Ясин Адли

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 1512 times

Re: Ясин Адли

Мнение от drzzd » 15 яну 2024, 11:26

Абе, снощи пак проспа една-две ситуации в защита, като едната от тях можеше да си доведе до гол за Рома, ама му е простено. Освен голът, игра стабилно в пореден двубой, трупа самочувствие с всеки изминал мач, и е много хубаво, че го имаме състава, особено при неналичието на Бенасер и проблемите с контузии.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 429 times
Been thanked: 265 times

Мнение от AC_M » 15 яну 2024, 13:49

Всичко идва с мачове. Той беше до вчера в графата ненужни и неизползваеми.
Неговият треньор, чак на втората година разбра, че Адли някакси може да бъде полезен. Дали сам разбра или някой му каза, все още е загадка, но момчето с много труд и пот, може да се превърне в играч от висока класа.
#piolioutnow

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 15 яну 2024, 13:52

IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 327 times
Been thanked: 537 times

Мнение от Dawnweaver » 15 яну 2024, 18:07

Трябва да се отбележи, че снощи е с участие и в трите гола. Първия си е предимно негов, за втория и третия е с “хокейни асистенции”. Направи изключително стабилен мач, дано му е първия от многото. Вижда колко е привързан към Милан , толкова време се бори за мястото си без да каже лоша дума дори когато видими некадърни футболисти играха вместо него. Много ми е симпатичен като характер и поведение и се надявам по-дълго да е при нас. Поздравления на френския Джон Уик ( адски ми напомня , не знам дали само на мен хахаха ) и само така напред !

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 131 times
Been thanked: 266 times

Мнение от nikossf » 17 яну 2024, 12:39

Мачът между Милан и Рома на Сан Сиро в неделя вечер е от тези, който Ясин Адли никога няма да забрави, като се има предвид, че той откри резултата при победата с 3-1.

Това беше фундаментална победа в надпреварата за място в Шампионската лига, като се има предвид, че Милан има преднина от девет точки пред петия в класирането, докато тримата главни герои са французи.

За Оливие Жиру и Тео Ернандес – които отбелязаха втория и третия гол – това беше донякъде връщане към нормалното, но същото със сигурност не може да се каже за Адли.

Това беше първият му гол, откакто се присъедини към „росонерите“ от Бордо през лятото на 2021 г., а скокът му във въздуха пред феновете показа колко много означава това.

Стефано Пиоли коментира представянето на 23-годишния полузащитник в края на мача и даде малко представа за пътя, който е извървял играча.

„Той се справи много добре, отбеляза и гол и наистина се радвам за него. Той е силно и интелигентно момче, от септември казвам, че прави страхотни неща, заслужава всичко това“, каза той.

„Адли спечели залога, той е този, който се съгласи да променим ролята му на терена. Тази вечер, и срещу Емполи са двата му най-добри мача. Той се представя изключително добре. Много съм щастлив, че е на разположение и ангажираността, която той винаги е влагал.”

Промяната на ролята

Навлизайки в подробности, „промяната на ролята“, която Пиоли има предвид, е оттеглянето на Адли от позицията му на халф/атакуващ халф – естествената му роля допреди няколко месеца – към ролята на дълбоко разположен плеймейкър.

Сега той е в позиция пред защитата, където е призван да диктува изграждането на атаките чрез бързо вертикално движение на топката, за да намери свободен свой съотборник. Дългите подавания към крилата също са сред изискванията за този пост.

Може би архетипният интерпретатор на ролята е Андреа Пирло, който беше забележителен играч на Милан, Ювентус и италианския национален отбор в продължение на повече от 15 години на най-високо ниво.

Способността на италианеца да диктува темпото на играта, усетът му за пас и постоянното му търсене да създаде за своите съотборници най-добрите ситуации бяха това, което го направи толкова специален.

Пиоли говори за израстването на Адли в последните два мача от лигата срещу Емполи и Рома, мачове, които искахме да анализираме, за да търсим потвърждения, които веднага намерихме.

Числата на "Il Pittore"

И срещу тосканците, и срещу римляните френският плеймейкър имаше съответно едно и две ключови подавания съответно плюс 94,8 и 91,8 процента точни подавания като цяло, показвайки, че той беше прецизен, но и създаващ опасности при владението на топката.

Той успя да намери своите съотборници с дълги топки осем пъти (по четири пъти и в двата двубоя), към които трябва да се добавят и четири успешни дрибъла (три срещу Емполи и един срещу Рома).

Поглеждайки към дефанзивната фаза – която не може да бъде пренебрегната, като се има предвид колко назад играе – Адли имаше най-доброто си представяне по отношение на числата срещу Рома, като отне топката три пъти и направи две пресичания.

Какво казаха нашите оценки на играчите за двата мача? По-долу са резултатите и оценките.

Емполи (6 от 10): „През първото полувреме той беше малко мързелив с топката и имаше твърде много грешни пасове. Той подобри представянето си през второто полувреме, без съмнение, но в крайна сметка не беше нищо повече от стандартно представяне. Той може повече, както видяхме срещу Каляри.”

Рома (7,5 и MOTM): „Прекрасен първи гол за клуба и страхотна асистенция за втория гол. Наградата на Играч на мача наистина е заслужена за французина, който контролираше добре халфовата линия и наистина демонстрира всичките си способности тази вечер. Той просто трябва да намери постоянството да продължи напред, за да се превърне в голямо предимство за Милан.”

Печелене на облога

Първият, който повярва в Адли, беше самият Адли. Не е тайна, че Пиоли съобщи на французина в началото на сезона, че не го вижда да има голяма роля в състава му за предстоящата кампания.
Това е решение, което франко-алжирецът не прие като окончателно, а вместо това го изтълкува като предизвикателство. Той категорично отказа да напусне Милан през лятото, като обеща да накара треньора да промени решението си с работата и отдадеността си.

