Джанлуиджи Донарума

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от R. GULLIT » 17 май 2021, 15:52

gLoRy написа:
17 май 2021, 12:50
При равен брой точки с юве и Аталанта не оставаме ли 5ти?
R. GULLIT написа:
17 май 2021, 10:53


Тук не трябваше да ни ебе за спасена точка. С или без нея, пак сме четвърти. Да бе отишъл да се бори за 3 точки 89 и 91 минута в тяхното наказателно поле. Примерът го дадоха Ливърпул и Бекер. Така се гони цел! Тези спасявания бяха на интуиция, не част от стратегия за правилно изигран мач, и изобщо желание за победа, която ще ти промени бъдещето.
Не, показателите от мача с Ювентус и голът повече в директните сблъсъци ни дава предимство. Затова сме така и с Наполи в момента. Ако врътнем Х ние и Наполи, пак сме в ШЛ. Както и ако Ювентус вземат точка, а ние паднем в Бергамо. Но това са немислими неща за уикенда.

Иначе, вратарят и треньорът си казват по еддно изречение и се решава дали да се ходи или не на статично положение. Това е само един от примерите за липса на желание за победа, картината е много по-голяма и мина през няколко епизода, започвайки от решенията взети за второто полувреме.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Cafu » 17 май 2021, 16:00

gLoRy написа:
17 май 2021, 12:50
При равен брой точки с юве и Аталанта не оставаме ли 5ти?
R. GULLIT написа:
17 май 2021, 10:53


Тук не трябваше да ни ебе за спасена точка. С или без нея, пак сме четвърти. Да бе отишъл да се бори за 3 точки 89 и 91 минута в тяхното наказателно поле. Примерът го дадоха Ливърпул и Бекер. Така се гони цел! Тези спасявания бяха на интуиция, не част от стратегия за правилно изигран мач, и изобщо желание за победа, която ще ти промени бъдещето.
Да, заради това не бихме. Той е виновен. Освен, че направи спасявания стил Space Jam, трябваше да вкара и един-два гола.
Аз лично не си спомням да сме имали корнер в последната минута на мача, но както и да е. Трябваше може би да поеме топката стил Уеа и да вкара. Долара е виновен, че не спечелихме, жалко за усилията на всички останали.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от vlado_sheva » 17 май 2021, 16:03

Щяхме да останем пети при равен брой с юве и Аталанта в сценария на загуба на Аталанта от Дженоа и загуба за нас от Аталанта.

Ако бяхме паднали от Каляри вчера, но бяхме били Аталанта в последния кръг и юве бие болоня, пак щяхме да сме трите клуба с равни точки, но вече нямаше да сме последни в тая мини-лига, а втори.

Все тая, трябваше да бием Каляри, насрахме се, сега трябва да бием Аталанта или да разчитаме на Болоня и Верона, според мен няма да се случи и този път няма да има неочакван подвиг от нас.

По-добре се настройте за най-лошото, след това разочарованието няма да е толкова голямо. Това ще ми остане от този сезон, повече никога няма да очаквам победа в който и да е мач, преди да се е изиграл.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от R. GULLIT » 17 май 2021, 16:04

Cafu написа:
17 май 2021, 16:00
gLoRy написа:
17 май 2021, 12:50
При равен брой точки с юве и Аталанта не оставаме ли 5ти?

Да, заради това не бихме. Той е виновен. Освен, че направи спасявания стил Space Jam, трябваше да вкара и един-два гола.
Аз лично не си спомням да сме имали корнер в последната минута на мача, но както и да е. Трябваше може би да поеме топката стил Уеа и да вкара. Долара е виновен, че не спечелихме, жалко за усилията на всички останали.
Последната минута нямахме, имахме в 89-та. После имахме статично в 91-та. Никой не казва, че не се е справил със спасяванията този мач. Вкарваш ирония, а не вникваш в написаното, но нищо. Жалко за Донарума, че спаси две положения, а останалите не създадоха същите на отсрещната врата. Така е най-правилно. Липсваше желание.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Cafu » 17 май 2021, 16:42

