Шарле Де Кетеларе

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от Ne13sta » 04 сеп 2022, 15:58

Бори се много и отнема топки в центъра. Вчера обаче направи доста глупаво нарушение пред наказателното поле. Добре че си имаме внедрен троянски кон при мердите. :lol:
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от Tifoso » 04 сеп 2022, 19:17

Вчера беше оставн сам при една ситуация и можеше да зашие мердите брутално с глава. Само че и самия ШДК не очакваше тази възможност и беше като изненадан. Малко му трябва още и ще почне да бележи.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от R. GULLIT » 04 сеп 2022, 21:18

Аз пък вчера видях как в защита тактически е незрял. Изпусна тръгващия за 50 м спринт Брозович, който ни вкара. Чудеше се до последно дали е негова работа. Ами негова е в тази ситуация. И сега щяхме много активно да я коментираме, ако не бяхме взели 3 точки.
Имаше още ситуации от последните мачове, в които не знаеше, че трябва да покрива. Затова внимание към момчето, хем да не прегори, хем да се научи как да разпределя сили, за да не прави подобни тънки грешки.
Има много футбол в него, браво за смелостта да е титуляр. Защото обикновено такива в Милан ги вземем и после чакаме по 3 месеца да се нагласят, натренират, нагодят, докато се сетим да ги пуснем. Дори с Леао бе така. Явно потенциала тук е голям.

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от Rassilon » 29 сеп 2022, 12:59

Много хора обвиниха Милан, че през това лято тимът не е бил достатъчно активен на трансферния пазар и е отстъпвал съществено на преките си конкуренти в челото на Серия А. „Росонерите“ дадоха по-малко от 50 милиона за нови футболисти, което за тим, борещ се за титлата в едно от топ 5 първенствата на континента е пренебрежително малко.

Началото на сезона за Милан също не е особено силно – отборът е на 5-о място във временното класиране с 14 точки, като изостава на 3 от лидера Наполи след изиграването на 7 кръга.

На фона на това, една от сделките на „Дявола“ през това лято зарадва мнозина от привържениците на отбора и ги изпълни с оптимизъм. Това бе привличането на 21-годишният Шарл Де Кетеларе от Брюж, за когото Милан даде 32 млн. евро. (евентуално да е най-скъпият изходящ трансфер от белгийското първенство).

Макар и съвсем млад, Де Кетеларе идва на „Сан Сиро“ след 3 пълни сезона в първия състав на Брюж в белгийското първенство. Фактът, че скаутите на Милан следят младока още от първата му кампания в мъжкия футбол, свидетелства за това, че трансферът на белгиеца е считан за изключително важен за „росонерите“, които очакват от Де Кетеларе да се превърне в една от следващите звезди на световния футбол, носейки фланелката в червено и черно. Затова и Милан подписа дълъг, 5-годишен договор, с младока, от когото се очаква много не само в клуба му, но и в родината му.

Интересното е, че когато е само на 19 години, Шарл получава наградата за най-обещаващ млад спортист на Белгия. На церемонията, докато той се появява на сцената, пред гостите в залата са прожектирани кадри от кариерата на Шарл. На тях обаче, той не играе футбол. Вместо това, на кадрите се вижда хлапе, играещо тенис. До около 10-годишна възраст Шарл практикува тенис и е смятан за един от най-добрите сред своите връстници.

Макар да изглежда изключително спокоен спорт от футбола, тенисът изнервя до крайност белгиеца и дори той трябва да ходи на психолог, за да се учи да си контролира нервите.

„Тенисът е много по-труден, когато губиш. Във футбола е по-лесно да намериш извинения, когато нещата се объркат, но в тениса си само ти. Ти си единственият виновен, ако играеш зле, а аз не можах да се справя със собствените си грешки. Не можех да понасям измамници, онези момчета, които крещяха, когато топката беше аут, а тя не беше. Тогава понякога се ядосвах и нарочно удрях всички топки или дори спирах да играя. Майка ми се опита да ми помогне с това, защото понякога се срамуваше. Дори имах треньор, с когото трябваше да медитирам, за да ме успокои“, разказва по-късно де Кетеларе, който спира с тениса и се насочва към футбола.