Самият Адли разкри малко предистория в деня след мача срещу Каляри през септември: „В първия ден говорих с Пиоли и той ми каза, че ще променим начина, по който играем и че не не влизам в плановете му. Тогава Томори ме попита какво ще правя и аз му казах: „Ще остана тук и ще видиш как играя“.

Работата му беше забелязана и възнаградена от Пиоли, който му даде повече възможности: „Когато Пиоли ми каза да играя пред защитата, аз му казах „Поставете ме да играя там, където искате“.

И така, ето ни днес, с образа на Адли, празнуващ първия си гол за сезона пред публиката на Сан Сиро.
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1859 times
Been thanked: 663 times

Мнение от gLoRy » 19 яну 2024, 21:30

Голът на Адли срещу Рома
Изображение
повторение - https://i.imgur.com/U7jFWsx.gifv

Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 24 яну 2024, 19:43

Cafu
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 214 times

Мнение от Cafu » 24 яну 2024, 20:06

Май намерихме новия Тонали в лицето на Адли.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 24 яну 2024, 20:41

Не знам дали е новият Тонали, но рязко се вдига конкуренцията, което е супер. Абстрахирайки се от факта, че Пиоли го ползва като дефанзивен халф, Адли, Рейндерс и Бенасер би следвало да се борят за една позиция. Тримата са си супер box-to-box халфове и вземем ли чист дефазивен полузащитник, ми се струва, че лятото ще кешираме Бенасер. Исма е с клауза 50 млн, която арабите или англичаните преспокойно ще платят и която може да си влезе за реинвестиция именно в нея зона.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 327 times
Been thanked: 537 times

Мнение от Dawnweaver » 24 яну 2024, 20:50

Хубаво е да види човек, че професионализма , характера и усилената работа се изплащат в тоя живот. Виж от друга страна е малко несправедливо , че човека , който го малтретира от 2 сезона сега бере плодовете от труда на играча. Такъв е живота. Много ми е симпатичен Адли, дано му се получи при нас.

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 131 times
Been thanked: 266 times

Мнение от nikossf » 12 фев 2024, 11:10

Ясин Адли разкри убеждението си, че ще всички саможертви , които е направил ще му се отплатят, включително научаването на нова позиция като дълбоко разположен плеймейкър.

Тиджани Райндерс не беше на разположение за мача, тъй като той получи жълт картон срещу Фрозиноне, като по този начин получи наказание от един мач и това беше първият мач, който той пропуска през сезона.

В резултат на това беше необходима промяна в халфовата линия, като Адли запази мястото си в полузащитата заедно с Исмаел Бенасер, който беше здрав, за да започне отново, след като се възстанови от проблем с адуктора.

Бившият играч на Бордо със сигурност изпълни своята роля, като допринесе за чистата мрежа, което означава, че голът на Тео Ернандес през първото полувреме беше достатъчен, за да спечели победата за Милан и да ги изведе на 17 точки пред Наполи в таблицата.

Адли говори пред Скай Италия, за да оцени трудно извоюваните три точки пред над 73 000 фенове на Сан Сиро, като коментарите му бяха предадени от МиланНюз.

Победата означава ли, че Милан постигна постоянство?

„Мисля, че в момента работим по правилния начин. Може да е тривиално, но ние се опитваме да мислим мач на мач и го правим добре. Искаме да продължим по този начин.”

Дали саможертивите се отплащат?

„Мисля, че винаги съм вярвал в работата си, никога не съм се отказвал. Винаги съм давал всичко и сега получавам отплата за всички жертви, които направих.

Как се чувстваш в дефанзивната фаза на играта?

„Работя върху играта си в защита. Мисля, че никога няма да има приноса на топ играчите, но се опитвам да дам баланс на отбора, дори ако играем различно. Винаги се опитвам да спирам атаките на противника, понякога не е лесно, но днес мина добре.”
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Потребителски аватар
Altafini
Фен на Милан
Регистриран: 30 юли 2018, 13:02
Has thanked: 27 times
Been thanked: 95 times

Мнение от Altafini » 12 фев 2024, 11:28

Този с един Ван Бомел зад себе си + Рейндерс някъде там и ще бродира зад тройката офанзивни.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 723 times
Been thanked: 2265 times

Мнение от vik rossonero 96 » 12 фев 2024, 12:17

Чуйте го само какво казва. Не го бърка дали има 100% усоешни пасове, защото може всички да са назад. И това момче търка година и половина пейката на един бастун, който точно това правеше. :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

shevchenko_89
Фен на Милан
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Мнение от shevchenko_89 » 12 фев 2024, 13:21

Забелязвам, че Адли има невероятен пас и поглед за продължаване на топката. Малко по-муден е с топка в крака, но това е от липса на мачове и стиковка. Вижда се, че в дефанзивен план започва да се справя добре, макар и малко да му личи, че се учи на новата позиция. Но лично според мен в това момче има хляб и ако до себе си има Рейндърс/ Бенасер ще е супер. И определено ако се върнат Томори/Тяу и се стиковат може и да се подобрят нещата. Пиоли тук е голям виновник/длъжник на клуба за дето Крунич бродираше по терена, за разлика от Адли

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1622 times

Мнение от Ne13sta » 12 фев 2024, 17:05

OPTA - Yacine Adli has started 10 times as a starter. Among them, 7 times he was in the TOP 3 with a rating above 7 and 1 time absolute MVP with a grade of 8.5.

Слабак… :D
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Отговори