R. GULLIT написа:
17 май 2021, 16:04
Cafu написа:
17 май 2021, 16:00

Да, заради това не бихме. Той е виновен. Освен, че направи спасявания стил Space Jam, трябваше да вкара и един-два гола.
Аз лично не си спомням да сме имали корнер в последната минута на мача, но както и да е. Трябваше може би да поеме топката стил Уеа и да вкара. Долара е виновен, че не спечелихме, жалко за усилията на всички останали.
Последната минута нямахме, имахме в 89-та. После имахме статично в 91-та. Никой не казва, че не се е справил със спасяванията този мач. Вкарваш ирония, а не вникваш в написаното, но нищо. Жалко за Донарума, че спаси две положения, а останалите не създадоха същите на отсрещната врата. Така е най-правилно. Липсваше желание.
Съгласен съм, че трябваше да се включи, но мисля че тези решения се вземат главно от треньора. Долара не заслужава да бъде критикуван за играта си вчера. Решенията на Пиоли бяха меко казано странни.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от vlado_sheva » 17 май 2021, 16:48

Алисон в интервюто си след мача вчера каза, че е погледнал към скамейката, за да получи разрешение да се включи в атака и е получил разрешението. Явно го има тоя момент. При нас явно не е имало никаква инициатива нито от вратаря, нито от треньорите за подобно нещо.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от BANKERA » 17 май 2021, 17:40

vlado_sheva написа:
17 май 2021, 10:35
Критиците му са гневни заради един вид гордост.

"Пишлеме, на 16 години ти беше даден шанс от този клуб, а ти как се отблагодаряваш" е най-честата мисъл за критиците.

Да, даден му е шанс на 16 години. Никой не оспорва това, човек за да се развие оптимално кариерно му е нужна и доза късмет в живота.

Но въпросът е защо му е бил даден шанса на 16 години? Отговорът е, че явно е бил по-добър от другите вратари по онова време. И това е факт, за да му се даде шанс на 16 значи това момче е показало, че е класа. След което затвърждава факта, че е класа. Разбира се, че има слабости в играта, правил е грешки, зле е с краката, увисва при центрирания, има изцепки като тази в мача с Удинезе, но според мен случаите, в които е правил световна класа спасявания и ни е вадил в мачовете, вместо да ни закопава, са в пъти пъти повече.

И след като клубът не отговаря на неговото ниво, както се видя за жалост вчера отново, аз лично нямам нищо против да напусне, не ми пука дали е за пари или без пари. Вчера в мач за 60 милиона евро видяхте как играхме, ако ще се концентрираме върху парите. Мачът вчера беше за пари, които щяха да му покрият 4/5 от заплатата за следващите 5 години. И той показа, че е готов, спаси си положенията. Ама други не бяха готови.

Получил е шанс на 16, бил е добър, възползвал се е, може да обича Милан и да го боли и наистина да иска вътрешно да играе точно с нас в ШЛ, не знам, но не ми пука. Чисто кариерно той заслужава да играе в клуб, имащ шанса за по-сериозни неща. Ние вчера се насрахме в мач крайъгълен камък.
Самата истина си написал, което и аз се опитвам да обясня от доста време, но по-лесно е да се плюе в този форум. Момчето си му пука за Милан, като го е показвал много пъти, но годинките си минават, а той съвсем нормално иска да се развива, а щом сегашния отбор не може да предложи участие при най-големите няма как да се сърдим ако напусне. Ще ме е яд, но не на него, а на нас, че с тъпите си решения един вид го прогонваме от любимия отбор.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11141
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от vik rossonero 96 » 17 май 2021, 17:56

Донарума на 16г. не беше по-добър от Диего Лопес, нека не се лъжем. :) И нека не се лъжем, че ако Донарума не беше юноша на клуба, а някакъв наемник взет от някъде, след всичките грешки, които направи нямаше да запише 250 мача за нас. Много неща му бяха простени само по причината, че е юноша на клуба, наше дете и искахме да го развиваме. Да си говорим истината. :) Милан даде шанс на Донарума по-рано от колкото всеки друг отбор в Европа щеше. Той пък имаше възможността да покаже качества, които да го задържат на терена. Колкото Милан му е помогнал, толкова и той на отбора. И това се нарича взаимодействие и екипна работа. Само че докато Милан веднъж вече му клекна в знак, че държи на него и иска да бъде част от клуба за дълго, Донарума нито веднъж не направи компромис, дори напротив - наглее за още и още пари ЗАЕДНО с агента си.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1338
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Forze » 17 май 2021, 18:54

Нещата са прости - ако получаваш най-високата заплата и искаш увеличение трябва да търпиш и критики.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8902
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 18 май 2021, 00:27

Оф, направил 2 спасявания и големи хвалби. Първия удар и Гошо Петков ще го хване. Беше право в Донарума и без сила.

