Брахим Диаз

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от R. GULLIT » 05 фев 2021, 16:28

Да, такова усещане оставя.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от cuorerossonero » 05 фев 2021, 20:10

R. GULLIT написа:
05 фев 2021, 16:28
Да, такова усещане оставя.
Ми то не е до усещане, Пеше, то се вижда. :D
Брахим просто изобщо не играе играта на такъв тип халф - нито има погледа на такъв халф, нито води и държи така топката, следейки къде се движат останалите, за да организира играта като този тип халфове и непрекъснато да търси паса. Отделно, че физически отстъпва на огромната част от футболистите в Серие А и прекалено често просто го натискат с тяло и елементарно му отнемат.
Да, ако става въпрос за едно чукване на двойно към играч, влизащ на скорост - ще го направи, защото е техничарче и пипа отлично топката. Може да излъже противник и да подаде къс пас, може да се пласира и да вкара гол, но всичкото това го прави на малка площ, като нападател. Просто за мен играта му е точно на лек втори нападател, доста по-индивидуална, а не на атакуващ халф.
Симпатяга е, техничен е, способен е на хубави неща, но алтернатива на Хакан за мен не може да бъде, просто не е такъв тип футболист. Срещу по-хлабави отбори номерът минава, но при тактически грамотен и подреден съпернник, виждаме как изчезва от терена. Щото там вече трябва повече мачкане и да играеш с останалите, да играеш за тях и да те разбират как мислиш, да ги дърпаш в атака. Докато той по-скоро има нужда от един такъв зад себе си, за да покаже какво може, отколкото той да е такъв.
Много ми е симпатичен като играч, но изобщо не съм убеден, че Пиоли ще може да го ползва пълноценно в това 4-2-3-1. И вместо да се мъчим взаимно както беше със Сусо, за мен по-добре ще е да си потърсим истински халф. Не съм гледал това момче Отавио от Порто, но като свободен агент спокойно бихме могли да го вземем и да го пробваме, а парите за Брахим просто да вложим по-рационално.
PIOLI VATTENE!!!

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от Rassilon » 05 мар 2021, 11:38

https://www.facebook.com/watch/?v=701472903878236

Заслужава си да се изгледа. :D

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от vlado_sheva » 19 мар 2021, 00:15

Не мисля, че е добра опция дори за резерва. И той е 60 кила като Кастийехо, дадоха му се достатъчно шансове, но силните му изяви са прекалено малко. Общо голове и асистенции мисля че са само 6-7 на брой.

С потенциал бил в Сити, шитнат, с потенциал в Реал, шитнат, при нас също не върви, явно има защо да е шитнат. Средна класа футболист, който няма да ни помогне в дългосрочен план. Да си върви в Мадрид.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от gLoRy » 28 мар 2021, 21:44

Голът на Брахим срещу Фио
Изображение
повторение - https://i.imgur.com/qhqucSa.gifv

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от Cafu » 29 мар 2021, 14:17

vlado_sheva написа:
19 мар 2021, 00:15
Не мисля, че е добра опция дори за резерва. И той е 60 кила като Кастийехо, дадоха му се достатъчно шансове, но силните му изяви са прекалено малко. Общо голове и асистенции мисля че са само 6-7 на брой.

С потенциал бил в Сити, шитнат, с потенциал в Реал, шитнат, при нас също не върви, явно има защо да е шитнат. Средна класа футболист, който няма да ни помогне в дългосрочен план. Да си върви в Мадрид.
Ами то това да обикаляш Сити и Мадрид не бих казал, че е признак за некадърност, какъвто ти го изкара. Супер млад е, и показа добри неща. За 20 млн. определено си заслужава. Има шанс и да флопне разбира се, но къде по-непереспективни играчи са избухвали.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от Ivanchenko » 29 мар 2021, 21:24

Cafu написа:
29 мар 2021, 14:17
vlado_sheva написа:
19 мар 2021, 00:15
Не мисля, че е добра опция дори за резерва. И той е 60 кила като Кастийехо, дадоха му се достатъчно шансове, но силните му изяви са прекалено малко. Общо голове и асистенции мисля че са само 6-7 на брой.

