Дивок Ориги

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от BANKERA » 15 яну 2023, 19:22

Още когато се говореше, че искаме да го привлечем предупреждавах как ще се развият нещата и ето ни сега с поредния пълнеж прибиращ не малка заплата. Но по-лошото е, че ключовите ни играчи сега повлияни от факта, че един с нищо недопринасящ съотборник прибира подобна сума са в пълното си право да ни искат огромни увеличения на собствените си заплати, за да преподпишат. facepalm
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от R. GULLIT » 15 яну 2023, 20:18

Всеки един играч в отбора знае, че когато идва нов, той ще вземе повече от предния си клуб. Закон.

Същото важи и за искащите. Пазарният принцип работи.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от BANKERA » 16 яну 2023, 09:14

R. GULLIT написа:
15 яну 2023, 20:18
Всеки един играч в отбора знае, че когато идва нов, той ще вземе повече от предния си клуб. Закон.

Същото важи и за искащите. Пазарният принцип работи.
За мен тоя калъф получава такава заплата само, защото идва от Англия, други логични аргументи няма! Уж си водим собствена трансферна политика, внимателно си разпределяме бюджета, а привличаме подобен съмнителен и то доста откъм качества индивид и за капак му даваме заплата, каквато едно поне 80% от отбора не взимат, а са допринесли много към момента за състоянието на отбора. Не знам на какво са се надявали Малдини и Масара, че тоя ще му тръгне играта ли? Опитвам се да намеря някаква логика в действията им и все още не успявам, мамка му!
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от drzzd » 16 яну 2023, 09:54

R. GULLIT написа:
15 яну 2023, 20:18
Всеки един играч в отбора знае, че когато идва нов, той ще вземе повече от предния си клуб. Закон.

Същото важи и за искащите. Пазарният принцип работи.
Още повече, че идва като свободен агент, т.е. не е плащана трансферна сума. Винаги отборите предлагат една идея по-висока заплата в тези случаи, най-малкото, за да привлекат вниманието на въпросния футболист.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от iLDiavolo » 16 яну 2023, 10:44

BANKERA написа:
16 яну 2023, 09:14
R. GULLIT написа:
15 яну 2023, 20:18
Всеки един играч в отбора знае, че когато идва нов, той ще вземе повече от предния си клуб. Закон.

Същото важи и за искащите. Пазарният принцип работи.
За мен тоя калъф получава такава заплата само, защото идва от Англия, други логични аргументи няма! Уж си водим собствена трансферна политика, внимателно си разпределяме бюджета, а привличаме подобен съмнителен и то доста откъм качества индивид и за капак му даваме заплата, каквато едно поне 80% от отбора не взимат, а са допринесли много към момента за състоянието на отбора. Не знам на какво са се надявали Малдини и Масара, че тоя ще му тръгне играта ли? Опитвам се да намеря някаква логика в действията им и все още не успявам, мамка му!
Свободният му трансфер може да оправдае заплатата. Което остава лош пример за останалите - един вид им се казва, че понеже сме платили за тях, ще взимат по-малко. И следва доизкарване на договора, че да отидат някъде без пари и те да взимат по-висока заплата. Това да го прави ПСЖ е ок, понеже парите не ги бъркат, ама при ограничени финанси да се излагаш така... Слабо мениджърско решение, но поне вярвам, че ръководството ни ще си извади поуките.
#weareacmilan

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от BANKERA » 16 яну 2023, 14:16

drzzd написа:
16 яну 2023, 09:54
R. GULLIT написа:
15 яну 2023, 20:18
Всеки един играч в отбора знае, че когато идва нов, той ще вземе повече от предния си клуб. Закон.