Иначе вчера си направи 2-та дежурни малоулмни паса, с които подарява топката на съперника и следва опасност за нас.

За нищо на света не трябва да му се дават повече от 6 млн. Да не говорим, че има и вратари, които ще ни вършат същата работа за доста по-малки суми.

И както казах преди време - той е просто един вратар. Поста с най-малко значение, стига да не пази някой палячо. Челси и Сити при всички положения нямат вратар от Топ8 на света, но са на финал на ШЛ. Нали така ?! Реал взеха ли 3 поредни с Кейлор Навас ? Взеха. Какво остава пък за Барса и Виктор Валдес. Да не кажа, че и Роси категорично е най-слабото звено като единица в онзи Милан, но си държи рекорда благодарение на бруталния отбор пред него.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Capolavoro » 18 май 2021, 07:43

Новият договор е все по-невъзможен, независимо от шл. (А. Педуля)
Изображение

Потребителски аватар
Rawaged
Фен на Калчото
Мнения: 113
Регистриран: 16 яну 2019, 21:27
Has thanked: 37 times
Been thanked: 25 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Rawaged » 18 май 2021, 11:23

Ne13sta написа:
18 май 2021, 00:27
Челси и Сити при всички положения нямат вратар от Топ8 на света, но са на финал на ШЛ. Нали така ?!
Ако Едерсон и Менди не са в топ 8 на вратарите този сезон, според теб - много ми е интересно, кои влизат в този списък?
Изображение

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от EGPanovski » 18 май 2021, 11:26

Да заминава. Стига толкова с тоя латино сериал. Лошото е че и с това отпътуване на Донарума, пироните в ковчега ни се увеличават. Ако се осерем за ШЛ, Донарума без пари, ако се издъним и с преподписванията и откупуванията на играчи...

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8902
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 18 май 2021, 11:34

Rawaged написа:
18 май 2021, 11:23
Ne13sta написа:
18 май 2021, 00:27
Челси и Сити при всички положения нямат вратар от Топ8 на света, но са на финал на ШЛ. Нали така ?!
Ако Едерсон и Менди не са в топ 8 на вратарите този сезон, според теб - много ми е интересно, кои влизат в този списък?
Като цяло не са. Силна момента форма не те прави топ8 вратар. Но понеже ме питаш, ще ти отговоря.

Облак, Тер Щеген, Куртоа, Нойер, Навас, Алисон Бекер, Ханданович, Лорис и разбира се хайпнатия до небето Де Хеа. Последният го слагам след тази класация само защото е най-скъпоплатения вратар в света, но реално няма никаква полза от него. Същото ще стане и с Донарума ако му се връзваме на нелепите искания.

Като цяло, няма особено значение кой е под рамката, стига да не е неудачник, който си закопава отбора. А вратарят да ти е най-скъпоплатения футболист е смехотворно и налудничево. Трябва да си капацитет ала Мирабели или Малдини, за да надробиш подобна глупост.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Cafu » 18 май 2021, 11:55

Ne13sta написа:
18 май 2021, 11:34
Rawaged написа:
18 май 2021, 11:23


Ако Едерсон и Менди не са в топ 8 на вратарите този сезон, според теб - много ми е интересно, кои влизат в този списък?
Като цяло не са. Силна момента форма не те прави топ8 вратар. Но понеже ме питаш, ще ти отговоря.

Облак, Тер Щеген, Куртоа, Нойер, Навас, Алисон Бекер, Ханданович, Лорис и разбира се хайпнатия до небето Де Хеа. Последният го слагам след тази класация само защото е най-скъпоплатения вратар в света, но реално няма никаква полза от него. Същото ще стане и с Донарума ако му се връзваме на нелепите искания.

Като цяло, няма особено значение кой е под рамката, стига да не е неудачник, който си закопава отбора. А вратарят да ти е най-скъпоплатения футболист е смехотворно и налудничево. Трябва да си капацитет ала Мирабели или Малдини, за да надробиш подобна глупост.
Ако капацитета ти е по-голям от на Малдини, защо ти не оглавиш Милан. Айде да не е Милан, който и да е футболен отбор.
Интересно ми е с какво се занимаваш в момента, освен че си нарочваш даден играч от отбора и сипеш яко? Are you employed, sir?

Отговори