Фикайо Томори

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 14 яну 2022, 17:36

Проблемът не е в какъв мач е станала контузията. Проблемът е защо изобщо игра при все, че липсваше адекватна подоготква и можеше да бъде съхранен до понеделник. Това е грешка, която не се случва за пръв път.

Колкото до това, че мачът бил за Купата и ужким е маловажен - турнирът съществува, Милан в него също. Какво да направи отборът? Да се откаже, само защото това не ни е на нивото? Да пуснем децата от примаверата, защото егото ни е твърде високо, за да се борим за някакви второстепенни ламарини? При все, че не сме помирисвали трофей от 6 години и значим такъв от 10 и всички ни имат за умиращ гранд, живеещи само на гърба на историята си, мисля че е крайно време Милан да покаже борбеност. 7+ години суша стигат. Децата не знаят какво означава Милан, кефят се на кашонени отбори и такива, чиито президенти завъртяха отвратителни схеми, само за да припечелят някой и друг милион на гърба на отбори като нашия.

Всеки. Мач. Е. Важен. Особено в преходен период, в който изглежда се връщаме там, където ни е мястото. А жертви очевидно винаги ще има. Дали ще е Кяер или Томори, дали ще е Татарушано или Крунич. За сега изглежда дори и в най-тежките случаи намираме сили да се вдигнем и да се борим на ниво. Така че не отписваме нищо и играем. Няма какво друго. Това е пътят обратно към славата.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
ShevaMB
Фен на Милан
Мнения: 726
Регистриран: 28 юли 2018, 15:42
Has thanked: 223 times
Been thanked: 106 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от ShevaMB » 14 яну 2022, 17:51

Ne13sta написа:
14 яну 2022, 16:49
То понеже играчите не се контузват в други двубои, а само за Копа Италия. :lol:
Така му било писано, дето се вика :)

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Cafu » 14 яну 2022, 18:46

Ne13sta написа:
14 яну 2022, 16:49
То понеже играчите не се контузват в други двубои, а само за Копа Италия. :lol:
Контузи ли се- контузи се. Ще играе ли срещу Ювентус и Интер, ами не, няма. Това ни беше най-стабилния защитник и го изгубихме в турнир, който и да го спечелим, разликата е малка. Купа на Италия < 4ти в Серия А. Дори мача да беше за първенството, пак не трябваше да го хвърляме, след като не е навлязъл в игрови ритъм, но да речем, че риска щеше да има повече смисъл. Оказах се лош пророк, а ти поне си признай, че не е трябвало да играе и си сбъркал с мнението си. . Да не продължавам с другите ти изцепки, като "Тео е дори не е в топ 10 в Серия А" .

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Capolavoro » 14 яну 2022, 18:52

Интересно, но нашите играчи се контузват почти винаги до средата на първата част. Кяер, Томори окапаха до 20 мин, което не знам какво ви говори, но на мен ми прилича на незагрети достатъчно добре мускули.
Алесио окапа след 14 минути игра също.
Изображение

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Cafu » 14 яну 2022, 18:54

drzzd написа:
14 яну 2022, 17:36
Проблемът не е в какъв мач е станала контузията. Проблемът е защо изобщо игра при все, че липсваше адекватна подоготква и можеше да бъде съхранен до понеделник. Това е грешка, която не се случва за пръв път.

Колкото до това, че мачът бил за Купата и ужким е маловажен - турнирът съществува, Милан в него също. Какво да направи отборът? Да се откаже, само защото това не ни е на нивото? Да пуснем децата от примаверата, защото егото ни е твърде високо, за да се борим за някакви второстепенни ламарини? При все, че не сме помирисвали трофей от 6 години и значим такъв от 10 и всички ни имат за умиращ гранд, живеещи само на гърба на историята си, мисля че е крайно време Милан да покаже борбеност. 7+ години суша стигат. Децата не знаят какво означава Милан, кефят се на кашонени отбори и такива, чиито президенти завъртяха отвратителни схеми, само за да припечелят някой и друг милион на гърба на отбори като нашия.

Всеки. Мач. Е. Важен. Особено в преходен период, в който изглежда се връщаме там, където ни е мястото. А жертви очевидно винаги ще има. Дали ще е Кяер или Томори, дали ще е Татарушано или Крунич. За сега изглежда дори и в най-тежките случаи намираме сили да се вдигнем и да се борим на ниво. Така че не отписваме нищо и играем. Няма какво друго. Това е пътят обратно към славата.
Спечелването на Купата на Италия няма да ни направи отново гранд, ако ще и 10 поредни издания да я вземем. Не гледах мача, понеже при мен е 4 през нощта, но доколкото разбрах и Дженоа са били с ротационен състав. За пръв път от 10 години имаме реален шанс да вземем скудето и според мен трябва да хвърлим всичко там. Единственото ни предимство пред Интер е, че не сме в ШЛ и може да концентрираме всичко що мърда към шампионата. Разбира се, ако това беше финал, полуфинал за купата, излез с най-доброто, но мача беше срещу Дженоа преди двете ни най-важни дербита в Серия А.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 14 яну 2022, 19:09

Не казвам, че спечелването на Купата ще ни напрваи гранд. Но определено ще бъде доста голямо постижение в този преход - подчертавам отново тази дума, защото се намираме в именно такъв период.