Същото важи и за искащите. Пазарният принцип работи.
Още повече, че идва като свободен агент, т.е. не е плащана трансферна сума. Винаги отборите предлагат една идея по-висока заплата в тези случаи, най-малкото, за да привлекат вниманието на въпросния футболист.
Какво внимание, какви 5 лева, разбирам да се борехме за подписа на някой доказал се играч измежду още една камара отбори да се надцакваме за заплата, а ние за този дето не се знае дали изобщо е имало други кандидати да го приберат си го вкарахме такъв голям... Е за това ме е яд най-вече, защото съм убеден, че печката и на 2 милки щеше да се навие да носи свещенната фланелка, изобщо да се радва, че името му някакси се свързва с марката Милан.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от vik rossonero 96 » 16 яну 2023, 14:22

Да прекъсна махленския спор :D Според мен Ориги си остава качествен нападател. Не забравяйте, че заради контузиите той не е провеждал два месеца нонстоп тренировки с отбора, както и да взима участие в мачовете. Да, не сме му виновни ние, но и той едва ли иска да е с травми през три седмици :) Далеч по-големи ботушари с никаква визитка сме ги чакали и още ги чакаме и им даваме шансове, за да не си позволим да му дадем не само натрупване на игрова практика, но и климатизация в нова страна, първенство ... Не е на 35, че да го считаме за приключил, според мен може да бъде отлична алтернатива и наследник след година на Жиру. Има скорост, има удар, аз искам да го видя поне един полусезон в нонстоп игрово темпо, за да правя някакви изводи.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от drzzd » 16 яну 2023, 14:34

Наистина си заприличваме на "махленски" форум.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от BANKERA » 16 яну 2023, 20:50

Какво да чакаме тоя, като до момента колкото пъти му се сервира топката не може да уцели вратата? Вие сериозно ли ги пишете тези работи за ботушари, като тоя си е точно такъв отвсякъде, само дето прибира заплата на играч, който уж се подразбира, че трябва да допринася с нещо. Какво търпение, какви 5 лева за играч в пикова възраст, нито е юноша да го чакаме да се аклиматизира, нито ще се подобри от сегашното си състояние, тоя си е поредната пиявица, която ще се наложи за съжаление да изтърпим докато изтече договора, защото разбираемо няма да има друг балък като нас да ни оттърве от него...
Изображение

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от Dawnweaver » 16 яну 2023, 23:43

Понякога става Жиру, понякога Манджукич. Ние сме хазартни с подобни трансфери. Както казва Рино Гатузо “Съмтаймс мейби гуд, съмтаймс мейби шит”. Шльокавицата е за драматичен ефект с щипка реализъм.

Шегата настрана - Ориги има няколко месеца да покаже в коя от двете графи ще попадне.

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от PerfStranger » 17 яну 2023, 08:23

Пичове, Ориги е носител на ШЛ, на 27, взет за резерва на Жиру с тенденция да ми яде от игровите минути. До тука е под нулата - ялов, неориентиран, не може да си спре топката, бяга като муха без глава, нито има силен удар, нито игра с глава. За 4 млн. и тая визитка трябваше да има принос. Тренировките какво толкова имат значение като той дори топката не може да си спре? Аз наистина очаквах да е топ и да надградим спрямо миналата година, която изкарахме с Жиру и Ребич на практика. Реално тази година сме по-зле. Нито Ребич участва дейно, нито Ориги е някаква резерва. Жиру играе по 90 минути срещу всички селяни...

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от R. GULLIT » 17 яну 2023, 10:46

vik rossonero 96 написа:
16 яну 2023, 14:22
Да прекъсна махленския спор :D Според мен Ориги си остава качествен нападател. Не забравяйте, че заради контузиите той не е провеждал два месеца нонстоп тренировки с отбора, както и да взима участие в мачовете. Да, не сме му виновни ние, но и той едва ли иска да е с травми през три седмици :) Далеч по-големи ботушари с никаква визитка сме ги чакали и още ги чакаме и им даваме шансове, за да не си позволим да му дадем не само натрупване на игрова практика, но и климатизация в нова страна, първенство ... Не е на 35, че да го считаме за приключил, според мен може да бъде отлична алтернатива и наследник след година на Жиру. Има скорост, има удар, аз искам да го видя поне един полусезон в нонстоп игрово темпо, за да правя някакви изводи.
Така не прекъсна спора :D

И да има посочените качества, за нито едно полувреме не успя да ги покаже. Обикновено, подобни "чакани" футбалери, излизат в домакински мач и си скъсват гъзО, за да се докажат пред 70К. Ти да видя подобно поведение в минутите му на терена? Аз лично не. Тотално обезличен за очакванията и заплатата му от анонимни защитници по италианските провинции и на Меаца. Която не само, че е в топ 5 на Милан, ами е и по-висока от тази му в Ливърпул! Откъдето го взехме като златна резерва на нападението на скорошен победител в ШЛ и шампион на Англия. Май Клопо си е направил сметката.

