-голяма и догодина ще играе на 99% в Шампионската лига, като този сезон се бори за два трофея. Не знам какво толкова иска.
Самия играч многократно е показал, че иска при нас, но щом не скланят за дълъг нов срок на договора си имат причините според мен. Нека изчакаме и ще видим, не забравяйте, че с подобни слухове из медий понякога се преиначават прекалено нещата и се прави с цел да се разконцентрира отбора, както и част от феновете да се настроят срещу даден играч/и, така че няма как да знаем как точно се движат преговорите. Райола си го каза, че картите са на масата и се търси начин за стигане до консенсус.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 279 times
Been thanked: 258 times

Мнение от drzzd » 13 фев 2021, 18:17

Според мен ей това му е проблемът на дебелия:
https://www.sportskeeda.com/football/th ... pers-world

Накратко (в млн евро на сезон):
Шчезни (юве): 7,7
Шмайхел (Лестър): 7.7
Алисон (Ливърпул): 8.9
Кепа (Челси): 8.9
Куртоа (Реал Мадрид): 8.9
Нойер (Байерн): 15.3
Рико (ПСЖ): 16.8
Навас (ПСЖ): 19,5
Облак (Атлетико): 20.8
Де Хеа (Ман Юнайтед): 22.3

*смятал съм ги от седмична заплата към годишна и от £ към €, та може и да има несъответствия. А числата са от октомври 2020.

Дебелото момче явно много иска да нареди Джиджо сред най-скъпоплатените вратари и вероятно има защо. Да, част от посочените в списъка определено си заслужават заплатите, но разни палячовци като Кепа, Каспер Шмайхел и Серджио Рико просто недоумявам какво правят в тази листа. Принципно отборите им са платежоспособни, но качествата им не смятам, че отговарят на заплатите, които получават. Измежду палячовците се замислям дали не бих прибавил и Алисон, който преди около час сътвори поредната чутовна глупост, подарявайки гол (и победа) на Лестър, а само преди няколко дни се отчете с още две крайно нескопосани отигравания, завършили с решаващи голове (и победа) за Ман Сити. Да, на сметката си има вече доста значими трофеи, но определено смятам, че не е по-добър вратар от Донарума, а името му се гради най-вече около защитния вал на Ливърпул в лицето на Ван Дайк и колегите му.

Грозното, както сте отбелязали, е, че дебелото момче иска неадекватно кратък срок на договора, за да се презастрахова.
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд

Мнение от vik rossonero 96 » 19 фев 2021, 16:01

Свинята майка иска 40 милиона клауза в договора. Аз ако съм на Малдини му бия шута барабар с другата му примадона, който само на хартия е защитник, връщам Плицари, купувам Томори и им тегля една сочна сръбска. :)
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 398 times
Been thanked: 544 times

Мнение от Ne13sta » 19 фев 2021, 16:18

Вчера пак с “веща” намеса при втория гол на сърбете. Тоя е такава риба при центрирания, че не знам как има балъци да му предлагат подобни заплати.
Изображение

Потребителски аватар
AC_M
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 158 times
Been thanked: 71 times

Мнение от AC_M » 19 фев 2021, 20:44

Цялата ситуация става от грозна по-грозна.
Дава лош пример и бавно , бавно несъмнено ще разбие съблекалнята. Колко са нашите юноши в отбора, израстнали с магията и идеята Милан? Малко са, а останлите са наемници. След като твоят юноша е най-меркантилния тип , какво да кажат наемниците? Футболът е колективен спорт и всеки има дял в победата / загубата. Пред Долара има 10 играчи, които цял мач 95 мин.бягат, повръщат си дробовете , откъде на къде ще са съгласни на 2.5 - 3 млн евро, след като вратаря е с 10 млн , отделно брат му турист и той на хранилка. Показа го Хакан, по стъпките му върви Романьоли, скоро и други. Време е Паоло Малдини и Газидис да заставят Пиоли да налага Габия и Татарушану, а на Доларите и Романьоли , постигали НИЩО във футбола да информират агента си , че са съгласни с това, което им предлага клуба. Това ще бъде мъжка постъпка , другото че Джиджо обичал Милан , а Романьоли да вдигал купи с Милан е пръдня срещу вятъра. За мен Доларът не заслужава повече от сегашната си заплата, защото храним 3 години и брат му. После , защото хората стават прави, когато в залата влезе Франко Барези. Даже ме е срам , че замесвам името на Франко редом до Долара. Даже един Тонали подписа с Бреша, преди да дойде под наем в Милан, моралът е над всичко !

Отговори