Основната „вина“ за това носи скаутът Биргер Ван Де Велде, който убеждава майка му да го пусне да тренира. „Винаги съм смятал, че във футбола Шарл има нещо специално, затова отидох направо да говоря с майка му и я убедих, че това ще е правилната стъпка за него. Освен това, аз й казах, че се надявам някой ден той да отиде в Милан: сега тя ми дължи фланелка“, разказа наскоро Ван Де Велде.

Смяната на спорта

За късмет на Шарл, той е роден на няколко минути път от стадион „Ян Брейдел“, където се подвизава местнияг гранд Клуб Брюж. Затова и той влиза в школата на „синьо-черните“, където се развива като футболист, преди през 2019 г., току що навършил 18 години, да бъде извикан в първия отбор, заедно с още шест юноши. В мъжкия отбор за сезона остават двама, един от които е именно Шарл.

Неговият дебют за мъжкия отбор на Брюж идва на 25 септември 2019 г. в мач за Купата срещу Франк Борейнс, в които Шарл остава на терена през всичките 90 минути. Вторият му мач обаче, е доста по-запомнящ се. Той е в Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен. Макар белгийците да падат с 0:5, в страната остават доволни от представянето на Де Кетеларе. По това време се появява и интересът от Милан към него, като Аталанта е друг от тимовете, които се интересуват от услугите на офанзивния футболист.

Сезонът за Шарл завършва с титла на страната с Брюж, като самият футболист завършва кампанията с 2 гола и 3 асистенции в 27 мача във всички турнири.

Следващата кампания Шарл бележи 5 гола и подава за още 8 в общо 46 мача. На 20 октомври 2020 г. той вкарва срещу Зенит в Шампионска лига, превръщайки се във вторият най-млад белгиец за всички времена, отбелязвал гол в Шампионската лига, след Ванден Боре. След това, Де Кетеларе се разписва още веднъж срещу руския тим, като така той става първият футболист от Белгия с 2 гола в най-силния европейски клубен турнир, преди да е навършил 20 години.

Макар да се развива добре, Шарл е перфекционист и не спира да работи, за да изчиства грешките си и да се подобрява.

„Фактът, че външният свят сега ме познава и има определени очаквания, не ме възпира. Аз съм много критичен към себе си, така че натискът често идва от самия мен. Не мога да си представя, че някога ще дойде момент, в който ще си помисля: „Сега съм тук, сега не може да бъде по-добре. Редовно поглеждам назад към мачовете си. Майка ми понякога иска да гледаме заедно, но това не ми харесва. Всичко изглежда добре за нея, докато аз предпочитам да гледам малко по-критично“.

Той започва третия си сезон в Брюж с триумф за Суперкупата на страната, като по този начин той прибавя трети голям отборен трофей във витрината си.

Шарл не отпуска педала на газта и през сезон 2021/2022 г. отбелязва 13 гола и записва 8 асистенции във всички турнири, като тандемът му с Ноа Ланг дърпаше Брюж напред в трудните моменти.

Кампанията завършва с титла на Белгия, а няколко седмици преди трансфера му в Милан, Шарл Де Кетеларе печели и Суперкупата на страната, за да напусне Белгия с 5 трофея във визитката си.

След финала срещу Гент, спечелен с 1:0, Шарл е толкова развълнуван, след като знае, че по всяка вероятност това е последният му мач за родния му отбор, че отива при феновете на Брюж, взима мегафона от ултрасите и започва да пее песните на своя тим.

Пробивът в националния отбор

Страхотните игри в клуба му, пращат Шарл Де Кетеларе в полезрението на националния треньор Роберто Мартинес. Той вика младока в края на 2020 г. и срещу Швейцария на 11 ноември Шарл прави дебюта си за „червените дяволи“. Първият му гол идва във втория му мач за Белгия, който е на 10 октомври миналата година. Той е във вратата на Италия в мача за третото място в миналогодишното издание на Лигата на нациите.