Разбира се, в твоето мнение също има храна за размисъл и съм съгласен донякъде с него, защото е факт, че в подобни мачове се губят ценни играчи, хаби се ценна енергия и разконцентрира от другата голяма цел. Но, отново ще се върна към деликатния момент, че отпишем ли шанс за трофей, пък бил той второстепенен и само на местно ниво, до голяма степен показваме на конкуренцията и изобщо света, че егото ни е по-голямо от възможностите. И именно, защото се намираме в преходен период, смятам, че това е жалък начин да се подходи към конкретна ситуация. Просто не ни отива.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Ne13sta » 14 яну 2022, 20:16

Cafu написа:
14 яну 2022, 18:46
Ne13sta написа:
14 яну 2022, 16:49
То понеже играчите не се контузват в други двубои, а само за Копа Италия. :lol:
Контузи ли се- контузи се. Ще играе ли срещу Ювентус и Интер, ами не, няма. Това ни беше най-стабилния защитник и го изгубихме в турнир, който и да го спечелим, разликата е малка. Купа на Италия < 4ти в Серия А. Дори мача да беше за първенството, пак не трябваше да го хвърляме, след като не е навлязъл в игрови ритъм, но да речем, че риска щеше да има повече смисъл. Оказах се лош пророк, а ти поне си признай, че не е трябвало да играе и си сбъркал с мнението си. . Да не продължавам с другите ти изцепки, като "Тео е дори не е в топ 10 в Серия А" .
Аз къде съм написал, че точно Томори е трябвало да играе ? А най-добрият ни защитник се контузи преди повече от месец и няма да играе повече този сезон.

А за Тео винаги съм твърдял, че играта в защита му е голям проблем. Ако си гледал мача вчера, макар че е под достойнството ти този незначителен трофей, щеше да забележиш че е така. Аз съм гогов да се басирам, че няма играч с повече индивидуални грешки от Тео довели до гол в последните 3 сезона. Говоря за Милан само.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от drzzd » 14 яну 2022, 21:30

От клуба потвърдиха операцията и възстановителния период от 30 дни.

Пожелавам му дори и по-бързо възстановяване!
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от R. GULLIT » 14 яну 2022, 22:29

Tashaci.com

Единствената причина Томори да играе, както и всеки титуляр на негово място след завръщане от лазарет, е проста и ясна. Да навлезе във форма. Дали ще се спъне на картофената ни нива в четвъртък или понеделник, или ще има късмета да не се случи, никой не може да предвиди. Затова се прави логичното, а малшансът си е негов и после отборен. Можеше и Радето да се потроши, ама не би. И не е ясно доколко терена е причината или нещо друго, но специално в този мач нито Ребич, нито Малдини, нито Леао, нито Жиру - все играчи идващи след ковид или контузии, с по-малко от 1 мач игрово време, не се нараниха.

Малшанс, това е.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Dawnweaver » 15 яну 2022, 02:33

"малшанса" при нас е от години и има доста изявени обективни причини за него - лоши терени и остарял подход на Милан лаб. Далеч по-умни хора от мен са го установили. И дори стана публично първото след изявленията на хора като Клоп.

Жалко за Томори и жалко за стремежите ни за титла. Няма обективно погледнато как без титулярната си двойка който и да било отбор да печели титли. Още по-малко ние, които не сме виждали титла от десетилетие и ни ошамариха в ШЛ след 8г. отсъствие. Освен ако не се закопаят сами Интер са ясен шампион. Пиша го в тази тема понеже нещата бяха на кантар и имаше интрига . До вчера.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Cafu » 15 яну 2022, 05:56

R. GULLIT написа:
14 яну 2022, 22:29
Tashaci.com

Единствената причина Томори да играе, както и всеки титуляр на негово място след завръщане от лазарет, е проста и ясна. Да навлезе във форма. Дали ще се спъне на картофената ни нива в четвъртък или понеделник, или ще има късмета да не се случи, никой не може да предвиди. Затова се прави логичното, а малшансът си е негов и после отборен. Можеше и Радето да се потроши, ама не би. И не е ясно доколко терена е причината или нещо друго, но специално в този мач нито Ребич, нито Малдини, нито Леао, нито Жиру - все играчи идващи след ковид или контузии, с по-малко от 1 мач игрово време, не се нараниха.

