Ясин Адли

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1859 times
Been thanked: 663 times

Re: Ясин Адли

Мнение от gLoRy » 10 дек 2023, 17:51

Ние дефанзивен халф нямаме, нито Адли, нито Крунич са такива, единствено Бенасар, но тренера го ползва по различен начин.

Побега и той по принцип е блъскач и би трябвало да е натоварен само с дефанзивни функции, да руши играта на съперника, ама е адски слаб.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 395 times
Been thanked: 749 times

Мнение от Casciavit » 10 дек 2023, 20:25

Той е блъскач, но има повече голове за Милан от Адли и Рейндерс взети заедно.

То самото наличие на реджиста предполага липсата на типичния дефанзивен халф. В 4-3-3 всички халфове трябва да са добри и в двете фази на играта. Естествено, има и изключения. Барса преди години с Шави и Иниеста, а зад тях винаги действаше някой по-висок и здрав физически дефанзивен халф тип Бускетс, Кейта, пред и това ЯЯ Туре. Но те играеха друг тип футбол, тики-така с продължителни разигравания и рязка смяна на темпото.

Ние се опитваме да играем по-директен футбол, без много разиграване. Доколко това успешно ни се получава е отделен въпрос. На мен най-ми харесваше футбола, който играехме през есента на 2020г и през 2021г цялата.
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 710 times
Been thanked: 1155 times

Мнение от R. GULLIT » 10 дек 2023, 21:26

Спомням си миналогодишното служебно 4-то място. С Тонали и Бенасер в основата на 4-2-3-1, бяхме същите ливади. В подобна схема, защото ние вече 5 мача пак сме с нея, си трябва Кеси. Който разбрал-разбрал (визирам тренерчетата на Миланело, редили уж селекцията).
Просто имахме мааалко по-стабилна откъм контузии защита. Сега спокойно мога да оценя дори Калулу, който поне даваше дълбочина, за да не гледам трагедията на бековете или дясната част на защитата изобщо.

Без да съм му някакъв фен, Адли е жертва на кофти игра на защитниците, комбинирано с рисковите му посягания. Там дори идеята на Томори да покрива колеги е грешка, защото цялата постройка страда, за да се стигне до действията на Адли. Без да е груб, той просто не е рушач. Ако има "Кеси" около себе си, с Рейндерс могат да вкарат ред в средата. Всъщност, Бенасер вече е на линия, така че за Ясин остава поредната периферна роля, в едно с Побега.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 1512 times

Мнение от drzzd » 10 дек 2023, 22:52

Тъй като се спомена Томори, ще споделя мнение по темата, макар и да не се намираме в неговата. По-надолу и няколко реда за Адли.

Фик цял сезон го играе черноработник. Ту покрива титулярната зона на Тео, когато е на бека, ту колегата си в централната част, защото или ще е Тшау, който е свалил нивото, или ще е Кяер, когато е здрав, но за съжаление по-бавен, ту Калюлю, който е далеч по-ефективен на бека, ту някой друг или дори халфовете, тип Крунич, които изостават при контраатаки. Та, как по-точно да не допускаме леки голове? Нито имаме адекватно работещи бекове, нито партньор в защитата на Томори, на когото да може да се разчита, нито истински дефанзивен халф. А тук дори се намират хора, които да критикуват Фик. С него зле, без него ще е десетки пъти по-зле. Дали критиците му го осъзнават това? Едва ли.

За Адли има много да се разсъждава. Най-малкото, защото никой не знае каква точно е най-добрата позиция на терена за него. Нито ние, нито треньорите. Единствено предположения. Та Ясин решиха да го тестват като вице-крунич, то взе, че проработи (донякъде), просто защото босненецът е лишен от всичко важно в тая позиция и изобщо игра. Поглед, скорост, комбинативност, реакция, дефанзивни качества, офанзивни качества, удар, центриране... Аз лично мисля, че Адли би бил страхотна опция за резерва на титулярната позиция на Рейндерс... и реално Бенасер и Муса, защото всъщност ние за тая роля излиза, че имаме четирима футболиста - Бенасер, Рейндерс, Муса и Адли. Иначе казано, box-to-box или номер 6 на терена. И какво се случва, имаме 4 човека за нея позиция, а пиоли мъчи поне трима от тях с различни роли, което разваля цялата тактика, ако изобщо има такава... Та, как няма да се стига до елементарни грешки, от всички, не само от Адли, като масово футболистите ни си играят извън позициите?! Муса го играе бек и крило, Тео централен защитник, Рейндерс реджиста, Флоренци се пробва като ляв бек и изнася в халфовата линия. Абсолютен хаос...