Макар Белгия да загуби, в страната са оптимисти, че Де Кетеларе може да е централна фигура сред новото поколение белгийски таланти. В страната вече виждат, че поколението на Еден Азар и Кевин де Бройне върви към своя заник, но в лицето на новото бижу на Милан в страната вярват, че „червените дяволи“ могато да останат сред фаворитите в големите форуми, в които участват. Дотогава обаче, Шарл Де Кетеларе трябва да се утвърди в новия си отбор и да продължи да се развива, този път в много по-силно първенство.

Какво купи Милан за тези 32 милиона?

Шарл де Кетеларе е поливалентен футболист, като през все още не особено дългата си кариера при мъжете той е играл както като бек, така и като централен нападател. Основната му позиция обаче е като офанзивен халф, откъдето той може да гради играта.

Макар и висок 1.92 м., футболистът разполага с много добра техника, като умее да ускорява бързо, както и да взима бързи решения в близост до противниковата врата. Той умее добре да се вклинява между линиите на противника и оттам да стреля, да подава към нападателя, или да търси разтегляне на играта по крилата.

Позицията му му позволява да се включва успешно от втора позиция и оттам да търси завършващи удари. Самият Шарл умее да играе и с двата крака, макар левият да му е по-силен. На фона на това, играта му с глава не е толкова добра, колкото се очаква за изключително висок играч като него.

Позицията му на терена обаче не предразполага той да бъде цел на центриранията в наказателното поле и затова тази му слабост до момента не е фатална за играта му. На „Сан Сиро“ обаче, Де Кетеларе ще има двама професори при играта с глава в лицето на Златан Ибрахимович и Оливие Жиру и се очаква те да му помогнат да развие този аспект от играта си.

Макар в Белгия той да не се налага да играе в тим, който упражнява висока преса, Шарл Де Кетеларе е научен да гони противниковите футболисти в опит да затвори пространствата между централните защитници и да ги накара да грешат.

Работата по трансфера на този футболист отне над 2 години на Паоло Малдини и другите ръководни лица в Милан. Въпреки това, те успяха да намерят футболист, който да действа зад гърба на нападателя.

През последните години тази роля в тима на Стефано Пиоли изпълняваше Браим Диас, чийто наем приключва през следващото лято и се очаква Реал Мадрид да си го прибере, за да го използва.

На „Сан Сиро“ обаче, могат да бъдат спокойни, тъй като в лицето на Шарл Де Кетеларе те имат не просто достоен, а дори и по-добър наследник на Диас. Освен младостта си, Шарл вече показа, че е роден победител, а именно от такива футболисти се нуждае Милан, ако иска всяка година да е в борбата за трофеите не само в Италия, а и в Европа.
Статията е дълга, но си заслужава четенето.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от Capolavoro » 10 окт 2022, 10:13

Много слаб този белгиец, никакъв поглед

Изображение

yavor_acmilan
Фен на Калчото
Мнения: 480
Регистриран: 09 окт 2018, 21:50
Has thanked: 135 times
Been thanked: 61 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от yavor_acmilan » 10 окт 2022, 10:17

Capolavoro написа:
10 окт 2022, 10:13
Много слаб този белгиец, никакъв поглед

Показвай им го по-често на хейтърите!
Тапърва Шарл ще разкрива и развива пълния си потенциал, и Тонали правеше слаби мачове в началото като дойде при нас. Това е нещо нормално за тази възраст.
#PIoliOut

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от PerfStranger » 10 окт 2022, 10:51

Реално ШдК щеше да има поне 4-5 асистенции, ако съотборниците му можеха да вкарват. Не казвам, че е най-добрият, но е много по-добър от Браим като трекуартиста. Единственото, което му липсва е ударите във вратата. Но при схемата на Пиоли, всичко се изнася през крилата. 10ката е по-скоро помощ да се изнесе през крилото. Не се очаква 10ката да направи 10 гола и 10 асистенции.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от drzzd » 10 окт 2022, 11:14

Не мисля, че е имало някой, който го хейти наистина. Критики да, но не и хейт. Не можем да отречем, че в някои мачове се криеше повече отколкото търсеше топката.

Всички се надяваме головете да дойдат, да покаже осезаемо израстване и да се превърне в ключов футболист. За това разбира се е нужно време.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от Ne13sta » 10 окт 2022, 12:22

Слабо е играл само срещу Челси. Но там почти всички бяха в нокаут. Съгласен съм, че можеше вече да има поне 3-4 асистенции, но не зависи от него. Смятам, че ако се отпуши, ще му дойде самочувствие и ще надгради.