С потенциал бил в Сити, шитнат, с потенциал в Реал, шитнат, при нас също не върви, явно има защо да е шитнат. Средна класа футболист, който няма да ни помогне в дългосрочен план. Да си върви в Мадрид.
Ами то това да обикаляш Сити и Мадрид не бих казал, че е признак за некадърност, какъвто ти го изкара. Супер млад е, и показа добри неща. За 20 млн. определено си заслужава. Има шанс и да флопне разбира се, но къде по-непереспективни играчи са избухвали.
Толкова пари дадохме за Бертолачи навремето :D

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от DF » 29 мар 2021, 23:03

Брахим не беше ли на 21 години? Малък е още и не може да се очаква от него да прави разликата в мачовете, а да не говорим, че все още свиква с италянския футбол. Ако го задържим още една година, може да разгърне целия си потенциал.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от R. GULLIT » 31 мар 2021, 14:44

Мнението, че в Италия се играе далеч по-тактически и силов футбол не е едностранно. Дори Томори, който си е бичме, си каза в прав текст няколко неща от тоя род. Ако по другите места се случва да се играе 1:1 в защита, то тук зоновото пазене се съчетава с пресиране от двама защитника и то най-редовно. Там са и трудностите на ниските и слабите. Инсинье е изключение, но той много хитро се тегли вляво и остава 1:1. Който овладее и двойното подаване, той ще е успешен...

Именно заради подобни прийоми, които вредят на индивидуалните изяви, подобен род играчи или трябва да се нагодят, или просто отпадат от класацията.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от Cafu » 01 апр 2021, 08:41

R. GULLIT написа:
31 мар 2021, 14:44
Мнението, че в Италия се играе далеч по-тактически и силов футбол не е едностранно. Дори Томори, който си е бичме, си каза в прав текст няколко неща от тоя род. Ако по другите места се случва да се играе 1:1 в защита, то тук зоновото пазене се съчетава с пресиране от двама защитника и то най-редовно. Там са и трудностите на ниските и слабите. Инсинье е изключение, но той много хитро се тегли вляво и остава 1:1. Който овладее и двойното подаване, той ще е успешен...

Именно заради подобни прийоми, които вредят на индивидуалните изяви, подобен род играчи или трябва да се нагодят, или просто отпадат от класацията.


Папу Гомес и Дибала също са джуджета, не е само до ръста и килограмите. Пирло също не беше някакъв великан, и то във времена с по-сериозна Серия А . Всичко зависи от правилното използване на играчите и от техните качества и интелект на игрището. За мен Диаз е перспективен, както е и Леао, дали ще стане нещо от тях е друг въпрос. С 11 диазовци няма да стане разбира се, както и с 11 магарета.

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от milanist_stz » 01 апр 2021, 10:14

Не мисля, че Брахим носи някаква вина за провала в последните месеци. Ако има възможност да се продължи наемът, аз съм за. Но не бих дал 25 милиона евро за него.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от cap7ainjack » 01 апр 2021, 11:52

Брахим е млад и неопитен, но не е лош играч при всички случаи. Тук трябва добро око за да прецени дали ще вдигне нивото след 1-2 сезона. Ако Малдини и ко. виждат така нещата, едни 20 млн... може би са справедливи.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от cuorerossonero » 01 апр 2021, 12:14

И аз като Десо съм съгласен да му продължим наема за още един сезон, защото има качества и само така бихме могли да разберем дали ще покаже развитие и израстване. Дали ще надгради, за да се приспособи към някоя от позициите в схемата ни на игра и да е пълноценен на нея, за да можем да го използваме пълноценно.
В момента обаче ми се струва необоснован разход и прекалени риск да го купуваме, аргументите си съм ги описал по-нагоре.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от gLoRy » 12 май 2021, 16:41

Голът на Брайм срещу юве
Изображение
повторение - https://i.imgur.com/attvEU6.gifv

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от gLoRy » 13 май 2021, 21:27

Голът на Брайм срещу Торино
Изображение
повторение - https://i.imgur.com/vfs8HDw.gifv

Отговори