Като го знаем, че е чуплив от една страна, защо изобщо го взимаме? Не знам дали травмите и неразположенията са му виновни, но те превъзхождат сборно минутите му на терена и пейката общо. Което не е в полза на клуба и не може да бъде алиби за футболните му минути, в които не успява да покаже нищо. По-скоро е чисто до качества. Може би и психика. И Жиру беше с травма по едно време, но като се върна ни спечели титлата с головете си.

По какво трябва да различавам желанието на единия, спрямо на другия? Жиру е доста по-бавен на хартия, уж по-слаб технически с топка в крака, уж по-нисък, а реално...?

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от vik rossonero 96 » 17 яну 2023, 11:13

R. GULLIT написа:
17 яну 2023, 10:46
vik rossonero 96 написа:
16 яну 2023, 14:22
Да прекъсна махленския спор :D Според мен Ориги си остава качествен нападател. Не забравяйте, че заради контузиите той не е провеждал два месеца нонстоп тренировки с отбора, както и да взима участие в мачовете. Да, не сме му виновни ние, но и той едва ли иска да е с травми през три седмици :) Далеч по-големи ботушари с никаква визитка сме ги чакали и още ги чакаме и им даваме шансове, за да не си позволим да му дадем не само натрупване на игрова практика, но и климатизация в нова страна, първенство ... Не е на 35, че да го считаме за приключил, според мен може да бъде отлична алтернатива и наследник след година на Жиру. Има скорост, има удар, аз искам да го видя поне един полусезон в нонстоп игрово темпо, за да правя някакви изводи.
Така не прекъсна спора :D

И да има посочените качества, за нито едно полувреме не успя да ги покаже. Обикновено, подобни "чакани" футбалери, излизат в домакински мач и си скъсват гъзО, за да се докажат пред 70К. Ти да видя подобно поведение в минутите му на терена? Аз лично не. Тотално обезличен за очакванията и заплатата му от анонимни защитници по италианските провинции и на Меаца. Която не само, че е в топ 5 на Милан, ами е и по-висока от тази му в Ливърпул! Откъдето го взехме като златна резерва на нападението на скорошен победител в ШЛ и шампион на Англия. Май Клопо си е направил сметката.

Като го знаем, че е чуплив от една страна, защо изобщо го взимаме? Не знам дали травмите и неразположенията са му виновни, но те превъзхождат сборно минутите му на терена и пейката общо. Което не е в полза на клуба и не може да бъде алиби за футболните му минути, в които не успява да покаже нищо. По-скоро е чисто до качества. Може би и психика. И Жиру беше с травма по едно време, но като се върна ни спечели титлата с головете си.

По какво трябва да различавам желанието на единия, спрямо на другия? Жиру е доста по-бавен на хартия, уж по-слаб технически с топка в крака, уж по-нисък, а реално...?
Имах предвид спора кой колко взимал, колко се предлага на свободни агенти и колко трябвало да взима всъщност :D

А иначе Жиру миналата година до декември месец беше пропуснал 8 мача заради различни контузии. Ориги този сезон до януари е пропуснал 7. Оли освен двата гола с Каляри и по един на Торино и Верона реално започна да ги ниже и да става фундаментален за нападението след Нова година. А и има нещо важно - Жиру миналата година когато беше здрав си беше титуляр. В момента Ориги трябва да чака да влиза като резерва или да се даде почивка на Жиру. Пак казвам, че белгиецът е играл много малко брой сумарно минути, за да мога лично аз да си извадя по-сериозни изводи за него. Ако направи четири мача поред по 90 минути и играе по същия начин, вече ще е ясно, че има нещо сбъркано.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от PerfStranger » 17 яну 2023, 12:40

Той не може да направи 4 мача подред по 90 минути. Той просто ще се контузи на 2рия..

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Дивок Ориги

Мнение от Ne13sta » 17 яну 2023, 12:43

Чак на втория ли ? :D
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Отговори