Все пак обективното ми мнение е, че Диаз трябва да си играе на фланга, а Адли да получи шанс още срещу Верона. Това момче показа интересни неща в контролите и игнорирането му е абсолютна енигма.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от hotboyz » 10 окт 2022, 13:42

Charles De Ketelaere won't be available in the game against Chelsea due to muscular problems.
[Milannews.it]
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от R. GULLIT » 10 окт 2022, 15:30

:D

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от drzzd » 10 окт 2022, 15:46

Отпада и за Верона.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от vik rossonero 96 » 26 окт 2022, 15:01

Не знам защо не го споменаваме - от незабелязване или от притеснение, но и вчера ШДК много разочарова. За ролята на трекуртиста при Пиоли се изисква доста бягане, преса и бъри реакции при първа топка. За жалост, пореден мач не видях нищо такова.

Лута се между линиите, гледа около него как се разиграва и се опитва да заеме някакво място на терена, където няма как да бъде намерен на добра позиция за развитие на атаката. Прекалено много аванс в метри оставя при преса от наша страна, не влиза по-остро, липсва му "кацимата", както казват неаполитанците.

В един епизод преди почивката се заби на лявото крило и нямаше никой около него докато Леао беше влязъл в центъра сам да се опитва да търси някой в пеналта или да развива надясно. Когато трябва да се пуска пас в пространство търси съотборника на крак, а когато има нужда от къс пас праща дълги топки напред. Определено има нужда от още време за климатизация, това е нормално. Но в някои неща не се изискват сработка със съотборници и езиковата бариера не играе. В тях или го можеш и ти идва от вътре, или не.

Силно се надявам, че Пиоли ще го остави с хладна глава и ситуацията да е същата като с Тонали, с Леао. Но до момента Браим е класа над белгиеца и не мога да се сърдя на Стефано ако пуска Диаз пред ШДК, независимо от голямата сума, която беше хвърлена.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от drzzd » 26 окт 2022, 15:10

Мен това, което най-много ме бъгва при него е постоянното криене от играта. Според мен проблемът е микс от притеснение, високи очаквания и бавна интеграция.

Аз също се надявам да повтори историята на Тонали и Леао, но и искам час по-скоро да покаже, защо бяха платени тези пари за него. Вече показа, че качества има. Липсват му голове, асистенции и постоянство. Поне на терена. На тренировки много хора се изказаха ласкаво, че работи здраво.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Шарле Де Кетеларе

Мнение от R. GULLIT » 26 окт 2022, 15:24

Ако малко позасили крачката в защита и се научи да гони противника, а не да го гледа отблизо, тогава при владеене на топката от наша страна нещата сами ще си дойдат. Нарича се кондиция и се тренира до момента, в който ще окачва бутонките, демек до последно. Ако не успее да я намери, ще е доста голямо разочарование.

Талант се вижда, но наистина не намира позицията навреме и оттам му страда играта. А платената сума и сагата около пристигането натежаха след като се контузи. Първите 2-3 мача бе по-свеж и с ясна идея какво да направи.

Имам подобно мнение по-рано в темата, което е още от мача с Интер:
R. GULLIT написа:
04 сеп 2022, 21:18
Аз пък вчера видях как в защита тактически е незрял. Изпусна тръгващия за 50 м спринт Брозович, който ни вкара. Чудеше се до последно дали е негова работа. Ами негова е в тази ситуация. И сега щяхме много активно да я коментираме, ако не бяхме взели 3 точки.
Имаше още ситуации от последните мачове, в които не знаеше, че трябва да покрива. Затова внимание към момчето, хем да не прегори, хем да се научи как да разпределя сили, за да не прави подобни тънки грешки.
Има много футбол в него, браво за смелостта да е титуляр. Защото обикновено такива в Милан ги вземем и после чакаме по 3 месеца да се нагласят, натренират, нагодят, докато се сетим да ги пуснем. Дори с Леао бе така. Явно потенциала тук е голям.

Отговори