И между другото, пишейки последните редове от горния абзац, осъзнавам, че започнахме да играем дори и по-безидейно, в момента, в който Рейндерс бе изнесен по-назад и реално ограничен, а на РЛЧ му се даде по-свободна роля като атакуващ халф. Това донякъде разби доброто партньорство между двамата, на което бяхме свидетели в началото на сезона. Не знам дали само аз го забелязвам това.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

PerfStranger
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 80 times
Been thanked: 62 times

Мнение от PerfStranger » 11 дек 2023, 09:44

Абсолютно си прав! 4-2-3-1 трябваше да ни реши проблемите, а то реално ни съсипва за сега. Адли е много зле в дефанзивната част и заради него пуснахме много голове, същото важи и за Крунич. За 2ката отзад нямаме двама смислени халфове и това е истината. Муса най ми прилича на Кеси, но мистера го смята за дясно крило :D

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1622 times

Мнение от Ne13sta » 11 дек 2023, 09:51

Адли винаги си е бил атакуващ халф, не знам защо мердата реши да го пуска дефанзивен. Проблем обаче е, че Рейндерс, Муса и РЛЧ също нямат уменията да играят в двойка пред защитата. Трябват ни двама сериозни дефанзивни халфове, защото с аматьори като Томори и Тео ще пускаме доста голове при постоянни атаки на противника.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 11 дек 2023, 12:00

Рейндерс е мецала отляво. РЛЧ мецала отдясно, играл малко и в средата зад нападението, Муса и той е ляв мецала. От тези нито един не е реджиста. Бенасер, Крунич и Адли са за тази позиция, но в 4-2-3-1, не в 4-3-3, за която схема очевидно бе лятната селекция. Сега просто всичко е каша.

PerfStranger
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 80 times
Been thanked: 62 times

Мнение от PerfStranger » 11 дек 2023, 13:46

Нито Бенасер, Крунич и Адли не е добър реджиста.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 11 дек 2023, 14:13

Шави вече не играе, все пак

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 11 дек 2023, 14:20

Предвид наличното, при 4-2-3-1 е най-добре да се тестват Муса и Бенасер пред защитата. Единият заради физиката, другият заради опита. А когато не е Исма, то нека е Рейндерс или Адли. Но реално никой измежду халфовете ни не е чист реджиста. Всички са box-to-box халфове, като част от тях го заявяваха в интервютата си, когато подписваха с нас. Говоря за Рейндерс, Муса и дори РЛЧ, ако не ме лъже паметта. По същата линия нямаме и чист офанзивен халф. Нищо, че Рубен започна да го играе такъв.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 12 дек 2023, 11:52

Ако се "тестват" Бенасер и Муса, то отляво в тройката пред тях е Леао, отдясно ПулиСиК, в средата РЛЧ и за Рейндерс място няма да остане. А не съм убеден, че поставен където трябва Рейндерс ще продължи с флопа.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 12 дек 2023, 11:58

Аз не мисля, че Рейндерс трябва да е неизменен титуляр. Особено при наличието на Бенасер, с когото реално имат сходни качества. Още в началото, когато ни свързваха с нидерландеца, бях на мнение, че идва именно на негово място заради контузията. Ако Рейднерс е по-стабилен, то нека го измести от титулярната му позиция.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 15 яну 2024, 00:18

Още 3-4 такива мача и току-виж се наложи Дешан да го убеждава да сменя Алжир с Франция, преди да е записал участие там.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1622 times

Мнение от Ne13sta » 15 яну 2024, 00:55

Инатът Пиоли държа това бижу смъртна резерва цял сезон и половина за сметка на дървета като Крунич и Побега. Излишно е да се коментира повече дори!

Днес беше играч на мача, поделено с Оли!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 15 яну 2024, 11:21

Чак пък "бижу". Това е играч тип Бенасер, но малко по-висок. :D Има поглед, движение с топка, пас. Полезен е срещу подобни отбори, но искам да го видя под натиск.

Между другото - вдигнал е малко левела в защита. Влиза по-смело, отне и топката няколко пъти.

Отговори