Малшанс, това е.
Факт, че е малшанс, но Томори е с доста по-малко тренировки от горе изброените и точно в този мач, нямаше смисъл да се рискува. Остава да се надяваме на железния Майк в дербитата и Тонали и Бакайоко да хванат центъра, иначе нищо добро не ни чака следващия месец. Следващия мач, задължителна почивка за Тео.

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от pippo » 15 яну 2022, 10:40

Cafu написа:
15 яну 2022, 05:56
R. GULLIT написа:
14 яну 2022, 22:29
Tashaci.com

Единствената причина Томори да играе, както и всеки титуляр на негово място след завръщане от лазарет, е проста и ясна. Да навлезе във форма. Дали ще се спъне на картофената ни нива в четвъртък или понеделник, или ще има късмета да не се случи, никой не може да предвиди. Затова се прави логичното, а малшансът си е негов и после отборен. Можеше и Радето да се потроши, ама не би. И не е ясно доколко терена е причината или нещо друго, но специално в този мач нито Ребич, нито Малдини, нито Леао, нито Жиру - все играчи идващи след ковид или контузии, с по-малко от 1 мач игрово време, не се нараниха.

Малшанс, това е.
Факт, че е малшанс, но Томори е с доста по-малко тренировки от горе изброените и точно в този мач, нямаше смисъл да се рискува. Остава да се надяваме на железния Майк в дербитата и Тонали и Бакайоко да хванат центъра, иначе нищо добро не ни чака следващия месец. Следващия мач, задължителна почивка за Тео.
Ти кой би пуснал на мястото на Тео?

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от BANKERA » 15 яну 2022, 12:22

Capolavoro написа:
14 яну 2022, 18:52
Интересно, но нашите играчи се контузват почти винаги до средата на първата част. Кяер, Томори окапаха до 20 мин, което не знам какво ви говори, но на мен ми прилича на незагрети достатъчно добре мускули.
Алесио окапа след 14 минути игра също.
И на мен ми е минавала подобна мисъл през главата, защото да беше един-два пъти, а то при нас си е направо тенденция. Сега гледай как ще те нападнат привържениците на Пиоли, който заедно с щаба си са точно хората, които решават и определят с какъв състав да играем мачовете. На всички ни се иска с него да постигнем значими нещата, но доста неща му куцат и много рядко си взема поуки от тях, с което не успява да надгражда, но това вече съм сигурен на всички ни омръзна да го коментираме.
R. GULLIT написа:
14 яну 2022, 22:29
Tashaci.com

Единствената причина Томори да играе, както и всеки титуляр на негово място след завръщане от лазарет, е проста и ясна. Да навлезе във форма.
Малшанс, това е.
Ако един играч връщащ се от контузия не е напълно готов да изиграе цял мач, но е нужно да натрупа малко игрови ритъм беше редно да го вкара за едни 20-30 минути в края макс. Той Пиоли сам си го призна след мача, че не му е харесала цялата подготовка и настройка за мача. Ами нали за това си там бре и ти се плаща да ги подготвяш тези играчи за всички мачове да излизат нахъсани и да се борят за победи. Беше ли нужно да изиграем първото полувреме по този лежерен начин, да изгубим 2-рия си титулярен централен бранител, за да се сетим чак второто полувреме, че можем да си вземем мача срещу забележете резервите на изпадащата Дженоа. rolleyes
Изображение

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от Cafu » 15 яну 2022, 12:50

pippo написа:
15 яну 2022, 10:40
Cafu написа:
15 яну 2022, 05:56


Факт, че е малшанс, но Томори е с доста по-малко тренировки от горе изброените и точно в този мач, нямаше смисъл да се рискува. Остава да се надяваме на железния Майк в дербитата и Тонали и Бакайоко да хванат центъра, иначе нищо добро не ни чака следващия месец. Следващия мач, задължителна почивка за Тео.
Ти кой би пуснал на мястото на Тео?
Е как кой? Бат Раде. Калабрия ако е готов също става, Романьоли, ако ще и някой от примаверата да е, срещу Ювентус Тео ще е много по-ценен.

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Фикайо Томори

Мнение от pippo » 15 яну 2022, 13:03

Cafu написа:
15 яну 2022, 12:50
pippo написа:
15 яну 2022, 10:40

Ти кой би пуснал на мястото на Тео?
Е как кой? Бат Раде. Калабрия ако е готов също става, Романьоли, ако ще и някой от примаверата да е, срещу Ювентус Тео ще е много по-ценен.
Първата тренировка на Калабрия след ковид ще бъде днес, а Романьоли още е положителен. Дори и да не беше, на левия бек е обречен. Клаулу е опция, но няма кой да играе в центъра на защитата.

Отговори